Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 11:03   #1
Imate li odrednice u životu ?

Pitanje je ponajprije za populaciju od nekih 25-30 godina.

Koliko god danas odrastanje bilo kasnije nego prije,možda ne trebamo previše planirati-jer se sve okrene naglavačke prebrzo,opet...

Imate li vi,odnosno jeste li imali neke ciljeve npr. s 25-30 godina,gdje se vidite kroz neki plan u narednih 5 godina,gledam iz perspektive osobe koja je išla na faks,pa onda u tim godinama ide posao,obitelj,uživanje.

Jeste li uzimali u obzir neke kalkulacije glede prihoda-kupovanja nekretnine,uživanja-pa shvaćanje da nemože putovati kao netko tko ima više....

Nekako živimo u svijetu gdje nam je sve brzo dostupno,svi žele život puno bolji,nego što realno možemo imati .

I treba li,ozbiljna osoba već s 30.godina znati gdje se vidi s 35 (otprilike) ili kako su karte odredile
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:09   #2
Mislis da u zivotu bilo sta pada s neba odnosno "kako su karte odredile"?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:18   #3
Ja ne,ali začudila bi se koliko ljudi misli da da
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:20   #4
Samo ljubav i priroda i ostalo dolazi samo po sebi godine vjera, boja kože, nebitno nisu bitne, bitna je boja duše
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:02   #5
nemam nikakvih ciljeva i planova, nadam se samo da mi buducnost donosi dovoljno hedonistickih uzitaka
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:20   #6
Imao sam ih prije ali imam ih i sada samo sto to sve malo sporije ide ali ne bunim se. U necemu sa uspio a u necem tek jos moram uspjeti ali bitno da to sve nekuda ide,da se krece,smislja i polako i pomalo ostvaruje
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:47   #7
da, ali voljela bih da ne.
možemo imati razne odrednice, ali život ima puno načina kako da nas omete na tom putu.

više bih voljela da mogu živjeti bez nekih velikih planova i očekivanja.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:34   #8
Ako ti misliš da su obitelj, posao i novac vrhunac onoga što ti predstavljaš za svemir, onda ti odrednice ni ne trebaju. Stvarati odrednice na temelju kutije u koju te strpalo ''društvo'' gdje su najdonja, najgornja, najlijevija i najdesnija točka one koje je društvo postavilo je traćenje života. Nije da imaš drugu opciju, ali samo kažem.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:54   #9
Nista nije vise seksi od osobe s planovima koje ispunjava.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:31   #10
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
.......Nije da imaš drugu opciju, ali samo kažem.


Ont: ne spadam u navedenu skupinu. Fala falusu da je to prošlo. 30e su zakon. Ima da 40e budu još bolje.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:05   #11
Imam neke fluidne snove o narednih desetak godina, ali jednako tako imam snove i o narednih 20 godina. U biti se zaista koncentriram samo na one neposredne planove što bi za mene bio period vremena od nekih 2 godine. Toliko unaprijed više ili manje mogu gledati. Kako obično nemam jedan plan, to jest, jednu krajnju soluciju nego više njih tako se moji planovi prilagođavaju as I go.

Budući da nekako ostvarujem ove sadašnje planove zbog ishoda u budućnosti (step by step) onda bi se moglo reći da unaprijed zapravo planiram nekih 10 godina.
Ali sam otvorena da se moji interesi/situacija u mom životu/državi/svijetu/svemiru mijenjaju a moji planovi sukladno tome, iako će ostati ona bazična crta interesa.
Lijepo je planirati ali važno je naučiti se prilagoditi situaciji i izvući maksimum.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:22   #12
Iskreno, jedina odrednica u životu mi je da osvojim EuroJackpot.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.