Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 16:06   #161
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Voldemort, ja tebe razumijem. Nisi me sasvim shvatio, kasnije ću ti napisati konkretnije što sam htjela reći. Ne bih htjela da ispadne da te za nešto prozivam ili optužujem, i vjerujem da želiš sve najbolje, samo mislim da ne osjećaš situaciju iz njene perspektive.
Ako ja ne osjecam situaciju iz njene perspektive onda sigurni ni ti ni itko na ovoj temi ne osjeca jer vi znate sam mali dio stvari koji je nedovoljan da stvorite sliku o meni ili njoj.
Ona i ja smo jedini koji osjecamo jer se nama dogada i to koliko smo se otvorili jedno drugome samo mi znamo.

Ne zelim te sada uvrijediti ili nesto ali tvoje (ili bilo cije ovdje) definiranje mene ili nje ne moze imati tezinu jer nas ne znate. Bolje bi bilo da sam ovu temu postavio kao teortesku i postavio pitanje u obliku "smatrate li da veza moze prezivjeti ove probleme" i onda navesti probleme koje sma naveo. Ovako svi previse pokusavaju definirati mene ili nju a ne toliko same probleme.

Ja nju jako dobro razumijem sto mi je i sama vise puta rekla da nikad nije imala nekoga tko je toliko shvaca i pored koga se toliko opustila, isto kao sto je sama rekla da shvaca moje stajaliste prema svemu i sa shvaca da bi se ona trebala promjeniti ali da ne zna kako a i kad nesto mozda i "sazna" da nema hrabrosti poduzeti ista povodom toga. Odavno sam shvatio da joj ja mogu biti i rame za plakanje, i stijena kada treba i sve ali da joj ne mogu pomoci rijsiti probleme koji su u njoj.

Zato sam joj i ponudio stan, kako bi se odmaknula od izvora negativnosti, dosla malo "do zraka" pa da moze realnije pogledati na situaciju sa svojom obitelji. Nisam je zvao zato da spasavamo nasu vezu ili zato sto ja ne mogu "trpiti" kukanja, drame i slicno.

Prvo mi je ona bitna, onda nasa veza a na kraju ja.
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:31   #162
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Ako ja ne osjecam situaciju iz njene perspektive onda sigurni ni ti ni itko na ovoj temi ne osjeca jer vi znate sam mali dio stvari koji je nedovoljan da stvorite sliku o meni ili njoj.
Ona i ja smo jedini koji osjecamo jer se nama dogada i to koliko smo se otvorili jedno drugome samo mi znamo.

Ne zelim te sada uvrijediti ili nesto ali tvoje (ili bilo cije ovdje) definiranje mene ili nje ne moze imati tezinu jer nas ne znate. Bolje bi bilo da sam ovu temu postavio kao teortesku i postavio pitanje u obliku "smatrate li da veza moze prezivjeti ove probleme" i onda navesti probleme koje sma naveo. Ovako svi previse pokusavaju definirati mene ili nju a ne toliko same probleme.

Ja nju jako dobro razumijem sto mi je i sama vise puta rekla da nikad nije imala nekoga tko je toliko shvaca i pored koga se toliko opustila, isto kao sto je sama rekla da shvaca moje stajaliste prema svemu i sa shvaca da bi se ona trebala promjeniti ali da ne zna kako a i kad nesto mozda i "sazna" da nema hrabrosti poduzeti ista povodom toga. Odavno sam shvatio da joj ja mogu biti i rame za plakanje, i stijena kada treba i sve ali da joj ne mogu pomoci rijsiti probleme koji su u njoj.

Zato sam joj i ponudio stan, kako bi se odmaknula od izvora negativnosti, dosla malo "do zraka" pa da moze realnije pogledati na situaciju sa svojom obitelji. Nisam je zvao zato da spasavamo nasu vezu ili zato sto ja ne mogu "trpiti" kukanja, drame i slicno.

Prvo mi je ona bitna, onda nasa veza a na kraju ja.
U definiciji tebe i nje se kriju vaši problemi. Pobrojati probleme bez konteksta osobe nema smisla.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:21   #163
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
U definiciji tebe i nje se kriju vaši problemi. Pobrojati probleme bez konteksta osobe nema smisla.
Da ali nitko od ljudi nas ovdje ne pozna i ne moze nas definirati pa ne bi htio da skrenemo u tom smjeru jer ce onda biti sto filozofija

Moguce je kako ne, npr ovako:

Smatrate li da je u nekom odnosu moguce prrebroditi problem jako loše komunikacije?

Smatrate li da je u nekom odnosu moguće promjeniti neke svoje crte ličnosti, ako da, do koje granice?

tako sam trebao otvoriti temu Jer mene ne zanima definiranje mene i nje nego me zanima prema vasem iskustvu (ako ga je netko imao) jesu li navedeni problemi rijesivi.

Valjda sam jasan kaj zelim reci hehe
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:11   #164
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Da ali nitko od ljudi nas ovdje ne pozna i ne moze nas definirati pa ne bi htio da skrenemo u tom smjeru jer ce onda biti sto filozofija

Moguce je kako ne, npr ovako:

Smatrate li da je u nekom odnosu moguce prrebroditi problem jako loše komunikacije?

Smatrate li da je u nekom odnosu moguće promjeniti neke svoje crte ličnosti, ako da, do koje granice?

tako sam trebao otvoriti temu Jer mene ne zanima definiranje mene i nje nego me zanima prema vasem iskustvu (ako ga je netko imao) jesu li navedeni problemi rijesivi.

Valjda sam jasan kaj zelim reci hehe
I kad ti netko odgovori sa da-da, ne-ne, da-ne, ne-da neces biti nista pametniji.

Taj netko ce odgovoriti iz svoje osobnosti, iz neke svoje situacije na koju su je tvoja pitanja podsjetila a ti od toga neces imati nis.
Tudje je iskustvo tudje, ti trebas - bas uvazavajuci svoju i njezinu osobnost - doc do rjesenja.

Vidim da si i dosao, da ste prekinuli. I da tebe i dalje muci ista stvar u vezi nje. Mislim na to da je i dalje ostala u okruzenju koje joj ne cini dobro a nema snage mijenjati ista.
To je ok, stalo ti je do nje, sve je jos frisko i razumljivo je da se osjecaji ne mogu obrisati spuzvom kao da ih nije ni bilo.
I jos te pomalo kuri nada da ce ona mozda, ipak, nekako, daj boze...uspjeti pobijediti svoje strahove.
I vas dvoje jasete u suton.
Sto je opasna mastarija ali ta je nada zajebana igracica. Nije se za zezati s njom.

Iz ovog sto si napisao - a bas zahvaljujuci tome da si uspio prenjeti dojam o svojoj i njezinoj osobnosti - (sto se tebi ne svidja ali da nije bilo tako, ne vjerujem da bi tema trajala ovoliko), ne znam bih li vam pozeljela to jahanje u suton.
Svoj ljubavi - za koju vjerujem da je ima- usprkos.
Jbg. nekad samo ljubav nije dovoljna.

Ona je takva kakva jest, kao i ti, i sad te razlike dolaze sve vise do izrazaja.
Sto je, zapravo, dobro. Mislim, bolje sad nakon tri godine nego da se navlacite jos tri pa se zenite jer ste dugo skupa i onda se vremenom balon napuhne do pucanja.
Ona se od familije ne moze maknuti a ti ne mozes uz nju hendlati i njezinu familiju.
A to dolazi u paketu s njom.

Iako mi se, prema dojmu koji sam stekla, cini da nije samo mama problem.
Njezin boemski karakter i tvoja stalozenosti i zelja za kolikim-tolikim redom u zivotu bi se tesko razumjeli. Sto se moze u pocetku kompenzirati bilo dobro provedenim vremenom, bilo dobrim seksom, ali na dulji je rok pitanje kako bi to islo.
To kao da imas kamencic u cipeli i ma koliko ti bile cipele lijepe i gustas u njima, s vremenom ti napravi ranu i onda ne razmisljas ni o cemu nego kako da ih skines i rijesis se zuljanja.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:24   #165
joooj. neću ti ovdje ništa pametno napisat.... al ova tvoja tema me čini jako tužnom jer vidin dvoje predivnih ljudi koji se vole al ne ide. ma najradje bi rekla da ne prekidate eto to mi nekako moja intuicija govori....
tratinchica92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:46   #166
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Da ali nitko od ljudi nas ovdje ne pozna i ne moze nas definirati pa ne bi htio da skrenemo u tom smjeru jer ce onda biti sto filozofija

Moguce je kako ne, npr ovako:

Smatrate li da je u nekom odnosu moguce prrebroditi problem jako loše komunikacije?

Smatrate li da je u nekom odnosu moguće promjeniti neke svoje crte ličnosti, ako da, do koje granice?

tako sam trebao otvoriti temu Jer mene ne zanima definiranje mene i nje nego me zanima prema vasem iskustvu (ako ga je netko imao) jesu li navedeni problemi rijesivi.

Valjda sam jasan kaj zelim reci hehe
Da. i...Da. Odnos u ovom smislu može biti i između dvije sestre. Roditelj i dijete. Prijatelji...itd.
Ono što je meni jasno je da voliš kontrolirati i upravljati, to je ono što mi sa svoja zadnja 3 posta govoriš. Ne mogu da to ne vidim, iako te ne poznajem.

Pokušavaš i ovom raspravom upravljati. Dobronamjeran savjet od nekoga tko je bio u tvojim cipelama (a zato i jest lakše uočiti to ponašanje)- koliko god inteligentan bio, koliko god posložio svaku kockicu i uvidjeo svaku moguću soluciju i rješenje...zapravo kontrolirati možeš samo sebe. Sve ostalo vodi ka frustraciji dugoročno.

Nije poanta u tome da se ideš opravdavati. Nemaš se ti što nama opravdavati. Uzmi iz postova ono što misliš da ti odgovara, ono što ne jednostavno odbaci.
Ono što ti se najmanje sviđa je ono na čemu bi trebao poraditi. Ako želiš kontrolirati masu, kontroliraj informaciju, ne prebacuj lopticu, nije stvar u postavljanju teme.
Ne mogu ti dati odgovor koji TI želiš...mogu ti samo dati odgovor jer smo na forumu a meni se piše. Tvoja komunikacija ovdje refleksija je one iz stvarnog života, koliko god je lako na forumu glumiti. Jedino što možeš je reći-od tebe ne želim nijedan odgovor.

Vas dvoje ste iz svega sudeći zaista dva različita svijeta i karaktera.
Da li dvoje ljudi mogu premostiti takve razlike? Idući istim obrascem ne mogu. Pa čak i da ti odlučiš mijenjati sve ono što ona ne zna kako da definira ali osjeća, ako ona stoji na mjestu besmisleno je. A stoji. I dok je tebi to neshvatljivo i neposloživo...njoj i nije toliko, ona osjeća i čeka. Ne misleći o tome, osjećajući to. Što čeka? Čeka sebe. Kad njen cjeloukupni organizam dođe do ruba do kojeg se tjera-"odrast će". Ili se raspasti i ostati zauvijek u tom svijetu. U svakom slučaju, ne možeš utjecati kad će se to dogoditi. A, vjeruj mi, ne bi ni želio jer ako "propadne" okrivit će tebe.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 02:04   #167
Dvoje ljudi OD STARTA samog treba da imaju pribliznu spremnost za komunikaciju i slican nacin komuniciranja.

Ukoliko to nije slucaj, i pored emocija, vremenom se javi nerazumijevanje i masa stvari gurne pod tepih. Tada je jaaako tesko ispravljati tolike krivine.

To se radi na vrijeme.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 05:11   #168
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
.....

A nije mi jasno kako iz toga ispada da ja trebam ostaviti curu na miru?? Kaj bi trebao reci "nista, budi doma i truni a kod mene ne mozes jer nemas para pa necu da mi budes duzna"?

Ne bi trebao podešavati curu sebi. Na stranu problem s obitelji, od početka teme iznio si niz njenih mana od kojih je ama baš svaka problem prvenstveno zato što tebi na konkretnoj, praktičnoj, svakodnevnoj razini smeta. Da ti to sve ne smeta toliko, djeluje mi kao da se ni ne bi pretjerano povelo pitanje curinog mijenjanja ni od tvoje strane, ni od njezine. Koliko vidim, osim obiteljskih scena od kojih bježi tebi u krilo, ona ne samo da nije došla na misao da se želi mijenjati, nego ti je jasno rekla da bi time izgubila sebe.
Dakle ako joj hoćeš pomoći, možeš joj pomoći kao frendici. Kao curu bi je podešavao sebi. Koliko god to bilo ne fer pošto si se toliko podesio njoj da se bojiš da ćeš izgubiti sebe. Ona se meni čini kao dijete i djetinje je sebična. Dijete koje se na nagonskoj razini "brani" od tebe. Možda toga nije sama ni svjesna.

I ovo su sve samo moje pretpostavke, da ne bi bilo....

Quote:
....

Nemojte zakljucivati o stvarima koje ne znate, tu sam iznio samo neke djelove naseg odnosa a vi zakljucujete da se ona ne zeli sponzorirati, da sam ja ovakav ili onakav.

.....

Ova tvoja izjava govori smao o tvojem odnosi prema novcu u tvojim odnosima ali niti najmanje ne pogada bit naseg odnosa jer mi od pocetka nemamo niti manjma ni problem sa takvim stvarima. Nekad ja placam, nekad ona placa, nekad posudim ja njoj lovu, nekad ona meni. Ona meni kupi skup poklon ja njoj jeftin pa drugi put obrnuto i bla bla. Nikad novac niti u jednom kontekstu nije bio problem i zato me tolko iznenadilo kada je psomenula novac kao neki razlog u vezi stana, dok zapravo mislim da je to navela samo kao neko opravdanje a da zapravo ne zeli ili nema hrabrosti krenuti rijesiti svoj problem.

Meni zvuči kao da je navođenje novca vrh sante leda razloga, što svjesnih što zamagljenih, zbog kojih se ne želi "staviti pod tvoju pasku". (Njeni strahovi.) Ne bih se čudila da se naspram tebe osjeća kao malo nedozrelo dijete od kojeg si ti u tolikoj mjeri sređeniji, ispravniji, zreliji, posloženiji, da bi odlazak na tvoj teren tebe u njenim očima pretvorio od drage povjerljive osobe kojoj je bježala od doma, u svojevrstan "autoritet", s kojim se ne može nositi. Moguće da ti nju možda i nesvjesno svojim karakterom, svojim bićem, posramljuješ. Zato (možda) ono nesamopouzdano hvatanje za jednu krivu riječ naspram 100 pohvalnih, bježanje od "sukoba" s tobom, mišljenje da je sve zaslužila, itd. I to po meni uopće ne izuzima figuru tebe kao zaštitnika i tješitelja.

Tebi se čini da si našao racionalno rješenje njenog problema, a ako sam u pravu što se nje tiče, s njene strane istina ne može biti dalja od toga. Možda to ne može ni verbalizirati kako treba, pa kad joj počneš s ovim...

Quote:
....

Onda sam joj rekao da s obzirom da ne zeli prihvatiti moju ponudu, ocito pokazuje da joj se trenutno uopce nije zelja promjeniti jer je moj prijedlog sasvim opravdan i za duljinu odnosa u kojoj smo, dubinu odnosa koji smo postigli ali i za nase godine iako to nije toliko bitno.
... ona osjeća nemoć. Kad ti se ona odupre zbog nečeg zamagljenog iz dubine sebe, tebi je njen razlog neshvatljiv, nedovoljan, nedovoljno, ajmo reći, objektivno i racionalno prihvatljiv. Pa se čudiš, valjda i frustriraš. Zbog toga sam rekla da mislim da ju ne osjećaš uistinu.

Ona se treba dobrano posložiti, ali sumnjam da će to ići na način da je ti preodgajaš u vašem suživotu i to s njenim potencijalnim dugovanjem tebi koje bi joj moguće visilo nad glavom. To je nezdravo samo po sebi, a i ona se tome opire. Možda jednostavno na neke stvari još ipak nije spremna, i otići živjeti kod tebe bi za nju možda bila vrst "nasilja" nad njenom ličnošću.

Mislim da cura nije za tebe, ni ti za nju. Sve ti na to ukazuje. "If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck".

Ako joj želiš pomoći, ako ona od tebe traži pomoć - pomozi joj kao frendici. Ako uopće ikad dođe vrijeme za to.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 05:21   #169
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
....ona osjeća i čeka. Ne misleći o tome, osjećajući to. Što čeka? Čeka sebe. Kad njen cjeloukupni organizam dođe do ruba do kojeg se tjera-"odrast će". Ili se raspasti i ostati zauvijek u tom svijetu. ....
O kako mi je ovo poznato.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:03   #170
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Ja nju jako dobro razumijem sto mi je i sama vise puta rekla da nikad nije imala nekoga tko je toliko shvaca i pored koga se toliko opustila, isto kao sto je sama rekla da shvaca moje stajaliste prema svemu i sa shvaca da bi se ona trebala promjeniti ali da ne zna kako a i kad nesto mozda i "sazna" da nema hrabrosti poduzeti ista povodom toga. Odavno sam shvatio da joj ja mogu biti i rame za plakanje, i stijena kada treba i sve ali da joj ne mogu pomoci rijsiti probleme koji su u njoj.
Ne zna kako, ali nema ni volje. Zato joj ne možeš pomoći. Ne možeš ti umjesto nje napraviti ono što mora ona. I to je to.

Quote:
Zato sam joj i ponudio stan, kako bi se odmaknula od izvora negativnosti, dosla malo "do zraka" pa da moze realnije pogledati na situaciju sa svojom obitelji. Nisam je zvao zato da spasavamo nasu vezu ili zato sto ja ne mogu "trpiti" kukanja, drame i slicno.
Maknuti se od bolesne sredine i isto takvih obrazaca ponašanja bio bi joj najpametniji postupak. Samo ona to još ne može vidjeti. Ili ne želi. S obzirom da si joj i ti na to ukazivao prije bih rekla da ne želi. Ona u toj sredini još uvijek dobiva nešto što joj "treba".


Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Smatrate li da je u nekom odnosu moguce prrebroditi problem jako loše komunikacije?
Moguće je. Samo ovisi o volji osoba/e. Ako želiš naći zajednički jezik naći ćeš ga. Ili barem dati sve od sebe pokušavajući.

Quote:
Smatrate li da je u nekom odnosu moguće promjeniti neke svoje crte ličnosti, ako da, do koje granice?
Moguće je. Do koje mjere ovisi o osobi, njenoj volji, trenutnim mogućnostima, utjecaju okoline (bio to partner ili netko drugi).


Da sam na tvom mjestu gotovo bi bilo s tim nekim ljubavnim očekivanjima. Dao si što si mogao. Ona ima ozbiljnih problema sama sa sobom. Koje trenutno gura pod tepih.
Da ima imalo želje pa i potrebe nešto promijeniti, gledala bi kako da se što prije makne i osamostali. Ne nužno s tobom. Dobro, nema financijskih mogućnosti trenutno, ali po dojmu koji sam dobila nema ni interesa ih ostvariti. Ponaša se kao dijete, bavi se par sati plesom, ostatak vremena zuji. I vrijeme prolazi. A ona stoji na mjestu. U njenoj situaciji ne bih bila tako opuštena i spontana.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:32   #171
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ne zna kako, ali nema ni volje. Zato joj ne možeš pomoći. Ne možeš ti umjesto nje napraviti ono što mora ona. I to je to.



Maknuti se od bolesne sredine i isto takvih obrazaca ponašanja bio bi joj najpametniji postupak. Samo ona to još ne može vidjeti. Ili ne želi. S obzirom da si joj i ti na to ukazivao prije bih rekla da ne želi. Ona u toj sredini još uvijek dobiva nešto što joj "treba".




Moguće je. Samo ovisi o volji osoba/e. Ako želiš naći zajednički jezik naći ćeš ga. Ili barem dati sve od sebe pokušavajući.


Moguće je. Do koje mjere ovisi o osobi, njenoj volji, trenutnim mogućnostima, utjecaju okoline (bio to partner ili netko drugi).


Da sam na tvom mjestu gotovo bi bilo s tim nekim ljubavnim očekivanjima. Dao si što si mogao. Ona ima ozbiljnih problema sama sa sobom. Koje trenutno gura pod tepih.
Da ima imalo želje pa i potrebe nešto promijeniti, gledala bi kako da se što prije makne i osamostali. Ne nužno s tobom. Dobro, nema financijskih mogućnosti trenutno, ali po dojmu koji sam dobila nema ni interesa ih ostvariti. Ponaša se kao dijete, bavi se par sati plesom, ostatak vremena zuji. I vrijeme prolazi. A ona stoji na mjestu. U njenoj situaciji ne bih bila tako opuštena i spontana.
Boldano-itekako istina..
Rasla sam u sredini iz koje sam htjela pobjeci i sto prije biti samostalna.
Znaci,radila na tome i ostvarila..
Zato se itekako slazem s ovom tvojom tvrdnjom-ona to ne zeli jer ne čini ništa da promjeni svoju situaciju..
Takodjer, ok sto se bavi plesom,to ju mozda opusta,usrecuje..
Ali uzalud bjezi od realnosti,mislim da ju lupa u čelo non stop kad dodje doma..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:55   #172
Da ne odg sada svima, više manje svi govorite stvari koje imaju smisla i koje na ovaj ili onaj način i ja mislim. Hazen, kad si napisala malo opsirnije ima mi vise smisla sve sto kazes.

Shvatio sam da sa daljnjim "trudom oko nas" bi samo jos vise njoj otezavao neke stvari pa sam je jednostavno odlučio pustiti, možda nekad u drugim okolnostima stvari budu drugacije ali uvijek bi ostao problem komunikacije a to je meni prilično važno. Da ne bi ispalo krivo, na nista ja ne racunam niti cu ista cekat da "odjasemo u suton" jer koliko god patio, kada krenem dalje to je onda tako. A kao prijatelj, naravno da cu tu uvijek biti za nju.

Kao što je netko rekao, ili ce u jednom trenutku puknuti i promjeniti se ili će puknuti i ostati u tom stanju zauvijek. Osoba sam koja si mrzi priznati da nesto ne moze/zna napraviti i jako tesko sam si priznao da joj ne mogu pomoci koliko god je volio. Ako ostanem pored nje s obzirom da sam uzasno empatican, unistit cu sebe sto znam da bi njoj bio jos jedan kamen oko vrata. Na zalost, koliko god sam ja htio biti uz nju, morat ce sama.

Hvala svima sto su pisali, na svim savjetima i razmisljanjima <3
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:55   #173
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
O kako mi je ovo poznato.
Mislim da je većini nas to poznato, a ja o tome ne bih mogla pisati da nisam iskusila i sama taj trenutak.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger