Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 10:37   #21
"ali očito je to nasljeđe iz ranije faze."

Sviđalo mi se ovo tvoje.
...
Dao sam prijatelju...mišljenje prije par dana, ide ovako: Stani malo na loptu, uzmi si 6 mjeseci, godinu dana, bez veza, pogleda....čekaj nešto spontano, ljubav se ne traži, ljubav te nađe. A ti trenutno plivaš kontra struje života. Umorit ćeš se a nećeš nikud stići. Najgore, ona prava pliva u kontra smjeru. Sretno.
__________________
konzistentnost je igralište budala
PepsiMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:42   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne kvotam tebe ciljano, ali ima dobrih stvari u postu, koje nekome neiskusnom i neizgrađenih stavova i kriterija, neispravnih shvaćanja, mogu biti zbunjujuće.


I sam sam sa 30 godina u guzici u sličnoj situaciji. Ne znam što bih. I onda imaš situacije: ne trebaš birati polovične odnose, ne trebaš birati osobe koje tebi nisu zgodne, super, zanimljive, gdje nema kemije, blablabla. Tap, odbiješ tri prilike(rijetke) i onda krene paljba"spusti kriterije, možda si nerealan, pucaš previsoko, odbio si žensku koja 'krši' prioritetni kriterij za vezu, ovo-ono".


Što zbunjuje? Birati najbolje, ili birati realno? Na stranu što birati najbolje nije univerzalno, ali birati najbolje za sebe znači isto puno toga odbiti.
Jesi li siguran da znaš što je najbolje za tebe i što zapravo želiš? I jesi li siguran da daš curama šansu da ih upoznaš malo bolje?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:43   #23
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
I sam sam sa 30 godina u guzici u sličnoj situaciji. Ne znam što bih. I onda imaš situacije: ne trebaš birati polovične odnose, ne trebaš birati osobe koje tebi nisu zgodne, super, zanimljive, gdje nema kemije, blablabla. Tap, odbiješ tri prilike(rijetke) i onda krene paljba"spusti kriterije, možda si nerealan, pucaš previsoko, odbio si žensku koja 'krši' prioritetni kriterij za vezu, ovo-ono".


Što zbunjuje? Birati najbolje, ili birati realno? Na stranu što birati najbolje nije univerzalno, ali birati najbolje za sebe znači isto puno toga odbiti.
Mislim da "najbolje" i realno nisu isključivi pojmovi, ali osim o naravno životnoj sreći i slučajnosti, dosta ovise i o tome koliko je osoba u trenutnoj životnoj situaciji osvijestila koje su joj stvarne želje i potrebe. Zvuči banalno, ali rijetko tko o tome istinski razmišlja. Svi imamo isti ili sličan set potreba, ali nam ne treba svaka u istoj mjeri i na isti način. I nije ista u svakoj fazi u životu. To dođe super do izražaja kad netko s 35 ganja isti tip cura koji je ganjao s 20-25, i nikako nejde, ne paše mu, a "baš su njegovi tipovi". Nisu, nego misli da jesu i nije sjeo i razmislio što želi od života.

Dok ne osvijesti te svoje potrebe i koja mu je u kolikoj mjeri važna i potrebna, ne može niti procijeniti odgovara li mu neki odnos ili ne i ima li taj odnos perspektivu, i bude pogubljen u cijeloj priči.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:07   #24
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da znaš što je najbolje za tebe i što zapravo želiš? I jesi li siguran da daš curama šansu da ih upoznaš malo bolje?
Ja sam na toj razini da skoro pa nemam kome dati šansu

Ali pazi, odbio sam žensku zbog seksa. "koji si ti kreten, to je njen izbor!". Majkumu, a gdje sam ja Poštujem njen izbor, zato sam ju i odbio.

Ne mislim da znam što je najbolje za mene. Ne znam koliko realno gledam na to što je "najbolje". Zadnja dva kontakta s RL curama su zapravo bila u fazi da mi površne stvari nisu bile u fokusu.
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Mislim da "najbolje" i realno nisu isključivi pojmovi, ali osim o naravno životnoj sreći i slučajnosti, dosta ovise i o tome koliko je osoba u trenutnoj životnoj situaciji osvijestila koje su joj stvarne želje i potrebe. Zvuči banalno, ali rijetko tko o tome istinski razmišlja. Svi imamo isti ili sličan set potreba, ali nam ne treba svaka u istoj mjeri i na isti način. I nije ista u svakoj fazi u životu. To dođe super do izražaja kad netko s 35 ganja isti tip cura koji je ganjao s 20-25, i nikako nejde, ne paše mu, a "baš su njegovi tipovi". Nisu, nego misli da jesu i nije sjeo i razmislio što želi od života.

Dok ne osvijesti te svoje potrebe i koja mu je u kolikoj mjeri važna i potrebna, ne može niti procijeniti odgovara li mu neki odnos ili ne i ima li taj odnos perspektivu, i bude pogubljen u cijeloj priči.
Ali mislim da i za to treba iskustvo. U situaciji kad želiš, a ne događa se, ja imam filing kao da sam"pritisnuo pauzu". U vezi, slična stvar. Prema tome, meni nije nerealna stvar da on s 25 i sa 31 razmišlja, hmm, slično I želi slično.


Gledam po sebi, meni kriteriji(ajde, makar donja granica) nisu ekstremno porasli zadnjih deset godina Najgore je što mi se to ne čini čudno, dok ne stavim u neke okvire. Da, donja granica je skočila s 18 na 20. Gornja je negdje"nek bude najviše mojih godina, ako će bit nešto ozbiljno". Ok, to je poraslo. Kad vidim da su tih 20ak već na razini kasnih 90-ih godišta, kad vidim da je omjer godina takav da je meni bivša 12 godina starija(ovo je 10-11 razlike) bila "starija ženska" u tim godinama, kad vidim gdje je ona(dvadesetgodišnjakinja) bila kad sam ja imao dvadeset... Brrr
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:11   #25
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja sam na toj razini da skoro pa nemam kome dati šansu

Ali pazi, odbio sam žensku zbog seksa. "koji si ti kreten, to je njen izbor!". Majkumu, a gdje sam ja Poštujem njen izbor, zato sam ju i odbio.

Ne mislim da znam što je najbolje za mene. Ne znam koliko realno gledam na to što je "najbolje". Zadnja dva kontakta s RL curama su zapravo bila u fazi da mi površne stvari nisu bile u fokusu.


Ali mislim da i za to treba iskustvo. U situaciji kad želiš, a ne događa se, ja imam filing kao da sam"pritisnuo pauzu". U vezi, slična stvar. Prema tome, meni nije nerealna stvar da on s 25 i sa 31 razmišlja, hmm, slično I želi slično.


Gledam po sebi, meni kriteriji(ajde, makar donja granica) nisu ekstremno porasli zadnjih deset godina Najgore je što mi se to ne čini čudno, dok ne stavim u neke okvire. Da, donja granica je skočila s 18 na 20. Gornja je negdje"nek bude najviše mojih godina, ako će bit nešto ozbiljno". Ok, to je poraslo. Kad vidim da su tih 20ak već na razini kasnih 90-ih godišta, kad vidim da je omjer godina takav da je meni bivša 12 godina starija(ovo je 10-11 razlike) bila "starija ženska" u tim godinama, kad vidim gdje je ona(dvadesetgodišnjakinja) bila kad sam ja imao dvadeset... Brrr
Šta znači ovo?

Zapravo već godinama čitam tvoje jade i sjećam se da sam jednom čak pisala na nekoj tvojoj temi, ali vidim da se nije ništa promijenilo
A kad bi probao recimo onako samo razgovarati, bez razmišljanja o nekoj curi kao "potencijalnoj curi"? Bi li mogao biti toliko opušten i samo se družiti? Ne slagati ju u kalupe, procjene, ocjene, kriterije i tak to
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:43   #26
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Gledam po sebi, meni kriteriji(ajde, makar donja granica) nisu ekstremno porasli zadnjih deset godina Najgore je što mi se to ne čini čudno, dok ne stavim u neke okvire. Da, donja granica je skočila s 18 na 20. Gornja je negdje"nek bude najviše mojih godina, ako će bit nešto ozbiljno". Ok, to je poraslo. Kad vidim da su tih 20ak već na razini kasnih 90-ih godišta, kad vidim da je omjer godina takav da je meni bivša 12 godina starija(ovo je 10-11 razlike) bila "starija ženska" u tim godinama, kad vidim gdje je ona(dvadesetgodišnjakinja) bila kad sam ja imao dvadeset... Brrr
Ne pričam o kriteriju godina, godine su arbitrarni kalup po kojem se po nekoj krivulji normalne distribucije većina razvija, ali to za pojedinačne slučajeve ništa ne znači.

Ne govorim čak niti o kriterijima koji se traže od druge osobe, to je posljedica spoznaje onog što je tebi bitno i što ti želiš.

Na najednostavnijem primjeru recimo glasserove teorije potreba -

1. Potreba za preživljavanjem - u današnjem smislu to bi pojednostavljeno bilo kolike su ti životne potrebe u pogledu standarda života. Nekome je dovoljna jednostavnost za sretan i zadovoljan život, netko je nezadovoljan ukoliko nema dovoljno dobar stan, nema za skijanje, putovanja na madagaskar... Ukoliko si ti sretan s jednim ,a partnerica je osoba kojoj je "minimum" posve drugačiji od tvog, nećete se slagati.

2. Potreba za ljubavi - isto u najširem smislu - romantična ljubav, prijateljska ljubav, obiteljska ljubav. Nekome bliskost može značiti provoditi svaki dan 5 sati u razgovoru i nježnostima, a druga osoba će biti sasvim zadovoljna s minimumom jer joj neke druge stvari bitnije. Ukoliko je veliki nesrazmjer u toj potrebi, biti će trzavica i nerazumijevanja ako partneri ne shvate tu razliku u potrebama i nemaju dovoljno snage pustiti jedno drugo da svatko na svoj način ispunjava tu potrebu.

3. Potreba za zabavom - Netko je samotnjak i dovoljan će mu biti prisan partner i uski krug prijatelja i ne previše kontakta i izlazaka, drugi će stremiti ka tome da toga ima što više. Jedan partner može imati izraženu potrebu za novim doživljajima, iskustvima, i biti će nezadovoljan ako to ne ispunjava, a druga osoba će biti frustrirana ako nema tu potrebu i lako će interpretirati to kao manjak ljubavi i bliskosti.

4. Potreba za moći - jednostavno neki ljudi imaju veću potrebu za priznanjem vlastitih sposobnosti i postignuća, drugi nemaju.

5. Potreba za slobodom - autonomijom, nezavisnosti. Najbanalnije prikazano , nekima je veća potreba za time, dok je drugima izrazito niska ergo zajednički fejsbuk profili parova Al da ne banaliziram, to je jako važna potreba i puno je više od toga, po meni najčešće na toj stavci puno odnosa - i ljubavnih i prijateljskih zna pucati.

TLDR; misliš li da si svjestan barem recimo koliko ti je svaka od tih potreba snažna, odnosno na koji način i u kojoj mjeri znaš da bi svaka od njih trebala biti zadovoljena da bi se ti osobno osjećao sretan i zadovoljan u životu (sa ili bez partnerice)?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:34   #27
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne kvotam tebe ciljano, ali ima dobrih stvari u postu, koje nekome neiskusnom i neizgrađenih stavova i kriterija, neispravnih shvaćanja, mogu biti zbunjujuće.


I sam sam sa 30 godina u guzici u sličnoj situaciji. Ne znam što bih. I onda imaš situacije: ne trebaš birati polovične odnose, ne trebaš birati osobe koje tebi nisu zgodne, super, zanimljive, gdje nema kemije, blablabla. Tap, odbiješ tri prilike(rijetke) i onda krene paljba"spusti kriterije, možda si nerealan, pucaš previsoko, odbio si žensku koja 'krši' prioritetni kriterij za vezu, ovo-ono".


Što zbunjuje? Birati najbolje, ili birati realno? Na stranu što birati najbolje nije univerzalno, ali birati najbolje za sebe znači isto puno toga odbiti.
Mozda se ja ne mogu staviti u tu poziciju..
Jer ja s trideset sam odavno u braku i imam djete..
Dakle,samim time moj status nije jednak tvom ili autorovom..
No i ja sam imala ko i svi neke kriterije od konih nisam htjela odstupiti..i kad bi npr bila situacija bila da se nitko u njih ne uklapa onda nije problem u ljudima ,vec u meni koja sam zadala nesto mozda nerealno skroz..
Sreca nisam bila u nerealnosti..
No da sam sada solo i ovih godina, onda mislim da bih bila jos ostrija..
Jer evo kad citam "mladjariju" pa i ove starije koja sranja trpe u vezama kakve sve banalnosti i koliko samo niče temi sličnih ovoj, tocno u neku ruku i mogu razumjeti masu cura/dečki koji radije ostaju solo nego da ulaze u odnos gdje ce iscrpiti sebe u toleriranju svakojakih musica..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:17   #28
Quote:
Andaluzanin kaže: Pogledaj post
ja kasnim s doživljajem sebe samog, da sam npr. s 20 kužio da mogu, onda bi do 30. okončao svoj hvatački put. Ja sam s 32-33 skužio da se žene lože na mene.
A da se jednostavno opustiš i uživaš,dok si solo, i ništa to nije nenormalno i ako želiš tako živjeti dok god ti paše i dok god si solo je to sasvim uredu.
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:48   #29
Pa, ja ne vidim problem! Tražiš i mislim da ćeš itekako osjetiti kada nađeš. Zašto bi to bilo 3. ili 5. puta? Budi sretan što možeš birati i kušati više nego je uobičajeno ili si nekada mislio. Malo nam ljudi sasvim, jako, odgovara po svemu traženom, to nije tvoja izmišljotina. Ja sam tražila muža skoro 10 godina, ili i više računajući i njegov probni rok. Dvije godine su mi trebale samo da postanem vrlo sigurna da je to to.
A jedan od važnih kriterija mi je bio da mi je on posve dovoljan, odnosno da sam primjetila kako više ne zirkam uokolo, ne zanimam se za kolikogod privlačne muškarce.
Bez brige, doći će i tvoj broj, omađijati će te samo tako!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:29   #30
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Šta znači ovo?

Zapravo već godinama čitam tvoje jade i sjećam se da sam jednom čak pisala na nekoj tvojoj temi, ali vidim da se nije ništa promijenilo
A kad bi probao recimo onako samo razgovarati, bez razmišljanja o nekoj curi kao "potencijalnoj curi"? Bi li mogao biti toliko opušten i samo se družiti? Ne slagati ju u kalupe, procjene, ocjene, kriterije i tak to
Nemam ja problem s osobama koje poznajem. Recimo.

Rijetke su situacije gdje nekog upoznajem. Otprilike to znači. Ili gdje komuniciram s nekim koga ne poznam od ranije.

Od nove godine imam dvije kave s dotad, u RL, nepoznatim curama, samo jedna je bila gdje sam gledao curu kao moguću potencijalnu, i prošle su obje podjednako dobro.

Imao sam u međuvremenu vezu, ako si me čitala godinama(dakle, recimo da me tri godine nisi čitala).
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post

TLDR; misliš li da si svjestan barem recimo koliko ti je svaka od tih potreba snažna, odnosno na koji način i u kojoj mjeri znaš da bi svaka od njih trebala biti zadovoljena da bi se ti osobno osjećao sretan i zadovoljan u životu (sa ili bez partnerice)?
Mislim da sve navedeno približno znam. Upitno je eventualno koliko to znam verbalizirati i valorizirati.
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Mozda se ja ne mogu staviti u tu poziciju..
Jer ja s trideset sam odavno u braku i imam djete..
Dakle,samim time moj status nije jednak tvom ili autorovom..
No i ja sam imala ko i svi neke kriterije od konih nisam htjela odstupiti..i kad bi npr bila situacija bila da se nitko u njih ne uklapa onda nije problem u ljudima ,vec u meni koja sam zadala nesto mozda nerealno skroz..
Sreca nisam bila u nerealnosti..
No da sam sada solo i ovih godina, onda mislim da bih bila jos ostrija..
Jer evo kad citam "mladjariju" pa i ove starije koja sranja trpe u vezama kakve sve banalnosti i koliko samo niče temi sličnih ovoj, tocno u neku ruku i mogu razumjeti masu cura/dečki koji radije ostaju solo nego da ulaze u odnos gdje ce iscrpiti sebe u toleriranju svakojakih musica..
Problem je kad s vremenom, koliko više gledam na sebe, toliko više gledam i na druge. Nisam spreman biti sebičan, koliko bih možda bio prije pet godina.



Što se tiče tvoga navedenog, kriteriji s vremenom rastu, a "mogućnosti" padaju. I sam sam u okolini gdje su s 25 ženske ili u braku, ili stare cure. Malo sam vrtio film i došao do zaključka da u svojoj dobi poznajem možda 2-3 ženske koje su slobodne, možda još 2-3 da nisu udane. Na to dolazi valjda, bez velikog razmišljanja, 30 neoženjenih frajera(moje dobi, ili starijih). Frendica je neki dan spomenula traženje cura 20-22, jer tu postoji teoretska šansa nekoga naći. Ispitivanje realnosti je postoji li šansa naći nekoga tko nije majka ili razvedena žena(da ne krenu pljuvanja, nisam isključiv i ne bih odbio nekoga samo zato, ali imam određena loša iskustva i to predstavlja određena ograničenja).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:40   #31
Jako slićna tema je bila prije par mjeseci
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:59   #32
Kao da sebe čitam, kad sam imao 36. Sve se poklapa.

Ne odugovlači veze u kojima nisi sretan. Traži dalje. Ak' nađeš, ne puštaj.

Ako ne nađeš, slijedi ti umor. I automatski filteri koji u rekordnom roku žene razvrstavaju u ladice komode koja se zove "Zašto ih ne želim".

Ako ne nađeš, slijedi ti dragovoljna samoća, koja nikad nije baš sasvim dragovoljna, već ono poznato "Bolje sam, nego s bilo kim".

(mali update: RAAAADI! Zanimalo me da li mi je profil OK, jer me nije ovdje bilo bar 10 godina ) )
__________________
x
Call me The Breeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:07   #33
Quote:
Call me The Breeze kaže: Pogledaj post
Kao da sebe čitam, kad sam imao 36. Sve se poklapa.

Ne odugovlači veze u kojima nisi sretan. Traži dalje. Ak' nađeš, ne puštaj.

Ako ne nađeš, slijedi ti umor. I automatski filteri koji u rekordnom roku žene razvrstavaju u ladice komode koja se zove "Zašto ih ne želim".

Ako ne nađeš, slijedi ti dragovoljna samoća, koja nikad nije baš sasvim dragovoljna, već ono poznato "Bolje sam, nego s bilo kim".

(mali update: RAAAADI! Zanimalo me da li mi je profil OK, jer me nije ovdje bilo bar 10 godina ) )
Koliko sam primjetila da on traži "sebe",a ne nekog drugog.
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:24   #34
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Koliko sam primjetila da on traži "sebe",a ne nekog drugog.
Hm... Istina. No pomoglo bi mu da nađe nekog drugog, pa da tu nešto klikne.

Nekog da pokrpa praznine i pogasi upitnike.

Ni taj netko ne mora biti konačan, ali je svakako dobrodošao. )
__________________
x
Call me The Breeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 00:33   #35
Quote:
Andaluzanin kaže: Pogledaj post
da, hranim se s tim, liječim komplekse kojih zapravo nije trebalo biti. Ali ta hrana mi je počela ići na živce, dezorijentira me. Ne snalazim u 'novonastalim mogućnostim'.
A uh, ovo mi nije drago, kompleksi kojih nije trebalo biti? Kad ih je bilo očito su trebali biti. Ovo što radiš je okrivljivanje samog sebe, stajanje u začaranom krugu, "zašto mi stvari prije nisu pale na pamet???" Nisu.
(moja boljka iz prošlosti-zašto nisam više učila a mogla sam pa bih još prije 5 godina imala sve što imam danas??? Zašto sam samoj sebi otežala?)

Kompleks je samo još jedan od mnogobrojnih procesa upoznavanja samog sebe. Nije stvar ne-imati kompleks nego znati koji je. Da li je utemeljen, da li je logičan, i što ti na dubljoj razini govori o tebi? Kako je došlo do toga da se taj kompleks pojavio? Generalno kažem kompleks jer i fizički kompleks je ista stvar- pokazatelj nečega unutra. Kad se upozna nekako ispari (najčešće)

Mislim da nisi svjestan svoje uloge u svemu tome. Želio si da te žene primjećuju...i vidi što se dogodilo. Znači da ti to želiš. Jedini problem koji vidim je da ti nisi toga svjestan, nisi svjestan da možeš uzeti ono što želiš niti kako, najviše jer nisi svjestan što uopće želiš.

Mjeriš se prema drugima a ne prema samom sebi jer sebe još ne poznaješ dovoljno. It's ok, neki ljudi se ne upoznaju do smrti jer nisu toga ni svjesni ali ti imaš priliku napraviti drugačije.

Ne krivi se, uči. O sebi i svijetu oko sebe. Zvučat ću onako poetično pa reći- pokušaj osjetiti samog sebe i što ti treba, nemoj se kriviti kad svojim ponašanjem u trenutku napraviš suprotno od onoga što si pozorno osmislio u glavi. Još jedan znak koji ti nešto govori.
To uvjeravanje samog sebe na stupnju razuma bez poveznice sa srcem je ići kontra sebe. Odrasli ti želi drugačije a dijete u tebi još nije zadovoljilo ono što mu treba da odraste i privlači pozornost. Možda jer ga nitko ne razumije- know thy child inside

Sretno i...opusti se!
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 09:50   #36
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ali birati najbolje za sebe znači isto puno toga odbiti.
Istina, ja sam buno odbijao. I opet sam nesretan i kad s probranim završim. Sve imaju nešto što mi ne paše. I onda budem u odnosu sa 50% vlastitog anganžmana.
Andaluzanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 09:59   #37
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa, ja ne vidim problem! Tražiš i mislim da ćeš itekako osjetiti kada nađeš. Zašto bi to bilo 3. ili 5. puta? Budi sretan što možeš birati i kušati više nego je uobičajeno ili si nekada mislio. Malo nam ljudi sasvim, jako, odgovara po svemu traženom, to nije tvoja izmišljotina. Ja sam tražila muža skoro 10 godina, ili i više računajući i njegov probni rok. Dvije godine su mi trebale samo da postanem vrlo sigurna da je to to.
A jedan od važnih kriterija mi je bio da mi je on posve dovoljan, odnosno da sam primjetila kako više ne zirkam uokolo, ne zanimam se za kolikogod privlačne muškarce.
Bez brige, doći će i tvoj broj, omađijati će te samo tako!
Kad sam završio tek završio u dugogodišnjoj vez s prvom pravom curom, ista nisam vidio ni jednu drugu nego nju. Danas sam na žalost čista matematika i statistika, biram po kriterijima, glavu nikao da izgubim. Čak se više i ne ložim kao nekad. Nekako se osjećam istrošeno za neku veliku ljubav. Nikako da osjetim poriv da dam 100% sebe nekoj. Okolo prijatelji ženama skidaju zvijezde s neba a ja samo odarđujem veze i tako u krug.
Dosuše ja poletim, ali let mi traje mjesec dana.

Okolina, uporno navodi da sam sa pravom curom itd... pa da ima godine itd..... a ja se pitam jeli normalno ući u brak sa rezervom i skepsom.
Andaluzanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:02   #38
Quote:
Call me The Breeze kaže: Pogledaj post
Kao da sebe čitam, kad sam imao 36. Sve se poklapa.

Ne odugovlači veze u kojima nisi sretan. Traži dalje. Ak' nađeš, ne puštaj.

Ako ne nađeš, slijedi ti umor. I automatski filteri koji u rekordnom roku žene razvrstavaju u ladice komode koja se zove "Zašto ih ne želim".

Ako ne nađeš, slijedi ti dragovoljna samoća, koja nikad nije baš sasvim dragovoljna, već ono poznato "Bolje sam, nego s bilo kim".

(mali update: RAAAADI! Zanimalo me da li mi je profil OK, jer me nije ovdje bilo bar 10 godina ) )
I jesi pronašao na kraju ono što si tražio ? Jesi sretan? S koliko si se skrasio ?
Napravio si kompromis ipak?
Andaluzanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:36   #39
Quote:
Andaluzanin kaže: Pogledaj post
ja kasnim s doživljajem sebe samog, da sam npr. s 20 kužio da mogu, onda bi do 30. okončao svoj hvatački put. Ja sam s 32-33 skužio da se žene lože na mene.
Nema to veze, ti si jednostavno neodlucan karakter.
Donosenje odluka je tesko, zato i jesu sefovi i ljudi na polozajima posebno placeni jer trebaju donosti odluke. Koje imaju svojih posljedica.
Jbg. ,nije generalu svejedno poslati u boj ljude za koje zna da ce bar dio poginuti. A on treba dalje zivjeti s tim.

Ti, srecom, nisi u takvom polozaju da mozes odlukom zeznuti puno ljudi, ti mozes zajebati manje-vise sebe svojom odlukom. Doduse, i osobu na koju se odluka donosi ali to te ne brine toliko.

A opet te muci sto je i nedonosenje odluke isto jedna 'odluka'. Odnosno, ima posljedice koje ti se ne svidjaju. Npr., da ostanes sam, neuparen, pojeden na kraju od macaka.

A nis, cekaj jos malo, mozda nalete munje i gromovi kad vidis tu za koju ces pozeljeti da ti vedri i oblaci u vezi i dulje od mjesec dana.
Ili cekaj da ti prodje rok uporabe pa ces biti miran. Tj. Nece te vise muciti neodlucnost po pitanju zena.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:47   #40
Quote:
Andaluzanin kaže: Pogledaj post
Kad sam završio tek završio u dugogodišnjoj vez s prvom pravom curom, ista nisam vidio ni jednu drugu nego nju. Danas sam na žalost čista matematika i statistika, biram po kriterijima, glavu nikao da izgubim. Čak se više i ne ložim kao nekad. Nekako se osjećam istrošeno za neku veliku ljubav. Nikako da osjetim poriv da dam 100% sebe nekoj. Okolo prijatelji ženama skidaju zvijezde s neba a ja samo odarđujem veze i tako u krug.
Dosuše ja poletim, ali let mi traje mjesec dana.

Okolina, uporno navodi da sam sa pravom curom itd... pa da ima godine itd..... a ja se pitam jeli normalno ući u brak sa rezervom i skepsom.
Hja...pitanje mjere je valjda ključno. Određena rezerva je ljudska, pitanje iskustva. No, bar prema mom iskustvu, kada je naišao On imala sam od početka vrlo dobar osjećaj, a kako je vrijeme prolazilo to se potvrđivalo u sve više situacija. Ja ne vjerujem u nikakve munje s neba, ili slične fatalne utjecaje, nego baš u dobar osjećaj, osjećaj ugode, zadovoljstva, lakoće življenja, svaki dan. Ili bar većinu dana. Nekako, nakon skoro 2 godine skoro zajedničkog, pa na koncu par mjeseci i doista zajedničkog života, bila sam posve sigurna da ja hoću tako živjeti za stalno, da ništa drugo, ili drugačije, više ne želim i ne treba mi.
Za razliku od ranijih kandidata, kojih je bilo preko nekoliko, a s kojima sam redovito dobivala osjećaj kako mi nešto ide silno na živce, od njih samih, njihovog prevelikog prisustva, pa do niza "sitnica" koje su se redovito ponavljale.
Nije On savršen, našla bi dakako što bih "poboljšala" s vremena na vrijeme, ali je osnova, "kostur", savršen. Mislim da nam partner u tom smislu mora kao prvo i isključujuće biti dobar čovjek! Jer samo tako mogu uvijek računati na njega i sve njegove reakcije na tom tragu. Zatim nam mora biti zabavan, ispunjavati nam vrijeme, dane i mjesece. Jer inače dosada izaziva vraga i traži nešto novo, uzbudljivije. Dalje, mora, nužno mislim, a to mi se čini najčešćom pogreškom, imati vrlo slične interese i ciljeve. Jer inače nismo doista zajedno većinu vremena, pa se ista pojava kao i malo višlje uvlači u glavu.
Ukratko ako mi je s nekim lijepo, nastojim biti s njim čim više, okupira me, moje potencijale i interese i naprosto okreće sebi, vezi i svemu s njom, umjesto da me zanima vanjski svijet i svi izazovi u njemu. Ono, posve banalno, ako ne gledam kroz prozor, "izloge", jer imam prečeg posla doma, vrlo je vjerojatno da neću niti vidjeti što jako zanimljivog.
Znam slikovito reći, kada sam posve sita, uopće ne obraćam pažnju na izloge slastičarni kraj kojih prolazim. Tako nekako.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger