Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 16:54   #41
Autore (i forumaši), nisam shvatila, vi ste u vezi ili se sve svodi na to da si zavrsavate recenice i da joj ti repliciras kada nitko drugi ne replicira i jako ti se sviđa i sve pet?

Glede zaljubljenosti u udanu, ni prvi ni zadnji. Moguće je da ćete ući u vezu, ona će se rastati pa ćete biti zajedno. Moguće da će biti samo avantura jer ona neće napustiti muža.
U biti, možda talazgam bezveze jer ni niste u vezi nego si ti samo poželio imati obitelj, pa fantaziraš o udanoj ženi koju bi ti tretirao bolje nego njen osrednje dobar muž.



Quote:
versilov kaže: Pogledaj post

uglanvom neš jebat, divni sastavci i pjesme nikad ne jebu
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY

Zadnje uređivanje Retra : 02.02.2017. at 16:55. Reason: iz č u ć
Retra is offline  
Old 02.02.2017., 17:14   #42
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
uglanvom neš jebat, divni sastavci i pjesme nikad ne jebu
https://www.youtube.com/watch?v=r4SDKB5i4NM
blagotebi is offline  
Old 02.02.2017., 18:18   #43
Autore, kažeš da ti je sve idealno u životu - u najboljim si godinama, imaš lijep posao, imao si dobro djetinjstvo, a sada si ostavio curu zbog prekokrasne udane žene koja ima dvoje djece.
Lebdiš na oblaku i nosiš ružičaste naočale.
Djeluješ po pisanju pametno, ali ove dvije rečenice koje si napisao to pobijalju:
- muž ju uzima zdravo za gotovo
- ja bi njenoj djeci pružio ljubav

O čemu ti pričaš?
Jel ti ona rekla da ju muž tako doživljava?
Zar misliš da on ne pruža njihovoj djeci ljubav, nego ćeš ti? Pa on im je otac.

Svi su bedasti kad se zaljube i idealiziraju drugu osobu kao da je anđeo bez mane.
Imaš trideset i kusur godina, daj se skuliraj, nisi više tinejđer.
Što će ti udana žena sa dvoje djece? Zar misliš da bi to dugoročno štimalo, da bi ona uvijek bila tako prekokrasna i zavodljiva da ju vidiš u svim segmentima života, zar misliš da bi njene kćeri tebe obožavale, zato što bi im ti pružio ljubav??
Daj odrasti....
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 02.02.2017., 18:30   #44
Inače su tim slobodnim dečkima zanimljive udane žene? Zašto? Zato što imaju muža i sva sranja ostave kod kuće, a sa mladim jebačem su savršene.
Zanima me, bi li on tako poludio za njom da je samohrana majka sa dvoje djece, koja ne bi bila tako prekrasna i zavodljiva, jer bi sama brinula o djeci i bila bi sva izmoždena od briga i problema.
Naravno da ne bi. Njima je sve zanimljivo što je zabranjeno. Tek kad bi ušao u brak sa njom i počeo stvarnu brigu o njenoj djeci, skužio bi u kakvo sranje se uvalio.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 02.02.2017., 19:31   #45
@My time,
Koju potrebu imas da ovako lijepu pricu spustis na nivo obicnog dosadnog suzivota ?
Mlad je , ima vremena . Spoznat ce sam sta je zivot bez da ga ti ovako grubo prizemljavas .
Ne znam odakle ovolika potreba od strane tebe da svima ubijes sve iluzije u ljubav i u zivot .
I zasto ti smatras da jedna udata zena ne bi vise smijela nikom da se dopadne ? Govoris kao du su udate zene vjestice na metlama .Sta je to tolko tragicno vidjeti ne pocesljanu zenu ili u pidjami .
lazan is offline  
Old 02.02.2017., 19:44   #46
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
@My time,
Koju potrebu imas da ovako lijepu pricu spustis na nivo obicnog dosadnog suzivota ?
Mlad je , ima vremena . Spoznat ce sam sta je zivot bez da ga ti ovako grubo prizemljavas .
Ne znam odakle ovolika potreba od strane tebe da svima ubijes sve iluzije u ljubav i u zivot .
I zasto ti smatras da jedna udata zena ne bi vise smijela nikom da se dopadne ? Govoris kao du su udate zene vjestice na metlama .Sta je to tolko tragicno vidjeti ne pocesljanu zenu ili u pidjami .
Nisi primjetio da sam reagirala na ove dvije izjave autora:
- muž ju uzima zdravo za gotovo
- ja bi njenoj djeci pružio ljubav

Istina je da ne bi napisao ovako divnu priču da se radi o samohranoj majci dvoje djece. Priznaj i ti.
I uopće ne govorim da su udate žene vještice na metlama. Ja sam udata već jako dugo i dobro znam o čemu govorim.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 02.02.2017., 19:59   #47
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nisi primjetio da sam reagirala na ove dvije izjave autora:
- muž ju uzima zdravo za gotovo
- ja bi njenoj djeci pružio ljubav


Istina je da ne bi napisao ovako divnu priču da se radi o samohranoj majci dvoje djece. Priznaj i ti.
I uopće ne govorim da su udate žene vještice na metlama. Ja sam udata već jako dugo i dobro znam o čemu govorim.
Mi nista ne znamo . Samo spekuliramo sta bi bilo kada bi bilo . Posto si udata onda dobro znas da ima zena koje muzevi uzimaju zdravo za gotovo .
U rekompoziranim obiteljima imas hrpu zena i muskaraca koji pruzaju ljubav djeci od partnera .
Ako nista drugo kada volis zenu/muskarca volis i njegovu djecu . Naravno da djeca imaju oca i naravno da se on ne moze substituirati legitmnom ocu ali u ljubavi mozda moze i to .
Imas ti oceva kojima se doslovno fucka za njihovu djecu . Kako ti znas da on ne bi napisao ?
Zna pisati i jako lijepo pise . Mozda nam za par mijeseci napise jednu drugu pricu .
Obozavam citati ovako lijepe price . A ti mi ubijas iluzije bas si zloca .
lazan is offline  
Old 02.02.2017., 20:01   #48
A jbte "lijepe priče". Priče ni nema.
Čovjek izmaštao svemirsku ljubav sa ženom koju jedva poznaje i s kojom nije imao ni prošao ništa.
I ne samo to. Već je on raspoložio i tuđom djecom što je valjda vrh objektivizacije.
Frivolno i neozbiljno.
I onda bi se on takmičio sa zakonitim.
choupette is offline  
Old 02.02.2017., 20:03   #49
Govorim o prici na papiru . Cekam razvoj radnje i decko ima talenta da pise roza romane koje obozavam citati .
lazan is offline  
Old 02.02.2017., 20:09   #50
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Govorim o prici na papiru . Cekam razvoj radnje i decko ima talenta da pise roza romane koje obozavam citati .
Joj, da...i me ni je priča baš sjela. Osobito stoga što je on to tako lijepo napisao...u ovom sivilu svakodnevnih rasprava i natezanja koja čitamo, nekako te ovakva priča uljulja...barem privremeno
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 02.02.2017., 20:10   #51
Autor je talentirani pisac. To mu nitko ne osporava. Svi smo uživali čitajući.
Da nas je pitao može li se prijaviti za scenaristu u nekom filmu, ja bi prva glasala za njega.
Ovo o čemu on piše je stvarni život.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 02.02.2017., 20:11   #52
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
I
Zanima me, bi li on tako poludio za njom da je samohrana majka sa dvoje djece, koja ne bi bila tako prekrasna i zavodljiva, jer bi sama brinula o djeci i bila bi sva izmoždena od briga i problema.
Naravno da ne bi. Njima je sve zanimljivo što je zabranjeno. Tek kad bi ušao u brak sa njom i počeo stvarnu brigu o njenoj djeci, skužio bi u kakvo sranje se uvalio.
A zašto samohrane majke ne mogu biti prekrasne i zavodljive ?
Druga je stvar sto je zauzeta zena veci izazov.
Pretpostavljam da je sama borba za zenu uzbudljiva. Ali me odbija autorovo sanjarenje o ulozi spasioca koji njenoj djeci pruza mir i sigurnist. Lik koji se sprema upetljati u tudji brak ce toj djeci pruziti mir ?? Kraj tate te djece kojeg opisuje kao ok,nista lose.
Lijepo je biti zaljubljen ,al ga je s tim otisao u patetiku .
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Old 02.02.2017., 20:12   #53
Pa ni na papiru se nista ne dogada osim vlaznih snova.
Nema tu ni R od romantike, samo patetika.
choupette is offline  
Old 02.02.2017., 20:12   #54
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Joj, da...i me ni je priča baš sjela. Osobito stoga što je on to tako lijepo napisao...u ovom sivilu svakodnevnih rasprava i natezanja koja čitamo, nekako te ovakva priča uljulja...barem privremeno
Vidis , bas si me obradovala tvojim postom . Ti kao i ja znamo kraj price a opet ju zelimo procitati i djabe nase iskustvo zadrzali smo taj duh na nesto lijepo . Nismo negativni niti smo pesimisti po pitanju ljubavi .

@chupette , zivot bi bio strasan bez mokrih snova .
lazan is offline  
Old 02.02.2017., 20:30   #55
Odavno nisam pročitala ovako lijepo sročen post.

Zaljubljenost nekad zna biti pravo prokletstvo.

Sve je na njoj predivno, nestvarno, djeluje ti nadzemaljski, a njezin tužan pogled daje ti nadu...
Kao u romanima.
Ti si izgubio tlo pod nogama, a ona...

Ona ne ostavlja dojam osobe kojoj nešto nedostaje.
Izgleda kao da ima sve - ljepotu, pamet, šarm, obitelj, dobrog muža, divnu dječicu i povrh svega - tvoje divljenje, pažnju, što joj sigurno itekako godi.

Ovakva se zaljubljenost stvarno dogodi iznenada, nije to nešto što se baš može kontrolirati, kao što neki tvrde.
Ne znam, možda oni nisu imali takvu priliku, možda su drukčijeg temperamenta.
Ali, onaj tko je kroz to prošao zna da je to osjećaj kao da te zhvatila iznenadna oluja i mraš proći kroz nju kako znaš i umiješ.

Ja ti želim da što prije izađeš iz toga.
Vjerujem da njoj ne treba tvoja pažnja i razumijevanje da bi bila sretna.
Niti si ti njezin vitez na bijelom konju.

Malo ti se sve pobrkalo, što je i normalno.
Ali ovo su obično situacije koje te potaknu da zaroniš u sebe i zapitaš se što je to kod nje u tebi izazvalo toliku lavinu emocija.
Kako se otvorilo to nešto za što misliš da samo druga osoba može popuniti?
Jer priče o srodnim dušama samo su bajka.

Nastoj se pribrati kako bi što prije situaciju sagledao u pravom svjetlu.
Pametan si, mlad si, emotivan i po ovome što si iznio - jako drag, i zaslužuješ jednu drukčiju sretniju priču.
Bez patnje.
Etta is offline  
Old 02.02.2017., 21:36   #56
Budem dao odgovore, kao i dodatne informacije ponaosob svakome, osim na upise tipa: želi patiti, slušaj Thompsona što kaže , neš jebat, i sl., jer nemam neke svrsishodne odgovore na to , ali vjerujem da i takvi budi našli repliku u odgovorima drugima.
Stavit ću u dva posta kao bi vam bilo lakše za popratiti.


@Dugii
Razumijem što hoćeš reći za taj prekidač gdje sam odabereš putanju svojih emocija i njihovu dužinu trajanja. To često radim, primoran sam. Dinamika posla i upravljanje ljudskim potencijalima dobro izoštri vršak te oštrice. Htio ne htio! Ili ti je izbor ostaviti se takve vrste posla.

Izrazito sam intuitivan i ona mi je jako oružje pri ocjenjivanju situacije. Siromaštvo senzoričnosti pokušavam oplemeniti, radim na tome. Baš na tragu intuicije, u ovoj situaciji sam ušao u rizik sa svojim emocijama. Ostavio sam ih ogoljene, bez zaštite (što inače ne radim u privatnom životu, ne radi straha od razočarenja, već zbog stabilnosti koju kreiram kroz niz faktora), jer sam se našao u sasvim nekoj novoj situaciji u kojoj imam viziju da će one na kraju poprimiti oblik i veličinu nečega što bi mi pružilo zadovoljstvo . Neki novi impulsi teku kroz ove emocije, a gdje takav intenzitet i svojstvo još nisam okusio ili imao s njima dodira. Zato i pokušavam ih razumjeti, sagledati iz više kuteva, nikako čupati iz sebe. Ne idem ka bježanju i metenju pod tepih. Najlakši izbor je bijeg, ali i najmanje se profitira s njime.



@Jelena1777

Hvala na lijepim riječima.
Ne gledam na ljubav kao nešto uzvišeno. Nešto što te, ako imaš sreće, pogodi jednom tokom života i ona bude potpuna vodilja. Definiram ju kao splet poveznica između dvoje ljudi, gdje jedno drugo smiruje, potiče, bdiju zajedno i u dobrim, i u lošim situacijama. Ona će toliko svijetliti, koliko je čovjek spreman uložiti uložiti energije i truda. Ista stvar je sa srećom.

Ovo između nas dvoje je odlična polazna točka, u gore navedenom smislu. Kad nešto osjetim da je vrijedno, otvaram se potpuno i dajem širinu onome tko bi ušao u taj moj svijet. Ovdje trenutno spreman sam staviti karte na stol, bez straha da ću izgubiti partiju. Samo čekam još kojim krug da izbijem i zadnju sumnju.



@Plavi safir

Ta priča o zabranjenom voću kod mene nailazi na tvrd i visok zid. Sam pojam je besmislen. Dođeš do njega, dohvatiš ga i nakon što ga pojedeš, shvatiš da to ipak samo voće u svojoj ogoljenosti.

Mi ljudi imamo jednu lošu tendenciju, skoro nemoguće iskorjenjivu: Ljudi često zaboravljaju da su – ljudi… Cijeli život učimo, napredujemo. Ali, taj napredak je uspio baš zato što smo na početku ušli u novo područje, počinili pogreške na putu, ali ih i shvatili. Zatim ih trudili se ispraviti. Razne su varijacije i mogućnosti kako to napraviti.


Stoga, vezano za ovu konkretnu situaciju, ukoliko nisi zadovoljna dosadašnjim potezima u cjelini, kreni dalje, napreduj! Inače odumireš. Tiho i polako veneš, ironično, uz toliko sunca koje ne vidiš od mikro malenog kutka tame.

Viđamo se minimalno jednom tjedno. Poslovna suradnja nam omogućava lakšu komunikaciju i ostvarenje istoga. Otvara mi se, govori o onome što joj je kamen spoticanja. O njezinoj obitelji znam dosta detalja. Kako ono što mi sama kaže, tako i ono što povežem i sam. Pokušava šifrirati svoj izričaj, jer joj je neugodno potpuno se slobodno izraziti u tom području, vjerojatno zbog teškoće priznavanja poraza i loših koraka. Nisam potuno slijep da ću tvrditi kako je sama dala sve od sebe. Zasigurno nije bila dovoljno ustrajna. Dvoje su toj priči. Ne može samo jedno podnijeti svu krivicu. Ako se loptica koju pošalješ vraća suda osim tebi nazad, promijeni lopticu. No, ako i to ne valja, promijeni podlogu.


Ne radi to radi zadovoljenja ega. Barem ne bi takva žestina bila u pitanju. Da je samo to htjela, mogla je puno bezbolnije, prvenstveno radi sebe, već ostvariti.

Pa napisao sam u prvom tekstu za djecu. Shvaćam što bi to značilo. Nemam problem s privaćanjem, uvjetno rečeno, tuđe djece. Moja majka je u takvom okružju odrasla i meni je to normalna pojava poput pripremanja ručka. Štoviše, taj poluujak (nikad nisam ni tako ga zvao) mi je izrazito drag i pomogao mi je u životu, na raznim sferama.

Ne očekujem, ukoliko dođe do toga, da je takva situacija posuta ružama i rosnom travom, ali bih uložio sav trud oko brige za sve što donosi suživot s njom.

Da li je to iracionalno ili ne, opet upućujem na svoju definiciju ljubavi, gore napisanu.



@Čajna mješavina

Zahvaljujem na riječima hvale. Završio sam tečaj kreativnog pisanja, tako da nije stvar u bogomdanom neupitnom talentu.

Ako misliš na fizički dodir u smislu seksa, ne. Oboje imamo nekoga (ja više ne) i dok je tako, uključujući obje strane, prekidač ostaje na off. Što se tiče samih dodira, oni su konstantno prisutni. Od početnih dodira podlaktice, donjeg dijela leđa, ramena do zagrljaja i svega što ide s njim. Možeš pretpostaviti kakva je kemija između nas. Fantastično reagiramo jedno na drugo. Ponekad i zna napomenuti kako više ja njoj pomažem, nego što ona uzvrati. No, to nije istina.
To je poput principa kinetičke energije – energija koju joj pošaljem, istom ili jačom snagom se vrati meni nazad. To ja nazivam bezopasnim egoizmom. Na jedan način joj pomažem da se bolje osjeća, a s time i sebi stvaram zadovoljstvo. Nije isto nekome izboriti povećanje plaće i pomoći shvatiti da ne mora plaćati greške cijeli život (iako načelo je ista stvar). Ovo drugo ima puno veću temperaturu za pokretanje svog stroja.
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 21:36   #57
@Pak Lena

Ako što brojke znače, a s nekakvom skalom nemam dodira, nominalno se poznajemo skoro šest mjeseci. Nije mi bitna kvantiteta i dužina trajanja, već dinamika razvoja. Zadnja dva mjeseca je taj intenzitet koji, da, stvorio je čuspajz. Slične situacije sam u prošlosti vrlo brzo i precizno razriješio, ali je struktura bila sasvim drukčija.
Čak je i nebitno što, i ti, i ja mislimo o toj famoznoj fori. Činjenica da sam reagirao i pokrenuo nešto. Naizad, to mi je i sama spomenula.

Moguće je da ja idealiziram i više nego što je ovdje prisutno. Ne bježim od te opcije. Ukoliko me je uspjela izmanipulirati, mogu joj samo zapljeskati na glumi, kako na verbalnoj, tako i neverbalnom , tako i neverbalnom izričaju. Jebeno štoviše! Vilo bih takvu kolegicu imati u svome timu. Ja se samo referiram i vodim onime što sam, da se ne ponavljam, gore napisao.


Ne znam što točno znači to: „u ime nje i njezine djece.“

Treba uzeti u obzir i naše (ljudsko) omalovažavanje mozga i emocija kod djece. I oni osjećaju nemir i nefunkcioniranje roditelja i zajednice ukupno. Nekako taj detalj uvijek smetnemo s uma. Zašto? I to je svojevrsni poraz.
Ovo ne pišem kako bih sebe opravdao. Možda takva djeca budu i jača, možda zanemare situaciju, možda nikad ni ne otkriju. Ne kažem sa sigurnošću da bi i sam bolje postupio i donio im melem za sretan rast.

Samo kažem da se ne bih uplašio takve odgovornosti i pobjegao pri prvom znaku opasnosti na cesti. Ovo bi bila velika prekretnica u mome životu. Možda ona sad već to i jest. Bez obzira na ishod.
Dosta sam toga postigao do sada i prošao nemalo različitih situacija koje mi daju samopouzdanje da budem uspješan u novim izazovima. Nije život bajka, znam. On je splet dobrih i loših situacija koje se međusobno prepliću na datom putu. Nije bit preživjeti, već i proživjeti. Ja se života ne bojim.

- mislim da sam i tebe SubSV pokrio s do sada, kao i tebe Etrinken. Ukoliko ne, slobodno me opecite. Budem dodao.


@Antheia
Ova idealizacija i stvaranje slike o našem zajedničkoj svijetu je nešto što ne mislim da će se sutra dogoditi. Jednostavno pokrivam svaku opciju koja se veže uz zajedništvo, ako nas dvoje se odlučimo na taj veliki korak. A ne bježim od toga da je velik.


Neku veliku ljubomoru nisam nikad osjećao niti gajio, jer nikako nema smisla. Ona će uvijek biti izložena muškim pogledima. Kako zbog prirode posla, tako i izgleda, i intelekta, i jedne jake energije koju odašilje. Nesigurnost sam ostavio, sad već davno, u 20-oj godini kad sam se osamostalio. Taj klinac bi imao problema s takvom ženom, a zasigurno nikako ne bi ni imao muda joj se prepustiti. Ovaj ovdje, nazvat ću ga, uznapredovali klinac, svjestan je što mu nedostaje, na čemu treba raditi da se poboljša, kao i ono što ne može promjeniti. Ali , s druge strane, također je svjestan što sve nudi i koliko je radio na sebi da to i ostvari do kraja.

Što se tiče mana – nerijetko skače iz krajnosti u krajnost, kad su u pitanju raspoloženja. Neka vrsta bipolarnih skokova. Ostvari fantastične uspjehe na poslovnom planu i za firmu sveukupno, dok, kad je njen privatni život u pitanju, povuče se pri prvoj invaziji neprijateljskih snaga na njen teritorij. S obzirom kakav intelektualni potencijal ima i što je sve izašlo iz njega, ne vjeruje u sebe i ima vrlo nisko samopouzdanje…


Nisam ja baš toliko zaluđen, slijep i gluh. Samo, ponavljam, nadopunjujemo se fantastično. Ja pokrijem njezine nedostatke, ona mene nadopuni gdje sam tanak. I to je čarolija. Meni dovoljno jako blistava.



@Baja
Možda sad kad sam dao dodatne informacije, također sam i uspio ti i replicirati na ovaj dio s utopijom. Možda, kažem.
Što se tiče muža kao oca, ono što čujem o njemu s njezine strane , a i od drugim ljudi (jbg, zateleban sam pa pokušavam što više informacija prikupiti o svemu što se događa oko nje), tu je sasvim uredan, neprikosnoven.
Kao muž, imam samo informacije od nje. Logično, nitko drugi mi ne bi mogao ni dati neku informaciju, a da nije čvrsta, koje ga čine površnim. Najbitnija stvar je što je i sam nesiguran, razlika u obrazovanju, te ne čini ništa kako bi utjecao na to, popravio nešto što je dotrajalo. Naravno, tu ne mislim na veš mašinu ili automobil.

Ovo sve što vama pišem, ne. To ne zna. Ja se pripremam na taj korak. Jer, ovo sad je muka, slatkog predznaka, koja ima svoje vrijeme trajanja. Sljedeći korak mora biti potpuno otvaranje. Samo je pitanje u kakvom obliku i kakvoj mjeri će izaći. Zato na sve moguće strane i tražim dodatne odgovore.


Nadam se da sam i vas ostatak pokrio s detaljima navedenim u ovim postovima. Ako ne, opet, opecite me.



Ps, @Animal
Osjećam sprdalački ton u tvome izričaju, ne dovodim u pitanje tvoje pravo za pisanje. Kao što ne želim ni uvrijediti te. Nisam odgovorio na tvoj post, samo zato što ne znam dati odgovor na njega.
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 21:57   #58
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autore, kažeš da ti je sve idealno u životu - u najboljim si godinama, imaš lijep posao, imao si dobro djetinjstvo, a sada si ostavio curu zbog prekokrasne udane žene koja ima dvoje djece.
Lebdiš na oblaku i nosiš ružičaste naočale.
Djeluješ po pisanju pametno, ali ove dvije rečenice koje si napisao to pobijalju:
- muž ju uzima zdravo za gotovo
- ja bi njenoj djeci pružio ljubav

O čemu ti pričaš?
Jel ti ona rekla da ju muž tako doživljava?
Zar misliš da on ne pruža njihovoj djeci ljubav, nego ćeš ti? Pa on im je otac.

Svi su bedasti kad se zaljube i idealiziraju drugu osobu kao da je anđeo bez mane.
Imaš trideset i kusur godina, daj se skuliraj, nisi više tinejđer.
Što će ti udana žena sa dvoje djece? Zar misliš da bi to dugoročno štimalo, da bi ona uvijek bila tako prekokrasna i zavodljiva da ju vidiš u svim segmentima života, zar misliš da bi njene kćeri tebe obožavale, zato što bi im ti pružio ljubav??
Daj odrasti....

Ako si pročitala sve, u jednom djelu pišem o bivšoj kao nekome tko je kolateralna žrtva ovdje. No, također je cijela ta situacija i bila u zraku, bez ikakve čvrste tvari da ju drži.

Mogao sam možda i sačuvati ju uz sebe, neka čuči u jednom kutku.. Ali, koliko to ima smisla, za nas oboje? opet će se ponoviti, sad već prošlost, i opet smo na nestabilnoj grani. Pogubno zvuči, ali nije imala šanse.

Možda je, također, jedan od problema što ja ne gledam na brak kao svetu poveznicu. Nisam od onih kojima papir čini dubinu i određuje važnost i tok smjera.

Ova pitanja koje si postavila - potpuno stojim iza njih. Ne vidim zašto to nije izvedivo.

Ako bi ta djeca i imala negativan predznak i s njime ulazila u odnos sa mnom, ne mogu kriviti njih. Na meni je da usmjerim svoje snage kako bi shvatile da, iako ću pogriješiti, pokleknuti u datim situacijama, neću dići ruke od njih ili ih ostaviti nezaštićene i usamljene..




Ps, svima - bez zamjerke na propuštena slova ili gramatički nepravilan tekst. Puno se riječi našlo u ovoj virtualnoj bilježnici...
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 22:00   #59
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Vidis , bas si me obradovala tvojim postom . Ti kao i ja znamo kraj price a opet ju zelimo procitati i djabe nase iskustvo zadrzali smo taj duh na nesto lijepo . Nismo negativni niti smo pesimisti po pitanju ljubavi .

@chupette , zivot bi bio strasan bez mokrih snova .
Znaš kada bih izgubila taj duh, zapravo izgubila bih sebe.
On me održava na vodi. I zahvalna sam zapravo i unatoč svoj sjebanosti koja mi se tokom života dogodila što još uvijek mogu maštati.
Zapravo jedino mi to nitko ne može oduzeti.

Možda moja priča nije bila ona koja bi drugima davala nadu, ali ja znam mnoge koji su u takvim scenarijima ipak dobili zgoditak. Možda ih je jako, jako malo u odnosu na one "gubitaše", ali što je zapravo gubitak?

Znaš, kada se odmakneš, kada se strasti smire i kada se zagledaš iza vidiš da si ipak imao nešto, što god to bilo i kako god se to banaliziralo, a na kraju i loše završilo, ali ja sam unatoč svemu tome na kraju izašla zadovoljna.

Znam,možda glupo zvuči, ali niti sam ogorčena, niti sebe oplakujem, niti sam razočarana, jedino što znam je da ovo ne bih ponovila, ne na ovaj način. Ne u toj nekoj dvostruko-trostrukoj igri u kojoj realno previše vremena gubiš u tim kvadratima i trokutima, a to onda uništi sve ono što bi možda moglo biti puno ljepše nego na taj način.

Recimo samo da taj čovjek kojeg sam ja voljela je na kraju prekinuo svoju dugogodišnju vezu i sada ima drugu ženu sa kojom čeka dijete. Kada sam to saznala, ne mogu reći da me nije malo štrecnulo, ali na kraju sam nekako sretna zbog njega, jer se nadam da je on sretan. Sa onom djevojkom nije bio, to je sasvim sigurno, a sada nadam se da će imati neki sretniji i bolji život...na kraju krajeva ako si nekoga volio, ma kako god da se to nije završilo onako kako sam to ja htjela bilo bi ružno poželjeti mu loše...
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 02.02.2017., 22:11   #60
Mike, ostala sam bez teksta.
Dakle, na ovim temama sam godinama, ali moram ti reći da me rijetko tko ovako fascinirao kao ti.

Bez obzira na završen tečaj kreativnog pisanja, on je u ovome svemu sasvim sigurno pomoć pri ovakvo savršenom izlaganju i obrazlaganju tvoje životne priče, ali ja sam stvarno ostala bez teksta.

Rijetko viđeno na ovim virtualnim stranicama
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.