Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 19:06   #41
Autorice, što ti imaš s tom prijateljicom da ti je toliko stalo?
Meni se ustvari čini da se ovdje radi o tebi, a ne o nikakvoj kolegici. Ali dobro, nije ni bitno.
Poanta je ta da je ova pritegla dečka il me ženi ili tamburu kupi
Koja glupost. Cura je u srednjim dvadesetim i na silu se hoće udati i imati djecu.
Dečko je realan, nemaju za to još mogućnosti. Zašto bi to napravio ako on to još ne želi.
Ne mogu shvatiti cure koje nakon 3 godine hodanja, žele na silu brak i djecu?
Kak ne kuže da će to otjerati dečka? Da sam ja ne mjestu njenog dečka dala bi joj nogu zbog tog presinga i navaljivanja.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:06   #42
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Da, uvijek se nađe način.
Npr. pronađeš nekog tipa i jebeš ga u zdrav mozak da ti sve osigura
Nitko ti ne može SVE osigurati. Ljudi ne mogu ni sami sebi sve osigurati. Naravno da je sada od dotične napravljena karikatura. Pa nije iracionalna. Iz onoga što je napisano vidljivo je kako želi osnovati obitelj, a sada je dobro vrijeme za to. To što se on osjeća kao da je u žiži mladosti i još uvijek ne razmišlja o tome, nije njezin problem. Ako ga još malo pritisne vjerojatno će se pozdraviti s njom. I to će biti dokaz njegove neozbiljnosti. Neki ljudi ne vole iracionalni rizik. Što, trebala bi se natezati s njim jos 10 godina i doći u situaciju da svejedno prekinu, pa je opet na početku uz sve veću neizvjesnost potomstva.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:11   #43
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nitko ti ne može SVE osigurati. Ljudi ne mogu ni sami sebi sve osigurati. Naravno da je sada od dotične napravljena karikatura. Pa nije iracionalna. Iz onoga što je napisano vidljivo je kako želi osnovati obitelj, a sada je dobro vrijeme za to. To što se on osjeća kao da je u žiži mladosti i još uvijek ne razmišlja o tome, nije njezin problem. Ako ga još malo pritisne vjerojatno će se pozdraviti s njom. I to će biti dokaz njegove neozbiljnosti. Neki ljudi ne vole iracionalni rizik. Što, trebala bi se natezati s njim jos 10 godina i doći u situaciju da svejedno prekinu, pa je opet na početku uz sve veću neizvjesnost potomstva.
Ne,bolje je aktualni trend razvoda

Za 10 godina ce imati srednje 30te i tu je ciklusu kraj,gotovo,finito
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:13   #44
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ne,bolje je aktualni trend razvoda

Za 10 godina ce imati srednje 30te i tu je ciklusu kraj,gotovo,finito
Naravno da nije kraj, ali stvari postaju sve nasilnije. Ovog je tipa stigla upoznati, vjerojatno joj je i stalo. Vjerujem da je i njemu. Nije loše vrijeme za korak dalje. Sve kasnije će biti forsanje. Sad će netko reći kako ona njega već sada forsira, ali to nije slučaj. Samo je racionalna.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:15   #45
Racionalne osobe se tako ne ponašaju
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:15   #46
Ne razumijem te ljude koji zele dijete sa nekim tko to ne zeli. Prosto i jednostavno ne razumijem. Nije da se ona potiho nada vec joj je on jasno i glasno iznio svoj stav (koji u prijevodu znaci ne volim te na isti nacin na koji ti mene volis, mozda cu jednom dosec tu razinu al sad sam dalje od toga.)

I sta sad da on nakon 5,6 mjeseci nagovaranja popusti ona bi kao bila sva sretna?
Kao da se dogovaraju gdje ce na godisnji.
Dijete je zivotna odluka i ne radi se da bi neko imao zanimaciju u "slobodno vrijeme".

Tebi savjetujem je poslusas, i 100 puta ako treba.
Ali nemoj je ni slucajno 100 puta uvjeravati sto treba napraviti.
Jer na kraju ce napraviti po svome, ili nece napraviti nista, a ako napravi suprotno od onoga sto ti predlazes (najvjerojatnija opcija sudeci po njenim dosadasnjim umotvorinama), ti ces joj vrlo lako postati neprijatelj.
Ovo govorim iz iskustva, i to ne jednog.
Takoder, nemoj se nadati da ces je uopce pokusati uvjeriti u nesto jer dok ona sama ne zakljuci nesto dzaba ti sviras...
Takoder iz iskustva.

Zelim i tebi i njoj puuuno srece i strpljenja.
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:19   #47
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Racionalne osobe se tako ne ponašaju
Nemaš ti pojma kako se racionalne osobe ponašaju.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:20   #48
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nemaš ti pojma kako se racionalne osobe ponašaju.
Ti još manje
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:22   #49
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ti još manje
Prvi reko. Crna točka zauzeta.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:30   #50
Prije nego se poćnete dalje ubedjivati, navucite za svaki slućaj perike
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:35   #51
Neracionalno ponaśanje glavne junakinje, uzevśi u obzir sve okolnosti priće, koja nam je servirana.

Prośirenu dijagnozu predoćio sam prije
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 20:45   #52
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Samo mene čudi, uvijek je bila tip karijeristice, faks u roku završila, nagrade osvajala na natjecanjima, stipendije.. furala se na karijeru. A sad, nema ni spomena karijere, sad je samo djeca, brak, život...čudno mi je sve to skupa, iako je poznajem jako dobro, ali ne znam...
Ako ti je zaista prijateljica, onda valjda znaš, bolje nego mi koji je nikad nismo sreli, zašto se razočarala u "karijeru". Da li je zbog nedovoljne novčane nadoknade, da li je zbog toga što nije dovoljan mentalni izazov, ili je prevelik izazov... sasvim je razumljivo da ako se razočarala u nešto što joj je do sada bilo bitno usmjerava pažnju na nešto sasvim drugo, kako bi odložila trenutak u kojem se mora istinski suočiti sa razočaranjem.

Ako si joj prijateljica, pomozi joj da otkrije šta joj u stvari smeta u poslu kojim se bavi i postoje li opcije za promjenu načina rada (u mom poslu ima dosta nesretnih radnika i sretnih frilansera, na primjer), prekvalifikaciju i slično.

Sa druge strane, možda to ima veze sa njenim nesigurnim djetinjstvom - ako se u roditelje nije mogla pouzdati, može da pretjeruje u tome koliku ulogu zaštitnika i provajdera zamišlja za svog budućeg. Želi se vratiti u djetinjstvo - ovisiti totalno o nekome.

No sve je to možda, možda, možda... i uglavnom totalno beskorisno, osim ako bi ju uspjela nagovoriti da porazgovara sa nekim ko se profesionalno bavi rješavanjem takvih problema. Razmotri opcije za bihevioralno kognitivnu terapiju tu gdje živite, predstavi joj to kao priliku da nauči kako da o svojim željama i strahovima bolje komunicira sa svojim dečkom, neće škoditi.
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 01:11   #53
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Meni je u potpunosti razumljivo da jedna žena želi ostvariti sve svoje potencijale, a naročito taj da bude majka. Pa i ženama vrijeme ide. Zašto vrijeme trošiti na jednog lika koji ni sam ne zna što bi? Nije to pritisak žene, nego nesigurnost i igranje djeteta od strane tipa. Nema ni U od ucjene, to je samo ultimativan i logičan zahtjev.
Dijete se ne pravi na zahtjev nego obostranom zeljom. Apsolutno je nebitno ovdje kakav je on nego to da ne zeli trenutno i nerazumljivo ga je forsirati.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 01:19   #54
Maclbeth

Tvoja prijateljica navikla je funkcionirati pod neprestanom obavezom i odgovornošću, mislim da ima velikih problema u opuštanju. Za nju osobno taj momak je sad nevažan jer ona ima puno većih problema i repova iz djetinjstva od toga da li je on spreman na djecu i brak. Ona sama nije spremna ni za djecu ni za kvalitetnu izradbu odnosa.

Nad momkom izvršava pasivnu agresiju (ne da joj se u kino, stalno je loše volje). Postoje dvije solucije. Pva je njegovo popuštanje iz ljubavi, podređivanje njoj. Ona će dobiti što želi ali s godinama će shvatiti da ne poznaje muškarca kraj sebe, da ne poznaje sebe i ono naj gore...da brak i djeca nisu riješili probleme nego ih još i povećali. Udaljit će se od svog momka jer je on za nju dio slagalice, ne poznaje ga. Ne samo da ga ne poznaje nego ga pokušava i promijeniti, oblikovati prema SVOJIM idealima. Mislim da je ona tip osobe kojoj nikad nije dovoljno dobro a to opet...proizlazi iz nje i iz očekivanja koja su drugi imali za nju.
Ona u svoj odnos prelijeva sve loše iz sebe i to uopće ne shvaća nego za "tugu" krivi njega i njegovu "neozbiljnost". Koliko je svjesna svoje uloge u svemu tome?

Druga solucija je da on nju ostavi, još su jako malo zajedno i ne znam koliko on strpljenja ima. I ne znam ni kakve on repove nosi sa sobom.
Treća solucija da ona njega ostavi? Vrlo vrlo teško, ona odabire živjeti u ovakvom obrascu jer je navikla živjeti pod pritiskom.

Nisi spominjala (ili ja nisam pročitala) njenog oca (momak kao muška figura). Kad dođe period opuštanja (imaš posao, vezu od 3 godine-dakle, relativno ste se upoznali, odrasla si, "pobjegla" od djetinjstva i problema) tvoja prijateljica počinje raditi dramu. To bi se dogodilo iz nekog drugog razloga da nije taj jer je to u njoj. Momak koji stoji kraj nje je nebitan, bilo bi nešto drugo kod nekog drugog.

S druge strane te "odgovorne" crte imaš potpunu sebičnost (nezrelost izbija na nekoliko mjesta također)- zvanje tebe i pričanje 3 sata. Kao da si joj majka u jednu ruku jer prema majkama (ja ne znam, pretpostavljam) bismo imali taj "mogu tražiti podršku kad hoću i neće se naljutiti" odnos. To je djetinje ponašanje, nešto na što možda nikad nije imala pravo? Nagađam. Čovjek može biti strašno odgovoran u životnim zadatcima a istovremeno potpuno emocionalno nerazvijen.
Želiš joj pomoći? Fokusirajte se na nju, ne na momka, ne na njene "želje" nego na nju. Moraš joj pomoći da shvati kako je pravi problem ona. Samo...da bi to bilo djelotvorno ti moraš izdvojiti jako puno energije. Ne mislim na kasne pozive, mislim na to da joj kažeš ono što ne želi čuti, ne utjehe (sad će on, ma bit će to) i onda ostaneš tu iako će te njeni zidovi odbiti. (to je ono najteže) Mislim na to da joj kažeš "slušaj, bit ću tu uz tebe, poštujem te i stalo mi je i neću te osuđivati ALI....." Pronađite uzrok jer ovo što ona radi je tući po posljedicama.

Sada se ponašaš kao njena "sestra", da bi joj pomogla moraš joj biti "majka". Zato ti opet kažem- to zahtjeva strašno puno energije i procijeni imaš li je. Dalo bi se raspravljati da li je pošteno s njene strane takvo ponašanje prema tebi (i njemu), dalo bi joj se i "zamjeriti" stupanj sebičnosti...ali ako želiš pomoći to odmah izbaci iz glave, ne procjenjuj je kao današnju osobu nego pokušaj gledati kao dijete iz prošlosti.

Ako se odlučiš malo odmaknuti što je potpuno u redu jer nisi nikoga pitala za takve uloge i potrošnju energije onda tako i napravi- udalji se ali ne samo fizički nego i mentalni odmak. Samo nemoj stajati kraj nje i upijati sve to bez da djeluješ na ikakav način. Niti je produktivno niti zdravo ni za tebe ni za nju a bome ni za momka.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:25   #55
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nitko ti ne može SVE osigurati. Ljudi ne mogu ni sami sebi sve osigurati. Naravno da je sada od dotične napravljena karikatura. Pa nije iracionalna. Iz onoga što je napisano vidljivo je kako želi osnovati obitelj, a sada je dobro vrijeme za to. To što se on osjeća kao da je u žiži mladosti i još uvijek ne razmišlja o tome, nije njezin problem. Ako ga još malo pritisne vjerojatno će se pozdraviti s njom. I to će biti dokaz njegove neozbiljnosti. Neki ljudi ne vole iracionalni rizik. Što, trebala bi se natezati s njim jos 10 godina i doći u situaciju da svejedno prekinu, pa je opet na početku uz sve veću neizvjesnost potomstva.
Pa tu je problem, ona ne može samu sebe osigurati a bogme niti dijete.
pa očekuje od njega da osigura SVE za nju i dijete.
Točno je da gdje ima volje ima i načina i sve se može rješiti; ali to ne podrazumjeva da sa tvojom žarkom snagom volje netko drugi akšuli rješava sve probleme.
Po meni neozbiljnost nije biti svjestan da nemožeš i ne želiš ući u bračni odnos sa nekim tko se nije sposoban i/ili voljan pobrinuti se za sebe u financijskom smislu.
komarac007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 18:30   #56
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
....
dogovori sa prijateljicom neka mu predloži sex utroje ako je oženi , vas dvije i on, možda pristane , ako odbije bez pogovora, e onda tu nešto nije u redu
Naturalherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:14   #57
Quote:
komarac007 kaže: Pogledaj post
Pa tu je problem, ona ne može samu sebe osigurati a bogme niti dijete.
pa očekuje od njega da osigura SVE za nju i dijete.
Točno je da gdje ima volje ima i načina i sve se može rješiti; ali to ne podrazumjeva da sa tvojom žarkom snagom volje netko drugi akšuli rješava sve probleme.
Po meni neozbiljnost nije biti svjestan da nemožeš i ne želiš ući u bračni odnos sa nekim tko se nije sposoban i/ili voljan pobrinuti se za sebe u financijskom smislu.
Sve je to okej. Ponavljam, napravila se karikatura od te cure. Nije mi prirodno da netko misli da mu netko drugi treba SVE omogućiti. Ono što ona hoće je samo jedno jednostavno "da". Naravno da to "da" ne može doći ako se lik zafrkava s njom.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:54   #58
Ništa pretjerano ti tu ne možeš osim slušati ju. Doziraj ako je pretjerano i pusti ju da sama dođe do svojih zaključaka. Ionako savjete vjerojatno neće slušati nego će raditi po svome. Al nemoj se ipak dati nepotrebno uvući u nečiju vezu. Koliko god dobra bila s njom i voljela ju, u vezi trebaju biti samo njih dvoje. I naoružaj se strpljenjem
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 07:40   #59
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Samo mene čudi, uvijek je bila tip karijeristice, faks u roku završila, nagrade osvajala na natjecanjima, stipendije.. furala se na karijeru. A sad, nema ni spomena karijere, sad je samo djeca, brak, život...čudno mi je sve to skupa, iako je poznajem jako dobro, ali ne znam...
Da, dok nije skuzila da za karijeru i dobru placu moras marljivo raditi. Onda se odlucila za drugu karijeru - dat ce otkaz na poslu, odat se, rodit djecu a muz ce financijski sve srediti.

Jebeni su mi ti brakovi, razmisljanje "ajmo se mi vjencati, a financijske uvjete cemo rijesiti u hodu...". Recept za katastrofu.

Cura i ja zivimo svatko sa svojim starcima. Vec tri godine. Imamo u planu zivjeti zajedno, ali trenutno nemamo uvjete za to - ok, ja imam solidnu placu ali sam relativno novi u firmi pa sam jos na ugovoru; a ona jos uvijek studira. I ne namjeravamo srljati dok se financijski ne situiramo. Dakle, razmisljamo kao njen decko. Sto je, po meni, sasvim normalno i racionalno. Jel' se zbog toga manje volimo?
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:40   #60
Možda bi bilo dobro da joj kažeš kako ti misliš da ona želi obitelj ,muža i djecu samo zato što nikad u životu nije imala osjećaj sigurnosti niti se ikada mogla osloniti na ikoga.
(Kažeš da je živjela sa djedom i bakom )

Neka razmisli o tome
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger