Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 22:48   #41
ako je situacija takva da dvoje rade na različitim, udaljenim lokacijama, i daleko od kuće, još uvijek nije nikakav razlog zbog kojeg se jednostavno mora imati dva auta. osim ako se ne zivi usred neke šumetine i treba tri dana jahanja do prvog znaka civilizacije i još koji dan do prve kuće. ako se živi u gradu, nije za vjerovati, ali stvarno je istina - može se busom. ili tramvajem.
jasno, treba se ranije ustati, smrzavati ili skuhavati čekajući na stanicama, gužvati s ljudima koji ili smrde po znoju ili kišu i kašlju u tuđe face, ali i to je život.

to je ujedno i razlog zbog kojeg si ljudi kupuju aute. život će im odmah biti ugodniji.

ali razlog "ima x godina i to znači da moram imati auto" je vrsta razloga koju se navodi u periodu kad se obilato služi i izjavama tipa "moja mama je najljepšs", "moj tata je najjači", "moj brat/sestra je najpametniji/najpametnija" i slično

s druge strane, nekako unatoč zarukama, veza o kojoj je riječ još uvijek izgleda samo kao veza, ne i kao ozbiljna veza, pa je malo čudno ne dozvoliti partneru da barata svojim novcem.

pa onda dalje, plaća od 5.000,00 nije baš nešto, a da bi se s tim iznosom trebalo gomilati troškove. ali ako ćemo biti objektivni nije to ni plaća za planiranje svadbetine, već samo svadbice, a nije ni za planiranje kredita za stan, naročito ako je netko već čvrsto isplanirao i potomstvota

sve u svemu imamo dva sasvim jednakovrijedna argumenta - njegovi su novci i može ih i kroz prozor baciti i objesiti nakon toga gaće na štap, prvi. i nije da ima bajnu plaću, pa bi makar i ta sića od ušteđevine dobro mogla doći u nekom trenutku kad dijete bude tu, ili kad bude trebalo otplaćivati taj isplanirani kredit, pa ne bi bilo loše zadržati tu rezervu

naravno, daleko od toga da 6-7 tisuća€ nije dobar iznos, ali kad se dogodi nepredviđena situacija, vrlo lako plane u par mjeseci. a situacija se možda i ne može jednakom lakoćom riješiti

mislim da će ovdje pobjedu izvojevati veći ego
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:58   #42
A ne znam.

Bilo bi preglupo da ,kad dobiju bebu i bebi nedajbože skoči temperatura ili se desi neka nepredviđena situacija ,majka ne stigne pravodobno reagirati jer je tata uzeo auto i otišao na posao.

Treba se i to uzeti u obzir ,kad već planiraju potomstvo ( ova situacija se desila meni , srećom sve je završilo dobro )
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:59   #43
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
A ne znam.

Bilo bi preglupo da ,kad dobiju bebu i bebi nedajbože skoči temperatura ili se desi neka nepredviđena situacija ,majka ne stigne pravodobno reagirati jer je tata uzeo auto i otišao na posao.

Treba se i to uzeti u obzir ,kad već planiraju potomstvo ( ova situacija se desila meni , srećom sve je završilo dobro )
omg, a mozda padne i meteor na oba auta pa ih ne mognu voziti
nemres tako razmisljati: ak dodje beba za 2 godine

imas tisuce obitelji sa malom djecom koji nemaju niti vozacke, niti auta, ili zive na vrh planine, pa sta...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:03   #44
Jedno je viša sila , a druga je stvar svjesno dovesti do nemogućnosti reagiranja u potrebnom momentu.

A znaš u čemu je razlika ?

U onom sitnom detalju ,možeš li živjeti sa svojom odlukom i pogledati se u zrcalo ostatak života

Svako zna svoje , a ja sam svoje naučila na teži način i ne bih to nikada nikome savjetovala

I molim te da ne banaliziraš moju situaciju - jer ja sam opisala isključivo vlastito iskustvo - a ti pišeš o nečem šta očito nisi prošla.

Ovdje smo da damo najbolje savjete baš radi svojih iskustava.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:23   #45
situacija koju opisuješ je ona u kojoj roditelj zapravo ne bi smio sam voziti. u takvoj situaciji je roditelj potreban uz dijete. bilo da j u pitanju pomoć djetetu ili samo tješenje. a da ne govorimo o pronalaženju mjesta za parkiranje, jer naše su bolnice izgleda smještene po sistemu što manje mjesta za parkiranje to povoljnije za lokaciju bolnice.

dakle, baš ta situacija je jako, jako daleko od oga da je potrebno stvarati kolekciju automobila

ljudi su inače čuli da postoji taxi, a tu su i susjedi, prijatelji, rodbina..

i ne taxi nije preskup. jer se naruči tu i tamo, a benzin se plaća svako malo. i servis i popravci i osiguranje i kasko, a da ne pričamo da ljudi danas više nisu sposobni ni sami oprati aute pa i to plaćaju, pa auti moraju mirisati, pa imati presvlake u trendu.... neki put mi se čini da bi svakodnevna vožnja taxijem bila jeftinija od uzdržavanja auta

no za to treba si posložiti neke računice u glavi. i ne biti u zavadi s čitavim svijetom, jer hemingway je ipak u pravu - ni jedan čovjek nije otok! ponekad mu treba pomoć drugih
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:03   #46
Neki uopce ne shvacaju da nisu sva mjesta dobro povezana busom,vlakom i slicno..
Ko da svi zivimo u Zg i velikim gradovima..
Manji gradovi i sela npr mozda imaju jednu ili dvije linije u smjeru koji nam treba..
Mozda je prvi tg centar banka posta ili doktor 15km daleko..
U takvim slucajevima auto treba htio ne htio..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:21   #47
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
situacija koju opisuješ je ona u kojoj roditelj zapravo ne bi smio sam voziti. u takvoj situaciji je roditelj potreban uz dijete. bilo da j u pitanju pomoć djetetu ili samo tješenje. a da ne govorimo o pronalaženju mjesta za parkiranje, jer naše su bolnice izgleda smještene po sistemu što manje mjesta za parkiranje to povoljnije za lokaciju bolnice.

dakle, baš ta situacija je jako, jako daleko od oga da je potrebno stvarati kolekciju automobila

ljudi su inače čuli da postoji taxi, a tu su i susjedi, prijatelji, rodbina..

i ne taxi nije preskup. jer se naruči tu i tamo, a benzin se plaća svako malo. i servis i popravci i osiguranje i kasko, a da ne pričamo da ljudi danas više nisu sposobni ni sami oprati aute pa i to plaćaju, pa auti moraju mirisati, pa imati presvlake u trendu.... neki put mi se čini da bi svakodnevna vožnja taxijem bila jeftinija od uzdržavanja auta

no za to treba si posložiti neke računice u glavi. i ne biti u zavadi s čitavim svijetom, jer hemingway je ipak u pravu - ni jedan čovjek nije otok! ponekad mu treba pomoć drugih


Ma da ..da mi je dijete palo u šok nakon što je pojeo kikiriki ,čekat ću taksi 20 min
Ne ,još bolje : tražit ću parking ispred bolnice ! To će mi biti primarno
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:48   #48
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post

Nešto si krivo pokopčala.
Nisam znala da moram naglasiti da neka ON kupi auto ,a ona svoj proda ; budući ONA tvrdi da im ne trebaju dva auta- i zahtjeva od NJEGA da ON ulaže svoj novac umjesto u auto ,u navedene druge prioritete .

Je li sada jasnije ?

jer ako nije ne znam šta ću ,obzirom nisam likovno nadarena da pojasnim još jednostavnije.
Da, krivo sam pokopčala Moj grijeh. Ali svejedno, želiš reći da je to dobar savjet? Mislim, 100 ljudi 100 čudi. Možda je cura/zaručnica grozna i možda sam u potpunosti u krivu, ali stvarno mi nema smisla iz ove perspektive davati savjete tog tipa. U ovom slučaju on nije naveo niti jedan normalan razlog zašto bi trebali dva auta. Da mu se ne ide 5 stanica do posla svaki dan i da je to razlog - razumjela bih, ali izgovor da ona ne troši svoj benzin... Mislim da ljudi trebaju odrasti i početi stvarati kompromise. Tipa, on bira sljedeći auto. Ili prekinuti.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:52   #49
"On bira idući auto. Ili prekinuti. "

To je kompromis odraslih ?

lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:54   #50
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
haha pa sad si sama sebi predrasuda
lara je naravno mislila da on KUPI auto koji zeli a a ko se ona buni da im ne trebaju dva neka ona proda SVOJ, pa im ostaje samo njegov
jesam predrasuda

No, kako sam maloprije napisala - krivo sam shvatila Laru iz prostog razloga jer nisam shvatila da je to savjet. Više podj**** njegove zaručnice. Mislim, on u niti jednom trenutku nije napisao da mu auto treba za svaki dan, nego samo za izlete da njezin auto ne troše...o čemu mi ovdje pričamo?
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:58   #51
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
"On bira idući auto. Ili prekinuti. "

To je kompromis odraslih ?

Znači, kompromis u ovom slučaju je da, ako je njemu stalo da imaju auto kakav se njemu sviđa, on sljedeći put bira. Tipa, ona sad ima mali gradski auto,a njegova velika želja je da ima karavan. Kompromis bi bio da slijedeći put ona popusti i kupe karavan (jer je u ovom slučaju,zadržavajući njezin mali gradski auto, on popustio).

Jasnije?

A savjet "Prekinuti" je u slučaju da ako nisu voljni u budućnosti raditi kompromise i dogovore (pogotovo ako se svađaju oko banalnosti poput auta) jer mi to ne miriše na sretnu budućnost.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:09   #52
Quote:
BarbieH kaže: Pogledaj post
Znači, kompromis u ovom slučaju je da, ako je njemu stalo da imaju auto kakav se njemu sviđa, on sljedeći put bira. Tipa, ona sad ima mali gradski auto,a njegova velika želja je da ima karavan. Kompromis bi bio da slijedeći put ona popusti i kupe karavan (jer je u ovom slučaju,zadržavajući njezin mali gradski auto, on popustio).

Jasnije?

A savjet "Prekinuti" je u slučaju da ako nisu voljni u budućnosti raditi kompromise i dogovore (pogotovo ako se svađaju oko banalnosti poput auta) jer mi to ne miriše na sretnu budućnost.


Ali to uopće ovdje nije tema.
Ovdje je problem što on želi imati vlastiti auto iz istih razloga iz kojih ga je htjela i ona (pa ga kupila) , ali ona smatra da on taj novac treba investirati u druge prioritete koje je ona odredila.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:18   #53
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ali to uopće ovdje nije tema.
Ovdje je problem što on želi imati vlastiti auto iz istih razloga iz kojih ga je htjela i ona (pa ga kupila) , ali ona smatra da on taj novac treba investirati u druge prioritete koje je ona odredila.

Nisi u pravu - ona ga je htjela zbog posla. Štedila je za njega jer zivi u pripizd***. On ga želi jer je on muškarac koji zarađuje 5000 kn i vrijeme je da kupi auto koji bi koristio za vrijeme izleta i sl. jer mu za posao (svakodnevno) NE TREBA. Naravno, u potpunosti se slažem s njime, a i s tobom, ako mu treba za odlazak na posao - ali, ja to nigdje ne vidim.


Ovo je sve on u prvom postu napisao:

Evo ovako, problem je recimo banalan. Ona i ja, u vezi cca 5 godina, zaručeni. Uglavnom se vrlo dobro slažemo, povremeno se zakačimo oko gluposti, što vrlo brzo prođe. Sve donedavno dok se nismo ozbiljno zakačili oko jedne stvari.

Ona završi faks prije dvije godine i prošlo ljeto od vlastite ušteđevine kupi auto, štedjela je za to već duže i treba joj jer radi u pripizdini, a ne želimo se preseliti iz grada i dobro joj dođe za put do posla. Auto je u potpunosti platila od štednje, nema kredita ni leasinga.

Problem nastaje unazad mjesec-dva kad meni nakon završetka faksa, pola godine traženja posla i godinu dana "stručnog usavršavanja" konačno biva ponuđeno normalno radno mjesto i koliko-toliko normalna plaća.

Problem je u tome što si želim kupiti auto i to ništa bijesno nego nešto polovno za 6-7 tisuća eura najviše. Da imam auto, da mogu lakše ići negdje, da imam(o) koliku toliku slobodu i ako idemo negdje na izlet, duge staze itd. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto. I zato jer ne znam ni jednog jebenog muškog koji ima skoro 30 godina, plaću iznad 5000 kn mjesečno pa da nema auto. Nije mi statusni simbol, ali u jednu ruku je simbol odrastanja i mobilnosti, hebiga. Što god drugi mislili o tome.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:19   #54
Autoru cura ne da kupiti auto jer su troškovi vjenčanja prioritet?
Jebalo ju vjenčanje i svi ti glupi troškovi oko toga. Nije mi jasno kako ljudi mogu potrošiti toliko para zbog toga?
To je čisto bacanje novaca.
Neka odu na večeru u restoran (deset dvadeset ljudi) i eto ti prekrasnog vjenčanja. Kad čitam one postove ovdje na forumu o vjenčanicama, cipelama, i bla bla bla .... grozim se toga. Obično se takve koje moraju imati sve presavršeno na dan vjenčanja ubrzo rastanu, jer očekuju da tako bude i u braku. Odmah se sjetim filma 'gore ne može' sa Cameron Diaz
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:22   #55
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ali to uopće ovdje nije tema.
Ovdje je problem što on želi imati vlastiti auto iz istih razloga iz kojih ga je htjela i ona (pa ga kupila) , ali ona smatra da on taj novac treba investirati u druge prioritete koje je ona odredila.
I malo off...ja priznam kad krivo skužim tuđi post ili ako nisam u pravu.
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:31   #56
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autoru cura ne da kupiti auto jer su troškovi vjenčanja prioritet?
Jebalo ju vjenčanje i svi ti glupi troškovi oko toga. Nije mi jasno kako ljudi mogu potrošiti toliko para zbog toga?
To je čisto bacanje novaca.
Neka odu na večeru u restoran (deset dvadeset ljudi) i eto ti prekrasnog vjenčanja. Kad čitam one postove ovdje na forumu o vjenčanicama, cipelama, i bla bla bla .... grozim se toga. Obično se takve koje moraju imati sve presavršeno na dan vjenčanja ubrzo rastanu, jer očekuju da tako bude i u braku. Odmah se sjetim filma 'gore ne može' sa Cameron Diaz
Pa i mala svadba je trošak. Cca 300-400 kn po osobi pa računaj 4000-5000 kn za večeru, pa onda prstenje i matičar, svečanija odjeća i sl.. I već se mala svadbena večerica popne na 10.000 kn...
BarbieH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:42   #57
Quote:
BarbieH kaže: Pogledaj post
Pa i mala svadba je trošak. Cca 300-400 kn po osobi pa računaj 4000-5000 kn za večeru, pa onda prstenje i matičar, svečanija odjeća i sl.. I već se mala svadbena večerica popne na 10.000 kn...
10.000 kuna je ok za kompletne troškove vjenčanja od dvadesetak ljudi u restoranu.
Ja sam mislila na one snobovske svatove od 200 i više ljudi koji dođu oko 10.000 eura. E to ja zovem preseravanje
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:46   #58
Pa nek se ožene solo sa kumovima i roditeljima .. prstenje se može kupiti i za 2000kn ..ja ne vidim takav strašan problem
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:49   #59
Quote:
BarbieH kaže: Pogledaj post
I malo off...ja priznam kad krivo skužim tuđi post ili ako nisam u pravu.


To je pohvalno . Svaka čast.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:52   #60
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Pa nek se ožene solo sa kumovima i roditeljima .. prstenje se može kupiti i za 2000kn ..ja ne vidim takav strašan problem
Pa to i je problem što ona želi vrhunsko vjenčanje i zato autoru neda da kupi auto.
Da sam ja na mjestu autora, ja to ne bi ni ženila, kako će se tek poslije ponašati.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.