Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 18:20   #41
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Koliko je ova tvrdnja točna? Je li baš svima život 'težak'?Koja je svrha te patnje ako je tako?
Nekako mi se čini da je takav stav banaliziranje vlastitih problema.Nekima je život težak, nekima je lak. Nekima naizmjenično jedno i drugo.
Druga krajnost je stav 'meni je najteže', što je opet pretjereno dramatiziranje.
Mislim da je od same životne situacije, važniji vlastiti stav prema istoj. No, što ako nismo zadovoljni situacijom i nismo u mogućnosti promijeniti je?Jel to znači da nismo dovoljno skromni ili što?
Koliko loša može biti moja situacija da bih je morao prihvatiti?
Postavio sam nekoliko filozofsko-psiholoških pitanja, pa ajde neka mi netko pomogne ako može.
Nije svima...moj je poprilično.

Ali ima hrpa ljudi kojima je jako lijepo u životu (mada ti naglas stalno plaču),imaju stan,ok poslić...roditelji su odvajali da putuju i vide nešto.

Da,nije svima težak!
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:30   #42
Novac nije garancija za lakśi źivot, novac je vecinom i uniśtio mnoge źivote.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:45   #43
Hoćeš reći da onaj ko nema za lijekove, pristojnu odjeću, obuću, smještaj i hranu završi isto kao onaj ko sve to sebi može priuštiti?

Ne, novac nije garancija za lakši život. I jednima i drugima je isto.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:57   #44
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da onaj ko nema za lijekove, pristojnu odjeću, obuću, smještaj i hranu završi isto kao onaj ko sve to sebi može priuštiti?

Ne, novac nije garancija za lakši život. I jednima i drugima je isto.
Bogatstvo povećava sreću ili zadovoljstvo ali samo do neke mjere.
To se najbolje vidi kad tražiš vezu između bogatstva neke zemlje i zadovoljstva njenih stanovnika.Ili u istoj zemlji gledaš ljude različitih materijalnih situacija. Onaj tko je jako siromašan će biti puno nesretniji od nekoga tko spada u prosjek, ali jako bogati ljudi nisu puno sretniji i zadovoljniji od prosjeka. Jednostavno dolazi do zasićenja svim tim materijalnim stvarima. Druga stvar ako netko ima tešku bolest, ili ostale teške probleme koje ne može riješiti novcem.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:19   #45
Red face

Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Bogatstvo povećava sreću ili zadovoljstvo ali samo do neke mjere.
To se najbolje vidi kad tražiš vezu između bogatstva neke zemlje i zadovoljstva njenih stanovnika.Ili u istoj zemlji gledaš ljude različitih materijalnih situacija. Onaj tko je jako siromašan će biti puno nesretniji od nekoga tko spada u prosjek, ali jako bogati ljudi nisu puno sretniji i zadovoljniji od prosjeka. Jednostavno dolazi do zasićenja svim tim materijalnim stvarima. Druga stvar ako netko ima tešku bolest, ili ostale teške probleme koje ne može riješiti novcem.

Jadni bogatasi. Nista im ne ide u zivotu. Ne znaju sta ce od para pa onda dodje do zasicenja. Evo krenuo sam da placem zbog njihove teske sudbine.
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 01:25   #46
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Bogatstvo povećava sreću ili zadovoljstvo ali samo do neke mjere.
To se najbolje vidi kad tražiš vezu između bogatstva neke zemlje i zadovoljstva njenih stanovnika.Ili u istoj zemlji gledaš ljude različitih materijalnih situacija. Onaj tko je jako siromašan će biti puno nesretniji od nekoga tko spada u prosjek, ali jako bogati ljudi nisu puno sretniji i zadovoljniji od prosjeka. Jednostavno dolazi do zasićenja svim tim materijalnim stvarima. Druga stvar ako netko ima tešku bolest, ili ostale teške probleme koje ne može riješiti novcem.
Malo se skrenulo s moje poente. Ja nisam napisala nigdje da je novac garancija za sreću nego sam navela očigledne primjere u kojima olakšava život a ovdje je napisano da ne olakšava. Prema tome ispada da je isto onima koji nemaju i onima koji imaju kada se nađu u stanju potrebe.

Nije.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:33   #47
I onaj osjecaj kad idem vracat boce a pored mene prođe ferrari i to u gradu sa dosta sirotinje to nije dobar osjecaj.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:03   #48
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Malo se skrenulo s moje poente. Ja nisam napisala nigdje da je novac garancija za sreću nego sam navela očigledne primjere u kojima olakšava život a ovdje je napisano da ne olakšava. Prema tome ispada da je isto onima koji nemaju i onima koji imaju kada se nađu u stanju potrebe.

Nije.
Naravno da nije isto onom tko ima za osnovne potrebe ili nema...
ali tko ima za osnovne potrebe višak ne čini sreću. Jbg nekome je spomenuti ferrari osnovna potreba, ali taj nije sretan u načelu s ničim.
Najbogatije zemlje imaju također velikih problema s depresijom, kao i srednje bogate.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:20   #49
Moje je misljenje da ce ti prije dat onaj koji nema puno nego onaj koji ima previse novaca moje zapazanje je da su bogatiji ljudi vecinom skrtiji mogu pomoc nekom ali namjerno ne daju.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 00:25   #50
Quote:
josip2000 kaže: Pogledaj post
Moje je misljenje da ce ti prije dat onaj koji nema puno nego onaj koji ima previse novaca moje zapazanje je da su bogatiji ljudi vecinom skrtiji mogu pomoc nekom ali namjerno ne daju.
Naravno, oni superbogati su izgubili osjećaj za druge, misle zašto bih davao kad mi nije palo s neba. Pa da im i je palo s neba, opet bi sve čuvali za sebe. čast iznimkama.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 04:04   #51
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Novac nije garancija za lakśi źivot, novac je vecinom i uniśtio mnoge źivote.
Garancije nema za ništ ali ipak je realno da ti imanje novca ipak mrvicu može "olakšat" život u jednom društvu ovoga tipa.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:10   #52
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Naravno da nije isto onom tko ima za osnovne potrebe ili nema...
ali tko ima za osnovne potrebe višak ne čini sreću. Jbg nekome je spomenuti ferrari osnovna potreba, ali taj nije sretan u načelu s ničim.
Najbogatije zemlje imaju također velikih problema s depresijom, kao i srednje bogate.
Niko ovdje nije spominjao luksuze nego si rekao da je isto onome ko ima i ko nema. Generalno. Ja kazem nije. I to se vidi kada se dodje u stanje neke potrebe.

Pitanje srece je nesto sasvim drugo i nema direktne veze s novcem. I bogati imaju probleme. No, o tome ne pisemo nego kome je laksi zivot kada je to potrebno prakticno za neke stvari.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:17   #53
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Niko ovdje nije spominjao luksuze nego si rekao da je isto onome ko ima i ko nema. Generalno. Ja kazem nije. I to se vidi kada se dodje u stanje neke potrebe.

Pitanje srece je nesto sasvim drugo i nema direktne veze s novcem. I bogati imaju probleme. No, o tome ne pisemo nego kome je laksi zivot kada je to potrebno prakticno za neke stvari.
Slažem se sa tobom da je novac potreban i da je lakše nekom kada ga ima u smislu sigurnosti, al kažem i uvjerena sam da je proklet. zato što će danas ljudi sve ućiniti u ime novca, i oni koji ga imaju i oni koji ga nemaju stalno pričaju o njemu a kada ga i dobiju vide da nije sreća u njemu ali stalno žude za njim kao Smeagoll (Gollum) iz gospodara prstenova. Tak da novac je po mom mišljenju potreban ali netreba od njega raditi Zlatno tele i klanjati mu se, jer brijem da se možemo jako razočarati ako mu dajemo preveliku važnost.
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:26   #54
Ma apsolutno ne. Ne treba mu robovati i praviti od toga cjelokupan zivotni smisao ali niti govoriti da ga ne treba imati u razumnoj mjeri. Ne previse.

Ja mu ne robujem ali nemam niti negativan odnos prema njemu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:29   #55
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ma apsolutno ne. Ne treba mu robovati i praviti od toga cjelokupan zivotni smisao ali niti govoriti da ga ne treba imati u razumnoj mjeri. Ne previse.

Ja mu ne robujem ali nemam niti negativan odnos prema njemu.
da, skužila sam da imaš umjeren odnos prema novcu, ja osobno nemam, puno ljudi je oko mene koje je novac učinio robovima, tak da ja imam malo negativan odnos prema novcu, al ko zna možda jednom dođem u fazu da imam neutralan odnos prema njemu
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:34   #56
Pokušaj da promijeniš taj nastup. Mnogo znači, vjeruj. I mijenja mnogo toga.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:23   #57
Quote:
StatiK kaže: Pogledaj post
Jadni bogatasi. Nista im ne ide u zivotu. Ne znaju sta ce od para pa onda dodje do zasicenja. Evo krenuo sam da placem zbog njihove teske sudbine.
Ovakvo i slično razmišljanje izvire iz čistog nepoznavanja svijeta i života kako takvog. Osoba koja se može rugati na ovakav način dokazuje samo da je svijet kadra gledati samo iz vlastite perspektive. Naročito je pogubno razmišljanje, pih lako bogatima, da ja imam toliko para nikakvih problema ne bi imao..

Ako malo razmisliš vidiš da postoje ljudi koji su i siromašniji i bogatijin od tebe, i svi ti ljudi imaju vlastite probleme. Borba za egzistenciju je teška, nitko ne spori, no također nitko ne garantira da će se onaj koji ima i previše osjećati dobro u svojoj koži, da će to po nekom defaultu cijeniti kao što si ti umišljaš da ti bi, , niti da takav čovjek nije samo čovjek od krvi i mesa i ne proživljava sve ono što svatko proživljava možda samo na nekoj drugoj razini.
Ljudi koji su jako bogati obično ili uludo troše svoje novce kako bi novcem pokušali utažiti prazninu u sebi (opsesivno kupovanje, zabave i provodi, trošenje na lukuz) ili su opet u velikim problemima kako ne izgubiti zarađeno što znači da oni neprestano trebaju ulagati i donositi teške odluke gdje uložiti novac da ga ne izgubite. Njihova obitelj, djeca obično novac uzimaju zdravo za gotova pa se roditelj bori sa razmaženom djecom koja nisu u stanju biti odgovorna i opet eto problema. Bogati ljudi iako imaju novaca su jako usmaljeni, drugi ih ljudi percipiraju kroz bogatstvo a ne kroz osobnost, bogati ljudi i plaču, i imaju psihičkih problema, nisu imuni ni na teške bolesti i možda najgore do svega nikada nisu sigurni da li se mogu osloniti na neku osobi, da li je sa njima zbog novca ili osobnosti. Bez obzira koliko se takvi ljudi ne moraju brinuti kako će platiti račune i kupiti kruh, to ne znači da ne plivaju u problemima druge vrste. I baš zbog toga kažem život je težak, život je izazova bez obzira da li imaš milijune na računu ili se samo pokušavaš ustati iz kreveta i osloniti na vlastite noge..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:56   #58
Nekima novac je pao s neba npr. netko je iz bogate obitelji i ne mora radit nasljedi bogatstvo i zivi dobro bez da je maknio prstom znaci nije nista zaradio svojim trudom.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 16:43   #59
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ljudi koji su jako bogati obično ili uludo troše svoje novce kako bi novcem pokušali utažiti prazninu u sebi (opsesivno kupovanje, zabave i provodi, trošenje na lukuz) ili su opet u velikim problemima kako ne izgubiti zarađeno što znači da oni neprestano trebaju ulagati i donositi teške odluke gdje uložiti novac da ga ne izgubite. Njihova obitelj, djeca obično novac uzimaju zdravo za gotova pa se roditelj bori sa razmaženom djecom koja nisu u stanju biti odgovorna i opet eto problema. Bogati ljudi iako imaju novaca su jako usmaljeni, drugi ih ljudi percipiraju kroz bogatstvo a ne kroz osobnost, bogati ljudi i plaču, i imaju psihičkih problema, nisu imuni ni na teške bolesti i možda najgore do svega nikada nisu sigurni da li se mogu osloniti na neku osobi, da li je sa njima zbog novca ili osobnosti. Bez obzira koliko se takvi ljudi ne moraju brinuti kako će platiti račune i kupiti kruh, to ne znači da ne plivaju u problemima druge vrste. I baš zbog toga kažem život je težak, život je izazova bez obzira da li imaš milijune na računu ili se samo pokušavaš ustati iz kreveta i osloniti na vlastite noge..
Sve ovisi od osobe do osobe. Netko je razmažen siromašan, a netko je razmažen bogat. Odgoj tu igra krucijalnu ulogu. Ukoliko se dijete odgoji normalno i u njega se usade realni stavovi, količina novca koju ima ne utječe na njegovo ponašanje jer to dijete shvaća okolinu i ima realne stavove i percepciju svijeta.

Drugo, mediji igraju veliku ulogu u percepciji bogataša i općenito imućnijih osoba. Svi misle da su njihovi životi prožeti ekstremnim luksuzima, kupovanjem, zabavama i sl., a to je opet sve do odgoja i medijskog publiciteta koji se pojedinoj osobi daje. Ima puno više normalnih, mirnih imućnih osoba na kojima se ne može primijetiti da imaju veliku količinu novca.

Ako bi komparirali dvije osobe, odgojene u stabilnom okruženju i sa relativno jednakim stavovima prema životu i sl., imućna osoba imala bi (realno) puno lakši život. Zašto? Zbog veće količine slobode, ako slobodu definiramo kao mogućnost donošenja odluka (ja bi tu uključio i realizaciju istih). Koliko god izbjegavali priznati, novac je itekako jedan od ključnih faktora sreće. Zašto? Jer bez njega često ne možemo ostvariti svoje naume. Ma koliko se god voljeli, koliku god obitelj imali, koliko god vi bili sretni, bez određene količine novca dovoljne za pristojnu egzistenciju i mali luksuz nema zdravlja (odličnu definiciju dao je WHO koji kaže da je zdravlje stanje potpunog tjelesnog, duševnog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti).
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:50   #60
Red face

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ovakvo i slično razmišljanje izvire iz čistog nepoznavanja svijeta i života kako takvog. Osoba koja se može rugati na ovakav način dokazuje samo da je svijet kadra gledati samo iz vlastite perspektive. Naročito je pogubno razmišljanje, pih lako bogatima, da ja imam toliko para nikakvih problema ne bi imao..

Ako malo razmisliš vidiš da postoje ljudi koji su i siromašniji i bogatijin od tebe, i svi ti ljudi imaju vlastite probleme. Borba za egzistenciju je teška, nitko ne spori, no također nitko ne garantira da će se onaj koji ima i previše osjećati dobro u svojoj koži, da će to po nekom defaultu cijeniti kao što si ti umišljaš da ti bi, , niti da takav čovjek nije samo čovjek od krvi i mesa i ne proživljava sve ono što svatko proživljava možda samo na nekoj drugoj razini.
Ljudi koji su jako bogati obično ili uludo troše svoje novce kako bi novcem pokušali utažiti prazninu u sebi (opsesivno kupovanje, zabave i provodi, trošenje na lukuz) ili su opet u velikim problemima kako ne izgubiti zarađeno što znači da oni neprestano trebaju ulagati i donositi teške odluke gdje uložiti novac da ga ne izgubite. Njihova obitelj, djeca obično novac uzimaju zdravo za gotova pa se roditelj bori sa razmaženom djecom koja nisu u stanju biti odgovorna i opet eto problema. Bogati ljudi iako imaju novaca su jako usmaljeni, drugi ih ljudi percipiraju kroz bogatstvo a ne kroz osobnost, bogati ljudi i plaču, i imaju psihičkih problema, nisu imuni ni na teške bolesti i možda najgore do svega nikada nisu sigurni da li se mogu osloniti na neku osobi, da li je sa njima zbog novca ili osobnosti. Bez obzira koliko se takvi ljudi ne moraju brinuti kako će platiti račune i kupiti kruh, to ne znači da ne plivaju u problemima druge vrste. I baš zbog toga kažem život je težak, život je izazova bez obzira da li imaš milijune na računu ili se samo pokušavaš ustati iz kreveta i osloniti na vlastite noge..



Minuta sutnja, molicu za sve probleme bogatasa.


Kad te stisni racuni, kad te stisne rata kredita, a plata kasni ili ti je umanjena pitat cu te onda "A koji su to problemi bogatih?". Kako to ti predstavi njihove probleme, to je da suzu pustis, ko da su u vecim govnima nego sirotinja. Stvarno su ljudi danas nezahvalni. Otidji u prvu javnu kuhinju i pricaj tamo tu pricu o jadima bogatih.
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.