Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 11:14   #221
@bubula
@IanFraser, oprosti, ali koliko imaš godina ?
@Rita, ne znam, svi ljudi su drukčiji.
Po meni ova njegova izjava znači samo da čovjek nije previše zainteresiran za raspravu o drugačijim zajednicama.
Po njegovom razmišljanju, onda se i osobe koje ne mogu imati djecu ne bi trebale ženiti.
Malo ispada glup, no to je to.
Društvo vam očito nije povezano, da li čovjek zna kakvo je tvoje i kakvi su njihovi stavovi?
Mislim, stojim pri svojoj izjavi da se ženiš radi sebe, a ne radi društva
@ertrinken
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Nije, niti si ti u pravu što misliš da je on u pravu. I, što ćemo sad?
Nećete se valjda pobit ?
Čovjek ima pravo na svoje mišljenje, valjda.

Osobno mi je cijela ta priča s brakom smiješna.
Da ne kažem kozmetička.
Treba postojati pravo na legalnu zajednicu ljudi koji djele svoj život.
Ok mi je i brandiranje naziva brak kao točne definicije (dakle kombinacije muškarca i žene).
Da li to mene čini fašistom s kojim se ne može razgovarati?
Da li sve neistomišljenike treba pobiti ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 11:22   #222
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Skretat s teme i provocirati, očito. Basta, pliz nemoj ne treba sad skretati raspravu na to sta ljudi na temi misle ili ne misle o nekom pitanju koje je očigledno kompleksnije od da-ne, jer kao što je vec spomenuto ima sila hetero podrzavatelja kao sto ima i gej protivnika. Nije rasprava o gej braku, nego o komunikaciji i toleranciji u braku. Odnosu. Životu.
Po meni je bitnije kako s partnerom razriješiti teme i situacije oko kojih nemamo ista stajalista i kako civilizirano razgovarati o njima, a ne brojat bodove tko je oko čega i koliko puta bio u pravu ili u krivu. Pogotovo oko težih, kompleksnih pitanja i problema.
Stav koji je u početku izgubljena bitka je 'uopce ne zelim ulaziti u tu temu jer mi je previše stalo do nje'. Taj obrazac vodi do puno kompleksnijih problema od toga sto će netko bubnut na kavi, minsko polje u odnosu gdje se o stavovima i pitanjima koja su nam bitna ne razgovara. Dovest ce prije ili kasnije do presucivanja, zamjeranja, frustracije i udaljavanja.
Ja se vodim ovime - o svemu se moze raspravljati, cesto se mozemo i posvađati, ali nikada vrijeđati. Napadaju se argumenti, a ne osoba. Tako nitko ne strada, a rasprava najčešće završi produktivno i barem malim priblizavanjem i shvacanjem. Prema temi, i prema osobi. Jedne i/ili obje strane.
Jako dobar post
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Sasvim je nebitno je li u pravu, i tko je u pravu, bitno je da ima pravo na svoj stav.
No, @rita, na tvom mjestu bih definitivno odgodila vjenčanje. Jer, očito su ti svjetonazorski i politički stavovi visoko na ljestvici kriterija, i očito da su vaši suprotni i da to nisi spremna trpjeti.
A gle, kratka veza, slučajna trudnoća, hormoni...
Iskreno, nisam siguran da bi joj to preporučio.
Problem je kaj ne poznaje njega dovoljno.

Što se tiče svadbe, tu mi je isto upitnik.
Naime, kod svadbe ima posla.
Vjerojatno su dali par tisuća kn za bend i nešto (vjerojatno manje od tisuću eura) za dvoranu.
Dakle, rekao bih da je max cifra 10k kn, popola je to 5 po glavi, što nije toliko puno.
Ispada malo glupo, ali ako žele uvijek se mogu izvući da je svadba previše posla, a da trudnici ne treba stres.
Jedan poznanik je tako nešto napravio, pa je organizirao feštu za krstitike.
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ovo opako konkurira za glupost godine.
Ima tu svakakvih likova
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:25   #223
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Mislim da je krivo iščitano iz mog prvog posta to da se ja sramim svog dečka. Ja se njega ne sramim, sramila bih se nekih njegovih izjava kad bi ih ispucao van naša 4 zida, do sada nije, ali to ne znači da neće.

Npr, LGBT osobe ne bi trebale biti u braku jer ne mogu imati djecu prirodnim putem što je po meni bullshit svih bullshitova i ne želim uopće dublje ulaziti u to zašto mislim tako niti zašto on misli suprotno.

Krećem se u krugu ljudi koji su uglavnom LGBT friendly, najbolja prijateljica je gay. Krećem se i u krugu ljudi koji LGBT indiferentni, čak im idu na živce, ali nitko ih ne bi na Goli otok.
Morala si odmah tako napisati a ne da se 11 stranica nagađa o kakvim se radi jer je netko mogao pomisliti da čovjek veliča Hitlera, Tita, Pavelića, Hoxhu i tu ekipu.

Iako se slažem s tvojim dečkom po pitanju LGBT braka, ne želim ovdje uopće ulaziti u to politikanstvo jer ovdje je 100X bitnije dijete od politikanstva. Moraš shvatiti da svatko ima pravo na vlastiti stav o nekoj temi, a nema neke univerzalne istine pa da možeš biti sigurna da si baš ti u pravu, politički stavovi nisu matematika pa da 2+2 mora dati 4, politički su stavovi filozofija i oko njih se lome koplja po svijetu. Dakle nema univerzalne istine, iz tvoje perspektive si ti u pravu, a iz njegove on.

Još kažeš da nigdje nije ništa rekao, dakle ti se bojiš hipotetske situacije? Zapitaj se jel to stvarno vrijedno raskida zaruka. Gledaj dugoročno, kada te za 10-15 godina dijete pita "Mama, zašto svi moji prijatelji žive sa mamom i tatom?" ti ćeš odgovoriti "Bilo me strah da tata pred prijateljicom ne kaže nešto što bi ju moglo povrijediti"?

Da su zaruke u pitanju OK, ne slažeš se, a očito ti je ta politika bitna u životu (iako još nisam upoznao toliko isključivu osobu da bi zbog političkih stavova raskidala zaruke), ali tu je sada to dijete i to mijenja situaciju 100%. Moraš se sama zapitati jel ti važnija dobrobit klinca i da ima svakodnevnu ulogu oca u odgoju ili malograđanština tipa što će reći Marina/Marko.

U svakom slučaju sretno koja god da ti bude odluka.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:25   #224
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
misliš li da ikog možeš do kraja upoznati? znaš li da se većina parova posvađa baš kad dobiju dijete, jer im se tad sklop u glavi mijenja, hormoni, stres, odgovornost? tad dakle dobiješ odjednom drugu osobu, dakle, koliko ju znaš?

dalje, znači li to, da ako nikad ne upoznaš osobu koja ti se svidi nakon što ju "upoznaš", da ne trebaš niti ostati nikad u drugom stanju? mislim neki upisi ovdje impliciraju da osoba samo treba čekat i sigurno će jednog dana upoznati osobu koja savršeno "sjeda" i tek onda može praviti dijete? što ako se takva osoba nikad ne pojavi, jel ti onda nemaš pravo na potomstvo?
Ne treba ostati u drugom stanju ako smatras da ima osobine koje ce ti svaki dan ici na zivce ili koje mrzis!
Znaci, ako otkrijem da je tip lenstina, ljubomoran, lazov ili ne voli pse, naravno da necu ostati sa njim. Postoje mane i stavovi preko kojih mozemo da predjemo i oni preko kojih ne mozemo.

Pre trudnoce treba otici i na zajednicki odmor, bar 4-5 dana, tu se uvek pokaze pravo lice

Eto, bas u ovom slucaju, da je ranije bila sbesna koliko joj smetaju njegova politicka i drustvena razmisljanja, verovatno ne bi zatrudnela jer bi pazila.

Mada, imati nezasticen seks u prva 3-4 meseca nije pametno, koliko god da nam se neko svidja.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:26   #225
ma najrađe bih odgodila jer mi se ne da trudna zezat s time, al mislim da ce on poludit kad cuje sto ce mi opet biti dodatan stres, a ne znam koliko je to sad dobro. i ta rasprava nece trajati jedno popodne, to znam.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:29   #226
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
ma najrađe bih odgodila jer mi se ne da trudna zezat s time, al mislim da ce on poludit kad cuje sto ce mi opet biti dodatan stres, a ne znam koliko je to sad dobro. i ta rasprava nece trajati jedno popodne, to znam.
Pa jel dečko do sada dao naznake da je neki divljak koji poludi na tebe ili opet to samo pretpostavljaš? Ako je neki za kog znaš da bi te mlatio zbog želje za odgodom onda naravno da trebaš momentalno prekinuti sve.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:33   #227
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Pa jel dečko do sada dao naznake da je neki divljak koji poludi na tebe ili opet to samo pretpostavljaš? Ako je neki za kog znaš da bi te mlatio zbog želje za odgodom onda naravno da trebaš momentalno prekinuti sve.
nije divljak, ali mi se čini da je sklon stvari gledati crno bijelo. odgađaš vjenčanje = ne voliš me, prekidaš, jer kako možeš ne biti sigurna ili jesi ili nisi
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:36   #228
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
nije divljak, ali mi se čini da je sklon stvari gledati crno bijelo. odgađaš vjenčanje = ne voliš me, prekidaš, jer kako možeš ne biti sigurna ili jesi ili nisi
A kako se ti osjećaš kad si s njim? Kakav je kad razgovarate? Imaš li osjećaj da te želi saslušati i dogovoriti se s tobom o stvarima?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:47   #229
To što dosad nije nešto grozno i nazadno izvalio u društvu ne znači da neće, tj. postoji jako velika šansa da hoće, takvi se kad tad moraju "ispucati", vjerojatno je vrlo aktivan po forumima i fejsu gdje se okupljaju njegovi istomišljenici gdje se dosta "opusti". Pa ti živi u strahu kad će te i pred kime osramotiti i koga će uvrijediti.
Realno, skoro pa nemoguće su šanse da je njemu ok što ti je najbolja frendica gay, najradije bi da se ne družiš s njome, ako uopće za to zna.
Nije ti to trebalo u životu, ali što je tu je, ostali zajedno ili ne on je otac djeteta i sudjelovat će u odgoju.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:04   #230
Meni njegov stav ne bi smetao, iako nisam protiv istopolnih brakova, a jesam protiv usvajanja.

Ako si znala njegovo misljenje o homeseks., a ti ih imas toliko puno oko sebe, kako to da si ostala sa njim?
Ako ne smatra da su oni za osudu, da ih treba kazniti ili omalovazavati, zasto bi ti takav njegov stav uticao na zivot?
Daj jos neki primer. Ili je problem samo ovo?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:00   #231
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
ma najrađe bih odgodila jer mi se ne da trudna zezat s time, al mislim da ce on poludit kad cuje sto ce mi opet biti dodatan stres, a ne znam koliko je to sad dobro. i ta rasprava nece trajati jedno popodne, to znam.
A koji ti je smisao ici protiv sebe,da on eto ne bi poludio?
Ako ces i ubuduce se ustezati ne znaci li da ces time gusiti sebe da bi ugodila njemu?
Nije to dobar put ..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:09   #232
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
nije divljak, ali mi se čini da je sklon stvari gledati crno bijelo. odgađaš vjenčanje = ne voliš me, prekidaš, jer kako možeš ne biti sigurna ili jesi ili nisi
OK, a sad stvarno- sta te koci da se udas za njega? Odlucili ste se za brak zato sto si trudna? Zasto ste se odlucili za brak, a ne da zivite zajedno i odgajate dijete(vanbracna zajednica)?
I ti bi,najvjerojatnije, to gledala crno-bijelo, da ti kaze "E, hajde malo da smanjimo brzinu, hajde da se ne vjencavamo za mjesec dana, vec da vidimo kad se dijete rodi kako cemo dalje.." ili da ti kaze "Joj, ne svidja mi se sto mislis da su istopolni brakovi potrebni, bojim se da to ne kazes pred mojim drustvom, a i najbolja frendica ti je gay,ono...mislice da si i ti gay ili bi, zezace me"
Ono "hajde da se ne vjencamo poslije Uskrsa" vecini bi zvucalo kao prekid. Mozemo mi trabunjati kako je on divljak ako ne prihvati to, ali vecina nas bi na "hajde da se ipak ne vjencamo" bila prelomna tocka, ili bi se bar nesigurno osjecali, a nesigurnost bas i nije najbolji dio veza.
Mislim da ima nesto drugo u svemu tome.
realno, moze biti da te uhvatila zesca frka oko braka.Vjeruj - to ima svako,moja frendica me vece prije vjencanja zvala da me pita moze li doci spavati kod mene jer se posvadjala sa buducim i sa svojim roditeljima,i nece se udati za tu budalu( sa kojom je bila vec 10 godina)...vjencali su se sutradan i u dobrom su braku. "Vjecnost" braka svakog uplasi, ne?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:15   #233
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
OK, a sad stvarno- sta te koci da se udas za njega? Odlucili ste se za brak zato sto si trudna? Zasto ste se odlucili za brak, a ne da zivite zajedno i odgajate dijete(vanbracna zajednica)?
I ti bi,najvjerojatnije, to gledala crno-bijelo, da ti kaze "E, hajde malo da smanjimo brzinu, hajde da se ne vjencavamo za mjesec dana, vec da vidimo kad se dijete rodi kako cemo dalje.." ili da ti kaze "Joj, ne svidja mi se sto mislis da su istopolni brakovi potrebni, bojim se da to ne kazes pred mojim drustvom, a i najbolja frendica ti je gay,ono...mislice da si i ti gay ili bi, zezace me"
Ono "hajde da se ne vjencamo poslije Uskrsa" vecini bi zvucalo kao prekid. Mozemo mi trabunjati kako je on divljak ako ne prihvati to, ali vecina nas bi na "hajde da se ipak ne vjencamo" bila prelomna tocka, ili bi se bar nesigurno osjecali, a nesigurnost bas i nije najbolji dio veza.
Mislim da ima nesto drugo u svemu tome.
realno, moze biti da te uhvatila zesca frka oko braka.Vjeruj - to ima svako,moja frendica me vece prije vjencanja zvala da me pita moze li doci spavati kod mene jer se posvadjala sa buducim i sa svojim roditeljima,i nece se udati za tu budalu( sa kojom je bila vec 10 godina)...vjencali su se sutradan i u dobrom su braku. "Vjecnost" braka svakog uplasi, ne?
To sam i ja napisala prije podosta stranica. I čak se ona i složila s tim i doista vjerujem da se samo o tome radi. Nisu to baš godine kad zaglavinjaš bez razmišljanja u nešto, pa poslije 10 godina razmišljaš. Nećka se. Naravno. Ne zna na čemu je. Samam sa sobom nije na čisto. Život joj se okreće naglavačke.
Rita nemoj napraviti nešto zbog čega će ti kasnije biti žao ili otjerati dobrog čovjeka od sebe zbog straha. Ako postoje drugi razlozi i ako se ti doista s njim ne slažeš, to je drugo. Ali ako se samo radi o strahu, to je sasvim nešto drugo.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:53   #234
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
ma najrađe bih odgodila jer mi se ne da trudna zezat s time, al mislim da ce on poludit kad cuje sto ce mi opet biti dodatan stres, a ne znam koliko je to sad dobro. i ta rasprava nece trajati jedno popodne, to znam.
Jeste li/ oko čega/ s kojim ishodom imali već svađe i rasprave koje su trajale kako kažeš, duže od jednog popodneva?
Koliko je puta u ovih koliko, 6 mjeseci? Veze i odnosa poludio na tebe? Oko čega? Sto točno znači poludio? Derao se, vikao, prijetio, bio vulgaran, neugodan, lupao vratima, odlazio iz stana, nesto deseto?
Zvucis kao da imas strah od njega i bitno je razjasniti otkuda taj strah, odnosno o čemu od navedenog je riječ. Ako nije u tome, onda nemaš strah od njega, nego od rasprave i razgovora oko suprotstavljenih stavova i mišljenja.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:57   #235
@rita

je li ova cijela kaša "samo" zbog trudnoće? da nisi trudna u kojem bi smjeru, ako bi, išla vaša veza?

jesi li uopće pomišljala na prekid trudnoće ili si stvarno sad, u ovom trenutku želiš dijete? jer ako je sve samo zbog trudnoće, to me asocira na neka druga, zadrta vremena pa mi je malo nevjerojatno da danas djevojke, žene, a ti nisi balava, odluče biti žrtve mentaliteta "a što će ljudi reći".
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:59   #236
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
nije divljak, ali mi se čini da je sklon stvari gledati crno bijelo. odgađaš vjenčanje = ne voliš me, prekidaš, jer kako možeš ne biti sigurna ili jesi ili nisi
S obzirom da kažeš da gleda stvari crno bijelo i na temelju prijašnjih upisa, očigledno je blebnuo nesto na temu gej braka pred drustvom i tvojom frendicom i povrijedio ju. Zanima me je i on znao da je ona gej, i kako je prosla kasnije rasprava na tu temu?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:03   #237
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
S obzirom da kažeš da gleda stvari crno bijelo i na temelju prijašnjih upisa, očigledno je blebnuo nesto na temu gej braka pred drustvom i tvojom frendicom i povrijedio ju. Zanima me je i on znao da je ona gej, i kako je prosla kasnije rasprava na tu temu?
Nije ništa blebnuo, nadam se da i neće. Nismo se nikad d o sada posvađali niti vodili neku dulju raspravu, osim ovu o gejevima i djeci, što i nije dugo trajalo jer sam u jednom trenu rekla da to ne želim slušati, pa se povukao.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:06   #238
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
@rita

je li ova cijela kaša "samo" zbog trudnoće? da nisi trudna u kojem bi smjeru, ako bi, išla vaša veza?

jesi li uopće pomišljala na prekid trudnoće ili si stvarno sad, u ovom trenutku želiš dijete? jer ako je sve samo zbog trudnoće, to me asocira na neka druga, zadrta vremena pa mi je malo nevjerojatno da danas djevojke, žene, a ti nisi balava, odluče biti žrtve mentaliteta "a što će ljudi reći".
Da nisam trudna, stvari bi vjerojatno bile puno opuštenije, najvjerojatnije ne bismo još ni živjeli skupa. Pomišljala sam i na prekid trudnoće, ali mislim da je sad kasno za to. Iako, da sad u ovoj fazi saznam da sam trudna, sumnjam da bih zadržala dijete.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:11   #239
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Da nisam trudna, stvari bi vjerojatno bile puno opuštenije, najvjerojatnije ne bismo još ni živjeli skupa. Pomišljala sam i na prekid trudnoće, ali mislim da je sad kasno za to. Iako, da sad u ovoj fazi saznam da sam trudna, sumnjam da bih zadržala dijete.
Po meni sama sebi si dala odgovor sa ovom rečenicom. Nemoj se udavati ako Boga znaš
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:16   #240
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Nije ništa blebnuo, nadam se da i neće. Nismo se nikad d o sada posvađali niti vodili neku dulju raspravu, osim ovu o gejevima i djeci, što i nije dugo trajalo jer sam u jednom trenu rekla da to ne želim slušati, pa se povukao.
Ovo je odgovor na puno stvari o kojima se raspravljalo posljednih stranica. Nemate iskustva u svađama i raspravama, a svoje strahove temeljis na strašno nestabilnim pretpostavkama. U raspravu s tobom je ušao, a ti si ju naprasno prekinula, a on zatim nije vise forsirao? To moze biti rezultat hormona, nadam se da je, jer ovako s tvoje strane zvuči kao problem u komunikaciji. Nemogućnost raspravljanja o temi bez afekta, prekida rasprave i slicno.

Na kraju dana fuckas i gej brak, ali to je osoba koja ce s tobom iducih 20ak godina sudjelovati u odlukama oko djeteta bilo vi skupa ili ne, nuzno je pronaći nacin kako razgovarati o osjetljivim stvarima bez svadanja, prozivanja, dizanja tenzija, vrijeđanja, lupanja vratima i sličnog. Nekad ne uspijes, dakako, emocije znaju prevladati, ali se onda na temu vraca ako je bitna, dok ju se ne razriješi.

Nego, koliko si trudna trenutno, kako ti izgleda dnevna/tjedna rutina? Koliko vremena ode na posao, sta radis/radite u slobodno vrijeme?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.