Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 11:58   #5341
Naocale odlicno, to su prave informacije! Hvala puno, posluzit ce svakako
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 17:14   #5342
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitanje jedno koliko je dostupno plaćanje karticama u Istanbulu? Najviše me zanima na bazarima, s cjenkanjem itd... može li se na kraju platiti karticom?
Moj odgovor ce biti malo teoretski jer tek idemo za Tursku uskoro, ali dosta sam proucavao u zadnje vrijeme i moj zakljucak je da se skoro svugdje moze platiti karticama, ali postoje i neke iznimke kao i svugdje.

Ako sam dobro zapamtio, aparati za javni prijevoz u Istanbulu idu samo na cash, a i blagajne za atrakcije tipa Efez. Probat cu se sjetit javiti nakon sto se vratimo za koji tjedan...
Kumpic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 10:00   #5343
Quote:
Kumpic kaže: Pogledaj post
Moj odgovor ce biti malo teoretski jer tek idemo za Tursku uskoro, ali dosta sam proucavao u zadnje vrijeme i moj zakljucak je da se skoro svugdje moze platiti karticama, ali postoje i neke iznimke kao i svugdje.

Ako sam dobro zapamtio, aparati za javni prijevoz u Istanbulu idu samo na cash, a i blagajne za atrakcije tipa Efez. Probat cu se sjetit javiti nakon sto se vratimo za koji tjedan...
Na većim stajalištima aparati za javni prijevoz primaju kartice, na manjim samo cash.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 11:36   #5344
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitanje jedno koliko je dostupno plaćanje karticama u Istanbulu? Najviše me zanima na bazarima, s cjenkanjem itd... može li se na kraju platiti karticom?
Plaćao i na Grand Bazzaru i na Egyptian Bazaar-u sa karticom.
Ako plaćate sa karticom nećete se puno moći cjenkati kao kad je riječ o kešu.
Sa EURima možete svugdje platiti.
Imao sam situaciju da taj dućan nema pos ali bi me odveo do frenda u susjedni pa bi tamo platio a oni bi se već nekako raskusurali.

Ako imate vremena cjenkajte se koliko god imate vremena i volje pa odustanite i kažite da će te pogledati negdje drugo...posebice ko kupujete više stvari jer za jednu baš i nećete dobiti neki ludi popust.
naočale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 11:42   #5345
Quote:
Kumpic kaže: Pogledaj post
Moj odgovor ce biti malo teoretski jer tek idemo za Tursku uskoro, ali dosta sam proucavao u zadnje vrijeme i moj zakljucak je da se skoro svugdje moze platiti karticama, ali postoje i neke iznimke kao i svugdje.

Ako sam dobro zapamtio, aparati za javni prijevoz u Istanbulu idu samo na cash, a i blagajne za atrakcije tipa Efez. Probat cu se sjetit javiti nakon sto se vratimo za koji tjedan...
nisu svi aparati na ENG pa je najlakše samo ubaciti 200 Turskih Lira i bude dovoljno za dan dva.
Ukoliko se isprazni....nadoplata je brzinska..ubacite još 100-200TL.
Gledate da vam puno ne propadne.

Mislim da je vožnja 25TL.

Vezano za javni prijevoz...stvarno je jeftin ali je nedostatak što svaki put bez obzira na vremenski razmak otkuca novu kartu pa tako priliko presjedanja na drugi vid transporta će te platiti novu kartu iako ste se vozili samo jednu stanicu tramvajem i onda prešli na Metro/brod/Bus ili. sl.


Ja sam gledao da razmjenim neke novce u Zagrebu prije polaska i nikako se nije isplatilo.

Mijenjajte negdje oko Bazzara ali pogledajte tečaj jer nije isti i uvijek se može malo više dobiti.
naočale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 16:59   #5346
Quote:
naočale kaže: Pogledaj post
Vezano za javni prijevoz...stvarno je jeftin ali je nedostatak što svaki put bez obzira na vremenski razmak otkuca novu kartu pa tako priliko presjedanja na drugi vid transporta će te platiti novu kartu iako ste se vozili samo jednu stanicu tramvajem i onda prešli na Metro/brod/Bus ili. sl.
Druga, treća i mislim četvrta vožnja unutar nekog vremenskog okvira su sve jeftinije od prve.
dlozic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 23:20   #5347
Mislim da od siječnja 2024. nisu poskupljivali. Cjenik....
https://tuhim.ibb.gov.tr/media/22770/uecret-yay%C4%B1n%C4%B1-2024-1-18.pdf

"Ilk biniş" je prva vožnja, "tam" je puna cijena, "öğrenci" je studentska, pa "indirimli" je s popustom ali to ne gledate. Pod "Tam" je prava cijena.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 16:08   #5348
Molim info, u ponedjeljak idemo za Istanbul, HES code još treba popunjavati ili više ne?
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 19:58   #5349
Ovdje piše da ne treba:

https://evisa-to-turkey.com/news/tur...-requirements/

https://evisa-to-turkey.com/form-for-entry-to-turkey/
dlozic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 16:06   #5350
Quote:
username1982 kaže: Pogledaj post
Molim info, u ponedjeljak idemo za Istanbul, HES code još treba popunjavati ili više ne?
Ne treba.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 21:06   #5351
Možda motivira nekoga tko razmišlja bi li išao u Istanbul ili ipak ne bi...nadam se da nije off...

Citati poznatih o Istanbulu:
1. Alphonse de Lamartine : „Ukoliko bi imali prava na samo jedan pogled u životu, uputite ga ka Istanbulu.“
2. Pierre Loti : „Sveti Istanbule! Tvoje ime je najljepše od svih imena koje mene naprosto opčinjava.“
3. Mustafa Kemal Atatürk : „Ovo je mjesto gdje se susreću dva svijeta, blago turske kulture i grad koji njeguje tursku naciju. Istanbul ima svoje mjesto u srcima svih građana.“
4. Napoleon Bonaparte : „Ukoliko bi svijet bio jedna država, Istanbul bi bio njen glavni grad.“
5. Orhan Pamuk : „Mislim da je to možda generacijska stvar. Kada razgovaram sa mlađom generacijom oni me pitaju : „Gdje je taj melankolični grad o kome Vi pričate ?“. Moj Istanbul je posebno mjesto.“
6. Joseph Heller : „Istanbul je glavni grad svijeta. Ne postoji mu suparnik u svijetu u smislu zemljopisne lokacije.“
7. Fatih sultan Mehmet : „Ili ću ja osvojiti Istanbul, ili će Istanbul osvojiti mene.“
8. Gerard De Nerval : „Istanbul je magičan pečat koji spaja Europu i Aziju još od antičkih vremena. Bez sumnje, Istanbul je svakako najljepše mjesto na svijetu.“
9. Edmondo De Amicis : „Istanbul, univerzalna ljepota kojoj se pjesnik i arheolog, diplomat i trgovac, princeza i mornar, sjevernjak i zapadnjak podjednako dive. Cijeli svijet misli da je ovo najljepše mjesto na svijetu.“
10. Lady Dorina Neave : „Ne postoji ljepši pejsaž od onog u Istanbulu.“
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 07:03   #5352
Mustafa Kemal Atatürk je rekao i: "Bez sumnje, Antalija je najljepše mjesto na svijetu"
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 14:46   #5353
Quote:
Kumpic kaže: Pogledaj post
Moj odgovor ce biti malo teoretski jer tek idemo za Tursku uskoro, ali dosta sam proucavao u zadnje vrijeme i moj zakljucak je da se skoro svugdje moze platiti karticama, ali postoje i neke iznimke kao i svugdje.

Ako sam dobro zapamtio, aparati za javni prijevoz u Istanbulu idu samo na cash, a i blagajne za atrakcije tipa Efez. Probat cu se sjetit javiti nakon sto se vratimo za koji tjedan...
Bio sam u krivu; aparati za javni prijevoz kao i sve karte za atrakcije smo mogli placati karticama. Jedino gdje mi se dogodilo da ne primaju kartice je bilo na nekim manjim standovima na bazarima izvan centra Istanbula.
Kumpic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.