Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 21:41   #1
Koju konzolu kupiti?

Quote:
doomo94 kaže: Pogledaj post
Ovdje ćemo razglabati o tome koju konzolu kupiti i bar malo pokušati pomoći neodlučnima i neupućenima...

Evo otvaram ovu temu da pomognete buducim kupicma konzola u odabiru.
Navedite konzolu koja vam se najvise svida, njene karakteristike, njene prednosti i njene mane.
Nadam se da vam se tema svida
--------------------------



ajde please pošto kupujem playstation 3 odgovori na par pitanja

1) koliko ljudi može najviše igrati?
2)jel se može umrežit preko interneta pa igrati
3)može li bit više odvojenih ekrana npr. isti playstation je istovremeno spojen na 2 ekrana i svaki gleda svoj.

hvala

Zadnje uređivanje STINGer : 04.07.2008. at 12:51.
Nikolaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 21:45   #2
Quote:
Nikolaa kaže: Pogledaj post
ajde please pošto kupujem playstation 3 odgovori na par pitanja

1) koliko ljudi može najviše igrati?
2)jel se može umrežit preko interneta pa igrati
3)može li bit više odvojenih ekrana npr. isti playstation je istovremeno spojen na 2 ekrana i svaki gleda svoj.

hvala
1) Ovisno o igri, 1, 2, 4...
2) PS3 spojiš oline, a igranje ovisi o samoj igri da li podržava online igranje koje se pokreće iz menija same igre
3) Ne, jedino postoje igre koje podržavaju split screen opciju tj. jedan ekran se dijeli na do 4 dijela ovisno o broju igrača
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 01:48   #3
a igre jel, koliko koštaju, jel se mogu sa neta skinut?
Nikolaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 02:54   #4
Ako se ja ne varam , još uvijek nije probijena zaštita za PS3 igre, no nisam siguran.....
Randall Flagg is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:15   #5
Quote:
Nikolaa kaže: Pogledaj post
a igre jel, koliko koštaju, jel se mogu sa neta skinut?
Kopije ne postoje, kako stvari stoje i neće (mada se nikad ne zna). Ja sumnjam da će postojati na ovakav način na koji su do sada postojale (da će se pržiti na disk), već će prije biti nešto u stilu piratluka na PSP-u, dakle mijenjanje firmware-a i instaliranje igara na hard.

Cijene originala kod nas su 550 kn, dok Sony-evi naslovi koštaju 450 kn. Ima nekih izuzetaka gdje je cijena oko 500 kn, te npr. Gran Turismo 5 Prologue koji košta 300 kn. Naime, radi se o "skraćenoj" verziji igre s manjim brojem staza i automobila (trenutno 6 staza i oko 75 automobila), ali igra ima i solidan singleplayer i prilično obiman online multiplayer na koji se redovito update-ira. Za treći kvartal ove godine je najavljen veliki update koji treba donijeti Nurburgring Nordschleife stazu, oštećenja automobila, private lobby-e i voice chat, ali još uvijek je sve u fazi nagađanja).

Kako je PS3 region free konzola može "čitati" i igre sa američkog ili japanskog tržišta pa konkretno USA igre zbog niskog tečaja dolara možete nabaviti preko nekog online shopa za nekih 300-350 kn (stari naslovi i upola jeftinije), carinu uglavnom ne naplate, ali nije uvijek sigurno. U svakom slučaju, za snalažljive je povoljnije nego u nas.

Isto tako, rabljene igre se mogu mijenjati ili kupiti preko Game Play-ovog foruma u rubrici Buy & Sell http://www.gameplay.hr/modules/newbb...m.php?forum=25
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:15   #6
Koju konzolu kupiti?

Ovdje ćemo razglabati o tome koju konzolu kupiti i bar malo pokušati pomoći neodlučnima i neupućenima...

Evo otvaram ovu temu da pomognete buducim kupicma konzola u odabiru.
Navedite konzolu koja vam se najvise svida, njene karakteristike, njene prednosti i njene mane.
Nadam se da vam se tema svida

--------------------------
to all: e a nije mi jasno zasto ljudi uploadaju igre za ps3 na torrent sajtove, kad se jos ne mogu igrat pirati na ps3
__________________

Zadnje uređivanje STINGer : 04.07.2008. at 12:42.
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:17   #7
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post

Što se preporuka tiče, najvažnije je da li imaš nekakav lcd ili plasma tv? Te koliko novaca bi potrošio na konzolu...
Planiram kupiti LCD Tv, još razmišjam o modelu i gledam.Bila je opcija i za plasma, ali oni nisu dobri kao lcd za konzole i spajanje na komp, to znam zato bih uzeo lcd.

Što se para tiče, mene prvo zanima podrška, odnosno sljedeće.Da mi se ne desi da danas kupim konzolu, za pola godine recimo izađe nova i uskoro prestanu praviti igrice za tu koju sam kupio ili je ne može podržati.Ovo mi je najvažnije pitanje.

Kako rekoh njab.


što se chata i oftopičarenja tiče, ja za sada pratim, tj zadnja dva dana KI podforum i čistću početi brisati te postove, da se malo reda uvede.
Iako meni osobno malo chata ne smeta i tu sam fleksibilan, ali...da quotam jednog poznanika..

ko tebe postavio za moda CD
to ko da hitleru das vrtic sa malim zidovima da ga cuva xD


Naravno ništa uvredljivo prema nikome nije mislio



khmm..user će se morati priviknuti da neće moći spamati kako im se gdje prohtje.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:29   #8
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti LCD Tv, još razmišjam o modelu i gledam.Bila je opcija i za plasma, ali oni nisu dobri kao lcd za konzole i spajanje na komp, to znam zato bih uzeo lcd.

Što se para tiče, mene prvo zanima podrška, odnosno sljedeće.Da mi se ne desi da danas kupim konzolu, za pola godine recimo izađe nova i uskoro prestanu praviti igrice za tu koju sam kupio ili je ne može podržati.Ovo mi je najvažnije pitanje.
primjer u vezi toga: jos se rade igrice za ps2 koji je izasao u prodaju u 2000. godini, naslovi se ne objavljuju u tolikoj kolicini kao prije 4-5 god ali se jos uvijek objavljuju za ps2.

ali uvijek ces naici na isti odgovor oko preporuke konzole: wii, x360, ili ps3..
meni je nekako xbox360 najbolji..
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:36   #9
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti LCD Tv, još razmišjam o modelu i gledam.Bila je opcija i za plasma, ali oni nisu dobri kao lcd za konzole i spajanje na komp, to znam zato bih uzeo lcd.

Što se para tiče, mene prvo zanima podrška, odnosno sljedeće.Da mi se ne desi da danas kupim konzolu, za pola godine recimo izađe nova i uskoro prestanu praviti igrice za tu koju sam kupio ili je ne može podržati.Ovo mi je najvažnije pitanje.

Kako rekoh njab.
Onda krećemo od najlakšeg, da li imaš novaca za originale? Naime X360 ima modifikaciju i mogućnost reprodukcije "sigurnosnih kopija", dok PS3 nema. Što se tiče igara skoro svi naslovi postoje za obe konzole i praktički da nema razlike u njihovom izvođenju. Svaka konzola ima neke svoje ekskluzive, što na kraju obično presudi u izboru (ukoliko prvo pitanje nije bilo presudno).

Microsoft "vidi" kad koristiš "sigurnosnu kopiju" online pa ti bann-a konzolu s Xbox Live-a, no ukoliko se online koristi original igra onda ne bi smjelo biti problema. Sony-ev Play Station Network još uvijek kaska za XBL (Xbox Live), ali je bar besplatan dok XBL košta nekakvih 60€ godišnje. S druge strane XBL ti omogućava da iz Hrvatske možeš putem kreditne kartice kupovati razne sadržaje, dok PSN ne...

U današnje vrijeme, bar meni osobno je nezamislivo ne igrati online. Stoga imam PS3 (najviše zbog Gran Turisma i Everybodys Golfa, dvije igre bez kojih ne mogu), te dva X360, jedan modani (ipak se nema novaca za sve igre, priznajem kriv sam ) i jedan nemodani za online igranje.

PS3 ima veliku prednost zato što je odličan Blu Ray player koji se stalno update-a, a preko njega možeš sasvim normalno i surfati internetom. Dakle, odlična multimedija. Nije loše uzeti exsterni hard te skidati HD filmove s neta i gledati ih preko PS3. Obje konzole mogu reproducirati i divx-e.

Dakle, na kraju ćeš ipak sam morati odlučiti jer svaka konzola ima svoje prednosti (nisu kopije jedina prednost Xbox-a!). Mislim da je najbolje uzeti PS3 i modificirani Xbox Arcade za nekoga tko želi dosta igrati. Filmofili, te usputni gameri će sigurno biti sretniji s PS3, mada poznajem tipa koji je prodao PS3 i uzeo X360 samo zato što ovaj trenutno ima više RPG naslova koje lik obožava.

U globalu, bez obzira na piratluk, onaj tko želi igrati online će ionako morati kupiti original igru. Osobno, više vrijede dva, tri prava originala za online nego 100 pirata...


EDIT... ne trebaš se bojati da će Xbox 360, a pogotovo X360 prestati proizvoditi tako brzo, konzole tek hvataju pravi zamah. Na obje te čeka solidan broj jako kvalitetnih naslova, a prave stvari tek dolaze

p.s. ostaje još i Nintendo Wii, ali ne preferiram takvu vrstu zabave pa se neću miješati. Zasigurno je odlična konzola za zabavu, ali kao što moj kolega Amar reče, nakon dva dana mahanja, bilo je i previše. Želim sjesti i igrati Naravno, to je nečije osobno mišljenje, konzola je odlična i omogućuje najjeftiniji piratluk ako je to nekome bitno, ima odlične igre kakve drugi nemaju, ali isto tako one igre koje imaju i ostali na Wii-u obično malo kaskaju.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:40   #10
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Microsoft "vidi" kad koristiš "sigurnosnu kopiju" online pa ti bann-a konzolu s Xbox Live-a, no ukoliko se online koristi original igra onda ne bi smjelo biti problema. Sony-ev Play Station Network još uvijek kaska za XBL (Xbox Live), ali je bar besplatan dok XBL košta nekakvih 60€ godišnje. S druge strane XBL ti omogućava da iz Hrvatske možeš putem kreditne kartice kupovati razne sadržaje, dok PSN ne...
to nisam znao.. a jel se moze ikako sa piratskim igrama igrat online ps3/x360?
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:49   #11
Quote:
doomo94 kaže: Pogledaj post
to nisam znao.. a jel se moze ikako sa piratskim igrama igrat online ps3/x360?
Xbox ne jer te bann-aju, a PS3 nema pirate...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:22   #12
Quote:
doomo94 kaže: Pogledaj post
to all: e a nije mi jasno zasto ljudi uploadaju igre za ps3 na torrent sajtove, kad se jos ne mogu igrat pirati na ps3
Da si prave zalihu ako jednog dana proradi... Trenutno sve i da postoji nekakav čip, BR diskovi su preskupi, BR pržilice također, igre jako velike da bi se isplatilo snimati... kod pirata ne bi bila puno jeftinija igra, a vjerojatno ne bi radio online...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:16   #13
Xbox 360, PS3 ili Nintendo Wii

Evo otvaram ovu temu da pomognete buducim kupicma konzola u odabiru.
Navedite konzolu koja vam se najvise svida, njene karakteristike, njene prednosti i njene mane.
Nadam se da vam se tema svida
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:59   #14
meni je ovo glupo jer već vidim kako će tema otići u vode "moj kurac je veći od tvoga" mislim da je puno bolje otvoriti poseban topic za Wii, poseban za XBOX i poseban za PS3 pa onda u njih trpati sve vezano uz to. Kao što na internet podforumu imaš topic za svakog operatera. imho
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:07   #15
a da se napravi jedan topik u kojem bi se napisali osnovni podaci o konzolama,cijeni igara,online mogučnostima i da se zatvori...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:12   #16
kao neki sticky? super ideja samo što to treba napraviti netko tko se kuži u sve tri konzole i poznaje tržište ( *cough* STINGer *cough* ). ali svejedno će nam trebati neki topici gdje će se moći raspravljati, a za to mislim da je bolje da svaka od konzola ima svoj topic nego da sve trpamo u isti koš. sad barem dok nema puno tema je lako uvesti reda i držati ga se.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:22   #17
jedan topic za osnovne podatke,drugi za rasparvu..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:12   #18
Fali opcija za dva izbora. Igram Wii i PS3 i svaka ima svoju primjenu o odredjenim situacijama.

Koja je bolja?

Pa zavisi od situacije, generalno ako je party sa alkoholom bolji je Wii.
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:30   #19
MOJA KONZOLA IMA OSAM MEGA UBER PROCESORA I IMA METAL GEAr SOLID 4!!!!!!!!!!111
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:41   #20
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
MOJA KONZOLA IMA OSAM MEGA UBER PROCESORA I IMA METAL GEAr SOLID 4!!!!!!!!!!111

To baš i nije način kako nekome savjetovati što da kupi. Nećemo raditi topike s anketama jer se to na kraju uvijek svede na to čija je kita veća, jel bolji mercedes ili bmw, čiji je ćaća jači i slično...

Dakle, ići ćemo s konkretnim savjetima pa ako netko ima nešto pametno za reći neka kaže, ako ne, kažu da je šutnja zlato
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.