Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 22:49   #61
Ja gledam baš za DJI Phantom 3 (Standard), no dalje sve ovisi o cijeni i opremi koju tražiš i daješ... možeš ponuditi i na PP.

Iako - ako je Pro, puno opreme i nov i nekorišten - sumnjam da sam ja baš u tvom cjenovnom razredu...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:14   #62
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Privatno vozim P3 Pro, službeno P4 Pro.

Sve će ići na registraciju. Službeno, legalno,...

Razmislite da slučajno otkaže elektronika i padne vam na auto, glavu, krov, dijete, psa,...
Nisu to igračke i ja tome pristupam ozbiljno.

Kak auto na cesti iziskuje vozačku, tak i letjelica u zraku traži ozbiljnost i odgovornost.

Vjerojatno ćete sad reći svašta nešta, ali razmislite o situaciji da padne i da ste vi ispod.

Mavic nisam probao, ali bi svakako htio.
Da bi P3 ili P4 legalno smio iznad ljudi i auta, morao bi imati padobran koji bi ublažio taj udar drona od 1.3 kg. Nisam nikada pročitao da su takvi mali dronovi izazvali neku ozbiljnu štetu ili ozljedu.Odlično bi bilo da su dronovi najopasnija stvar kojom se bavimo.Jedan crijep je težak 3,5 kg, imamo ih po 2000 na krovu, a koliko nas plaća osiguranje za slučaj da taj crijep nekoga ozljedi ili ošteti nečiji auto.Da li platimo ponekad piće prijatelju koji je već pijan i koji će vjerojatno vozit doma? I ne razmišljamo puno što bi se moglo desit. Previše neutemeljene paranoje je vezano uz dronove.
Begbie051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:13   #63
Slažem se sa Excentrikom da bi trebalo to sve što je imalo opasno i glomaznije ići na registraciju, no s druge strane smatram da dronovi za razonodu, pokućna nano i micro kategorija ne treba ulaziti u taj proces.

Također ovdje u Švicarskoj i susjednoj Njemačkoj se vode velike debate i iz godine u godinu sve strože regulative za privatne vlasnike dronova koji lete velikom večinom iz razonode.

Primjer registracije bi trebao biti posve pojednostavljen i smatram da nema tu nikakvih problema ako vam na primjer treba samo volja da se prošećete do osiguravajuće kuće i kažete, želim osigurati svoj dron. I cijela procedura traje 15min dok ne dobijete službenu policu za svoj dronček koja između ostalog vrijedi i za puno ostalih letjelica. Cijela procedura bi trebala biti pokrivena sa strane osiguravajuće kuće ili eventualno simbolična cifra.

Sve to pišem jer sam ja dolaskom u Švicarsku otišao do osiguravajuće kuće kod koje sam osigurao stan (to je ovdje jedan od uvjeta da unajmite stan) i tražio policu osiguranja za svoj dron. Prošlo je 15min i dobio sam tu famoznu policu koju nisam niti morao platiti i sada sam posve siguran (u slučaju da mi i padne nekom ludom idejom letjeti oko ljudi ili nekretnina/pokretnina) da bi šteta bila otplaćena u slučaju pada.

Dron je omanji, 5" model tj mini kategorija i služi samo za zabavu, ali ovdje po zakonu svaka letjelica poletne mase veće od 500g mora biti osigurana.

I znam sada ćete reći, ali mi ne živimo u Švicarskoj, i slažem se sa vama, ali želim prenijeti svoje iskustvo čisto kako sustav može funkcionirati samo ako se pravi ljudi umiješaju u posao, a ne dangubi.
Također moram reći da je istu policu osiguranja isposlovao čovjek koji leti dronove a profesionalno je u osiguravajućem biznisu.
Getz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.