Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 05:00   #1281
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
mislim da mu je ova zenidba godila, da se smirio (u sebi), dobio neko (zrelo) samopouzdanje. A godi mu i ovaj uspjeh u poslu. sve mu se poklopilo. odlican je, nemam nikakav prigovor. I zenica mu je zaista za desetku
Da, neki muškarci u tim godinama, sazrelim, vole da se ožene. I sam čin, i prsten vole nose, skoro se kur@e... Mihre nemam pojma kakva je, ne mogu čak ni pretpostaviti. Vidim samo da drži korak s njim. I vidim njega svog, na način na koji to ranije nije bio. Nema onog i onakvog prelivanja dizi - RL. I to je, po meni, jako dobro.
A Ferhat i cela ova ludnica oko SBA na mrežama... super mu je došlo, dugo mu se nije desilo. Želim mu da ostane stabilan. Čini se da hoće.


ps.
E da, setila sam se reči, vidim radost kod njega. Ne sećam se da je ranije zračio njom.
Bhea is offline  
Old 02.01.2018., 03:05   #1282
jos slika za beMAN

Bhea is offline  
Old 02.01.2018., 04:41   #1283
iscureo mi edit dok sam zavrsila
neyse jos ove tri slike (a ima ih jos iz backstagea)

Bhea is offline  
Old 02.01.2018., 14:09   #1284
Onda neće škoditi da ubacim i ovu sa snimanja. Ovdje se malo više raskomotio....

Backstage video sa snimanja za časopis beMAN....
thermskin is offline  
Old 02.01.2018., 14:47   #1285
^ voli on to.


dve, prva kazu sa ng zura valjda kod njih doma, druga nakon:




ps.

Bhea is offline  
Old 02.01.2018., 15:42   #1286
Osmijeh....

Kao dječarac je ovdje, zaigran. Neobično mi ga vidjeti da se smije s obzirom da je u seriji stalno ozbiljan...

ps.

Sa Ibrinog instagrama...malo drugačija verzija videa sa snimanja....

Zadnje uređivanje thermskin : 02.01.2018. at 16:39.
thermskin is offline  
Old 04.01.2018., 01:07   #1287
Evo i celog intervjua:

Quote:
İBRAHİM ÇELİKKOL - INTERVIEW ON "beMAN" MAGAZINE January 2018 [English Translation]

From the moment he entered the studio, he put all of us under his influence. In front of us there is an amazing man with stunning natural structure. Gentle, natural and very handsome. In his work he is highly dominant. He is so professional that the photo shoot lasted three hours. Ibrahim's energy along with the team of Hakan (*the styling editor) present these stunning photos and we assure you that they will be discussed a lot. He pierces with his amazing look which works inside of those who are in front of him. He is not a jeune premier that we meet usually. He is a little withdrawn. He played many leading roles until now but this time he makes the difference. Now he is Ferhat in the phenomenon series of KanalD "Siyah Beyaz Ask". He is a little mysterious, maybe unreachable, emotional, talented, respectful to his work and he is at the peak of his acting. He is beyond a real man. Ibrahim Celikkol: a familiar jeune premier. No need for more words.

*Do you think that there is someone who can handle these effective looks? Do you find yourself handsome?
This is connected completely with my mood. In whole, I find myself handsome when I feel good.

*It's definite that doing sports always in your life contributes to acting. What sports are you doing, how do you keep yourself fit?
I play basketball. In winter I do snowboarding and in summer I do kiteboarding. I'm interested in mountain sports, I am sailing. Sports is a part of my life.

*You are a man of nature, you live out of the city and you are famous. How do you cope with these contradictions?
I enjoy all of them. I have no specific method. There is a different excitement that I feel for each one of them and a different energy that I take by each one of them. I love even more these contradictions with all these different energies gathered.

*How are you in love? Which is the most important thing in a relationship according to you?
To get and to give freedom. Not to be dependent but connected. To be friend with one another and to respect one another.

*What would you search most in women? What draws your attention in the opposite sex?
Naturality.

*You spend most of your time with four legged living beings. Are you with them because they make you feel better?
I love animals, I love my dogs...I feel peaceful spending my time with them.

*Which is the most favorite role you played until now?
I learned many things by all of my roles. Each one of them contributed differently to me. That's why I don't want to choose.

*"Siyah Beyaz Ask" started on KanalD and goes very well. How did you get ready for this role?
The most painful process for an actor is to catch the role. The same happened also to me. Day and night you try to take out something good. I read a lot, I talked to experienced people. In fact I discussed with many people in order to make this character real. I watched similar characters but you must work whatever you try to create. As time goes by, as the scenario opens, you also become even more open, you catch the role even more.

*Are you a man that never smiles like Ferhat's character in the series? Do you two look alike?
There are similar elements. They look alike in the sentimental part most. They are both merciful, and maybe they act fearlessly in difficulties. I am also like that from time to time. It seems that he doesn't listen to that fearlessness or his beloved ones but actualy he examines thoroughly every word. I am also of those who listen to others without being revealed. But instead, I'm very much smiling, I love to smile/laugh.

*In the series, you matched very much with Birce Akalay. How did you get this chemistry?
We've had a lot of energy from the moment we started working together. We both try to do a good job in good faith. We both try to hold in front the "we" more than the "I". This is beautifully reflected to our chemistry, to our work and to us.

*In the series, there are action scenes. Is there action in your life?
In every man's life story there are his own activities which lifted his soul up or couldn't lift it. All of them are different and nobody's activities are similar.

*The impossible love of Asli with Ferhat is really impossible?
I think that no love is impossible. I love the power of love that makes the impossible happens. Love has the power to absorb, to renovate, to heal the wounds, to cure..

*In fact, what kind of man you are?
The man knows himself but it is difficult to explain it. I am very much sensitive/emotional. I am a “crowded” man inside out. Actually, I give by my own the answers to all my questions.

*Where do you want to see yourself ten years after?
My concern is how I want to feel, more than where I want to see myself. I hope for a future that I will be in peace, to be excited from what I do, to continue being lifted by the energy of my life, to keep my inner world restless, to continue learning things, to be successful and to spend my time mostly with my beloved ones.

*Do you love acting? Did you have ever the acting in your plans?
When I accompanied a friend of mine in acting auditions, although it didn't ever crossed my mind, I was called by chance for audition too and I was chosen as a lead. Actually, my first passing to acting happened by a coincidence. However, acting is not such a coincidence or a work to be done by itself. You must give a lot of effort, to work hard, to make a lot of sacrifices and to concentrate very much on it. It's an emotional work, but you can not defend your emotions unconsciously. You get together with the education you get, the experiences you live, the things you watch and read, the feelings you give. Sometimes you feel of giving up..of wanting to draw back....Later there is something inside you that makes you not to give up: there is a job in front of you, you rise up like crazy and you say go on by adding even more things on it. If I did another job, I couldn't catch the thrill I feel now. That's why I love it so much and I always try hard to do it in the best way.

*Is there any role in your dreams that you want to play or you said "I must play that role"?
I can not say anything specific. Every role lifts me up where I can expand my boundaries. I absolutely want to play in the theater or play a musical. I guess this is the dream of any actor: the meeting with the audience and the reflecting of feelings live.

*What was the last book you read? Do you watch series? Do you watch your own series?
I read the Dan Brown's novel "Beginning". There are some foreign series that I like a lot and I follow them online in my free time. I definitely watch my own series. I watch it even after the day of showing.

*What is the best thing you do for yourself?
My job. It is one of the most important choices in man's life. It's good I do acting. I guess there wouldn't be anything else where I would be able to reflect on myself and to be so excited. While growing up, acting turned me to be such a man with all what it gives to me.

*Who are the most precious in your life?
My family, my dogs.

*Are you free spirit? Do you have any limit on this?
I am passionate with freedom. When my energy lifts me up I have no limits regarding my free spirit. However as I grow up I think I'm more careful.

*What is the first phrase that crosses your mind about life?
Take it seriously, live as your soul wants, because life is unexpectedly short.

*Are you social?
I love people. I love to spend time with them, to share things with them, to talk with them, to listen to them, to be with them in good and bad times.

*What is your favorite activity in your night out?
If you would ask me in the past, I would give you different answer. Now I don't go out too much. That's why I have no such an activity.

*How do you think an actor should live?
There is not a single answer for that because first of all we are human beings. We all have excitement and anticipation about life, and for all of us these are valuable. While you feel these things, you do not think that you are an actor, because you are leaded by the instict. Of course, being watched thoroughly and being followed loads a different resposibility. I just think that you have to be careful to keep everything balanced.

*Have you any fears about life?
The greatest fear of me is to lose my beloved ones, especially in wrong timing.

*Is it good to follow the fashion? In the series we always see you in black. Different colors exist in your daily life?
I prefer black and white, but it's not limited. I also dress in color. I like the fashion trend, I am interested in the trends of each period but I try to wear what suits to me. In my daily life there is more sports wear.

*What was the most interesting compliment you got?
The most beautiful compliment was: "If I could choose another heart for me, I would like to be yours".

*Women's interest for you is very big. Is this an advantage? Can it be turned out to a disadvantage?
There is not only the interest of women. Generally when I evaluate it, I think that the appearance is mostly advantage and I take the advantage of it. About being advantage or disadvantage, I think that the influence of the character, of the family and of the directions you have received is big. The interest caused by the appearance traps you and lifts you up as well. You have to be strong to be able to handle it.

*The motto of our magazine is "be stylish". What about yours?
If your dreams do not frighten you, they are not big enough.


****Translated by me (Vicky)....
****Please share or mention.....It’s personal work.....
http://bestylemagazine.com/beman-ma...
Bhea is offline  
Old 08.01.2018., 03:14   #1288
slika je objavljena sad za weekend, ali mislim da trenutno ipak nije toliko toplo u istanbulu, osim ako devojce nije izletelo odnekud kad ga je ugledalo:



ferhatovog friza hteo ne hteo bas i ne moze da se oslobodi, osobito ako je isao sa seta, ali njegove naocare su tu.
Bhea is offline  
Old 11.01.2018., 02:08   #1289
Imao slobodan dan, galiba, sa Mihre i frendovima u prirodi, prve tri su sa njegovog IG:




Odeven je kako treba za van, kao Ferhatu mu stalno sevaju bubrezi, koža mu bude crvenkasta od zime.
Bhea is offline  
Old 13.01.2018., 00:25   #1290
izgleda se taj dan okupio dobar deo njegove ekipe

Bhea is offline  
Old 31.01.2018., 15:20   #1291


(ot)is'o covek na skijanje
Bhea is offline  
Old 13.02.2018., 21:29   #1292
Dobro vece

Gde ste fanice IC
vec je pocelo slavlje a vi nigde
posto ne znam dobro da stavim fotke
i ankete koje su poceli drugi fanovi
molila bih za pomoc .


https://www.instagram.com/p/BfJDDrzg...=asferorganize

AH dobro je mislim

https://www.instagram.com/p/BfJbq5dn...celikkolgrfans
https://www.instagram.com/p/BfJJosHn...brahimcelikkol
SKRIMA is offline  
Old 15.02.2018., 06:56   #1293
jedna od fotki na njegovom ig:



lep nacin da se zapocne 37. godina zivota.

koliko ga 'znam' cini mi se da je najsrecniji u ovakvim situacijama.
Bhea is offline  
Old 22.02.2018., 20:25   #1294
Gdje ste ekipa? Tema nam stagnira, razocarala nas sve poslednja epizoda...Evo da razbijem monotoniju, fanovi poslednjih sat vremena po forumima osuli ozbiljnu paljbu po Ibrahimu

Naime, nas dvojac je vcrs primio nagrade za najboljeg glumca i glumicu od strane Trabzon univerziteta. U crnom dres kodu oboje, Birce je posebno blistala. Divna je sva, tako prirodna, zena je toliko harizmaticna, prosto osvoji covjeka na prvi pogled. A Ibrahim dolcevitu obukao ispod sakoa Covjek bi pomislio dosadice mu vise, kad yok, on u "radnoj uniformi" i privatno rado paradira.

Fanovi su se toliko bili zagrijali za ovu dodjelu, isao je live prenos na Instagram profilima vise fan stranica. Od jutros mnogi seruju slike dolaska Ibre, pa Birce u Trabzon, njihovog slikavanja sa fanovima na aerodromu, uglavnom fanovi se opasno spremali za ceremoniju vcrs.

A Ibrahim je naravno dosao u pratnji svoje Mihre, po protokulu bilo predvidjeno da sjedi do Birce, sto je i uradio ali je i Mihru sjeo do sebe. Dobar je, sa jedne strane dizi zena, a sa druge real zena I sada nastaje problem...Prvi je primio nagradu i odmah se pokupio i otisao sa Mihre. Kazu da nije ni dao nikakvu izjavu okupljenim novinarima. Kakva god da je zurba bila, i ako je vec imao te neodgodive obaveze, pa je li moguce da nije mogao ostati jos 5 min bukvalno i dati podrsku Birce koja je primila nagradu iza njega? Ona je kasnije sama izasla pred novinare...

Po meni sve je to showbiz, navikla sam da vidim svasta od poznatih u javnosti, ali ovo je prvenstveno bio neki odraz licne kulture. Koliko znam oboje su nagrade dobili zahvaljujuci AsFer fanovima i zajednickoj dizi prici, zaista je bzvz ispalo sto nisu skupa bar izasli pred novinare. Bas je onako glupo izgledao taj Ibrin potez kada ode sa Mihre, bukvalno je pokupio to po sta je dosao i ode nazad. 5 min je trebao da ostane, samo toliko da pozdravi svoju koleginicu. Licno mi ne smeta, ko zna i gdje je covjek zurio, ali opravdavam malo ovu trenutnu paljbu po Ibrahimu. Jednostavno Birce je ispala profesionalnija ovdje, u krajnjem slucaju korektno se ponijela i prema novinarima i prema fanovima Kada si javna osoba, jasno je da nemas vremena da ispostujes bas sve, ali u situacijama kada dobijas nagradu za svoj rad, moras imati i vremena i strpljenja za te propratne aktivnosti.

Evo upravo ovakvim potezima i Mihre navlaci i odrzava taj animozitet fanova, ona je njemu dakle konstantna pratnja svugdje... Jasno je da se ne odvaja od muza, ali zar to mora biti toliko upadno i na svakom znacajnijem dogadjaju bas vidljivo I on koji je svaki put i u svakoj prilici vuce sa sobom, znamo da je volis, ponosni ste na ljubav svoju, sve 5 frajeru...Ali da uzmes zenu pod ruku i odes usred ceremonije, ostavis samu koleginicu, u krajnju ruku nije kavaljerski. Koliko je Birce samo profesionalnija, privatni zivot u neku ruku drzi podalje od kamera koliko toliko, zena laf svakako. Kod nje nema ni tolikog ljubakanja i poziranja u javnosti sa partnerom, valjda se opametila nakon svih ljubavnih promasaja, sve radi sa mjerom. A kod Ibre je sve pretjerano i naglaseno

Pa voda, brate, i Dzordz Kluni svoju Amal svugdje, ali isto tako ponasa se kao dasa i kavaljer u svakoj prilici, pa je uvijek redovno ostajao uz Sandru Bulok kada su radili zajedno Gravitaciju i uvijek bio podrska na dodjeli nagrada, zajedno bi izlazili pred novinare, uopste sve te aktivnosti promocije zajednickog rada odradjivali su profi i kako treba! Ne zamjerite, ovo je samo asocijacija koja mi trenutno pade na um za usporedbu, jer Sandru a i Amal obozavam licno. Poenta je - ne valja Ibro, minus za ovo vcrs.
Zmajkoo is offline  
Old 22.02.2018., 20:42   #1295
ocito je celikkol odaslao poruku. kom prava kom kriva - njegova je. balavac nije.
kome se rl osoba ne svidja ne mora pratiti ni njegov rad a kamoli njegov privatan zivot pa jos na sekcirajuci nacin.
sve mi jasniji postaje mehmet akif alakurt.


btw, na temi smo serije sba ne glumca ic, trebali bi se toga (poceti) pridrzavati
Bhea is offline  
Old 22.02.2018., 20:49   #1296
@Zmajkoo

Evo ti jedan za cijeli post.


Ibrahim mora još puno žganaca pojesti prije nego nauči što je profesionalizam. Vjerojatno će kasnije shvatiti kakvu je priliku imao u rukama ali lavina je krenula nezaustavljivo prema dolje.

Birce svaka čast.
thermskin is offline  
Old 22.02.2018., 21:18   #1297
......

U pocetku sam i ja mislila....daj sta ta Mirhe ili nebitno kako se vec zove non stop visi po setovima i zrcali se u svakom selfiju .....Jebote, jeli ovo SBA oliti AsFer... ili "Family Celikkol" .....dok konacno nisam skuzila da se ne bi ona toliko tu vidjala da on nije najobicniji seljo-beljo.....
Nekako ti djeluje frajer, pa ne mozes to odmah povezati....ali to je to

Birce s druge strane, iznad svega mu je dobar frend....osjeti se to kroz seriju, a i kroz zajednicke fotke....tako da to njegovo ponasanje na dodjeli nagrada ide u prilog njegovom seljoberstvu....
Nadam se samo da se Birce nije uvrijedila jer pretpostavljam da ona pogotovo dobro zna koliko on piza

Ali sve u svemu dobar su par i da nije njih ova serija bi davno bila ugasena....
__________________
Stvari ne pođu krivo, već se jednostavno dogode.
Jacob Ghitis
souvenir is offline  
Old 22.02.2018., 21:28   #1298
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post

btw, na temi smo serije sba ne glumca ic, trebali bi se toga (poceti) pridrzavati
Bhea, nista ne zamjeri...Izvinjavam se ako nekome i trosim energiju pa se uopste trudi i da procita moj prethodni post! Vjeruj mi, nzm koliko si u toku, to ti je udara tema na svim SBA fan forumima i stranicama. Ruskinje i Turci posebno prednjace.

Slazem se sa tobom, ovo je svakako zivot iza scene... Ne trebamo ga mi kao fanovi toliko komentarisati, ali upravo je Ibrahim taj koji svoju komplet familiju tako naglasava i potencira u javnosti na svaki moguci nacin. I jos vise, vcrs sam live pratila dodjelu nagrada, vjeruj mi dobio je samo i iskljucivo zahvaljujuci AsFer fanovima, toj glumi koju je ostvario odlicnom hemijom zajedno sa Birce, gledaoci su to prepoznali i nagradili. On izlazi na binu, uzima nagradu, na kraju govora se i zahvaljuje AsFer fanovima, a onda silazi i uzima zenu pod ruku te odlazi bez da podrzi svoju koleginicu. Bukvalno, ali bukvalno 5 min je trebao ostati jos...Ko god je gledao, sve nas je preplavio taj neki isti osjecaj odurnosti u jednom malom potezu, Birce osta sama, tako mi je bilo zao. A ona do kraja ispade laf! E tu je problem, i sa te tacke gledista se o ovome polemise, niko mu zenu ne dira, vec komentarisem njega kao javnu licnost koja konacno nakon par godina ima jedan dobar projekat...I kad dobi nagradu za isti, sta on radi u javnosti?? Ponasa se krajnje neprofesionalno!

I ne zaboravimo, taj isti Ibrahim je toliko kukao zbog posla, smrsao je, zalio se u jednom intervju kako dugo ne moze da naidje na pravi projekat...Evo sada ga ima, a ovakvim malim potezima ga sam unistava! Jos je prosle sedmice dospio na 1 mjesto najkomentarisanijih muskaraca na dr mrezama. Zaista mu ovo nije trebalo

Ponavljam, ne zelim se svadjati ni sa kim. Ima nas tolerantnijih, ima nas i koji zelimo vise biti upuceni i u taj zivot iza kamere. Jednostavno razliciti smo, pobogu ljudi smo, samo iznosimo svoje misljenje! Licno, meni je nakkon 2 god pauze neka serija konacno zapala za oko, prvenstveno ta hemija njih dvoje me osvojila, zato mi sada i smeta to sto je ostavio Birce samu na toj ceremoniji...Ne smeta meni njegova zena
Zmajkoo is offline  
Old 22.02.2018., 23:11   #1299
Quote:
Zmajkoo kaže: Pogledaj post
I ne zaboravimo, taj isti Ibrahim je toliko kukao zbog posla, smrsao je, zalio se u jednom intervju kako dugo ne moze da naidje na pravi projekat...
u kom intervjuu?
molim link na njega.
Bhea is offline  
Old 23.02.2018., 00:38   #1300
Prvo da kaze da ja ove njihove nagrade uopste ne zarezujem niti ih smatram necim bitnim. Tamo svako selo dodjejuje nesto, pa ciji fanovi budu aktivniji njihovi miljenici su kao pobjednici. Zato me cudi da nije bilo selfija sa ceremonje za AsFer fanove. Toliko su bar zasluzili.
Druga stvar, nisam imala pojma da je veceras ta dodjela nagrada,na temi vidjeh da je bilo piskaranja pa sam otisla vidjeti sta se pise po drustvenim mrezama i doceka me slika nagrade iz auta, sve sa rukom u ruci. Odvalila sam na ovo Majko mila pa nije oskar
I trece, je li trebao sacekati ili nije jos 5 minuta necu ni komenarisati
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.