Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 20:28   #81
kako vam ide?
Meni je nova godina krenula nekako sporo.. 12 mjesec je bio dobar.. oko 250$ sam zaradio...
a za sada u ovoj godini nekih 20$...
Old 25.01.2018., 10:25   #82
Quote:
Korben Dallas kaže: Pogledaj post
kako vam ide?
Meni je nova godina krenula nekako sporo.. 12 mjesec je bio dobar.. oko 250$ sam zaradio...
a za sada u ovoj godini nekih 20$...
Meni ne bas iako sam se potrudio za radove koje sam stavio.
Zarada mi nekih 20$ (sveukupno!!)

Nezz sta vi stavljate pa da toliko zaradite, dali pravite ikakvu reklamu??
Ja nikakve reklame.
Koliko radova vi stavljate mjesecno?

Dizajne npr. izradjujem preko AutoCAD jer tamo puno brze i bolje mogu Vektore
(ravne crte ili krivine) i radovi su u hebeno dobroj kvaliteti. ALI NISTA

Ako imate kakav tip slobodno mi recite.

@Korben
tebi to super ide
250$ nije mala lova uopce!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:43   #83
Nemam nikakvu rekalmu.. Ima FB stranicu sa nekih 60 likeova i probao sam boostati par postova u nadi da ce pomoc, ali nije...
Probao sam i pinterest, ali tam stvarno nisam imao nikakvog uspjeha...

ja sam inace godinu dana u ovome...
a gle, stavljao sam 4-5 radova tjedno... na teepublic i redbubble najvise, nesto na designedbyhumans...
tak da imam nekih 200tinjak radova...
od 3-4 mjeseca mi je zarada oko 100injak $$ mjesecno.. malo se povecalo pred kraj godine...
Sada vec skoro dva mjeseca nisam stavio niti jedan rad....

Najbolje mi prolaze neki jednostavni crtezi/text. ali nemam sada jedan dizajn koji mi donosi vecinu love... neki idu, neki nista...

I da, najbolje idu Star Wars stvari, ali njih se i redovito mice zbog DMCA. Jedino ne smijes uploadati rad koji je vec skinut zbog DMCA da ti ne zatvore shop.

U pocetku sam radio u Inkscape-u i nesto sitno u gimpu.
Iako volim crtati, nemam bas neki talent, tak da gledam druge radove i iz njih trazim inspiraciju.. A onda na temelju tudjih radova, radim svoje. Ne kopiram bas doslovno stvari.
Mislim da za majice nije potrebno biti nesto previse orginalan, Ak se nekom svidi, kupit ce to, a ak ne nece...
Old 30.01.2018., 10:43   #84
Dali je praksa na Teepublic da ne objavljuju radove na tražilici? Nije copyright u pitanju niti ništa, dok vidim druge da imaju copyright i trademark u radovima,pa su uredno objavljeni.
Ili je selekcija u pitanju? Mada mi je čudno da 20-ak radova,nijednog mi nema na tražilici
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:54   #85
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Dali je praksa na Teepublic da ne objavljuju radove na tražilici? Nije copyright u pitanju niti ništa, dok vidim druge da imaju copyright i trademark u radovima,pa su uredno objavljeni.
Ili je selekcija u pitanju? Mada mi je čudno da 20-ak radova,nijednog mi nema na tražilici
Nije im to praksa... I nema selekcije koliko ja znam...
Ja sam imao slican problem kada sam pocinjao.. Nisam mogao naci moje radove u trazilici, pa sam im se javio.
Oni su napisali da sve izgleda ok i da nisu nista napravili, ali ja sam vidio da su se radovi pojavili u trazilici. Tak da ipak mislim da su nekaj "kliknuli". Javi im se i vidi sta ce biti...
Old 31.01.2018., 13:41   #86
Hvala na odgovoru. Jesam javila i naravno odgovor im je bilo da je iz kreativnih ili pravnih razloga,no međutim nemam niti trademark niti copyright dok drugi redovno objavljuju iste takve i nalaze se na tražilici. A ovo je baš samo moje . Na drugim stranicama je bez problema objavljeno nakon 20-ak minuta i već imam preglede.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:46   #87
jel moguce da se na teepublic vidi koliko imas pregleda?
to jos nisam vidjo da imaju osim na redbubble
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:31   #88
Ako povežeš svoj Store sa Google Analytics, tamo se može vidjeti koje stvari ljudi najviše gledaju.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:08   #89
Quote:
Hvala na odgovoru. Jesam javila i naravno odgovor im je bilo da je iz kreativnih ili pravnih razloga,no međutim nemam niti trademark niti copyright dok drugi redovno objavljuju iste takve i nalaze se na tražilici. A ovo je baš samo moje . Na drugim stranicama je bez problema objavljeno nakon 20-ak minuta i već imam preglede.
a ne znam onda.. napisi im ovo sta si rekla ovdje da nije copyright niti trademark i da su to tvoji radovi... trazi od njih detaljnije objasnjenje... reci da zelis biti upoznata sa svojim greskama da ih ne ponavljas u buducnosti.. il tak nesto smuljaj da nekako izvuce konkretan odgovor.. kada ti ga daju, vidi da li taj odgovor ima smisla ili ne... ako nema, opet im pises da to nema smisla i da su to tvoji radovi...
Old 01.02.2018., 20:02   #90
Jesam,nisu odg 3 dana i evo opet sam poslala mail,nemogu jednostavno vjerovati da nijedan nemogu pronaći na tražilici. Dok kod drugih ima hrpa kršenja copyrighta i objavljeni su. To mi je problem samo na teepublic, na drugim stranicama je odmah objavljeno .
Btw ,može li mi tko objasniti zašto mi na Teepublic prihvati slike i bude normalna veličina za sve proizvode dok na RedBubble bude slika jako mala,a nemože se povećati nikako? Hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:00   #91
a ne znam sta da i kazem... ja nikad slicnih problema nisam imao...

koje su ti velicine slike (dimenzije u pixelima) sta uploadas?
Old 02.02.2018., 10:38   #92
Kreirat ću novi račun na drugi mail jer drugi se registrirali preko mene i njihovo je isti čas objavljeno, a meni se ne objavljuje već skoro tjedan dana....a ovi ne odgovaraju na mail.
1944x2592 su mi slike , na teepublic normalno prihvati sve,ali opet tu je problem toga neobjavljivanja. dok na red bubble budu smanjene,onako premale za recimo majicu i slično.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:05   #93
Quote:
Kreirat ću novi račun na drugi mail jer drugi se registrirali preko mene i njihovo je isti čas objavljeno, a meni se ne objavljuje već skoro tjedan dana....a ovi ne odgovaraju na mail.
1944x2592 su mi slike , na teepublic normalno prihvati sve,ali opet tu je problem toga neobjavljivanja. dok na red bubble budu smanjene,onako premale za recimo majicu i slično.
Glupo receno ali dali ti zoom-iras sliku na redbubble kad je stavis.
Imas sa strane gdje mozes sliku nakon uploada dodatno povecat ili smanjit.
Inace neznam
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:15   #94
hmm, sada sam probao uploadat sliku tvoje velicine... Napravio sam je u inkscapeu...

Slika je malo manja od prostora za print, ali svejedno pokriva nekih 70% povrsine.
https://imgur.com/5PLLuxN

Inace, preoprucena velicina slike je 2400×3200 ili vece.. ja uvijek radim tak da su mi slike vece od 4000x6000 i tada uvijek imam sve pokriveno.
Ne znam u cemu radis, no ja, ak u Inkscapeu spremim sliku tak da odaberem opciju "Page", tada ce mi spremiti sve sta je unutar "digitalnog lista papira", a to moze znaciti da mogu imati puno praznog prostora, iako ce slika po dimenzijama biti velika.
Ako to radim, moram paziti da mi slika uvijek zauzima cijelu radnu povrsinu
primjer:
https://imgur.com/JUoVJ8g

Crveno je oznaceno sta se sve spremi kada odaberem page... Znaci crveni kvadrat (nas crtez) zauzima samo manji dio te slike, i tako ce biti na redbubblu ili jos manje ak je dimenzija manja od preporucene...
Inace, na redbubble ne mozes povecati sliku preko 100%, tak da ak ti je manja od preoprucene velicine, onda ce biti i manja na majici...
I onda to izgleda ovak ak sam spremio cijeli page kao png sliku:
https://imgur.com/NeWWYFB

Da li ti imas puno praznog prostora oko slike?

i tak, moras paziti... ak oces posalji mi link u private poruku... necu te kopirati obecajem
ovak samo nagadjam sta je krivo...
Old 02.02.2018., 17:28   #95
Hvala Vam Uspjela sam Očito na Redbubble trebaju veće slike,pa sam ih samo povećala i sad šljaka sve ok.
Još se učim,tek sam tjedan dana u tome, inače radim u GIMP 2.8 ,neznam napraviti još sve mogućnosti photoshopa,pa pregledavam tutoriale na youtubeu i tak. Početnik sam u tome,ali imam neke dobre ideje,pa da barem zaradim koji $ .
Teepublic sam registrirala novi račun preko drugog maila i objavljuje mi sve odmah. Ne kužim kako mi nije htjelo ništa objavljivati na onom prvom računu,a od korisničke službe nema odgovora niti ikakve pomoći.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 02:08   #96
Imam 2 pitanja :
1.Spreadshirt - ne smijem stavljati digitalne fotografije? Jer odbili su mi s razlogom da je slika
2. Zazzle - neznam dali ne shvaćam poantu uploadanja proizvoda ili se stvarno mora jedna po jedna vrsta stavljati ,a ne da se uploadaju svi proizvodi odjednom kao na drugim stranicama?

Teepublic odustajem jer stvarno neznam očito sam na black listi iz nekih razloga jer niti jednog rada nema na tražilici. Stavljala sa na twitter nešto ima tako pregleda,ali mizerno. Na svim drugim stranicama radovi su mi na tražilici i imam preglede.
Najbolje mi ide Society6,ima likeova i pregleda,ali zasad nema prodaje.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:55   #97
Ima li tko iskustva s prodajom fotografija na Redbubble?
Old 19.02.2018., 10:39   #98
Zanima me jedna bitna stvar u svemu ovome, kako sam se i sam učlanio na Teepublic i Redbubble, kako sa prijavom poreza to ide?
Da li vi koji već zarađujete imate nekakav obrt ili slično? Ne bih volio da mi (ako mi krene) porezna pokuca na vrata!
baxterhr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.