Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 20:24   #6281
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Meni su Mladjina izvješća ipak nekakva referenca.


A PlavaKamenica baš i ne

__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 21.02.2018., 20:44   #6282
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
cijene defintivno bezvezno visoke, s obzirom na količinu i samu ideju (evridej većini ljudi dostupnih) gableca, marende, dnevna juha čak 34 kn , variva i općenito bezmesna dnevna ponuda 35 kn, a išta mesno 55 ili 68 kn.
def previše za dobiveno i kvalitetom i količinom.
a'la carte klopa je od npr. 84 kn za pileća prsa, do 180 za biftek. nemalo.
Čim ovo vidim, ćutim neodoljivu želju teleportirati se tamo na juhu ili piletinu. not.
tweetee is offline  
Old 22.02.2018., 09:09   #6283
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Meni su Mladjina izvješća ipak nekakva referenca.
A PlavaKamenica baš i ne
Ma sve OK, ali izvješća stara 5 godina, koja se uostalom niti ne odnose na ovaj restoran, ja ne bih smatrao relevantnima.
Ako te zanima baranjska kuhinja, Baranjska citadela je miljama ispred i ponuda im je fantastična - od šarana na rašljama, talandare...
BigDaddy is offline  
Old 22.02.2018., 10:28   #6284
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
da.
'nako.
od osrednjeg do vrlo dobrog, jeo sam juhe, variva i općenito gablece par puta. osrednje-korektne su bile ćufte s pireom, dobre lignje sa žara s krumpir-šalatom, a vrlo dobre juhe i variva, od kojeg je jedno (ono od kelja) bilo i malko prekuhano.
cijene defintivno bezvezno visoke, s obzirom na količinu i samu ideju (evridej većini ljudi dostupnih) gableca, marende, dnevna juha čak 34 kn , variva i općenito bezmesna dnevna ponuda 35 kn, a išta mesno 55 ili 68 kn.
def previše za dobiveno i kvalitetom i količinom.
a'la carte klopa je od npr. 84 kn za pileća prsa, do 180 za biftek. nemalo.

konobari brzi, uslužni i ljubazni, uređenje fora (retro industrial design s dosta metala u kombinaciji s turopoljskim starim daskama), ambijent ugodan i topao, uglavnom odlična mjuza s razglasa (od laganog jazza ili bluesa u restoranskom dijelu, do istog tog ili popa i funka u prednjem, birtijaškom).

kava je barcaffe, dobra, al ovisi o barmenu koji radi, jbg, pa ima oscilacija.

petkom rade do 2 ujutro uz live jazz nastupe mlađih interpreta, a subotom je dj program (također do 2), uz često staru gardu poput zorana peze i sl.
Ne znam da li se razlikuje jutarnji od večernjeg menija, ali sinoć su u ponudi bila zgodna mala, zaokružena jela. Probala sam nekakav karpačo od odležane junetine na ričetu, kurkumi, salatici, nježnom krem siru, a zatim patku. Muž je uzeo lungić i tako nešto meko, paperjasto, nisam kušala odavno. Zgodno ukomponiran sa pireom od graha, hrskavim špekom i salatom od mladog kelja sa nekim čudima gore.


Patka je bila sljubljena sa neutralno i kiselo slatkom bazom. Slatki krumpir, sa pjenicom od cikle, post blago ukiseljenim i prepečenim povrćem, a meka i jedva pečena, sočna pačja prsa su bila položena na salatu od mlade mrkve, svježeg zelja, pokoju mariniranu jagodu i posut akuglicama od smokvina soka.


Šta reć, pjat tako urešen govoriše, jeđ me, jeđ me. A nepce je zvalo na još. Uglavnom, od tjezijeh delicijah stojeć u kontemplacijoni, bijah otišla in estasis.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 22.02.2018., 10:37   #6285
to je lepo čut za popodnevno/večernji a'la carte dio. a pošto je taj gušt ispao?
DeeJay Dee is offline  
Old 22.02.2018., 10:55   #6286
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Očekujem Mladjino izvješće, on je bio gotovo pa insajder u tom gastro-objektu...

Šteta, poprilično hvaljen restoran.
Iako sam postao rijedak na ovom PDF-u, kada tako cijenjeni forumaš i još k tome jako dobar moderator (što je rijetkost) traži moje mišljenje, moram se odazvati.

Otkako su na Sveticama, čini mi se jedno godinu i pol dana, bio sam tamo ukupno (samo) 4 puta. Pokušavao sam im dati uvijek novu šansu (jer sam slab na Baranju), pa sam tamo čak 2 puta vodio i poslovne partnere, ali jednostavno "to nije to".

Ne znam da li sam tamo ikad pojeo nešto da je baš dobro. To što se gore u linkovima navodi da je hrana premasna je manji problem. Mojih 120 kg sa time nema nikakav problem, a i nisam baš primjetio da je to točno. Baranjska hrana je jednostavno takva, "malo" masnija

Problem je što sam vrlo često tamo pojeo preslani gulaš, preslane kobasice...mislim da su samo jednom bili OK čvarci i švargla za predjelo.
Fiš zaboravljiv, kao i dosta loš roštilj.

Pazi, svaka kuća u Baranji radi svoje suhe kobasice i kulene, koji su svi odreda od vrlo dobrih do odličnih...bar one koje sam ja probao, a probao sam puno.
I onda ovi u Baranjskom restoranu u Zagrebu nude kobasice i kulene i špek (njega sam zaboravio...isto preslani i skroz bezukusan), koji spadaju među najlošije uradke koje sam pojeo.

Fiš kojim su se toliko hvalili u početku, jer su navodno doveli "svjetskog prvaka" u pravljenju viša iz Vojvodine je bio po mom skromnom mišljenju samo za 3+...a i to nije dugo trajalo jer je dotični majstor nakon nekog vremena otišao...

...a vrlo često se mijenjalo i kompletno bitno osoblje u restoranu, od kuhara, kuharica, pa i konobara....zašto?...ne želim špekulirati, ali stara istina je da nitko od radnika ne odlazi iz firme gdje je ako ne odlično, onda bar koliko-toliko dobro.

Tamo to očito nije bilo.

A da ne pričam da im često (baš negdje od prošle jeseni pa nadalje) "nisu radili POS aparati"....evo, baš sad je problem sa vezom...imate li možda keša? Meni su tu foru prodali 2x, a kolegi jednom. Očito im je to pred kraj poslovanja postao "modus operandi".

Uglavnom, nikad se nisam sprijateljio sa tim restoranom i uvijek sam se osjećao kao strano tijelo. Vjerojatno sam po tom pitanju subjektivan, ali jbg tako je.

Da, Baranjska Citadela na Ravnicama je puno bolji restoran po tom pitanju. Nisu veliki restoran, nemaju meni koji je sa "100 jela" (nemaju roštilj, ako je to nekome bitno...iako mi je to smiješno, ako se želi dobar roštilj, ne ide se u Baranjski restoran), konobari isto ponekad znaju biti smušeni, ali gazda je često tamo i svojim neposrednim pristupom zna napraviti da je tamo ugodno.
I je, barem meni.

A kad smo već kod Baranjske hrane, ovaj vikend sam pojeo najbolji perkelt od soma u Kovač čardi u Suzi u Baranji. Pa ako nekoga put nanese u Baranju, nemojte propustiti Perkelt ili Fiš kod njih.

EDIT: A što se tiče ovog novog restorana "Baraca", što se sada otvara na istom mjestu, ako ostaje isto osoblje, isti kuhari...možda i isti gazda (neznam, razmišljam u tipkovnicu...pa je samo otvorio novu jdoo firmu radi xy razloga)...nekako mi se to ne čini dobra preporuka. Uglavnom i za ovu novu "kombinaciju" poprilično negativno vibriram...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 22.02.2018., 11:04   #6287
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
to je lepo čut za popodnevno/večernji a'la carte dio. a pošto je taj gušt ispao?
E sad, patka oko 100, a lungić oko 70ak. Kako smo mi zagrižene vinopijr, kada mi karta bijela krene od sto kuna na više, cijenim pa sam sklona i dati nešto više za klopu. Desertna na čaše oko 20 na više.

Uglavnom od predjela do deserta, kava, butelja cijela desertno vince 500injak kuna za dvoje. Da smo išli na vok ili piletnu bilo bi ku i kamo manje. Svi stolovi su bili rezervirani, mi se stisli na neki barski. Nije mi palo na pamet da treba rezervirat u srijedu kasno popodne
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 22.02.2018., 12:09   #6288
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ja bih jeo te čvarke od šarana, samo dobre. Ima li toga negdje u Zg?
Ja ih, bogami - ne bih jeo.

Aj razmisli malo od čega ih rade.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 22.02.2018., 12:19   #6289
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ja ih, bogami - ne bih jeo.
Interesantno, baš.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is online now  
Old 22.02.2018., 12:54   #6290
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
E sad, patka oko 100, a lungić oko 70ak. Kako smo mi zagrižene vinopijr, kada mi karta bijela krene od sto kuna na više, cijenim pa sam sklona i dati nešto više za klopu. Desertna na čaše oko 20 na više.
viš, viš, tim čudnije mi to s cijenama, mesni gablec po 68, što je puno, a lungić svega 7 banki, što je povoljno...hm.
DeeJay Dee is offline  
Old 22.02.2018., 13:04   #6291
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ja ih, bogami - ne bih jeo.

Aj razmisli malo od čega ih rade.
Od trbušnog dijela velikih masnih šarana. Isti dio od kojega se reže panceta od tune. Trbušina se nareže na kockice i cvrlji na podlozi od malo svinjske masti dok ne nastanu čvarci. Ne prešaju se pa teksturom podsjećaju na slavonske čvarke. Ne kužim što ti je tu loše ili odbojno. Druga je stvar da li voliš šarana kao ribu. Ja šarana ne mogu ni vidjeti, čak ni onog u rašljama, pa mi ni čvarci nisu prijali, ali moji frendovi koji inače jedu i vole šarana su bili oduševljeni.

Ove koje sam ja probao radili su u okolici Čazme, Siščani, dva Slavonca koji su se oženili Moslavkama. Kad na ribnjaku isključuju iz uzgoja velike matične šarane (teže od 10 kg) kupuju ih za vrlo malu cijenu, komade dime pa suše, a od trbušine rade čvarke. Šaranovu mast koja je pomiješana sa svinjskom koriste kasnije za kuhanje fiša. Vrele čvarke kad odvade iz masti, ocijede i vruće uvaljaju u ljutu papriku. Kasnije ih spremaju s pečenim krumpirom ali bez češnjaka. Šaranske čvarke ugriju na poprženom luku i time obilno začine pečeni krumpir.
Pellaprat is offline  
Old 22.02.2018., 13:22   #6292
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
viš, viš, tim čudnije mi to s cijenama, mesni gablec po 68, što je puno, a lungić svega 7 banki, što je povoljno...hm.
Je, al zato im je biftek 180, nemam ni pojam koliko grama.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 22.02.2018., 13:30   #6293
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Meni su Mladjina izvješća ipak nekakva referenca.


A PlavaKamenica baš i ne
Hvala ti lijepa na ovome.

Sada čitam i taj tekst iz Plave Kamenice. Jedan dio mi posebno bode oči i užasno nervira.

Naime, sam naziv restorana "Divlja Baranja" mi nikad nije bio simpatičan jer jednostavno ne odgovara stvarnosti niti najmanje.

I onda u ovom tekstu od Plave Kamenice "netko" napiše da je to sjajan koncept i ime jer Baranja uistinu jest divlja.

Bilošta!

Baranja je upravo suprotno. Ona je krasna i pitoma, tamo žive divni i gostoljubivi ljudi. I dan danas se tamo osjeti onaj duh prošlih vremena. Još si jedino tamo mogu priuštiti psihički odmor od svakodnevnog stresa u onim rijetkim slobodnim vikendima koje imam...i ne, nisam Baranjac. Samo Baranjski zet.

A onda "onaj" napiše "Baranja uistinu jest divlja"...kao da govori o Amazoni, Serengetiju....ili bar Velebitu kod nas...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 22.02.2018., 21:15   #6294
Hvala Mladjo
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 23.02.2018., 13:03   #6295
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Od trbušnog dijela velikih masnih šarana. Isti dio od kojega se reže panceta od tune. Trbušina se nareže na kockice i cvrlji na podlozi od malo svinjske masti dok ne nastanu čvarci. Ne prešaju se pa teksturom podsjećaju na slavonske čvarke. Ne kužim što ti je tu loše ili odbojno. Druga je stvar da li voliš šarana kao ribu. Ja šarana ne mogu ni vidjeti, čak ni onog u rašljama, pa mi ni čvarci nisu prijali, ali moji frendovi koji inače jedu i vole šarana su bili oduševljeni.

Ove koje sam ja probao radili su u okolici Čazme, Siščani, dva Slavonca koji su se oženili Moslavkama. Kad na ribnjaku isključuju iz uzgoja velike matične šarane (teže od 10 kg) kupuju ih za vrlo malu cijenu, komade dime pa suše, a od trbušine rade čvarke. Šaranovu mast koja je pomiješana sa svinjskom koriste kasnije za kuhanje fiša. Vrele čvarke kad odvade iz masti, ocijede i vruće uvaljaju u ljutu papriku. Kasnije ih spremaju s pečenim krumpirom ali bez češnjaka. Šaranske čvarke ugriju na poprženom luku i time obilno začine pečeni krumpir.
Tovljenog šarana ne mogu očima vidjeti. I općenito mi smrde sve tovljene životinje, a najsmrdljivija je upravo mast.
I još kad znaš čime hrane tovljene životinje, izgubiš sav apetit.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 25.02.2018., 13:57   #6296
Il secondo Zagreb;

za predjelo dvije vrste crostina; jedni s kozjim sirom a drugi s mozzarelom



za glavno jelo confit od telećih obraza,reducirani umak,kuglice od kruha i pancete



za desert Il secondo torta.


Uz buteljku crnog, ceh oko 600 kn za nas dvije.
Crostini jako fini, osobito ovi sa kozjim sirom, malo su slatkasti jer su sa primjesom meda. Confit prefin, meso se raspada pod vilicom.
Torta nije bila fina. Poslužili su nam je netom iz zamrzivača čini mi se a ni okusom me nije oduševila ali htjela sam ju dugo probati pa...
Osoblje nenametljivo i jako ljubazno.
Jedva čekam ponovno ići.
carrie_b is offline  
Old 25.02.2018., 22:19   #6297
Bio sam s odredjenim forumasima na 'omanjoj' gozbi u Didovom snu.
Moram pohvaliti i hranu i uslugu.
Predjela (pogotovo naresci poput prsuta, kobasa, pecenog karea i svega frisko osusenog na zraku i dimu) su izvrsna. Glavna jela vrlo dobra do odlicna (teletina pod pekom ovaj put za peticu i to cistu!), izbenadise me torte (imotska i cokoladna) - vrlo vrlo ukusne,
Fotke u linku
https://www.instagram.com/p/Bfol-PQF3TY/

Konobar najvisa ocjena, atmosfera nam je isto bila super, bas smo se ok zabavili.
Ako neko od kolega s kojima sam bio sad vec prije koji tjedan zeli nesto dodati ovdje, izvol'te.
Evo doslo na red da konacno objavim, majko mila.
Prst gore za Didov san u Mletackoj na Gornjem gradu.
Deedy is offline  
Old 26.02.2018., 11:54   #6298
da bi reč rekel i dodal, sve za 4+ ili 5 od uvoda do finala i bisa (čak i jako dobro otvoreno crno vino), osim soparnika koji mi i ovaj put nije bio na visini, nije to jednostavno to.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.02.2018., 17:41   #6299
Gledam slike i sline mi cure. Opet.
Stvarno je bilo odlično. Definitivno su za prepručiti.
Coco_Nut is offline  
Old 26.02.2018., 22:48   #6300
Meni samo nije jasno zakaj daju špeka dvaput više od ostalih sastojaka predjela?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.