Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 23:29   #3581
Ronaldinho je bio i vrhunski igrač i šoumen i medijska zvijezda. Rivaldo ovo posljednje nije bio jer je bio osoba takva kakva već jest bio. Nosio je Mizuno kopačke i trpio kritike najviše iz Brazila. A za repku je dao tri puta više od Ronaldinha. Možda se ovi mlađi ne sjećaju toga, ali Rivaldo na vrhuncu je bio one-man army. Ako je baš bio u elementu onda je protivnička ekipa igrala doslovce samo protiv njega. Rijetko spretan igrač s vrlo originalnim rješenjima. Jest da mu je desna noga služila samo za hodanje, ali lijeva je bila možda i najbolja u povijesti nogometa. Ni Messi ni Maradona nisu mogli s ljevicom ono što je mogao čuveni Rivaldo.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:42   #3582
Quote:
Lovrixx kaže: Pogledaj post
Bolesno dobar video.

Jebeno dobra tema, sve s gustom citam. Kresten, daj listu svojih top 10 svih vremena?
Liste su ionako subjektivne. Ja imam tri liste.

Prva je lista mojih najdražih igrača koje sam gledao.
Druga je lista najboljih igrača koje sam gledao.
Treća lista je pokušaj analize najboljih igrača u povijesti na temelju promatranja razno raznih lista od sportskih novina, bivših trenera, igrača i slično te naravno uz gledanje nekih važnih starih utakmica.

Prva lista 8najdraži igrači).
1. Puyol
2. Weah
3. Maldini
4. Laudrup
5. Iniesta
6. Ronaldo (brazilski)
7. Romario
8. Ronaldinho
9. Iniesta
10. Bergkamp

Kao što vidiš dominiraju igrači Barce i Milana

Druga lista (najbolji igrači koje sam gledao)
1. Messi
2. Romario
3. Ronaldo (brazilski)
4. Cristiano Ronaldo
5. Iniesta
6. Zidane
7. Xavi
8. Maldini
9. Buffon
10. Baggio

Lista je takva kakva je. Neće zadovoljit mnoge ali to bi bilo to. Smatram da za svakog igrača ovdje ima argumenata zašto je na toj listi. Mogu i prihvatit Cristiana Ronalda na drugom mjestu zbog dužine trajanja i njega će na kraju karijere izuzetno teški biti rangirati. Vidim neke da će ga stavljati gotovo sigurno u top 5, a neki izvan 10 on će biti jedan od onih igrača koji će dobiti podijeljenja mišljenja.

Van Bastena nema jer sam ga gledao dvije sezone. Gullita nema jer iako sam ga gledao 6, 7 sezona on je igrao još tamo do kraja 90-ih, ali nije bio više ni u primeu niti prvotimac.

Isto tako treba reći ako sam tu stavio Maldinia, pa gdje je Baresi. E pa Baresia iako sam ga gledao 5 sezona, opet mi je lakše Maldinia tu staviti jer je igrao i u nultima. Baresi ili Maldini povijesno gledano razlike i nema. To su te nijanse.

Ova lista se isto može kritizirati da sam se ograničio na nekoliko klubova (Barca, Milan, Real, United, Juve) ali osim Cristiana, koga bi stavio iz United top 10 u zadnjih 26, 27 godina. Cantona je bio jeben igrač, ali u tom razdoblju nije za deset najboljih. Real osim Zidanea i Ronalda (iako kod Ronalda mi najviše igra ulogu prva sezona u Barci i ono u Interu) te dva odlična svjetska prvenstva.

Rivalda nema iako mi je 2002. odigrao bolje nego Ronaldo (nijanse), iako je odigrao jednu od najboljih utakmica ikada. Iako je bio vrlo vjerojatno najbolji pucač iz daljine.

Ronaldinha isto nema, ali zaslužio je svoje mjesto na najdražoj listi. Prime Ronaldinha svakako.

Od napadača poput Batistute, Henryija, Suareza, Drogbe, spomenutog Cantone, Ševe, Weaha i ostalih. Svi odlični, ali nisu mi za top 10 u tom razdoblju. Laudrup je bio blizu. Od braniča još Nesta, Puyol, Cannavaro, Terry. Tu se motaju, ali kao i na desetke drugih.

I treća lista tkz. pokušaj objektivnosti ali sve ti je to moj stari subjektivno na kraju.

Pele, Messi, Maradona, Cruyff, Platini, Zico, Beckenbauer, Di Stefano, Puskas... i onda za deseto mjesto može biti borba između, Eusebia, Ronalda, Ronalda, Romaria, Besta, Garinche, Charltona.

Za svakog od njih imaš neki argument. Pele svjetska prvenstva (dva je odigrao sjajno i osvojio). Messi očito najbolji klupski igrač u povijesti. Maradona svjetsko i napoli. Cruyff najveći revolucionar i dominirao sa jednom od najjačih ekipa u povijesti. Beckenbauer svjetko i dominacija sa Bayernom. Di Stefano i Puskas očito. Platini dominacija sa Juveom i euro na razini Maradoninog svjetskog. Zico kao bijeli Pele dominirao na klupskom nivou i bio član najljepšeg Brazila ikada sa doktorom.
Kresten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:46   #3583
Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post


Jesi li ti gledao Zidanea u Juveu? Zidane u Juveu nije bio lider već je to bio Del Piero. Tada se Del Piera smatralo boljim igračem od Zidanea. Zidane tek prelaskom u Real postaje ono što je. Zidane u kasnijim godinama sa 26 tek eksplodira. Nešto kao Xavi u barci. Bili vrlo dobri igrači, ali tek kasnije su počeli igrat onako kako ih svi pamtimo.
Jesam, ali necu se pravit da se sjecam tih sezona ka da su bile jucer. Ali taj Juve u prve dvije Zidaneove godine je bio najdominantnija ekipa izmedju Milana na pocetku devedesetih i Pepove Barce. A Del Piero je u finalu lige prvaka 97. poceo na klupi. Jednostavno nije bio toliko vazan, imali su Boksica i Vierija. Real za Zidaneovog vremena nikad nije bio konstantno dobar kao juve tih godina.

Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post

Sve ostalo neke razlike da ima između njih su mitovi radi druge polovice 90-ih kad se pojavio Ronaldo taman u doma izuzetnog marketinga, rasta interneta a i ne zaboravimo kod nas petica što je dosta ljudi s ovih prostora oblikovalo mišljenje i zato se uvijek radi taj neki rascjep između igrača iz druge polovice 90-ih naspram onih iz prve polovice.
Ima nesto u marketingu, ali ima nesto i u golovima protiv Compostele i Valencije.


Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post

Inače ovo za SP Romaria možemo slobodno raspravljat. Taj Brazil je bio na 9 pozicija slabiji od Ronaldovog Brazila koji je uz sebe imao Rivalda, Cafua, Lucia, Didu, Roberto Carlosa, kasnije i Ronaldinha i odlične zamjene. Romarievom Brazilu nisu davali šanse, izgubio se onaj joga bonito i istina, taj Brazil nije bio joga bonito. Kada se priča o tom Brazilu, uvijek se govori o Romariu i zato u brazilu će ti uvijek mnogi prije staviti Romaria prije Ronalda i naravno uz glavne razloge zato što je puno toga više dao brazilskoj ligi nego Ronaldo.
Brazil je i 94. bio medju 4-5 favorita. Ekipa nije bila individualno napadacki talentirana, ali ionako nije bila tako postavljena nego orijentirana na defanzivu i vrlo dobra u tome, a naprijed sta Romario i Bebeto naprave. 98. su imali nekoliko poprilicnih rupa ( starci Dunga i Bebeto, Baiano, Cesar Sampaio). Sve sto su napravili ovisilo je o potezima Ronalda i Rivalda.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:53   #3584
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ronaldinho je bio i vrhunski igrač i šoumen i medijska zvijezda. Rivaldo ovo posljednje nije bio jer je bio osoba takva kakva već jest bio. Nosio je Mizuno kopačke i trpio kritike najviše iz Brazila. A za repku je dao tri puta više od Ronaldinha. Možda se ovi mlađi ne sjećaju toga, ali Rivaldo na vrhuncu je bio one-man army. Ako je baš bio u elementu onda je protivnička ekipa igrala doslovce samo protiv njega. Rijetko spretan igrač s vrlo originalnim rješenjima. Jest da mu je desna noga služila samo za hodanje, ali lijeva je bila možda i najbolja u povijesti nogometa. Ni Messi ni Maradona nisu mogli s ljevicom ono što je mogao čuveni Rivaldo.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
A kad se sjetim došao je kao zamjena za Ronalda. Iako smo znali tada da je dobar, ali ipak Ronaldova sezona u Barci je bila vrh. I onda dođe Rivaldo, mirni momak i sve na razuvjeri. Šteta što nismo imali malo više sreće u ligi prvaka, ali donio nam je par liga i kupova. Sa onom barcom (figo još nije bio u primeu), ludi enrike, kasnije glavati patrick vrlo dobro. I mladi Xavi i Puyol

A ova tu utakmica Rivalda https://www.youtube.com/watch?v=kuGstpJaoGk

Rivaldo zabio tri gola, ali mu poništili treći za pobjedu. A pogledaj čisti gol na 2:54 odbila se od Realovog igrača. sudci

I ovo je nezaboravno. Najjači zvižduci koje sam ikada čuo https://www.youtube.com/watch?v=5rMVeZ7Wq20
Kresten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:00   #3585
Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post
Rivaldo zabio tri gola, ali mu poništili treći za pobjedu. A pogledaj čisti gol na 2:54 odbila se od Realovog igrača. sudci
Kakva lakrdija Neke stvari se nikad ne mijenjaju.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:36   #3586
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
Brazil je i 94. bio medju 4-5 favorita. Ekipa nije bila individualno napadacki talentirana, ali ionako nije bila tako postavljena nego orijentirana na defanzivu i vrlo dobra u tome, a naprijed sta Romario i Bebeto naprave. 98. su imali nekoliko poprilicnih rupa ( starci Dunga i Bebeto, Baiano, Cesar Sampaio). Sve sto su napravili ovisilo je o potezima Ronalda i Rivalda.
Brazil je uvijek bio medju 4-5 favorita na svim svjetskim prvenstvima na kojima je nastupao, pa tako niti to nije bilo iznimka. Medjutim, to je doista bio netipican Brazil, orjentiran prvenstveno na obranu, u sjecanju mi je ostalo da su gotovo sve utakmice dobili sa 1:0, ali misiju su ispunili osvajanjem naslova. Nije to bio Brazil koji je umirao u ljepoti, jako daleko od toga, bila je to "radnicka momcad", 8 igraca koji su jedva ikome ostali u sjecanju, i cijih se imena vjerojatno nitko ne bi sjetio iz prve nego tek nakon duzeg razmisljanja, te dvojica kojih svi pamte, a to su Romario i Bebeto. Nisu zabijali puno, nisu zabijali niti spektakularno, upravo suprotno, ne znam jel ikome u sjecanju ostao neki gol Brazila sa tog SP-a, vjerojatno nije, svi sa tog natjecanja vjerojatno pamtimo sve drugo samo ne neki brazilski potez, pamtimo i Baggiov one-man show kada je sam odveo Italiju do finala, bugarsko samaranje branitelja naslova Njemacku u cetvrtfinalu, pamtimo Nigeriju koja je odlicno igrala (Baggio donio Italiju produzetak u zadnjim minutama susreta), pamtimo i Maradonin posljednji ples kada je izbacen radi dopinga, ali unatoc svemu tome taj Brazil koji je doista bio nista posebno, se okrunio naslovom. Osobno, radije bih da je to bila Italija, ali eto nije bilo sudjeno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:50   #3587
Pozdrav,da li se netko mozda sjeca emisije...Povjest svjetskih nogometnih prvenstava..vecinom se prikazivala prije svjetskog prvenstava ono dva tri mjeseca ranije.Posto sumnjam da ce Hrt pustit ove godine, ja tu emisiju trazim godinama i ne mogu je nac ,pa ako netko ima neki link po internetu ili skinuto pa da postavi ovdje .. bio bi mu od srca zahvalan ..

Ako se netko ne moze sjetit ,evo intro https://www.youtube.com/watch?v=cCUe1OQlMt0
Mitroglou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:25   #3588
Quote:
Mitroglou kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li se netko mozda sjeca emisije...Povjest svjetskih nogometnih prvenstava..vecinom se prikazivala prije svjetskog prvenstava ono dva tri mjeseca ranije.Posto sumnjam da ce Hrt pustit ove godine, ja tu emisiju trazim godinama i ne mogu je nac ,pa ako netko ima neki link po internetu ili skinuto pa da postavi ovdje .. bio bi mu od srca zahvalan ..

Ako se netko ne moze sjetit ,evo intro https://www.youtube.com/watch?v=cCUe1OQlMt0
Jel bio Anton Samovojska stručni sukomentator u toj emisiji?
Inače, hrpa tih emisija od Petice, pa do ovakvih emisija posjeduje HRT i jako teško i jako rijetko se može naći kompletna emisija nečega što je bilo na TV-u i da je to netko vrijedno snimao na VHS. Super bi bilo kada bi se moglo nekako naše vrle HRT-ovce upogoniti da sve te materijale uploadaju na njihovu stranicu ili negdje drugdje, svejedno jer jbg, mi smo ih plaćali i plaćamo već godinama na silu, pa bi bio red da dobijemo pristup dijelu svih tih emisija, Petice pogotovo jer vjerujem da ima jako puno zainteresiranih za gledanje takvih stvari. Pa čak i da bude pay-per-view ili u nekoj šemi za naplatu da se sve to može pogledati, vjerujem da bi se našlo ljudi koji bi platili i pogledali.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 02:52   #3589
Quote:
Mitroglou kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li se netko mozda sjeca emisije...Povjest svjetskih nogometnih prvenstava..vecinom se prikazivala prije svjetskog prvenstava ono dva tri mjeseca ranije.Posto sumnjam da ce Hrt pustit ove godine, ja tu emisiju trazim godinama i ne mogu je nac ,pa ako netko ima neki link po internetu ili skinuto pa da postavi ovdje .. bio bi mu od srca zahvalan ..

Ako se netko ne moze sjetit ,evo intro https://www.youtube.com/watch?v=cCUe1OQlMt0
nije bio samovojska, božo je bio narator, išla je zaključno sa francuskom 1998 i "djevojkom sa sela"

tu zadnju imam na kazeti (u ko zna kakvom stanju, snimljeno 2006)

ladić (na terenu nakon njemačke)"ovo nije kraj, idemo do kraja!!!!!"
ćiro (na kauču nakon francuske) "kad je davor zabio, za mene je bilo gotovo"
tu je manji dio te zadnje epizode
https://www.youtube.com/watch?v=ssQuDS_mlCw
mogle bi uskoro krenit reprize, išle su i 2010
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:35   #3590
Fanovi MAN.U -a
Tko je po vama veci Cantona ili George Best ?
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:42   #3591
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Kakva lakrdija Neke stvari se nikad ne mijenjaju.
To je jedna od većih krađa koje sam vidio. Sjećam se još te utakmice, gledao sam ju snimljenu na kasetu u 4 ujutro, kada sam se vratio nakon izlaska. Nisam znao rezultat pa sam ju gledao kao prijenos. U 5 ujutro je bilo glasno psovanje, pokvareni mandrili.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:49   #3592
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Fanovi MAN.U -a
Tko je po vama veci Cantona ili George Best ?
Nisam ih gledao, no prema pročitanome ipak Best. Makar je Cantona imao tu neku auru i bio pobjednik, veći vođa. Kao igrač Best, no Cantona je vjerojatno bio važniji za povijest Uniteda jer je s njim počela era SAFa.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:24   #3593
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ronaldinho je bio i vrhunski igrač i šoumen i medijska zvijezda. Rivaldo ovo posljednje nije bio jer je bio osoba takva kakva već jest bio. Nosio je Mizuno kopačke i trpio kritike najviše iz Brazila. A za repku je dao tri puta više od Ronaldinha. Možda se ovi mlađi ne sjećaju toga, ali Rivaldo na vrhuncu je bio one-man army. Ako je baš bio u elementu onda je protivnička ekipa igrala doslovce samo protiv njega. Rijetko spretan igrač s vrlo originalnim rješenjima. Jest da mu je desna noga služila samo za hodanje, ali lijeva je bila možda i najbolja u povijesti nogometa. Ni Messi ni Maradona nisu mogli s ljevicom ono što je mogao čuveni Rivaldo.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
iman ja jednog "mrzitelja" Rivalda, nikad mu nije lega, argument desna noga i tako. Za ne falit, u top mrziteljskon modu je bija dok smo skupa gledali onu mitsku partiju Rivalda kontra Valencije, zadnje kolo i direktni okrsaj za Ligu Prvaka. Skarice za 3-2 su nogometna opca kultura i nepotrebno je lipit taj link, ali se sican da je par minuta ranije ima slobodni sa 17-18 metara u onon polukrugu i da je pogodija zivi zid, a ovaj slavodobitno ustvrdi "mali igrac"

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Brazil je uvijek bio medju 4-5 favorita na svim svjetskim prvenstvima na kojima je nastupao, pa tako niti to nije bilo iznimka. Medjutim, to je doista bio netipican Brazil, orjentiran prvenstveno na obranu, u sjecanju mi je ostalo da su gotovo sve utakmice dobili sa 1:0, ali misiju su ispunili osvajanjem naslova. Nije to bio Brazil koji je umirao u ljepoti, jako daleko od toga, bila je to "radnicka momcad", 8 igraca koji su jedva ikome ostali u sjecanju, i cijih se imena vjerojatno nitko ne bi sjetio iz prve nego tek nakon duzeg razmisljanja, te dvojica kojih svi pamte, a to su Romario i Bebeto. Nisu zabijali puno, nisu zabijali niti spektakularno, upravo suprotno, ne znam jel ikome u sjecanju ostao neki gol Brazila sa tog SP-a, vjerojatno nije, svi sa tog natjecanja vjerojatno pamtimo sve drugo samo ne neki brazilski potez, pamtimo i Baggiov one-man show kada je sam odveo Italiju do finala, bugarsko samaranje branitelja naslova Njemacku u cetvrtfinalu, pamtimo Nigeriju koja je odlicno igrala (Baggio donio Italiju produzetak u zadnjim minutama susreta), pamtimo i Maradonin posljednji ples kada je izbacen radi dopinga, ali unatoc svemu tome taj Brazil koji je doista bio nista posebno, se okrunio naslovom. Osobno, radije bih da je to bila Italija, ali eto nije bilo sudjeno.
1. bold: ovo nije istina: Taffarel, Aldair, Dunga, Branco, Rai, Jorginho, Mauro Silva... ovi mi padaju napamet odma iz prve, za njih smo svi znali

2. kako ovo mos napisat - cetvrtfinale drugo poluvrijeme je najboljih 45 minuta na velikom natjecanju sta ja pamtin, a pamtin dobro od 1990. Prvi gol Romario, drop kick desnon na ubacaj Bebeta, ka da igran na skolskon i vodin 6-1, s takvon nonsalancijon je to spremia, 2-0 i pasisvni ofsajd Romaria pa Bebeto iz 2. plana i 3-2 Branco sa 40 metara. Ova 3 gola su bas povijest svjetskih prvenstava.
Lagano skolsko plasiranje Bebeta u suprotnu malu mrizu kontra SAD-a, glava Romaria u polufinalu. A di su 2 majstorije iz grupne faze kontra Svedske. Kenneth Anderson za 1-0 i Romario spicom (opet potez sa skolskog ) za 1-1
__________________
Did the CIA write Wind of Change?
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:33   #3594
Quote:
Mitroglou kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li se netko mozda sjeca emisije...Povjest svjetskih nogometnih prvenstava..vecinom se prikazivala prije svjetskog prvenstava ono dva tri mjeseca ranije.Posto sumnjam da ce Hrt pustit ove godine, ja tu emisiju trazim godinama i ne mogu je nac ,pa ako netko ima neki link po internetu ili skinuto pa da postavi ovdje .. bio bi mu od srca zahvalan ..

Ako se netko ne moze sjetit ,evo intro https://www.youtube.com/watch?v=cCUe1OQlMt0
Bili su i golovi i svi golovi sa SP-a, 2002. i 2006. sigurno. I mislim da je Ćosić komentirao.
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:09   #3595
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Nisam ih gledao, no prema pročitanome ipak Best. Makar je Cantona imao tu neku auru i bio pobjednik, veći vođa. Kao igrač Best, no Cantona je vjerojatno bio važniji za povijest Uniteda jer je s njim počela era SAFa.
Slazem se kraj Charltona nije mogao Best biti vodja -

Jedino sto ima Kup Prvaka Cantona to nema.

Meni je specifican kad sam gledao snimke radi finti i driblinga toliko atipicno za Otocanina (mada ih je bilo ali nabrojat na prste jedne ruke)
Ali realno Cantona je dao vise u 90-tim.
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:38   #3596
Quote:
reg. ovisnik kaže: Pogledaj post
1. bold: ovo nije istina: Taffarel, Aldair, Dunga, Branco, Rai, Jorginho, Mauro Silva... ovi mi padaju napamet odma iz prve, za njih smo svi znali

2. kako ovo mos napisat - cetvrtfinale drugo poluvrijeme je najboljih 45 minuta na velikom natjecanju sta ja pamtin, a pamtin dobro od 1990. Prvi gol Romario, drop kick desnon na ubacaj Bebeta, ka da igran na skolskon i vodin 6-1, s takvon nonsalancijon je to spremia, 2-0 i pasisvni ofsajd Romaria pa Bebeto iz 2. plana i 3-2 Branco sa 40 metara. Ova 3 gola su bas povijest svjetskih prvenstava.
Lagano skolsko plasiranje Bebeta u suprotnu malu mrizu kontra SAD-a, glava Romaria u polufinalu. A di su 2 majstorije iz grupne faze kontra Svedske. Kenneth Anderson za 1-0 i Romario spicom (opet potez sa skolskog ) za 1-1
Ukrato sve rečeno


Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Slazem se kraj Charltona nije mogao Best biti vodja -

Jedino sto ima Kup Prvaka Cantona to nema.

Meni je specifican kad sam gledao snimke radi finti i driblinga toliko atipicno za Otocanina (mada ih je bilo ali nabrojat na prste jedne ruke)
Ali realno Cantona je dao vise u 90-tim.
Ne znam baš. Best je bio hodajuća karizma, veća nego Cantona. Pričamo o igračima koji su imali tu auru i karizmu. Po meni ovo što sam gledao i vidio njega izvan terena George Best je bio veći karizmatik kak ih ja volim zvati a i volio je više popit od francuza.

Za igrača je lako. Tu je Best bolji kojeg se puno više spominje u kontekstu čak i top 10 nego Cantone. Best je bio jedan od najboljih driblera ikada. Često se kaže da je Messi najsličniji Maradoni po pokretima, ali je ustvari najbliži Bestu. Perfect match.

Tko je bitniji za United je isto za raspravu. Oboje su bitni u dvije različite ere.
Kresten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:12   #3597
Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post
Ukrato sve rečeno



Ne znam baš. Best je bio hodajuća karizma, veća nego Cantona. Pričamo o igračima koji su imali tu auru i karizmu. Po meni ovo što sam gledao i vidio njega izvan terena George Best je bio veći karizmatik kak ih ja volim zvati a i volio je više popit od francuza.

Za igrača je lako. Tu je Best bolji kojeg se puno više spominje u kontekstu čak i top 10 nego Cantone. Best je bio jedan od najboljih driblera ikada. Često se kaže da je Messi najsličniji Maradoni po pokretima, ali je ustvari najbliži Bestu. Perfect match.

Tko je bitniji za United je isto za raspravu. Oboje su bitni u dvije različite ere.

bilo je znalaca koji su volili zavirit u casicu
Njegova je "aura" mozda prva nogometna "pop zvijezda" koja zivi na rubu i koju su mediji mahnito pratili, i mozda atipican izgled za Otocana sto mu je jos dalo na popularnosti kod zena.

Sto se tice driblinga ..Maradona je rekao kad su ga nesto pitali povodom smrti Besta da je ko klinac "skidao" njegove finte sad kolko je to ono o pokojniku sve najbolje ali ima mozda nekaj u tome
Za top 10 neznam mozda top 10 velikana od 65-75 godine znaci 60tih godina.
Toliko je igraca i znalaca da je mozda bolje to podijeiti po desetljecima ovako je tesko jako tesko i zbog stila igre i fizicke spreme,,taktike....
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:26   #3598
Druge ere, teško je sad to govoriti. Best je 1968. osvojio Balon od Zlata što znači da je te godine bio smatran najboljim igračem Europe. Cantona je tek 1993. osvojio treće mjesto te nagrade, što je i Bestu jednom pošlo za nogom. S druge strane Best je imao nakon Uniteda vrlo šaroliku karijeru bez većih uspjeha dok je Cantona u Unitedu završio s karijerom i to za engleske prilike vrlo uspješnu karijeru. Svaki je u svoje vrijeme bio velika zvijezda u Britaniji, možda možemo proglasiti ovaj "dvoboj" neriješenim?
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:35   #3599
Quote:
Kresten kaže: Pogledaj post
1. Messi
2. Romario
3. Ronaldo (brazilski)
4. Cristiano Ronaldo
5. Iniesta
6. Zidane
7. Xavi
8. Maldini
9. Buffon
10. Baggio
Bubica, Totti je bolji od Zidanea, Maldinija, Buffona i Baggia sigurno, a ti kako oš.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:23   #3600
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Fanovi MAN.U -a
Tko je po vama veci Cantona ili George Best ?
Obojica su ostavili dubok i neizbrisiv trag u klubu, svaki na svoj način. Jedan je bio kao bećar, na terenu virtuoz, barem po onome što sam znao vidjeti iz snimki, veliki dribler, valjao je ekipu po terenu kao da su djeca, osvajač Zlatne lopte i osvajač ženskih srdaca. I mislim da je po tim nekim stvarima koje je napravio za klub i s tom karizmom koju je imao bio ipak za mrvicu veći od Cantone. Ali..

S druge strane, meni je Cantona puno draži i bliži kao igrač (bliži jer sam tek '96. godine počeo pratiti nogomet ) i znam da sam sa starim uspio vidjeti njegovu zadnju sezonu '96./'97. preko TV-a i divio mu se kao igraču još od tada kad sam bio klinac, a poslije kada sam našao puno više materijala za vidjeti još mi je i bolje sjeo. Na stranu ono njegovo kung fu uletavanje u publiku kad je onog C.Palace majmuna namlatio , ostavio je on uvijek srce na terenu, uvijek s podignutom kragnom, bio je snažna pojava na terenu, bio je veliki i važan kotač uz Class '92. na terenu tih godina kada je United bio praktički nedodirljiv pod palicom velikog SAF-a. Ne zovu ga Unitedovi navijači Kraljem jer to je i bio, obilježio je dio povijesti u Unitedu i nije badava proglašen od strane navijača najboljim Unitedovim igračem svih vremena.
Golčina protiv Sunderlanda '96. godine i proslava gola na terenu, mislim da je i on sam dobio trnce nakon tog gola, a tek mi Unitedovi navijači da ne govorim.

__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.