Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 13:46   #41
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ili ti recimo propiše zakon da moraš nosit Davidovu zvijedu pa si neprijatelj sistema, ili postaneš recimo klasni neprijatelj države pa odeš u gulag. I sve to legalno i po zakonu jer je VEĆINA tako odredila.
Dobro, ti želiš regulirati "tržište" društvenih uređenja, tako da se gornje stvari više nikada masovo ne konzumiraju. Kako? Tko će to regulirati?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:08   #42
Quote:
German kaže: Pogledaj post
....Doduše on je tek počeo 1990. padom Pinocheta, kada je i napušten čisti liberalni model, ali dobro, nećemo sitničariti..
Počeo je 1985.godine.

A ovdje se lijepo vidi pravi razlog njegovog bržeg rasta od LA prosjeka,
naročito za razdoblje 1990-2005.godina https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._Producers.png
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci

Zadnje uređivanje lavore : 11.01.2018. at 15:29.
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:30   #43
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Kakvih legalnih roba? Ako država ne sudjeluje i ne intervenira, tko onda odlučuje koja je roba legalna?
Govori se o pretjeranoj i kompletno suvišnoj regulaciji mnogo stvari. Recimo, klasičan primjer da ti treba licenca da budeš frizer. Ono, wtf? Čemu? Što je najgore što se može dogoditi ako odeš kod nelicenciranog frizera? Loša frizura? Koga normalnog jebeno briga za to? Ukrakto ima pun k**** besmislene regulative koje ne samo da otežavaju, već su realno nemoguće za sprovesti gotovo svim firmama, a to znači da država uvijek ako želi može naći neku grešku i uništiti firmu financijski. Primjer nedavno smo vidjeli, za razliku između p i P je 10000 kuna kazna. Znači, nikakva stvarna šteta, nikakvo utajivanje poreza, ne, doslovno samo na razliku između velikog i malog slova, BEZ upozorenja i vremena za korekciju, 10k kuna kazne.

Čemu to služi? Formalno da se osigura kvaliteta, naplata, red, ovo ono, a u stvari radi toga da se svaku firmu i svaku osobu uvijek može ucijeniti sa egzistencijalnim uništenjem jer znaš da su svi garantirano prekršili čitavi niz zakona pomoću kojih ih možeš sjebati do balčaka. I to onda rezultira točne čime? Naravno, višim cijenama jer ti je trošak rada veći, većim pokušajima varanja, puno više stresa, nezadovoljniji klijenti, radnici, ... Ono, pobogu, pa tek su sada legalizirali da firma može radniku platiti ručak, a ne da se obračunava kao plaća u naravi. Majko mila...

I da, dragi dame i gospodo komunisti (da, komunisti a ne "samoupravni socijalisti"), zemlje u kojima je država imala jedinu i glavnu riječ su se jako jako loše provele do danas, a njihovi građani su bježali i bježe u zemlje sa bitno manjom državnom intervencijom.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:00   #44
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Dobro, ti želiš regulirati "tržište" društvenih uređenja, tako da se gornje stvari više nikada masovo ne konzumiraju. Kako? Tko će to regulirati?

1.Financijska i ekonomska pismenost svake osobe koja zna čitati i pisati.
2.izostanak raznih Kapovića po hrvatskim fakultetima da šire komunizam i socijalizam.

Znam da je prva stavka utopija, al eto pocinjem od ljudi oko sebe i tu na forumu.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:58   #45
Nakon što sam pročitao članak na ovom linku: http://liberal.hr/clanak.php?id=1519

nije ni čudno zašto su kapitalisitčke ideje odbojne radnicima. Ja sam radnik,libertarijanizam mi je privlačan ali to su događaji gdje libertarijanci moraju stati na stranu radnika ako žele popularizirati te ideje. Radnice koje se ne žale su očajne i u strahu od otkaza,i sam sam radio kao sezonac i uočio nepravilnosti u državnoj firmi na što mi nisu više produžili ugovor dok za natezanje po sudovima trebaš ohoho novaca no spasio me kapitalist sa kojim sam za sad zadovoljan po onoj Friedmanovoj da kapitalist štiti radnika tako da postoji više kapitalističkih firmi kroz slobodu izbora. Ovdje se radi o otvorenom kršenju zakona i oni tu ne vide problem,jedino što treba kritizirati je dvostruka mjerila kada se radi o državnim i privatnim firmama. Ovaj članak je promašaj. Nema "prešutnog dogovora",ugovor je ugovor,zakon je zakon a da promašaj bude potpun,napada se neovisno sudstvo koje je u libertarijanizmu nužno za funkcioniranje takvog poretka.

A evo i još jedan članak kojeg bi izvadio: http://liberal.hr/clanak.php?id=1520

što ti je suradnja sa balkanskim wannabe kapitalistima,prikuplja se novac od donacija za bosanske liberale i otmu ljudima privatno vlasništvo (novac). To je i praksa naših liberala (HNS) koji nikad tu ideju ne zastupaju do kraja kad je ista čak i protuustavna jer manja država nedvosmisleno vodi u monarhiju a Francuska revolucija je nastala kao opreka tome dok je Austrijska škola nastala u monarhiji.

Po meni su oni u ova dva članka ispali proturječni samima sebi.

Zadnje uređivanje Detektor : 12.01.2018. at 03:10.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:19   #46
Ne razumijem, malo mi je sve to šizofreno. Dakle država je najveći neprijatelj čovjeka, a unatoč tome i dalje želite da ona sudjeluje i intervenira, ali samo u slučaju određivanja okvira tržišta (ne i sudjelovanja u njemu)? Pa ako je država več toliki, najveći, neprijatelj ljudi, čemu joj davati povjerenje u određivanju okvira tržišta? Pretpostavljam da ona nama ne želi ništa dobro i da želi suzbiti slobode onih koji žele na slobodnom tržištu kupovati heroin na kile, trgovati nuklearnim bojevim glavama, antraksom i maloljetnim kurvama?
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:42   #47
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Država uvijek sjebe ostale porezne obveznike jer se miješa u tržište. Ona tada ne spašava tržište nego uništava manje firme koje nemaju naklonost države i zadužuje porezne obveznike da spasi Todija i da se spase predstečajnim nagodbama firme čiji su vlasnici slučajno recimo frendići sa Linićem. To nije slobodno tržište.
Pa naravno da nije. Ali to nigdje ni ne postoji.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Tebi su osnovne poveznice veliki problem za shvatit.

Slobodno tržište je ono u kojem država ne sudjeluju i ne intervenira.
Bojim se da nisam ja taj koji ima problema sa shvaćanjem. Jer slobodno tržište u 'kojem država ne sudjelujuje i ne intervenira' ne postoji.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam s tobom sam imao ranije rasprave i bio si teški socijalist... Možda si sad spoznao HNS kao Saucha. Inače ekipa sa Liberal.hr, baš to i pokušavaju, da svaki čovjek bude slobodan kao čovjek, i ekonomski slobodan.
Moja malenkost nije ovdje tema. Ali da, teški sam socijalist u smislu da priželjkujem uspostavu sustava u kojem će svima biti dobro. No nisam fundamentalist. Nije mi bitno hoće li to ostvariti diktatura proleterijata ili 'slobodno tržište'. Šanse su male. I morat ćemo čekati barem još nekoliko stotina godina. Ali puno više šanse dajem socijalizmu nego 'slobodnom tržištu'.
Čovjek ne može biti slobodan kao čovjek i ekonomski slobodan. To ti je kontradikcija u uvjetima slobodnog tržišta. Jer si prisiljen raditi. Da bi preživio.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Znači Maduro i njegov prethodnik Chavez nisu pokušavali napraviti socijalistički raj od skoro naftom najbogatije države SVIJETA? Zanimljivo
Što se tiče korupcije i socijalizma, dobri i pedantni Švabe su čak i studiju napravile.
http://epub.ub.uni-muenchen.de/20974/
Pa da su uspjeli napraviti socijalistički raj onda ljudi ne bi živjeli loše nego dobro. Ili smatraš da su ovo libertarijanski rajevi:
Gulch
Republic of Minerva
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:33   #48
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, malo mi je sve to šizofreno. Dakle država je najveći neprijatelj čovjeka, a unatoč tome i dalje želite da ona sudjeluje i intervenira, ali samo u slučaju određivanja okvira tržišta (ne i sudjelovanja u njemu)?
Država bi bila ograničena samo na neovisno sudstvo i vojsku kao i demokracija dok su neki bili i protiv demokracije poput Hoppea a to znači da izborni sustav ni po kojoj osnovi ne smije napadati privatno vlasništvo,dakle izdvajanja samo za sudstvo i vojsku. Monarhija je primjerice imala 10 % kapitalistu a 10% kralju i umjesto demokracije staleški sabor gdje su se ljudi podijelili po klasama i raspravljali o problemima.

Libertarijanska ideja kao i Austrijska škola su jednostavno protu-Ustavne,i sami su napali Francusku revoluciju ali nisu protiv demokracije koja ne napada privatno vlasništvo što bi značilo da se rotira jedino represivni aparat i suci tako da sve to unutar demokratskog okvira koji je garancija socijalizma npr. poznate su dvije demokracije: direktna i posrednička. Posredničku demokraciju kao tekovinu liberalizma da stvar bude ironična,revolucionari su bili niže klase koji su digli revoluciju protiv konzervativnih monarhista dok su današnji komunisti direktni demokrati čime kriju svoje namjere totalitarne diktature proletarijata a to smo vidjeli u praksi što znači. Tko ne razumije da demokraciju,bilo posredničku ili direktnu treba ukinuti za uspostavljanje takvog sustava ne razumije bit stvari. Čitav kontekst austrijske škole ekonomije je monarhistički.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:55   #49
Jedini portal vrijedan čitanja, no pošto nisam upoznat sa cijelom medijskom scenom u Hrvata dopuštam da postoji još koji. To naravno ne znači da se slažem sa svakim slovom tamo napisanim. Dapače.

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Ja sam na liberal-haer fejzbuku komentirao članak kako je Ruanda super, da je super jer od 1995. provodi slobodnotržišne reforme i da se trebamo ugledati na nju tako da sam se načelno složio uz dodatak da treba ipak proširiti analizu Ruande i na 1994. godinu, kad su provođene neke vrlo radikalne političko-ekonomske reforme, sličnog tipa onima koje su se u otprilike isto doba odvijale diljem bivše SFRJ.

Na to me Nakić blokirao.

Što mu bi?
Ja sam poprilično žestoko kritizirao na facebooku Bauerove bljuvotine o "navijačima" kao i neke članke o muslimanima i nitko me nije blokao. Komentiram pod vlastitim imenom i prezimenom te nikoga nisam vrijeđao niti trolaopa vjerujem da je i to razlog ne-blokanja.
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:21   #50
Crni oblaci prošarali su libertarijansko nebo nad Balkanom. Naime posvađali su se hrvatski i bosanski liberali - prava mala trakavica koja uključuje i jednu platformu za skupljanje para. Ajde, bar država nije kriva. Prvo se s Indexom zakačili, pa sad s liberalnim forumom. Zar nema nikakve solidarnosti među njima? Mogli bi oni i od našista nešto naučiti
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:46   #51
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Crni oblaci prošarali su libertarijansko nebo nad Balkanom. Naime posvađali su se hrvatski i bosanski liberali - prava mala trakavica koja uključuje i jednu platformu za skupljanje para. Ajde, bar država nije kriva. Prvo se s Indexom zakačili, pa sad s liberalnim forumom. Zar nema nikakve solidarnosti među njima? Mogli bi oni i od našista nešto naučiti
Imaš kakav link? Da se zabavljamo i mi ostali.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:53   #52
Katatonični, a bitcoin for your thoughts?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:57   #53
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Katatonični, a bitcoin for your thoughts?
Sve mi se čini da će država morati intervenirati da riješi taj spor i vrati novac.

Išao sam malo stalkati da vidim spominje li se šta ovdje: https://www.facebook.com/groups/libertarijanci/

I naletim na nešto drugo. Ludilo je otišlo u krajnost. Sada se zalažu za to da i ravnozemljašima treba dopustiti izlaganja na javnim servisima, i da će onda ljudi odlučiti šta je istina a što nije.

to je možda najbolji suma summarum libertarijanizma: neka svatko za sebe odluči što je istina!
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:56   #54
Jebo ih više taj Mises. Tip je podržavao fašizam.
Amadeus Motart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:58   #55
Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
Fantastičan medij. Napokon nešto što mogu čitati klasični liberali, blagi konzervativci i umjereni socijalisti, portal političkog centra i razuma.
Niti jedno od od ovih pet stvari nije istina.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:03   #56
Oni predstavljaju jednu krajnje desnu inačicu liberalizma koju žele nametnuti kao jedinu postojeću. Liberali su i John Stuart Mill i britanski New liberals, John Rawls itd... Međutim, u njihovom ekstremizmu za njih su oni socijalisti.
Amadeus Motart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:02   #57
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Sve mi se čini da će država morati intervenirati da riješi taj spor i vrati novac.

A mi ćemo se solidarizirati s njima i nećemo kukati da gdje idu novci poreznih obveznika. A možda im i kakva NGO udruga organizira radionicu "Zajedno za bolje sutra"

Quote:
I naletim na nešto drugo. Ludilo je otišlo u krajnost. Sada se zalažu za to da i ravnozemljašima treba dopustiti izlaganja na javnim servisima, i da će onda ljudi odlučiti šta je istina a što nije.
Tu su napravili lažni konflikt : ili si elitist ili liberal
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:12   #58
Jako vole Che Guevaru i prikazivati ga kao homofoba. Kad im se ukaže da je u to vrijeme u liberalnim zapadnim zemljama prevadalo homofobno zakonodavstvo, recimo da je jedan Turing najebao zbog pederizma, onda prvo kažu da su na vlasti bili laburisti, a poslije sve izbrišu.
Amadeus Motart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:49   #59
Moram priznat, vesele me mediji koji bi reklamirali ideju libertarijanizma, ideologije kojom u našoj bastardnoj tranziciji 60% pučanstva nikad čulo nije.

Liberal.hr mi je, međutim, treš. Gomilu toga piše šačica random tipova ili samo taj solo brijač Nakić. Analize su im gdjekad duljine pola kartice, indexovski cherry-pickanih argumenata, s jednim ovlaš grafom da izgleda pametno, sve samo da bi na silu istegli sebi prigodnu obzervaciju za koju unaprijed znaš kakva će biti. Bilo je nešto za demistificiranje djelovanja zabrane oružja u Australiji nakon Port Arthur masakra, dakle tolko loše ni mamurni kampanjci ne našvljaju deset minuta ispred kabineta, a kamoli...

Društvenomrežni apologeti poput Bauera su nešto bolji, natukne se dobrih tema, ali jako nemušto sakrivaju svoj politički pedigre. Upratio sam ga na Facebooku jedno vrijeme, i ima tu svega - "Kapitalizam je život", "ne spajam Sisvete s vikendom pa me ljudi čudno gledaju", te svako toliko svađe s Karlom Marxom i klincima iz RF, subjektima politički relevantnim koliko i Modra Lasta. Pridruži se i gdjekad čak i Vojković čiji je zadnji članak o padu nezaposlenosti u SAD-u toliko ispodprosječno analiziran da znam da ga je sram.

Vidim ih u kontekstu dnevnopolitičkog trkeljanja, ništa ozbiljnije od toga. Zajahali na vakuumu između ustaša i partizana, ali biti suvisliji od Pernara i nije neki uspjeh.
__________________
Dedicated follower of fashion.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:44   #60
Taj Nakić je jedan tako iritantan tip. Priča se da ima metar i žilet i 40 kg i da je zato frustriran.
Amadeus Motart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.