Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 12:20   #521
Jab prije pucala na Carabidae, trčke. Malo guglaj pa javi, ako jest, ne ubijaj jer su korisni kukci. Ako veliš 4 cm, to mi je prvi sumnjivac.

Ovo što ti misliš nije, oni su PUNO manji. Nešto slično istjeruje amarantha iz ormara.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:24   #522
nije nažalost

vidjela mu se "crta" po sredini ko da ima krila, a i nije bio toliko krakat
male nogice i ticala... praktički ko ovaj na mojoj slici, otprilike jednake veličine
__________________
I'm not fluent in Idiot, so please speak slowly and clearly.
Pucca&Garu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:26   #523
Thumbs up Žaba u lovu na puževe!

Je li ovo žaba krastača?
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:32   #524
Jeste, da.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:53   #525
Thumbs up

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ovako odoka i preko očajne slike mi ovaj tvoj nalikuje na nekog Anthrenusa. U tom slučaju bi jaja trebala biti bjelkasta i sićušna, položena izravno na komad odjeće. Imaš li u kući starih tepiha? Ako da, pregledaj i njih (temeljito ispretresi naličje). Jedina solucija je vatra.
kad sam oprala dvi jastucnice na njima mi se pojavilo tek onda (je bilo vidljivo) sitne bijele (slici mucicama samo prozirnije) tockice sa necim smedim unutra. prala sam na 90° tako da se nadam ako su i bila jaja da su sad skuhana jaja.
inace hvala do neba . vec 3-4 dana nisan vidila ni jednog onog malog napasnika nigdi po kuci. tako da mislim da san ih rjesila.
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 22:39   #526
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post

Lilioceris lilii , familia Chrysomelidae, zlatice. Poklapa se jer je tulipan pripadnik porodice Liliaceae (vidi ime vrste kukca). Slobodno uništavaj, preferirano mehanički.
Quote:
Ja, ali ovoga crvenog ljepotana sam našao na tulipanu.
Toliko je lijep a nema ih mnogo, da nema šanse da ga ubijem, posebno ne radi malo lista tulipana.
Samo ću ga odnijeti na drugi kraj vočnjaka, i pustiti tamo pa neka se snalazi.
Nekako mi i tulipani izgledaju ljepše, ako vidim par takvih ljepotana na njima.
Kajem se. Pogriješio sam. Trebao sam odmah poslušati savjet.
Namnožili su se previše ili doletjeli odnekle.

Grizu listove, sve odreda, nose jaja, pare se i uživaju u mojem malom cvijetnjaku.

Još da se izlegu mladi. Tko zna što bi mi sve napravili.

Ubijam ih jednog po jednog.

Kao da osjećaju opasnost pa sve brže bježe od mene.

Stisnem ga onako mlako, a on dalje bježi pa moram malo jače itd.
Uglavnom ubijam ih. Nemam izbora.

Potajno se nadam, da će bar neki preživjeti tj. sakriti se od mene.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 06:39   #527
Tako ti i treba , kad ne slušaš dobronamjerne savjete .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:59   #528
Smile Stižu zeleni!



Nakon što sam se riješio crvenih, sad mi dolaze neki zeleni.

I njega sam našao u ljiljanu. Približno je iste veličine kao i crveni.

Kako li mu je ime, i čime li se bavi !?
__________________
Istina je, tako lijepa..

Zadnje uređivanje Haludovo : 18.04.2010. at 15:10.
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:19   #529
Mutna glava malo komplicira stvar, vuče na kakvog trčka. Možeš li nekako uslikati još koji primjerak da bih jasnije vidjela boju i oblik glave i prsišta? Slikaj vani i bez blica.

Jesu masovni? Koliko mm je dug?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 18:12   #530
Koja je ovo ptica, Radmanove Mlinice - Cetina,







marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:10   #531
Mislim da je to čapljica voljak a po boji perja biti će mužjak.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:47   #532
Bi li trebale letiti one? Jer ova nije pokušavala odletiti, probala je zaklapati krilima malo ali ništa od toga.
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:51   #533
Jel se ptica oglasila kako?

BTW marijane, slike su ti odlične, pogotovo zadnja (morala sam prokomentirati)
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:02   #534
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
Bi li trebale letiti one? Jer ova nije pokušavala odletiti, probala je zaklapati krilima malo ali ništa od toga.
Lete, lete. Ali, kao i bukavac, radije stanu u stavu mirno, kljun prema nebu i pokušaju se kamuflirat da ih ne zamjetiš.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:40   #535
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Jel se ptica oglasila kako?

BTW marijane, slike su ti odlične, pogotovo zadnja (morala sam prokomentirati)
Ne nije, evo ti ovde su sve slike ako te zanima

http://www.facebook.com/album.php?ai...5&l=0688b31e4c



Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Lete, lete. Ali, kao i bukavac, radije stanu u stavu mirno, kljun prema nebu i pokušaju se kamuflirat da ih ne zamjetiš.
Bolje, već sam razmišlja kako ću se sutra vratit i tražit je da je vodim veterinaru ako je bolesna
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:47   #536
Odlične su , nego, kako to da nije odletio? Jel sve bilo OK sa životinjom? Prvi refleks im je inače - .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:56   #537
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Odlične su , nego, kako to da nije odletio? Jel sve bilo OK sa životinjom? Prvi refleks im je inače - .
A nemam pojma, šetamo ja i prijateljica i ja vidim u nekom presušenom kanalu nešto čudno, kako mi idemo to se rotira prema nama, ja skontam da je nešto živo, ja u kanal a ono ptičurina, mirna ukipljena, Kad sam se približio napala me par puta .Ali nije pokušala bježati, pa sam mali foto session napravio , Ugl u jednom trenu ja vidin da joj nešto ko iz aliena viri iz kljuna, ja mislio jezik, kad ona povratila žabu . Izgledala je ok, al mi je bilo sumljivo što ne odleti.
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 00:19   #538
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
A nemam pojma, šetamo ja i prijateljica i ja vidim u nekom presušenom kanalu nešto čudno, kako mi idemo to se rotira prema nama, ja skontam da je nešto živo, ja u kanal a ono ptičurina, mirna ukipljena, Kad sam se približio napala me par puta .Ali nije pokušala bježati, pa sam mali foto session napravio , Ugl u jednom trenu ja vidin da joj nešto ko iz aliena viri iz kljuna, ja mislio jezik, kad ona povratila žabu . Izgledala je ok, al mi je bilo sumljivo što ne odleti.
Ja nikad nisam naišla na mužjaka, jako je lijep.
Ali reakcije ženki koje sam vidjela su iste kao što si opisao. Ukipe se i uklope u okolinu pokušavajući se učiniti nevidljivima.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 00:23   #539
Slično se ponaša i bukač koji mi je bio prva asocijacija na slike, no kako ne poznajem ptice, uglavnom šutim pri imenovanju
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 00:26   #540
Pa da, bukač ili bukavac kako sam gore napisala.
Ma ni ja se baš ne razumijem, više amaterski.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.