Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 14:36   #2241
Trebam pomoc, i to oko takve gluposti.

Istekao mi je tax form na Fotolii i sad pokusavam ispuniti novi. I ne ide, iz razloga da ni online dokument ni onaj koji downloadam ne mogu ispuniti. Jednostavno mi ne da da pisem po njemu.
Vjerojatno ima neka caka koju ne vidim, pa ako netko od vas zna u cemu je stos, pomagajte.

Da li moram imati account za Adobe sign in mozda?

Fakat ne kuzim, znam da sam to zadnji puti ispunila bez ikakvih problema.

Edit: Ne radi online obrazac na glupom Firefoxu.
Uspjesno sam ga potpisala na Chromeu.
Znala sam da je neka glupost, ali neka ostane ovo ako jos netko naleti na ovako blesav problem.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:34   #2242
Eto. Ja sam isto popunio par tih obrazaca ovih dana. Al nema nikakve koristi od njih, kad mi prodaja tone.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:38   #2243
Meni stagnira.
Ali, stagniram i ja sa uploadima, no ove godine krecem zustrije, bar se tako hrabrim sada.

12. mjesec mi je bio grozan, svugdje, osim na iStocku, tamo mi je najbolji mjesec ikada.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:36   #2244
Kod mene stagnacija sve osim Fotolije. Fotolia potop. Svaki mjesec sve gore.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:51   #2245
Kod mene prosinac najbolji mjesec ikad sa rekordima na SS, 123RF, Istock (11 mj report) i signelements.
Godina odlična, +20% u odnosu na 2016., nek se tako nastavi i u 18.
Doduše i radilo se puno (i u pogledu kvalitete i kvantitete).

Usput 500px je stvarno zajebancija od agencije, poslali su mi izvještaj za 4 prodaje ukupno 4400 USD zarade, tak je stajalo par dana pa su napisali da je došlo do zajeba i da treba decimale pomaknuti 2 mjesta, znači 44 usd. Komedija. Čitam na forumu da su masovno poslali takve obavijesti korisnicima za Božić.

Sve najbolje u 2018. svima!
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:29   #2246
Kod mene godina doslovno ista kao i 2016. To bi bilo okej, da nisam znatno povećao portfolio. Ovako ispada da nisam nimalo napredovao unatoč trudu i radu. Ne znam, moram nešto mijenjati. Ali jasno mi je i da je konkurencija na glavnim agencijama brutalna.

Također svima sve najbolje u 2018!
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:28   #2247
ja sam stagnirao jako puno i dugo sa portfoliom a sukladno tome zaradama. doduse ovaj haloween sam dobro zaradio sa svojim setom starih fotki pa se necu zaliti (oko 300$ u mjesec dana na svega 15ak fotki).
imam previse drugih projekata koji traze vremena pa nisam mogao se stockom baviti. proteklih godinu sam prosirio firmu na jos par poslova i zaposlio nekoliko ljudi.

planiram sad kroz sijecanj i veljacu urediti materijal. oko 3-4 tisuce fotki koje cekaju u folderu "stock" i oko 5-6 sati video materijala sa dronom isto za stock i youtube.
imam dogovoreno u veljaci 2 sessiona sa modelima za video stock (cekam da mi stigne nikon D850), usput lupim i malo foto, ali cu video favorizirat.
i onda kad to sve sredim najkasnije krajem ozujka ce biti to za ovu godinu, pa sto zaradaim da zaradim.

sretna nova svima... puno prodaje i novih i boljih fotki
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:55   #2248
Koji dron koristiš za snimanje?
marija868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:41   #2249
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
Koji dron koristiš za snimanje?
phantom 3.. cekam ga razbit pa da mogu preci na 4 :klap:
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:39   #2250
Jel ovo Shutterstock opet nešto pretumbao u tražilicama? Opet su najpopularnije fotke nešto deseto, nešto što nikad nije bilo ni blizu vrha.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:56   #2251
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Jel ovo Shutterstock opet nešto pretumbao u tražilicama? Opet su najpopularnije fotke nešto deseto, nešto što nikad nije bilo ni blizu vrha.
Ah, to stalno pretumbavaju, a koliko danas vidim, search će i skroz drukčije izgledati.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:05   #2252
Da, već izgleda. A i prodaja mi je malo pala.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:30   #2253
Pozz, može početničko pitanje?...
Kako se meni kao početniku (s još uvijek katastrofa fotkama) isplati / ne isplati nešto tipa tih stock agencija? Trenutno nikome nebi mogao biti konkurencija ovim fotkama, ali možda jednom... A onda me zanima kako i krenuti i jel se može što skupiti od toga... Kolko treba raditi za to?

Jer ja slikam samo za zabavu. A ako to još negdje mogu objavit i neš dobit... Pa zašto ne?
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:02   #2254
Quote:
gold bullet kaže: Pogledaj post
Pozz, može početničko pitanje?...
Kako se meni kao početniku (s još uvijek katastrofa fotkama) isplati / ne isplati nešto tipa tih stock agencija? Trenutno nikome nebi mogao biti konkurencija ovim fotkama, ali možda jednom... A onda me zanima kako i krenuti i jel se može što skupiti od toga... Kolko treba raditi za to?
Sa lošim fotkama nećeš zaraditi ništa. Ili tako malo da ne vrijedi truda. Ako hoćeš nešto naučiti i stock ti je zanimljiv, onda daj, niš te ne košta da probaš. Bez 1000 dobrih fotki ne moraš ni razmišljati o nekakvoj zaradi.

Ako se malo vratiš i pročitaš temu unatrag, steći ćeš već neki dojam kako stoje stvari.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:11   #2255
zadnjih dana cesto kad nesto napisem u roku pola sata bude pobrisano? mislim iskljucivo na ovu temu... zadnje mi je bilo sinoc... tko je administrator? jeli to neki problem ili mi netko namjerno brise postove?
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:25   #2256
Nitko ti nije brisao postove.
Niti ti imas brisanih postova, niti na zdnjih par strana ove teme ima obrisanih postova.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:53   #2257
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Nitko ti nije brisao postove.
Niti ti imas brisanih postova, niti na zdnjih par strana ove teme ima obrisanih postova.
cudno... evo konkretno sinoc sam na ovaj prije post odgovorio i to dosta opsirno pa mi se ne da opet pisati... stavio sam da se objavi i otvorio i procitao post u objavi.. znaci vidio sam da je objavljen..sad citam i vidim da ga nema



mora da je neka globalna urota.. iluminati ili tako nesto
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:26   #2258
Urota, sused, urota.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 14:18   #2259
Nedavno sam otvorila profil na SS i imam jedno početničko pitanje.

Kad uploadam fotku traži od mene da označim je li "illustration" ili "editorial use only"... Mogu li se ta polja ostaviti neoznačenima, jer mi fotke ne spadaju niti u ilustracije niti u ovo drugo?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 14:49   #2260
Naravno. To oznacis samo ako spadaju pod jednu od tih dviju kategorija.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.