Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 20:14   #3061
Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
nalaz gastrologa je vrlo oskudan:

Jednjak: uredne prohodnosti i peristaltike, kardija zjapi s refluksom iz želuca
Želudac: hiperemija difuzno, BIOP. Peristaltika i prohodnost lumena uredni. mU lumenu obilja žuči
Dvanaesnik: hiperemija bulbusa, postbulbarni nalaz uredan.

Dijagnoza: Insuff cardiae oesophagi. Gastrobulbitis biliaris. Biopsio facta.
(kaj to znači?)

ultrazvuk abdomena je ok sa svim organima, osim kaj je kod žučnjaka uočen jedan hiperehogeni odjeka 2x3mm, bez dorzalne akustične sjene (pomičan)- nekalcificirani konkrement. i u bubrezima mikroliti od 1 mm.

Nažaost, doktor kod kojeg sam bila je super, privatnik je, al mi nije apsolutno ništa objasnio, a ja se nisam sjetila pitati sve što bi me moglo zanimati poslije one cijevi u grlu... malo sam bila u mrvastom šoku

zanima me najviše, koliko treba da sve zacijeli? konstantno osjećam kad gutam taj dio negdje...dno jednjaka, pa je osjećaj ko da mi je nešto ostalo u grlu. kao kad progutaš zabletu pa te onako zareže i ostane tamo negdje. jel to normalno? tak treba biti?

hijatalna hernija je samo pretpostavka da ju imam, na gastroskopiji je nisu vidjeli, a doktorica koja je radila ultrazvuk abdomena je rekla da su svi organi ok pa da je to vjerojatno to.

a sad ga ti znaj...

gastrolog mi je smao rekao odakle je uzeo briseve za HP (koja je negativna) i da nek ne jedem začinjeno, slatko, masno, prženo.... i to je sve.

dakle? upomoć hvala


btw. imam 32 god, kilaža mi odgovara visini, čak imam i manjka.
Opet se navrlo na tu h. heniju.
Radi se o refluksnom gastritisu zbog povrata žuči iz duodenuma u želudac,te da se kardija nezatvara kako treba i reflux želučanog sadražaja u jednjak.
Imate li PHD nalaz tj. nalaz biopsije?
Za opravak bi trebalo oko 2-3mj kompletno.

Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
pa i nema baš nekih simptoma.
dok to traje, a traje po sat-dva, mora sjediti uspravno. tako se osjeća bolje. i povremeno podriguje.
uglavnom ima nagon na povraćanje, ali ne povrati nikad.

nije povezano s konzumacijom neke posebne hrane. i često se javlja navečer. rijetko ujutro. ali usred dana nikad.
ima 37 g.
Neka proba pocuclati Gastal.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:16   #3062
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Opet se navrlo na tu h. heniju.
Radi se o refluksnom gastritisu zbog povrata žuči iz duodenuma u želudac,te da se kardija nezatvara kako treba i reflux želučanog sadražaja u jednjak.
Imate li PHD nalaz tj. nalaz biopsije?
Za opravak bi trebalo oko 2-3mj kompletno.


.
nemam. nije ni spomenuo. koliko je potrebno da taj nalaz bude gotov? mislim, to nije uzorak koji je uzimao iz jdnjaka, želuca i dvanaesnika? (rekao je da je od tamo uzeo uzorke za HP, uzorak za biopsiu je nešto drugo?). mislim, da ga znam nazvati i pitati.

znači, osjećaj koji imam pri gutanju, da osjetim točno kako mi na donjem dijelu jednjaka koji se spaja sa želucem prolazi hrana, slina, tekućina... je normalan?

zaista, hvala puno na odgovorima. smruje mi onaj nemir koji nikako ne pridonosi ozdravljenju.
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:45   #3063
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Opet se navrlo na tu h. heniju.
Radi se o refluksnom gastritisu zbog povrata žuči iz duodenuma u želudac,te da se kardija nezatvara kako treba i reflux želučanog sadražaja u jednjak.
Imate li PHD nalaz tj. nalaz biopsije?
Za opravak bi trebalo oko 2-3mj kompletno.

.
i zanima me, zakaj se ovo događa? i kako se može spriječiti (osim nejedenja teškog jela i cuganja alkohola...i sve ostalo)?
jel pametno ići u teretanu s takvom dijagnozom ili je bolje pričekati da se sve smiri?
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:54   #3064
pitanje za dr Hrvoje
Dobio sam od doktora Apazol da pijem on ide na taste ujutro prije jela
a jel moze s time u kombinaciji i kapi iberogast posto bi se one trebale piti 3x dnevno ?
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:08   #3065
iberogast se pije u sredini obroka, dakle doručka ujutro,a IPP na tašte 20ak min prije doručka (naputak moje GE)
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:20   #3066
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
iberogast se pije u sredini obroka, dakle doručka ujutro,a IPP na tašte 20ak min prije doručka (naputak moje GE)
iberogast je ?
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:34   #3067
http://www.iberogast.com.hr/
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:35   #3068
biljna tinktura za želučane tegobe, danas dosta popularna..a učinkovita, to prepuštam svakom osobno da procjeni..
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:39   #3069
dobar je ali i dosta zestok po mom ukusu,,,ja razrjedim tih 20 kapi u malo vode,,,al svedno mi je bljutav okus
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:42   #3070
meni je veći problem puno para za malo muzike, nego okus
ja pijem čajne mješavine, dođe na isto.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:47   #3071
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
meni je veći problem puno para za malo muzike, nego okus
ja pijem čajne mješavine, dođe na isto.
koje koristis ? jel pomazu ?
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:58   #3072
imaš napisano na iberogastu sve biljke koje se u njemu nalaze - sve to možeš piti i u obliku čaja (uskoro ćeš vidit koliko ti traje bočica iberogasta u toj 3x20 kapi shemi)
Pijem još i čaj od nevena, za obnovu sluznice.
Ili čaj od sljeza, kamilice, komorača, iđirota, stolisnika i metvice, matičnjak...

malo proguglaj.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:02   #3073
ma znam sve,,,,,skupo a dosta kratko traje 20 mil 60 kn/// 50 mil je 120 kn,,,,samo sto mi je tesko nabavit pola tih cajeva,,,treba nac neku dobru biljnu apoteku,,,a to je kod mene problem
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:15   #3074
Imam jedno pitanje. Vec drugi dan mi je muka u zelucu i imam osjecaj pri svakom podrigivanju da bih mogla povratiti. Da li je netko imao/ima ovakvo slicno stanje? Ako je, sto bi to moglo biti i kako da si pomognem?
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:22   #3075
reko bi ti dr.hrvoje: pocuclaj gastal
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:57   #3076
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
reko bi ti dr.hrvoje: pocuclaj gastal
Hvala na savjetu vec sam to napravila, ali ne pomaze. I dalje imam osjecaj kao da mi je zeludac pun tekucine i imam strah da cu povratiti prije svakog podrigivanja.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:55   #3077
Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
nemam. nije ni spomenuo. koliko je potrebno da taj nalaz bude gotov? mislim, to nije uzorak koji je uzimao iz jdnjaka, želuca i dvanaesnika? (rekao je da je od tamo uzeo uzorke za HP, uzorak za biopsiu je nešto drugo?). mislim, da ga znam nazvati i pitati.

znači, osjećaj koji imam pri gutanju, da osjetim točno kako mi na donjem dijelu jednjaka koji se spaja sa želucem prolazi hrana, slina, tekućina... je normalan?

zaista, hvala puno na odgovorima. smruje mi onaj nemir koji nikako ne pridonosi ozdravljenju.
Piše biopsio facta-obično se onda šalje na patologiju na obradu taj uzork,gotov je za dva tjedna,tako da bi bilo dobro nazvati.

Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
i zanima me, zakaj se ovo događa? i kako se može spriječiti (osim nejedenja teškog jela i cuganja alkohola...i sve ostalo)?
jel pametno ići u teretanu s takvom dijagnozom ili je bolje pričekati da se sve smiri?
Događa se zbog poremećaja motaliteta u GI sustavu,poremećaja sfinktera,poremećaja intraabdominlanog tlaka i sl.
Gastritis je posljedica dudenogastritčnog ,jejunogastričnog refluksa.
Sami si možete pomoći tako da:
izbjegavati saginjanja,bar 2h nakon jela ne ići leći,jesti lagano u više obroka dnevno,nejesti prezačinjeno,masno,izbjegavati kavu,gazirano,alkohol,voditi manje stresan život,ako postoji debljina redukcija TT,kretati se,dobro sažvakati hranu,nejesti u žurbi,neuzimati Andol/Aspirin i NSAR
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu vec sam to napravila, ali ne pomaze. I dalje imam osjecaj kao da mi je zeludac pun tekucine i imam strah da cu povratiti prije svakog podrigivanja.
Očito ste pojeli nešto teško što vam nepaše za želudac i/ili ste se svijesno/nesvijesno nagutali zraka.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:05   #3078
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Piše biopsio facta-obično se onda šalje na patologiju na obradu taj uzork,gotov je za dva tjedna,tako da bi bilo dobro nazvati.

.
zvala i rekla je sestra da je to uzeta biopsija za uzorak HP-a
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:07   #3079
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Događa se zbog poremećaja motaliteta u GI sustavu,poremećaja sfinktera,poremećaja intraabdominlanog tlaka i sl.
Gastritis je posljedica dudenogastritčnog ,jejunogastričnog refluksa.

da bi čovjek ovo shvatio trebao bi zvršiti medicinu, al svakako hvala na odgovorima
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 16.02.2012. at 16:35. Reason: popravak quota
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:08   #3080
Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
zvala i rekla je sestra da je to uzeta biopsija za uzorak HP-a
OK,ali čudno mi je jer tako napisano podrazumjeva da se uzorak šalje na PHD.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.