Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 03:25   #81
Znam da za tavu pitaš, ali kad si već spomenula to posuđe o kojem sam pisao, kažem dojam za njega. Možda nekome bude trebalo

Mislim da ima milijun stvari koje će me ubiti prije nanomonstruma, tako da na to baš i nisam obraćao pažnju
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 09:26   #82
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko jel ima razlike između Delimanovog asortimana koji se uz naljepnice uzima u Plodinama, od onog koji se uzima po punoj cijeni, u Top Shopu npr.

Niti jedan lonac koji ima na tom popustu u Plodinama ne nalazim u redovitoj prodaji u Top Shopu
razlika je u tome što je asortiman koji je u Plodinama namjenjen samo za njihove veleprodajne partnere(prilagođeni rabati itd.) dok je ova " normalna" Delimano linija koja se prodaje u njihovim dućanima, web shopu i preko reklama namjenjena samo tim kanalima prodaje.

setovi su malo drugačije složeni i prilagođeni kanalu prodaje.
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 07:02   #83
Quote:
OregicaO kaže: Pogledaj post
Hvala ti na komentaru, panorama

A s kojom tavom si upokojio svoju Njemicu? Ili nisi još našao The tavu. A gdje ih trazis ili ces je traziti? Moze neki hint?

Ne ribam tave, znam to za spužvicu, tako održavam grillovku i savršena je.

Ostali, kaj velite na L3govo spominjanje Delimana? Iskustva, tračevi?

Valjda još netko koristi nedavno kupljenu tavu i zadovoljan je?
Uzeh upravo ovu https://knok.ba/artikal/50803/Nordic_tava_628 samo ne s ovog linka već je dobih za prikupljene bodove u Billi. Imali su cijelu liniju posuđa tog branda ali neimah dovoljno bodova za ostalo.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:55   #84
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Uzeh upravo ovu https://knok.ba/artikal/50803/Nordic_tava_628 samo ne s ovog linka već je dobih za prikupljene bodove u Billi. Imali su cijelu liniju posuđa tog branda ali neimah dovoljno bodova za ostalo.
KORKMAZ posuđe turskog proizvođaća jedno je od najpristupačnijih na tržištu a dokaz je to kaj rade za druge firme u svijetu.
ASTRA 9-dijelni set za 999,00 kn odličan komplet za svako kućanstvo, mi smo uzeli za apartmane u SATURU te dobili i tijesto gratis, fora.
PatrikT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 08:43   #85
Da li netko zna jel u Siebersbergu (shopping centar prije Graza) ima dućana sa gus i željeznim posuđem? I kakve su cijene u odnosu na Zg?
Konkretno za de Buyer ili slično (tavice od kovanog željeza)...kod nas su im cijene stvarno jako visoke, a kako mi je potrebno za kućnu upotrebu, ne mislim baš davat tolko novaca...
Ili ako netko zna nekakav web shop da shipa do nas ili Slovenije, a da ima korektne cijene, bio bi zahvalan

Ili neki drugi dućan oko Graza ili u Sloveniji sa sličnom ponudom možda..? Ali da je jeftinije nego kod nas, naravno..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 27.03.2015. at 09:33.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:13   #86
Riješeno. Kupio sam 3 de Buyer tavice iz Blue steel linije u dućanu u Zg (ne pišem ime da se ne misli da reklamiram). Dobio 10% na keš i to je to
btw..ako netko ima nagon da kupi de Buyer, samo da objasnim...
Imaju novu Mineral B liniju. Debljina metala je 3mm i pogodna je i za indukciju. Doživotna garancija.
Blue steel linija je 2mm debljine i ne ide na indukciju. Plavu boju je dobila zbog načina obrade metala. Dakle, osim boje i debljine metala, nema nikakve razlike.
I jedna jako bitna razlika je cijena. Blue steel linija je osjetno jeftinija (zbog debljine materijala i jer nije pogodna za indukciju) i ako nemate namjeru pripremati hranu na indukciji, nameće se kao logičan izbor.

Primjer: Mineral B duboka tava od 24cm promjera košta 532kn. Blue steel duboka tava od 28cm promjera košta 413kn (to su cijene bez popusta).

Nadam se da sam barem malo pomogao
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:24   #87
Gdje si kupio? Nije reklama ako napišeš ime dućana, ovdje razmjenjujemo informacije.
Čini mi se da njihovih tava ima u Nami
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 07:40   #88
Sol i papar dućan. Vlaška 78 u haustoru.
A za Namu....hm....stvarno nisam baš siguran da ih Nama drži. Ne velim da nije, ali bilo bi mi to jako jako čudno, s obzirom na njihov asortiman hehe
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 07:43   #89
Nama ima odličnih stvari u svom asortimanu, možda samo ti toga još nisi svjestan

Mislim da sam tave vidjela na Kvatriću pa možeš provjeriti ako te zanima - bilo plavih i srebrnih po 400-tinjak kn (ne sjećam se koja je koliko koštala). Bilo bi zanimljivo znati kakve su cijene u usporedbi sa sol&papar koji, po mom iskustvu s Gefuom, ima supertruperbezobraznonabrijane cijene. Nisam jaaaaako dugo bila u s&p pa ne znam kakvi su sad.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 14:37   #90
Ja se ponovila s novom zdjelom i grill tavom-kupila u kauflandu..imaju 50% popusta na mehrzer..
Nadam se da ce biti ok jer nisu jeftini...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 15:12   #91
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
sol&papar koji, po mom iskustvu s Gefuom, ima supertruperbezobraznonabrijane cijene. Nisam jaaaaako dugo bila u s&p pa ne znam kakvi su sad.
Pa moram ti priznat da sam gledal cijene na netu i tavica za palačinke/24cm me sa popustom ispala 144kn. Cijena te tavice na netu je 22-25€ (kolko sam ja uspel videt) i to izađe od 170-190kn ove druge nisam gledal, ali su osjetno jeftinije od Mineral B linije.
Duboka tavica /24cm Mineral B linije košta 532kn, a mene je Blue line 28cm izašla 372kn (10% na keš)
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 22:37   #92
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pa moram ti priznat da sam gledal cijene na netu i tavica za palačinke/24cm me sa popustom ispala 144kn. Cijena te tavice na netu je 22-25€ (kolko sam ja uspel videt) i to izađe od 170-190kn ove druge nisam gledal, ali su osjetno jeftinije od Mineral B linije.
Duboka tavica /24cm Mineral B linije košta 532kn, a mene je Blue line 28cm izašla 372kn (10% na keš)
Ne poznajem tu marku ni linije, pa ne mogu komentirati niti cijene, no super ako si dobro prošao
Kad mi Nama opet bude usput, mogu provjeriti, al po cijenama sam prilično sigurna da je to ta marka. Prodavač se izgleda dobro kuži u robu koju prodaje i rekao je da su te tave "avion", vrh.
Plava nije bila toliko teška kao neka srebrna.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:43   #93
To objašnjavam cijelo vrijeme.
"Srebrne" su Mineral B linija i debele su 3mm i idu na indukciju. I puno su skuplje. To su tavice za profesionalce. Plave su Blue line, debele su 2mm i ne idu na indukciju (zbog toga i jesu tanje). To je razlog zakaj su lakše. I one su prikladnije domaćinstvu i šparetima na plin. Samo to su razlike. Ako imaš plinski šparet, apsolutno nema smisla da kupuješ Mineral B seriju. Istu stvar dobijaš sa plavom serijom..

Za posuđe od kovanog željeza (to je ovo o čemu pišemo) nije potrebno nikakvo bijesno održavanje i da se pazi na svaku crticu. Može se održavati sa kefama, žicama, spužvicama...nebitno. Nema straha da se zareže i ošteti. I bitno je da se nakon pranja obriše krpom i premaže sa malo neke masnoće...recimo par kapi maslinovog ulja i salvetom se prođe po tavici sa unutarnje strane. To je sve
I da. Jako puno ljudi koji se razumiju u materiju toga svega toga, kažu da je to vrh. Top 3 proizvođač posuđa. Ja sam čak dobio savjet da mi to kao "običnom" kućnom korisniku uopće nije potrebno ali sam kupil i po svemu sudeći bi trebal bit miran do smrti sa tavicama hahaha
Ako su mi Tefalke trajale 10 i pol godina, onda od ovoga ne očekujem ispod 20
Tefal nije daleko cijenom od ovoga (ne znam trenutne cijene)...a ovo je, uz gus i čistu keramiku, vrh materijal.
Ne žalim ni lipe. I baš bum išel u utorak u Namu na trgu, da vidim cijene kod njih.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 18:25   #94
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
To objašnjavam cijelo vrijeme.
"Srebrne" su Mineral B linija i debele su 3mm i idu na indukciju. I puno su skuplje. To su tavice za profesionalce. Plave su Blue line, debele su 2mm i ne idu na indukciju (zbog toga i jesu tanje). To je razlog zakaj su lakše. I one su prikladnije domaćinstvu i šparetima na plin. Samo to su razlike. Ako imaš plinski šparet, apsolutno nema smisla da kupuješ Mineral B seriju. Istu stvar dobijaš sa plavom serijom..

Za posuđe od kovanog željeza (to je ovo o čemu pišemo) nije potrebno nikakvo bijesno održavanje i da se pazi na svaku crticu. Može se održavati sa kefama, žicama, spužvicama...nebitno. Nema straha da se zareže i ošteti. I bitno je da se nakon pranja obriše krpom i premaže sa malo neke masnoće...recimo par kapi maslinovog ulja i salvetom se prođe po tavici sa unutarnje strane. To je sve
I da. Jako puno ljudi koji se razumiju u materiju toga svega toga, kažu da je to vrh. Top 3 proizvođač posuđa. Ja sam čak dobio savjet da mi to kao "običnom" kućnom korisniku uopće nije potrebno ali sam kupil i po svemu sudeći bi trebal bit miran do smrti sa tavicama hahaha
Ako su mi Tefalke trajale 10 i pol godina, onda od ovoga ne očekujem ispod 20
Tefal nije daleko cijenom od ovoga (ne znam trenutne cijene)...a ovo je, uz gus i čistu keramiku, vrh materijal.
Ne žalim ni lipe. I baš bum išel u utorak u Namu na trgu, da vidim cijene kod njih.
Ne znam dal imaju u Nami na Trgu, asortiman se razlikuje. Vidjela sam tave u Nami na Kvatriću pa bolje otiđi tamo

Baš ću pogledat malo te tave na webu i skoknut ponovno u Namu vidjet što točno imaju. To mora bit doživotno i što se bolje zapeku, to su bolje sigurno

Od tava dubokih/plitkih/grill inače imam gus i Tefal te Riessovu crnu emajliranu, nemam niš kovano pa me zanima Sad kuham samo na struju, nažalost nemam ovdje plin.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 21:16   #95
Hm, da probam priupitati ovdje

Gdje bi se mogla kupiti pristojna gril tava od maksimalno 24 cm širine? Ako je čista željezna i ima 2 kile, još bolje.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 22:36   #96
Lonci i poklopci ili Sol i papar
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:16   #97
Čime je to premazano, znaš možda? Inače koristim čistu inox tavu (Metalac tj. "Mehrzer"), pa bi mi bilo idealno da baš imam nešto takvo čelično ili željezno rebrasto, bez ikakvih non-stick premaza.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:56   #98
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
čista željezna
Evo ti odgovor. Nema tu nikakvih premaza.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 12:17   #99
A, super onda Djelovalo mi je kao da je presvučeno nečime; ne piše ništa, a slike su sićušne kao da su izašle iz 1995. godine. Budem svratio ovaj tjedan i pogledao. Hvala!
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 14:46   #100
Samo da pohvalim de Buyer tavice apsolutno zadovoljstvo
Kad pečem palačinke, opet je to onaj miris koji je bil kad je stara pekla palačinke na staroj željeznoj tavici kupljenoj na Kvatriću od rumunja prije 30ak godina
Duboke tavice isto mrak...stvarno jelo ima drugačiji šmek nego od ovih premazanih svim i svačim
I mogu ih ribat s čim god hoću, nema straha od habanja i uništavanja
Da sam bil pametniji, davno bi to uzel već...pa eto, tko može, nek bude pametniji i nek ih uzme
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.