Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 22:53   #61
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Na brzaka...google kaze:
http://www.staravodenica.hr/ponuda-grupe.php
160kn za dvoje sa predjelom, salatom, juhom i desertom.
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Za to mjesto je i taj iznos puno previsok.
to je cijena za grupe ljudi i tu je cijena uvijek znatno niža .

iz drugog posta vidim da se misli da je vodenica mjesto sa lošom hranom . ja sam bio tamo prije 2 godine na godišnjem ( blizina Tuheljskih toplici a cijene smještaja neusporedive) i sve što sam tamo pojeo je bilo fino
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 23:22   #62
Inače sam izuzetno tolerantan prema sitnim propustima konobara i apsolutno nisam incidentna osoba u restoranima bez obzira na mlaku juhu ili podgrijan krumpir.

Tamo sam došao u situaciju da čak nas 4 nismo niti večerali, jednostavno uz takvu količinu negativne energije sam se jednostavno odlučio zajedno sa društvom zahvaliti i otići...u obližnji restoran Zelenjak...iliti "kod Venteka"

Možda su konobari imali loš dan (a bilo je 9 navečer...petak, dan prije Gospe)...možda ih je mučila nesnosna sparina i komarci kojih je bilo tih dana milijarde vani (i malo manje u restoranu)...neznam i ne interesira me.

Znam da sam se bez ikakvih primjesa incidenta sa moje strane jednostavno zahvalio i rekao laku noć. I nikad nisam poželio provjeriti da li se radi o slučajnosti i lošem danu (čak i vjerujem u to).
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 00:52   #63
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
ima li još netko kakva iskustva s Majsecovim mlinom?

cijene? ponuda vina.

WEB stranica im je užas, bez ikakvih sadržaja i ponude.

Ak je takva i usluga, žali Bože


Dugo nisam bio u Lojzekovoj hiži. Kak je sad nakon preuređenja?


Zadnji puta kada sam bio, totalno razočaranje i u klopi i u ponudi
Majsecov mlinbila oko tri puta u zadnjih godinu dana, iz nekih razloga)

Ideja - zagorska tradicionalna kuhinja na "moderan nacin" - dobrodosla, kombinacije jela cesto promasene, izvedba losa.

Ponuda se, uz nekoliko vrlo prosjecnih juhi, sastoji od, mislim, cetiri glavna jela koja su gotovo posve promasena. Lungic u maramici (nes ti noviteta!) sa cipsom od koprive i pomfritom przenom u bucinom ulju. Cips od koprive (ideja je sasvim ok) je premastan kao i pomfrit (nisam cak ni sigurna da bucino ulje tu uopce pase). Meso, srednja zalost, aroma praseta za moj ukus preintenzivna.

Teletina s 'redukcijom' od koromaca i jos necim - meni krasna ideja, no taj umak iliti redukcija bio je tanasan, kao da se na nesto luka pet minuta dinstalo jako jako malo koromaca. Ja sam ocekivala nesto koncentriranog okusa i teksture, ali dzabe.

Piletina (prsa mislim) je przena u mjesavini tri vrste sjemenki. I meso i sjemenke su ok, medjutim da bas jedno komplimentira drugo - nis od toga, jednostavno solidno meso s relativno ukusnim sjemenkama.

Najneuspjesnija kombinacija jest pecena puretina punjena kravljim sirom i uvaljana u kukuruzne pahuljice (citaj corn-flakes). Dakle, jedno meso prilicno neutralnog okusa s koricom od corn flakesa prilicno neutralnog okusa (ajde, bar je hrskavo) punjeno domacim kravljim sirom (koji je rekla bih uvijek prilicno 'laganog' okusa. Dakle, nis od toga. Jasno mi je da se neko toga mogao dosjetiti (kuruza, purica, sir = Zagorje, jelte ), ali da se isto tako moglo nakon nekoliko kusanja skuziti da kombinacija bas i ne rastura.

Pozitivne strane: dosta pristojno stolno bijelo, jos neko bijelo na case vrlo dobro, bolfanov crni cuvee tak-tak.
Jako, ali zaista jako fini sladoled (vanilija-bucine sjemenke- ljesnjaci) i neki izvrstan kolac od sumskog voca i cini mi se badema. No to je sve.

Juhe su tak, porcije premalene za cijenu. A salata i da je sastavljena od ne znam kakvih nebeskih biljaka koje su vlasnik i pas netom ubrali (kako nam je receno), ak se to zacini na najgori moguci nacin - u nasem slucaju zakiseljeno do besvijesti - radije bih je preskocila.

I da, prilikom svakog posjeta primjeceno je da je osoblju bilo, cini se, zabranjeno izrecitirati sto imaju u ponudi, vec se za to moralo pricekati vlasnika/kreatora menija. Valjda zbog visoke konceptualnosti i komplicirane terminologije?

I sve to jako preskupo. Steta, mjesto je krasno i deserti fini.

Covjece, vlasnice, opameti se, eksperimentiraj dalje ali kad vidis da nesto ne sljaka mijenjaj to. I spremaj stvari kak treba. I uputi osoblje u tajne svoga umijeca, sigurno ce bar nesto razumijeti. Ovak to izgleda iritantno i jadno.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 12:14   #64
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Za domaću juhu + isto takvu patku sa mlincima (kao glavno jelo), 100 kuna i jest realna cijena.

Ako znaš gdje se to može pojesti dosta jeftinije (a po tvojem upisu bih rekao da znaš), molim te da podjeliš informaciju sa svekolikim forumskim pukom...
cijelu patku (cca 2,5kg) dobiš za 60-100kn . Zašto se mora prodavati za 250kn?

BTW čisto sumnjam da ih u nabavi košta više od 30kn za kg.

nadalje. u Zagorju možeš dobiti 1l vina za 10kn. Zašto ga prodaju za 60-80kn?

Majsecov mlin je čista pljačkaonica
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 12:31   #65
A fileki po 45 i mala pizza po 80 kuna u Zagrebu su u redu?
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 12:50   #66
Gastronomska ponuda Zagorja

To je točno, uobičajena ugostiteljska marža je faktor 3 tj. 200% od nabavne bruto cijene. Sve ostalo je pretjerano, al ak ima prođu i gazdi tak dobro u odnosu na promet lokala....jbga, sorry, ko te pita.
Tak da bi litra otvorenog, "kućnog" vina morala bit 40, 50 kn uvrh, ako ga se nabavlja po npr. cca. 15 kn (pozitivan, svijetli primjer toga s vinom po 5 banki je npr. Grgosova špilja. Dok im je hrana malo über s cijenama ).
Patka bi po računici nabavne cijene na veliko morala bit oko 150-180 kn, a ne 250.
Tu valjda onda računaju i dodatni faktor "egzotike", neš ti...


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 14:01   #67
Vidim da se prije tu pisalo o Purgi. Neki dan smo prolazili onuda i vidjeli da je opet otvorena. Zgrada je obnovljena, izgleda super. Malo sam pogledala po fejsu i iznutra su se dogodile promjene i super izgleda. E sad, stala bi sljedeci put kad prolazim pa me zanima jel bio tko? Preporuke?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 14:28   #68
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
cijelu patku (cca 2,5kg) dobiš za 60-100kn . Zašto se mora prodavati za 250kn?

BTW čisto sumnjam da ih u nabavi košta više od 30kn za kg.

nadalje. u Zagorju možeš dobiti 1l vina za 10kn. Zašto ga prodaju za 60-80kn?

Majsecov mlin je čista pljačkaonica
Mislim, ova logika kojom se cijena nečega u recimo Kauflandu uspoređuje sa cijenom u restoranu je naprosto smiješna i krajnje neozbiljna. Ne želim uopće ulaziti u takvu vrstu rasprave.

A vino koje se u Zagorju može kupiti za 10 kuna / litra ja ne želim niti pomirisati a kamoli piti.

To je vino koje ima svaki breg i za koje svaki gazda veli "...a, kaj veliš, takvoga još nisi pil?"

I to je jedina istina.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:02   #69
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Mislim, ova logika kojom se cijena nečega u recimo Kauflandu uspoređuje sa cijenom u restoranu je naprosto smiješna i krajnje neozbiljna. Ne želim uopće ulaziti u takvu vrstu rasprave.

A vino koje se u Zagorju može kupiti za 10 kuna / litra ja ne želim niti pomirisati a kamoli piti.

To je vino koje ima svaki breg i za koje svaki gazda veli "...a, kaj veliš, takvoga još nisi pil?"

I to je jedina istina.
itekak ga piješ u Majsecovom mlinu i inim restoranima, samo ne želiš vjerovati u to osim ak ne piješ butelje
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 17:03   #70
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
itekak ga piješ u Majsecovom mlinu i inim restoranima, samo ne želiš vjerovati u to osim ak ne piješ butelje
Znam što pijem, bilo to otvoreno vino (rijeđe) ili butelje...ma što god ti mislio o tome.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 19:57   #71
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Vidim da se prije tu pisalo o Purgi. Neki dan smo prolazili onuda i vidjeli da je opet otvorena. Zgrada je obnovljena, izgleda super. Malo sam pogledala po fejsu i iznutra su se dogodile promjene i super izgleda. E sad, stala bi sljedeci put kad prolazim pa me zanima jel bio tko? Preporuke?
bili nekoliko puta (prije) i bili zadovoljni. Kako je danas ne znam. Čuo sam da se promijenio vlasnik, ali to su samo glasine.

Ako ideš tamo napiši dojmove
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:01   #72
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
To je točno, uobičajena ugostiteljska marža je faktor 3 tj. 200% od nabavne bruto cijene. Sve ostalo je pretjerano, al ak ima prođu i gazdi tak dobro u odnosu na promet lokala....jbga, sorry, ko te pita.
Tak da bi litra otvorenog, "kućnog" vina morala bit 40, 50 kn uvrh, ako ga se nabavlja po npr. cca. 15 kn (pozitivan, svijetli primjer toga s vinom po 5 banki je npr. Grgosova špilja. Dok im je hrana malo über s cijenama ).
Patka bi po računici nabavne cijene na veliko morala bit oko 150-180 kn, a ne 250.
Tu valjda onda računaju i dodatni faktor "egzotike", neš ti...


ios / tt
Kod izraćuna cijena marža kod svih jela ne bi trebala biti ista. tako su nas barem učili u školi. Kod salate kojoj treba vrlo malo vremena za pripremu , i vrlo malo energenata se potroši i tu bi marža trebala biti manja. a naši ugostitelji baš tu nabijaju maržu tako da na salati marža zna biti i 1000 % .
Potpuno mi je jasno da na pečeni patki marža i mora biti veća nego npr naravnom odresku iz tave jer se patka peče više od sat vremena i konvektomat pojede jako puno struje
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:26   #73
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
itekak ga piješ u Majsecovom mlinu i inim restoranima, samo ne želiš vjerovati u to osim ak ne piješ butelje
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Znam što pijem, bilo to otvoreno vino (rijeđe) ili butelje...ma što god ti mislio o tome.
Ma stolno bijelo u Majsecovom mlinu je vrlo solidno (60kn ako se dobro sjecam?) - od istog (lokalnog) proizvodjaca moze se kupiti i poluslatki muskat na case koji pase s desertom. Bolfanov bijeli cuvee je takodjer pristojan, po nabrijanoj cijeni od 10 kn po casi. Crveni cuvee istoga toga Bolfana je koma.

Moj point je da taj restoran ima neopravdano visoke cijene hrane koje su argumentirane toboznjom natprosjecnom kvalitetom hrane i vjestinom kuhara, te nadasve zanimljivom i osvjezavajuce 'drugacijom' ponudom, a realitet je da je hrana vrlo prosjecna i spremljena prek neke stvari, ponuda skucena (u tri navrata u razmacima od po cetiri mjeseca svaki put su mi ponudili cetiri ista glavna jela), te da'drugacije' moze, no ne mora nuzno uvijek biti i dobro.

It ain't Spicek.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 23:46   #74
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Kod izraćuna cijena marža kod svih jela ne bi trebala biti ista. tako su nas barem učili u školi. Kod salate kojoj treba vrlo malo vremena za pripremu , i vrlo malo energenata se potroši i tu bi marža trebala biti manja. a naši ugostitelji baš tu nabijaju maržu tako da na salati marža zna biti i 1000 % .
Potpuno mi je jasno da na pečeni patki marža i mora biti veća nego npr naravnom odresku iz tave jer se patka peče više od sat vremena i konvektomat pojede jako puno struje
pa najveća zarada je na najglupljim stvarima: pomfrit, salate, kruh, a pogotovo na pićima... pivo x2 a vino x3 i tu je najveći napor otvoriti flašu i donijeti ju na stol
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:10   #75
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa najveća zarada je na najglupljim stvarima: pomfrit, salate, kruh, a pogotovo na pićima... pivo x2 a vino x3 i tu je najveći napor otvoriti flašu i donijeti ju na stol
a tek jamnica?

od početne cijene 2,5 kn do 25kn na stolu
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:34   #76
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa najveća zarada je na najglupljim stvarima: pomfrit, salate, kruh, a pogotovo na pićima... pivo x2 a vino x3 i tu je najveći napor otvoriti flašu i donijeti ju na stol
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
a tek jamnica?

od početne cijene 2,5 kn do 25kn na stolu

Dobro, al tak je svugdje pa nemojmo sad zatrolati temu o blagovanju u Zagorju.

Postoji i neki hotel-restoran Puntar (?) u Gornjoj Stubici kod aviona. Bio netko?
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:50   #77
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Postoji i neki hotel-restoran Puntar (?) u Gornjoj Stubici kod aviona. Bio netko?
bio ja, ali prije kojih 4,5 godina... ne pamtim da je bilo ni posebno dobro ni posebno loše... istinizavolju nisam ni naručivao ni plaćao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:57   #78
Thumbs up

Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Za domaću juhu + isto takvu patku sa mlincima (kao glavno jelo), 100 kuna i jest realna cijena.

Ako znaš gdje se to može pojesti dosta jeftinije (a po tvojem upisu bih rekao da znaš), molim te da podjeliš informaciju sa svekolikim forumskim pukom...
a da patka uz malo dobre volje može biti i jeftinija (zajedno s predjelom)

evo primjera:

https://www.ponudadana.hr/Przena-pat...a-88kn-14367_1
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:14   #79
Prijedlog za moderatore

Možda bi bilo dobro da se otvori neka tema tipa...najjeftiniji restorani.

Naime, vidim da itekako na ovom forumu ima ljudi koji cijenu stavljaju na prvo mjesto u gastronomskoj ponudi.

Pa neka tu budu ponude tipa Crno Jaje i sl...razno razne "špajze" kojih po Zagrebu i šire ima nemali broj a gdje se jeftino jede i pije (ne nužno i loše)...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:24   #80
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo dobro da se otvori neka tema tipa...najjeftiniji restorani.

Naime, vidim da itekako na ovom forumu ima ljudi koji cijenu stavljaju na prvo mjesto u gastronomskoj ponudi.

Pa neka tu budu ponude tipa Crno Jaje i sl...razno razne "špajze" kojih po Zagrebu i šire ima nemali broj a gdje se jeftino jede i pije (ne nužno i loše)...
nije sve što je jeftino (i to je diskutabilan pojam) nužno loše, kao niti sve što je skupo po difoltu dobro.

Skupo znade često biti loše, samo što misle da, ako dignu cijene da su ekskluziva i fancy


ako usporedimo Majsecov mlin i Slatinski gaj, ja glasam za Slatinski gaj (pijača bi mogla biti jeftinija), a ti si misli kaj god hoćeš
ming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.