Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2023., 22:18   #1
USB stick format problem

Pozz, imam Kingston Data Traveler G4 16 GB stick, kupljen prije par godina koristio samo jednom da napravim bootabilni USB sa
windowsima 10 preko Rufusa, sve je prošlo ok koliko se sjećam, ali mi se kasnije pojavio neki error na instalaciji, pa sam išao opet
formatirati i tu isto javlja error 'write protected'.

Prepostavljam da je unutra neka datoteka koja ima read only, ne mogu ući da vidim, stick nema na sebi da ručno maknem zaštitu,
u registru sam gledao pod
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies i tražio write protect, ali nemam, trebao bi sam
kreirati, ako bi to pomoglo.

I sad ovaj usb ne mogu koristiti, dok ga stavim windows javlja da ga moram formatirati da bi ga mogao koristiti, ali kad kliknem
format izbaci write proteced error i ne može dalje, hvala na pomoći.

Dosada sam uvijek instalirao windowse sa cd-a, to mi je navika još od 2003 g. ali mi je dvd rom pokvaren pa htio kao i svi sa
USB-a počet za promjenu, međutim dogodilo se to .. iako je preko Rufusa sve prošlo uspješno.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 22:57   #2
Probaj naj prije obrisati particiju npr. sa "Disk menagment" (pazi da ne obrišeš particiju nekog drugog diska već tog od 16GB).
Nakon toga napraviš novu particiju i poslije toga formatiraš.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 23:10   #3
https://i.postimg.cc/T2m12prf/forum-hr.jpg

Ne može nažalost, jedino delete opciju nudi kad kliknem na SSD Disk, ovaj usb kao što se vidi na slici ne mogu odabrati brisanje .. ^^
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 09:57   #4
cmd
diskpart
sel disk 1
clean
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 10:44   #5
https://i.postimg.cc/MTrXGX1d/Untitled.jpg

Opet ista stvar .. :/

Prije clean sam ukucao naredbu 'attributes disk clear readonly', to je uspilo, ali isto nisam mogao formatirati.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 12:47   #6
Probaj ga na drugom kompu, ako ni tamo ne radi baci ga u smeće

Prije toga bih ti rekao da probaš live linux - ali neće ići ako imaš samo taj jedan stick koji ne radi
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 12:52   #7
Ovdje imas sve o tome:
https://www.computerhope.com/issues/ch001617.htm
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 12:53   #8
Ista stvar mi se dogodila s Kingstonom od 64GB. Sam od sebe je postao write protected, i nakon toga ga na niti jedan način nisam mogao formatirati ili ukloniti write protection. Bez problema ga zamijenio za novi jer je još uvijek pod garancijom.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2023., 17:31   #9
stick od 32gb u kauflandu ili sparu kosta 4 eura. onaj od 64 je mozda euro vise. brze ti je tamo kupiti nego pokusati ovaj osposobiti.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.