Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Pogledaj rezultate ankete: U kakav oblik zagrobnog zivota vjerujete
Ne vjerujem u zagrobni zivot (materijalizam) 9 13.64%
Vjerujem u neosobnu onostranost (impersonalizam) 6 9.09%
Vjerujem u individualnu onostranost (raj isl) 17 25.76%
Vjerujem u ponovno radjanje (reinkarnacija) 19 28.79%
Vjerujem u ponovni fizicki zivot (uskrsnuce) 5 7.58%
Ne znam (agnostik) 15 22.73%
Nesto drugo (objasni sto) 8 12.12%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 66. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 21:42   #21
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Siguran sam da postoji život nakon materijalne smrti.
To je oslobođenje duše od okova materija i tijela i prelazak u duhovni svijet gdje su duše slobodne u Kraljevstvu Nebeskom.I sretan sam što ću susresti svoje preminule članove obitelji opet i što ću vidjeti Gospodina Stvoritelja.Materijalnu smrt smatram oslobađanjem.
Što će raditi gore u duhovnom svjetu??
Kako to zamišljaš??
Možeš li bar jednu situaciju da nekako osmisliš osim pjevanja bogu jer to sam čuo podosta puta.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:55   #22
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Što će raditi gore u duhovnom svjetu??
Kako to zamišljaš??
Možeš li bar jednu situaciju da nekako osmisliš osim pjevanja bogu jer to sam čuo podosta puta.
Uživati,a svako zamišlja na svoj način.
Pjevanje Bogu ,a stvarno si ga...Šta ćemo pjevat Bogu?
Što se mene tiče možemo pjevat,i Bogu i vragu,bilo tkome,i po izboru.

Ja zamišljam da će prevladavati ljepota,ljubav,vječna ugoda,opuštenost,bit ćemo lagani ko perca,nema bremena od problema i dugova.
To ja zovem zasluženim odmorom nakon življenja.
pahulja8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:00   #23
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Što će raditi gore u duhovnom svjetu??
Kako to zamišljaš??
Možeš li bar jednu situaciju da nekako osmisliš osim pjevanja bogu jer to sam čuo podosta puta.
Kako to zamišljam,hm...teško je to riječima izraziti,ali mogu pokušati.
U duhovnom svijetu ne vjerujem da vrijede zakoni fizike kao u ovom materijalnom.Sve je sjajno i vječni je dan.Nema sunca i planeta.Nema vremena u nama poznatom smislu vremena.Duše mogu poprimati različite oblike i forme,mogu letjeti kao ptice i plivati kao ribe.Čak ne vjerujem da tamo ima zraka kao tu na ovom planetu.Mislim da je sve u eteru.Stvoritelj je sveprisutan u svakoj stvari i svakom djeliću toga mjesta.Tamo nema sumnje.Osjeća se samo velikiiii mir,ljubav i radost.Spokoj je možda prava riječ.Tamo se osjeća spokoj.
To je ono što ja vjerujem da jest,ali ne mora biti tako.
U Otkrivenju se govori o Nebeskom Jeruzalemu...nešto nalik tome...
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:05   #24
Sviđa mi se ova teorija o reinkarnaciji. Svaki put se ponovno rodiš, sam biraš roditelje na nekom dijelu naše Zemlje. Biraš gdje i kada ćeš se roditi, dakle biraš i roditelje.
Smisao ovih opetovanih reinkarnacija jest da prođeš i doživiš sva moguća iskustva, svaki put postaješ bolji, svjesniji, duhovniji - dok ne dođeš do kraja, tj. sjedinjenja s Jednim, s Ljubavi, sa beskrajnom svemoćnom Energijom.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:10   #25
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Kako to zamišljam,hm...teško je to riječima izraziti,ali mogu pokušati.
U duhovnom svijetu ne vjerujem da vrijede zakoni fizike kao u ovom materijalnom.Sve je sjajno i vječni je dan.Nema sunca i planeta.Nema vremena u nama poznatom smislu vremena.Duše mogu poprimati različite oblike i forme,mogu letjeti kao ptice i plivati kao ribe.Čak ne vjerujem da tamo ima zraka kao tu na ovom planetu.Mislim da je sve u eteru.Stvoritelj je sveprisutan u svakoj stvari i svakom djeliću toga mjesta.Tamo nema sumnje.Osjeća se samo velikiiii mir,ljubav i radost.Spokoj je možda prava riječ.Tamo se osjeća spokoj.
To je ono što ja vjerujem da jest,ali ne mora biti tako.
U Otkrivenju se govori o Nebeskom Jeruzalemu...nešto nalik tome...
Ok za letjeti.
Ali nije mi jasno kako plivati kao riba kad nema planete tj čvrsta tjela koja drži vodu.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:17   #26
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ok za letjeti.
Ali nije mi jasno kako plivati kao riba kad nema planete tj čvrsta tjela koja drži vodu.
Ha,čuj nije ni meni baš sve jasno...Kad bih sve to razumio bih bih poput Stvoritelja.
Samo vjerovanje da tamo ne vrijede zakoni fizike meni je dovoljno da priznam da ne znam.Možda doznam odgovore na onom duhovnom svijetu u Nebeskom Jeruzalemu.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:42   #27
Ja verujem da posle smrti tahjonski entiteti iz sedme dimenzije uzimaju nasu dusu i odnose je na Sirijus.
Nakon sto je tamo ociste, sto dusa dozivljava kao uglavnom ugodno draskanje, ona bira na kojoj ce se planeti i sa kim ponovo utjeloviti.
Neke duse medjutim umiru od dosade, ili zato sto nisu bile dobre, te na neki nacin izgube svo secanje tj. dobiju amneziju i onda moraju poceti sve iz pocetka, dok neke druge postaju saradnici, vec spomenutih tahjonskih entiteta i prelaze na novu razinu i na krilima vetra odlaze da stvaraju nove galaksije.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:43   #28
Ja ne vjerujem da postoji smrt.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:37   #29
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Samo ljudi stvaraju besmislene koncepte, kao što je Stvoritelj.....
Sigurno se nikad nisi zapitao dali griješiš kad je riječ o Stvoritelju? Nisi nikad pomislio da nekomu duguješ zahvalnost za zdravlje, pamet?
Stvarno misliš da je sve što imaš samo palo s neba?
Preispitaj se, i poslušaj ponekad riječ Božiju.
Vjera ti neće nauditi! Samo ti može dati snagu i učinit te boljim čovjekom!
Valerija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:38   #30
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ja verujem da posle smrti tahjonski entiteti iz sedme dimenzije uzimaju nasu dusu i odnose je na Sirijus.
Nakon sto je tamo ociste, sto dusa dozivljava kao uglavnom ugodno draskanje, ona bira na kojoj ce se planeti i sa kim ponovo utjeloviti.
Neke duse medjutim umiru od dosade, ili zato sto nisu bile dobre, te na neki nacin izgube svo secanje tj. dobiju amneziju i onda moraju poceti sve iz pocetka, dok neke druge postaju saradnici, vec spomenutih tahjonskih entiteta i prelaze na novu razinu i na krilima vetra odlaze da stvaraju nove galaksije.
Ovo još nisam čula!!!
Valerija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:44   #31
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
O, ima te ima. Kad "umreš" zinuće ti vilica od iznenadjenja. Biće ti drago da nije gotovo, "ima još, uraa", ali će ti i biti žao što se nisi bolje pripremio u ovom životu. Tad će biti kasno, iako pakao ne postoji, postoje stupnjevi kvaliteta života "poslije", na koje nakon "smrti" ne možemo više uticati. Nitko neće goriti u paklu, ali će biti i osjećaja "mogao sam više i bolje", "da sam znao" i slično.
Ovakonešto sam već puno puta rekla ...e baš tako ,kako će se neki iznenaditi ...ono ..pa nisam znao ,pa da sam znao nebi ja ,pa mogu li sad popravit ......itd.. itd ..Da ,ŽIVOT tek počima poslije smrti ,poslije ovog "života "...znači duboko sam uvjerena u život poslije smrti ...."budite uvijek budni da vas ne zatekne nespremne "ali u pravom smislu a ne tek tako ...Bog gleda u srca ljudi a ne u njihove isprazne riječi
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:48   #32
Quote:
Valerija79 kaže: Pogledaj post
Sigurno se nikad nisi zapitao dali griješiš kad je riječ o Stvoritelju? Nisi nikad pomislio da nekomu duguješ zahvalnost za zdravlje, pamet?
Stvarno misliš da je sve što imaš samo palo s neba?
Preispitaj se, i poslušaj ponekad riječ Božiju.
Vjera ti neće nauditi! Samo ti može dati snagu i učinit te boljim čovjekom!
Ne ,sve je nastalo velikim praskom ..a kažu možeš se moliti i crvenkapici i zahvaljivati na isto ti dođe ...
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:54   #33
Nema ničega nakon smrti. Kad mozak umre,gotovo je. Nitko se nikad nije vratio iz mrtvih.
__________________
"The more the universe seems comprehensible, the more it seems pointless."

Steven Weinberg
Dantach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:23   #34
Quote:
Dantach kaže: Pogledaj post
Nema ničega nakon smrti. Kad mozak umre,gotovo je. Nitko se nikad nije vratio iz mrtvih.
Zašto bi se vraćali ?
Mi idemo tamo ,takav je red stvari ,zar ne ?
Nekima je mozak mrtav već sad pa su još živi
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:26   #35
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Zašto bi se vraćali ?
Mi idemo tamo ,takav je red stvari ,zar ne ?
Nekima je mozak mrtav već sad pa su još živi
Da,apsolutno se slažem. Pogledaj samo radikalne vjernike.

Ja bi volio vjerovati u to,ali nažalost radi se samo o lijepim pričama.
__________________
"The more the universe seems comprehensible, the more it seems pointless."

Steven Weinberg
Dantach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:37   #36
Quote:
Dantach kaže: Pogledaj post
Da,apsolutno se slažem. Pogledaj samo radikalne vjernike.

Ja bi volio vjerovati u to,ali nažalost radi se samo o lijepim pričama.
Nisi me razumio ja mislim obrnuto ,pogledaj samo oškrnute ateiste za jedno lijepo iskustvo ....lijepe priče su svuda oko nas i ružne naravno
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:40   #37
Quote:
Dantach kaže: Pogledaj post
Da,apsolutno se slažem. Pogledaj samo radikalne vjernike.

Ja bi volio vjerovati u to,ali nažalost radi se samo o lijepim pričama.
Iliti ..volio bi se zaljubiti ali ne vjerujem u ljubav ..ljubav ne postoji ,niko ju nikad nije vidiolijepe priče za naivce
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:48   #38
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Nisi me razumio ja mislim obrnuto ,pogledaj samo oškrnute ateiste za jedno lijepo iskustvo ....lijepe priče su svuda oko nas i ružne naravno
Kako god ti kažeš.
__________________
"The more the universe seems comprehensible, the more it seems pointless."

Steven Weinberg
Dantach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:49   #39
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Iliti ..volio bi se zaljubiti ali ne vjerujem u ljubav ..ljubav ne postoji ,niko ju nikad nije vidiolijepe priče za naivce
O čemu ti? Kakve veze ima to sa tvojim pričicama?
__________________
"The more the universe seems comprehensible, the more it seems pointless."

Steven Weinberg
Dantach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:52   #40
Quote:
Dantach kaže: Pogledaj post
O čemu ti? Kakve veze ima to sa tvojim pričicama?
Ma ništa ,neda mi se crtati ...mislim ipak da kužiš
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.