Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 11:42   #41
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ali, ako stvarno vjeruješ da ti mobitel toliko šteti u blizini trbuha, zašto ga onda i dalje koristiš?
Naime, kad razgovaraš onda ti je u irektnom kontaktu sa glavom i ako ćemo krenuti sa tezom da su štetni, mislim da ti na taj način uzrokuje puuuuno veću štetu.

Imam jednog lika na poslu. U blizini stana su mu podigli baznu stanicu jednog od operatera. I frajer dignuo frku, bile novine, građ. inspekcija, tuži se itd.
E, sad. Cijela situacija je smiješna iz jednog jednostavnog razloga. Frajer ima 3 mobitela.
A jer mi ne škodi mi kad je malo odmaknut. Uostalom, koliko me pamćenje služi, samo sam jednom u životu držala mob na uhu 2+ sata u komadu. Nemam pojma dal' bi me glava zabolila da to svakodnevno prakticiram.
Bogamu, nisam ja fanatik koji misli da nas kroz velike zavjere pokušavaju pretvoriti u robove bez vlastite volje....il' koji je već trenutno spin u modi....a i neki klinac znam o fizici, o medicini dosta manje-tu natucam, al' de daj kakav realan pokušaj objašnjenja, shvatit ću ga garant...nemoj me poredit s čudnim kolegama i njihovim besmislicama.

Off...Zašto je dosta ljudi s ovog pdf-a vazda napižđeno i željno sve dočekuje na nož? Vođe vam je teško pisat, čak i kad nikakav drugi motiv nemaš doli što 'o'š pomoć nekom....



Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nastavi do kraja rečenice, citat kaže i "other health effects". Ako ne vjeruješ mom citatu, web WHO-a ti je dostupan.
Pa s tim citatom me gugletanje nije odvelo na WHO, nego na Wikipediju. Ali gugletanju sam dala samo prve 2 stranice, dok na samoj WHO stranici daju i malo šire objašnjenje.
Quote:
Zaključak je očit iz tvoje posprdne zadnje rečenice u kojoj kontrastiraš svoje iskustvo i istraživanja koja plaća industrija mobitela.
Da očit je. Za tele-tvrtke mi puca njojo, a za WHO sam te tražila linak. Mislim da je svakome jasno da niti jedna (a ne samo telekomunikacijska) tvrtka neće (bez prisile) uokolo plasirati izvješća koja im ne idu u prilog.
Quote:
Dakle, hoćeš reći da je:

1) tvoje iskustvo umišljaj,
2) imaš nocireceptore i/ili druga svojstva organizma sasvim različita od milijuna ljudi i testnih životinja koji redovito podnose puno veće intenzitete od jednog mobitela (koji dok se ne koristi prilično rijetko emitira baznoj stanici signal).

Je li to?
Ne, hoću reći da nemam blage veze koja je od mobitelovih karakteristika uzrok mojoj trbuhobolji i da se čak niti nisam drznula natucati o tim uzrocima. Isto tako nemam blage veze zašto me ništa ne boli kad je udaljen od mene svega pola metra.

Kakve veće intenzitete? Tj., intenzitete čega? Podnosim ja sama razne veće intenzitete, svakodnevno i bez ikakvih posljedica.

Ehm, da, natjerana tvojom nevoljkošću davanja linkova na istraživanja na koja se stalno pozivaš, nađoh sasvim, ovako laički, moguće objašnjenje glede mog trbuha. Sve me strah i napisati, budući da su mi iskustva bezvrijedna, a zaključci glupi.


Daklem, piše WHO, a i neki drugi, da se na frekvencijama rada mobova većina energije apsorbira preko kože što rezultira malim rastom temperature tih djelova kože i drugih organa koji se već u blizini nalaze. (Doduše, još nisam izgugletala koliki je taj porast.) Kad se dugo vozaš na biciklu, na sličan način kao i kod trčanja, neki dijelovi tijela ti se osjetno hlade znojenjem (meni su trbuh i ovaaaj, sise, totalno promrznuti).
E sad, čini mi se da bi skroz imalo smisla da ako umjetno grijem (mobitelom) dio tijela koji bi se u tom trenutku trebao prirodno hladiti (trbuh), a to traje satima, postoji sasvim realna mogućnost da to izazove bolove u tom dijelu tijela. To bi ujedno objasnilo i zašto me ništa nije bolilo kad maknem mob pola metra dalje.

I čini li se tebi to mogućim? Budi nježan, lijepo molim, bez šizovitih slika, ovo je samo pokušaj.
Oh, i fino zafvaljujem što si se kanio velikog bahatluka, ironija mi ne smeta.

Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Nisam ti se rugao.No prilično je nevjerojatno da je tvoja bol u trbuhu povezana s EM zračenjem mobitela u pederuši.Čak i da si stalno imala nekog na vezi (tad je zračenje mnogo jače).To je neionizirajuće zračenje i nije sigurno koliko je takvo dugoročno opasno ako se pretjerava svakodnevno sa sat-dva telefoniranja na mob.
Meni se ovo što sam gore napisala čini kao prihvatljiva mogućnost. Ali, otvorena sam za prijedloge, pucaj....fakat nemam pojma zašto me bolilo, ovo mi je ujedno i prvi pokušaj objašnjenja.
Quote:
Zato se uvede neke regulative za najosjetljivije u populaciji kao što su trudnice i djeca.To je po onoj "better safe than sorry".
A koliko ti godina misliš da ja imam, ako kontaš da prije tih 10-ak spomenutih (ustvari, nakon preciznije računice ispalo je da ih je 11) nisam bila, ako ne već dijete, al' ono bar u grupi mladeži?
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Možda si jednostavno imala ciglu od mobitela i labavu pederušu koja te je udarala u trbuh svaki put kada bi prenijela težinu na drugu pedalu.
Pa je, bila je cigla (tada drugi nisu ni postojali), ali...nosila sam i teže stvari u torbici, pa me nije bolilo.

Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
A da te nije jednostavno nažuljao?
A baš samo i uvijek jedino on?

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
U skladu s tumačenjima štono ti već drugi ovdje rekoše, a svode se na to da mobitel ima svoju masu, možeš načiniti posve jednostavan pokus. Ugasi mobitel i vozi se s njime. Ugašen sigurno neće ništa zračiti, a ako se pojave iste posljedice, onda će one očito biti poradi samog mobitela, a nečeg što iz njega izlazi.
U suprotnom, pokazat ćeš da ti smetaju baš radiovalovi.
Ah, u međuvremenu sam počela biciklirati u overolu, a pa je nezgodno staviti torbicu ispod. A za nositi samo biciklističku majicu su mi trenutno preniske temperature. Do proljeća ništa od pokusa.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:07   #42
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
A jer mi ne škodi mi kad je malo odmaknut. Uostalom, koliko me pamćenje služi, samo sam jednom u životu držala mob na uhu 2+ sata u komadu. Nemam pojma dal' bi me glava zabolila da to svakodnevno prakticiram.
Bogamu, nisam ja fanatik koji misli da nas kroz velike zavjere pokušavaju pretvoriti u robove bez vlastite volje....il' koji je već trenutno spin u modi....a i neki klinac znam o fizici, o medicini dosta manje-tu natucam, al' de daj kakav realan pokušaj objašnjenja, shvatit ću ga garant...nemoj me poredit s čudnim kolegama i njihovim besmislicama.

Off...Zašto je dosta ljudi s ovog pdf-a vazda napižđeno i željno sve dočekuje na nož? Vođe vam je teško pisat, čak i kad nikakav drugi motiv nemaš doli što 'o'š pomoć nekom....
Nisam te ja mislio napadati, a kolegu s posla sam više općenito uzeo kao primjer nelogičnosti u postupanju.
Al ajmo se vratit na tvoj primjer.
1. OK, mobitel nije 3 sata na glavi. Ali u ta 3 sata koliko je on u blizini trbuha, on zrači puno manje nego za vrijeme telefoniranja.
I opet ispada da je jače zračenje kad je u blizini glave
2. Čak i da je mobitel odmaknut od glave, ipak je u neposrednoj blizini dok je u punom pogonu, za razliku od ovog dok je prislonjen na trbuh, ali uz (neznantne) barijere u stanju mirovanja.
Samo sa htio reći zašto smatram da bol u tvojem trbuhu nije uzrokovana zračenjem mobitela
Ona dva primjera su čisto da se prikaže histerija (koja postoji neovisno o teorijama zavjere) oko štetnosti baznih stanica i mobitela. A točno si mogu zamislit prizor susjede Ljerke: Primjećuje baznu stanicu, hvata se za mobitel i javlja svima okolo kako će ju sad to ozračit...
iz ne znam kojeg razloga mi je ova fotka pala na pamet
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:12   #43
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne postoji "frekvencija vode".

Ajmo ljudi, nađite neku srodnu temu, da ovo opet ne ispadne flame troll war.
Kako ne postoji. Naravno da postoji frekvencija molekule vode. Svaka molekula materije ima svoju rezonantu frekvenciju čija amplituda ovisi direktno o temeraturi materije. Postoji rezonantna frekvencija molekule vode. Ona iznosi 2.45GHz. Znaci molekula vode koja se sastoji od H2O cijel vibrira s 2.45GHz. Frekvencija radio vala GSM aparat je oko 1GHz. Posto nijejedan spektar nije cist postoje harmonici u tom radio signalu. Neki od harmonika GSM aparata koji je na glavi uzrokuju povećanje amplitude vibracije molekule vode. A posto je cijelo ljudko tijelo najviše od vode to dovodi do zagrijavanja vode u glavi. Samo je pitanje koliko!?
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:40   #44
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Off...Zašto je dosta ljudi s ovog pdf-a vazda napižđeno i željno sve dočekuje na nož?
Hmm mislim da je frustracija u pitanju;mahom seksualnog podrijetla. Nedavno ,najviše me iznenadila ta misao o jednoj forumašici za koju možda nitko iz njene okoline,a kamoli drugi na forumu ,ne bi rekao da je baš to u pitanju.Može bit da griješim jer to nekad i stručnjaci teško prepoznaju,ali imam sestričnu u familiji sa freaking identičnim obrascem reagiranja i još nekim okolnostima.Obje su inteligentne,a mislim i kvalitetne osobe pa mi žao.

Quote:
Ne, hoću reći da nemam blage veze koja je od mobitelovih karakteristika uzrok mojoj trbuhobolji i da se čak niti nisam drznula natucati o tim uzrocima. Isto tako nemam blage veze zašto me ništa ne boli kad je udaljen od mene svega pola metra.
Ak je bio cigla da nije imao i onu kratku antenu na vrhu?
Možda te to malo više pritiskalo i kvrckalo po tibici kad voziš.
Šalu na stranu,al nema teorije da je toplinski efekt uzrok boli.Prijašnje generacije mobitela (starije od 10 god) su radili na nešto nižoj radnoj frekvi, ali unatoč tome, mislim da su imale i veću prosječnu snagu od današnjih kutija za šibice.Ako si nešto osjetila što se tog tiče to bi bilo porast temperature na površini kože -receptori za registraciju topline su ionako na koži,a kad bi bolilo zbog kuhanja unutra tad bi bilo prekasno (teža oštećenja).Ovdje to nije srećom slučaj. Naglašavam da su dozimetrija i SAR nivoi za područje 0.5 Ghz-10 Ghz predmet aktualnih istraživanja i još nije donesen konačni zaključak struke. Prije 40-tak godina mislilo se da niski SAR nivoi kojima su ljudi izloženi zbog magnetskog polja dalekovoda u blizini uopće su dugoročno gledajuć bezopasni.Danas baš nisu jako sigurni u to.


Quote:
A koliko ti godina misliš da ja imam, ako kontaš da prije tih 10-ak spomenutih (ustvari, nakon preciznije računice ispalo je da ih je 11) nisam bila, ako ne već dijete, al' ono bar u grupi mladeži?
Nadam se da nisi u djetinjstvu bila ranjena sitnom sačmom.To bi već mjenjalo situaciju.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:24   #45
Malo interneta. I citanja. Molekula vode nema jednu rezonatnu frekvenciju. Zbog blizine molekula imaju priguseno osciliranje od 10GHz do 50GHz. led i para je druga priča tu postoji rezonantna frekvencija kristalne rešetke leda i same molekule u pari. Medutim problem je u dipolnosti molekule H2O. Zbog te dipolnosti molekule vode i masti u našem tijelu dobro absorbiraju elektromagnetski val koji generira odašiljač u mobitelu od 2W iz točkastog izvora prema svim smjerovima. Problem je i blizina mobitela našem tijelu i nažalost glavi, koji je jako blizu. GSM koristi MSK modulaciju koja je faza modulacija. Znači ako mobitel radi na 1.2GHz šalje se radio val od 1.2GHz i 2.4GHz. S tim da taj spektar nije čist jer se uvijek šalju i harmonici. Mobitel u voice modu rada je u stalnoj vezi s baznom stanicom i tada je zracenje najvece. Ono sto je sigurno, pricajuci na mobitel čovjek sigurno zagrijava sam sebi mozak, samo pitanje je koliko mu to smeta za zdravlje.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:12   #46
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
http://dalje.com/hr-zivot/pretjerana...r-mozga/310005
nisam čitao ovdje ali evo ti...
svako živo tjelo na ovoj planeti nosi na stotine tumora u sebi ali su oni u staničnom obliku možda, vrlo su mali i organizam se svakodnevno s njima bori.
isto tako i hiv imamo svi ali smo zdravi i ne širimo ga, ni ne bolujemo od njega.
nije to hiv u naprednoj fazi bolesti kao ni tumor, ali je svejedno u nama. da nije nebi niti nikad mogli biti zaraženi njime

dovoljno je citirat samo naslovni red odavdje
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...-na-mozgu.html ::
"Potencijalna veza između mobitela i tumora na mozgu može biti slična vezi pušenja i raka pluća, upozoravaju američki znanstvenici."
ali ovo je jako smiješno što ja pišem, očito si ti taj koji je napušen...
Očito nisi čitao. Jer da jesi, vidio bi da sam u pravu.

Ne, svaki živi organizam na Zemlji ne nosi stotine tumora. Tumor je razvijeno kancerozno tkivo.
U organizmima (i to ne svima) se tu i tamo pojavljuju stanice koje se otmu mitotičkoj kontroli, ali se ubrzo unište. Ne tumori. Velika je razlika u pitanju i ne možeš se izvlačiti na lapsus.

Bit je u tome da su neke kratkoročne studije uz pomoć korištenja nekih metoda pokazale da postoje blage korelacije između intenzivnog izlaganja dotičnim radiovalovima i mikrovalovima i statističke pojačane pojave tumora.
Pazi, siguran sam da nećeš razumjeti što sam napisao. Netko tko ne zna razliku između magnetnog polja i elektromagnetnog vala sigurno ne barata znanstvenim rječnikom.

Znanost ti ne trpi pazar-talk. "To je vako, a nije nako."

Te studije nisu ni približno dobre za konkretni zaključak, niti su izvedene na način da se radio konkretni pokus. To su statistički radovi koji upozoravaju na korelacije.



A što se tiče laptopa, njega nije zdravo držati u krilu dulje vrijeme iz istog razloga što nije dobro držati vruću ciglu ili termofor. Testisima i jajnicima, a pogotovo testisima nije drago kad ih se lokalno pregrijava. Dakle bit je u kondukcijom prenošenoj toplini.
Mikrovalovi i radiovalovi mobitela djeluju na način da izuzetno slabo zagrijavaju radijacijom. Doduše, one toplinske slike ne uzimaju u obzir da se tijekom razgovora na jednoj strani glave gomila toplina samim time jer sprječavamo izračivanje tjelesne topline zato što smo na facu prislonili komad plastike. Zato su tako spektakularne.




Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Kako ne postoji. Naravno da postoji frekvencija molekule vode. Svaka molekula materije ima svoju rezonantu frekvenciju čija amplituda ovisi direktno o temeraturi materije. Postoji rezonantna frekvencija molekule vode. Ona iznosi 2.45GHz. Znaci molekula vode koja se sastoji od H2O cijel vibrira s 2.45GHz. Frekvencija radio vala GSM aparat je oko 1GHz. Posto nijejedan spektar nije cist postoje harmonici u tom radio signalu. Neki od harmonika GSM aparata koji je na glavi uzrokuju povećanje amplitude vibracije molekule vode. A posto je cijelo ljudko tijelo najviše od vode to dovodi do zagrijavanja vode u glavi. Samo je pitanje koliko!?
Molekula vode ima niz diskretnih frekvencija koje su tu zbog osciliranja vezanih elektronskih parova. Vrlo razrijeđena vodena para (vakuumska cijev, nebule u svemiru) pokazuje diskretno zračenje i tako se i detektira.

Tekuća voda nema frekvenciju osciliranja. Nema zato što se radi o kvadrilijunima molekula u kaotičnom gibanju, koje međusobno rasipaju primljenu energiju. Tekuća voda zrači u više-manje kontinuiranom spektru.

Dakle, da, mikrovalovi slabije ili jače djeluju na molekule vode, ali ne radi se o diskretnoj pojavi.
I svakako se ne radi o tome da je mobitel mikrovalna pećnica. Uspoređivati to dvoje je potpuno besmisleno.




Molim naći stariju temu, hvala. (tko prvi, njegovo)
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 12.11.2010. at 15:19.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:31   #47
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Samo sa htio reći zašto smatram da bol u tvojem trbuhu nije uzrokovana zračenjem mobitela
Znači misliš da ne može imati veze ni s onom temperaturom o kojoj pisah? A pih, sve mi se uklapalo.
Quote:
Ona dva primjera su čisto da se prikaže histerija (koja postoji neovisno o teorijama zavjere) oko štetnosti baznih stanica i mobitela.
Meni se ne čini baš logičnim da je riječ o histeričnoj boli, iz razloga što sam tek koji mjesec nakon bolova, slučajnim nenošenjem mobitela, došla na ideju da me on smeta.

Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Hmm mislim da je frustracija u pitanju;mahom seksualnog podrijetla. ...
Šta misliš da prirodnjački (pod)forumaši kronično pate od manjka seksa, pa se to manifestira i kroz pisanje?
Quote:
Ak je bio cigla da nije imao i onu kratku antenu na vrhu?
Možda te to malo više pritiskalo i kvrckalo po tibici kad voziš.
Je, imao je vanjsku antenu. Ali više ja tako pikajućih stvari nosam u pederuši. "Bolje" bi me mogli pikat npr. imbusi od te antenice, a s njima nemam problema.
Quote:
Šalu na stranu,al nema teorije da je toplinski efekt uzrok boli.
Dobro mi je zvučalo.
Quote:
Ako si nešto osjetila što se tog tiče to bi bilo porast temperature na površini kože -receptori za registraciju topline su ionako na koži,a kad bi bolilo zbog kuhanja unutra tad bi bilo prekasno (teža oštećenja).
Iskreno, ne vjerujem da bih osjetila samu promjenu temperature kao nekakvu samostalnu pojavu.
Quote:
Nadam se da nisi u djetinjstvu bila ranjena sitnom sačmom.To bi već mjenjalo situaciju.
Ma neeee, pa ja sam u finom gradu odrasla. Kod nas su ovi s voćnjacima patrone punili solju.
Kako bi to mijenjalo situaciju?
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:49   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Očito nisi čitao. Jer da jesi, vidio bi da sam u pravu.

Ne, svaki živi organizam na Zemlji ne nosi stotine tumora. Tumor je razvijeno kancerozno tkivo.
U organizmima (i to ne svima) se tu i tamo pojavljuju stanice koje se otmu mitotičkoj kontroli, ali se ubrzo unište. Ne tumori. Velika je razlika u pitanju i ne možeš se izvlačiti na lapsus.

Bit je u tome da su neke kratkoročne studije uz pomoć korištenja nekih metoda pokazale da postoje blage korelacije između intenzivnog izlaganja dotičnim radiovalovima i mikrovalovima i statističke pojačane pojave tumora.
Pazi, siguran sam da nećeš razumjeti što sam napisao. Netko tko ne zna razliku između magnetnog polja i elektromagnetnog vala sigurno ne barata znanstvenim rječnikom.

Znanost ti ne trpi pazar-talk. "To je vako, a nije nako."

Te studije nisu ni približno dobre za konkretni zaključak, niti su izvedene na način da se radio konkretni pokus. To su statistički radovi koji upozoravaju na korelacije.
čekaj, za što ti mene optužuješ. što sam krivo rekao ? normalno da magnetno polje proizvodi el magnetne valove. što sam trebao naglasiti el polje, pa znamo o čem pričamo u temi ili si ti supra inteligentana visost s kojom se samo može pričati znanstvenim jezikom. kao el.tehničar mnogo znam o el.magnetu i valovima ali nisam toliko pun sebe da vam sad tražim tisuče greška u ovome podforumu...
opa imamo još greška... čija če sad visost gramatiku mi ispravljati...
svatko imalo obrazovano biće znati će da je mobitel kučanski aparat sa največim postotkom štetnosti po ljudsko zdravlje.
još uvjek smatram da je magnetno polje dovoljna riječ za kontekst teme. valovi elektomagnetskog polja mogu biti samo pametovanje ili spamanje teme.
dal ti dođeš u trgovinu i kažeš dajte mi Liquid Crystal Display Monitor ili kažeš dajte mi LCD ? ko što bi ti se smijao prodavač da mu kažeš ono prvo tako ti se sad smijem ja

Zadnje uređivanje Endimion17 : 17.11.2010. at 09:56. Reason: korekcija QUOTE funkcije
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:17   #49
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Šta misliš da prirodnjački (pod)forumaši kronično pate od manjka seksa, pa se to manifestira i kroz pisanje?
Ne treba biti samo nedostatak seksa.Može biti i zbog lošeg seksa , raznih seksualnih trauma,nezadovoljstva vezom itd.

Quote:
Ma neeee, pa ja sam u finom gradu odrasla. Kod nas su ovi s voćnjacima patrone punili solju.
Kako bi to mijenjalo situaciju?
Sačma je bila zafrkancija .
Savjet ako hoćeš smanjiti SAR:drži mob malo dalje od uha kad telefoniraš.
Već 1 cm smanjuje apsorpciju za oko 50%.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:31   #50
Nije to bas naivno. Ima vise efekata a to je jedan od njih. Evo tu na wikipediji bas ima o dielektricom grijanju mobitela. Postoji elektromagnetsko zracenje posoji molekula vode koja voli to. Istina dosadasnja testiranja su dobra, za zdravlje, a to je zasad. Dobra stvar je sto krv cirkulira pa se tkivo ne moze tako lako zagrijati. Madjutim osim krvi i u stanicama ima vode, a molekule vode vole taj elektromagnetski spektar. Mobilna tehnologija je stara sve skupa 20godina s tim zadnjih 10 godina je u pravoj upotrebi, i sve je to jos frisko. Treba proci jos godina dok se vidi statisticki u populaciji utjecaj zracenja na zdravlje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_...ion_and_health
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:12   #51
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
a molekule vode vole taj elektromagnetski spektar.
Predlažem da se na ovom forumu zabrani pisanje onima koji spominju EM spektar, a nemaju ideju što je to.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:58   #52
Cim se spominje zabrana, nije dobro sudjelovati u daljnjim raspravama jer cim tematske rasprave idu u osobne a tu nema kraja ni smisla. Svaki izlaz radio odasiljaca se podesava za jednu frekvenciju. Medutim generiranje ovako visokofrekventnog signala u mobitelu se radi digitalno. Ulaz u odasiljac antenu u ovakom sustavu nije fina sinusoida vec vecinom pravokutni signal il stepenicasi signal, koji osim frekvencije nosilaca ima u svom spektru jos frekvencija njegovih harmonika. U eter se osim zeljene frekvencije generira i jos neke dodatne frekvencije radio signala. Radio val je podskup , gledano frekvencijski, elektromagnetskog vala.
Zao mi je krivo sam procjenio bez veze sam upao u privatnu, ne otvorenu raspravu. Uzivajte
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:49   #53
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Ona iznosi 2.45GHz. Znaci molekula vode koja se sastoji od H2O cijel vibrira s 2.45GHz. Frekvencija radio vala GSM aparat je oko 1GHz. Posto nijejedan spektar nije cist postoje harmonici u tom radio signalu. Neki od harmonika GSM aparata koji je na glavi uzrokuju povećanje amplitude vibracije molekule vode. A posto je cijelo ljudko tijelo najviše od vode to dovodi do zagrijavanja vode u glavi. Samo je pitanje koliko!?
Točnije rekao bih voda dosta apsorbira zračenje upravo te frekvencije. Test bi mogao biti vrlo jednostavan. Uzmu čašu s vodom, stavi pored nje dva-tri mobitela, izmjeri temperaturu vode nečim preciznim, upali mobitele i kreni ih nazivati, uspostavi vezu, i nakon par minuta ponovo izmjeri temperaturu vode u čaši. Pa ćemo znati. To je znanstveni pristup.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:20   #54
Ne razumijem kakve su to specijalne frekvencije vode. Možda kada bi imali izolirane molekule vode? Kao tekućina s velikim brojem molekula, ona ima ovakvu apsorpcijsku krivulju (crvena isprekidana linija). Ne vidim neka specijalne pikove u području mobitela (par GHz).

__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:47   #55
Ako se dobro sjećam grafa iz Jacksona, voda dobro apsorbira sve valne duljine osim vidljivog područja.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:00   #56
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam grafa iz Jacksona, voda dobro apsorbira sve valne duljine osim vidljivog područja.
Dobro se sjećaš.

__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:44   #57
Općenito,tkiva se ne mogu uspoređivati sa vodom ni permitivno,a kamoli konduktivno.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:27   #58
Lightbulb

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Predlažem da se na ovom forumu zabrani pisanje onima koji spominju EM spektar, a nemaju ideju što je to.
jel mobiteli zrace fotone?
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:56   #59
Nisam znao za ova dva grafa. Iskreno, ja sam mislio da je absorbcija elektromagnetskog vala na 2.5GHz velika i da tu ima neke pikove, zbog mikrovalne, al ocito je tamo drugi efekt u pitanju.
Ocito molekula vode u tom agregatnom stanju nema rezonantu frekvenciju vec ima kontinuiran spektar, jer jedna molekula drugoj smeta. Sto je s molekulom H2O kad je led il kad je vodena para? Kad je led molekula vode je u kristalnoj resetci i ta resetka vibrira zbog temperature. Kad je vodena para ona bi trebala isto vibrirati.Jer sve molekule slobodne vibriraju zbog temperature. Jel mozda netko zna kolike su ove frekvencije?
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:47   #60
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Nisam znao za ova dva grafa. Iskreno, ja sam mislio da je absorbcija elektromagnetskog vala na 2.5GHz velika i da tu ima neke pikove, zbog mikrovalne, al ocito je tamo drugi efekt u pitanju.
Ocito molekula vode u tom agregatnom stanju nema rezonantu frekvenciju vec ima kontinuiran spektar, jer jedna molekula drugoj smeta. Sto je s molekulom H2O kad je led il kad je vodena para? Kad je led molekula vode je u kristalnoj resetci i ta resetka vibrira zbog temperature. Kad je vodena para ona bi trebala isto vibrirati.Jer sve molekule slobodne vibriraju zbog temperature. Jel mozda netko zna kolike su ove frekvencije?
Ovdje ti je graf za led, vodu i paru. Za vodu je prilično gaussolik dok je za paru pilast.

__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.