Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2013., 13:07   #1
La hija del mariachi (2006-2007)




La Hija del Mariachi je kolumbijska telenovela iz 2006. rađena u koprodukciji RCN-a s Televisom.

Telenovela broji 147 originalnih epizoda, 124 za američko tržište.
Glavne uloge tumače Mark Tacher i Carolina Ramírez, a antagoniste Gregorio Pernía, Estefanía Borge i Nicolás Montero.


SINOPSIS

Quote:
La noche que la cantante de rancheras Rosario Guerrero ve a Emiliano en las puertas del bar Plaza Garibaldi, con ese aire de fragilidad y con huellas de haber sido atracado, decide ayudarlo sin saber que se trata de un acaudalado joven mexicano que ha llegado a Bogotá huyendo de la justicia por un delito que no cometió.
La amistad que surge entre ellos transformará completamente sus vidas. Él recibe incrédulo la solidaridad desinteresada de Rosario, un sentimiento escaso en el mundo de riqueza en donde ha transcurrido su vida. Gracias a ella, logra sobrevivir como cantante en el bar Plaza Garibaldi, mientras elude la celosa persecución de la Interpol, y de la policía en Colombia y México. Pero, sobre todo, descubre a través de su mundo, la extendida influencia de la cultura mexicana en Colombia, y encuentra en Rosario al gran amor de su vida.
Ella también conoce el amor gracias a Emiliano. Con él empiezan a encajar en su mente y en su alma las piezas sueltas de lo que ha sido su vida. Los momentos más felices, y también los más dolorosos de la vida de Rosario, están relacionados con el recuerdo de su padre. Un cantante de rancheras, bohemio y apasionado, un hombre entrañable que arriesgó su vida y llenó de tristeza la de su familia, porque le ganaron las noches de trabajo, el licor y las mujeres. En ese esfuerzo desesperado por borrar el recuerdo de una infancia turbulenta, Rosario lucha por convertirse en Administradora de Empresas.
A pesar de la tristeza, la imagen de su padre está ligada a la alegría y a la pasión, por eso conserva como una reliquia su atuendo de mariachi. Un vestido sin dueño, un dolor que sólo se desvanece cuando Rosario, sin pretenderlo, se enamora de Emiliano y le presta ese traje para que él pueda cantar en el bar Plaza Garibaldi.
Emiliano Sánchez-Gallardo, es miembro de una de las familias más poderosas de México, nunca se imaginó que terminaría convirtiéndose en el cantante de un bar de música mexicana, de mediana categoría, en la capital colombiana. Creyó que su situación jurídica en México se aclararía en pocas semanas, y por eso nunca le contó la verdad a Rosario. Pero el lío es realmente grave: lo están culpando de una gigantesca operación de lavado de dólares, maquinada por sus socios.
A la incertidumbre de tratar de ser otro y a la angustia que le produce el colapso de su familia y de su vida, tiene que agregarle el poco dominio que tiene sobre sus propios sentimientos, soportar la feroz oposición de sus rivales, y las trampas que le tienden mujeres interesadas en su amor y en separarlo de Rosario.
Así que la lucha permanente de esta pareja, será para demostrar que Cuando se quiere de veras, ningún obstáculo es infranqueable .
Entrada

Promo 1
Promo 2
Promo 3

imbd
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:25   #2
Parces y parceras, ima li još mariachiadictas, ovisnika o ovoj izvrsnoj seriji? Manada, a la tarima!
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:33   #3
Nažalost nisam adicto serije jer ju nisam ni gledao, ali vjerojatno bi kad bi došla u nas, naglasak na kad bi jer neće nikad. Jer sam se ful posvetio kolumbijskim telenovelama.

Možeš mi reći šta bi značilo ovaj izraz Manada, a la tarima!? Parce y parceras, eh s tim izrazom sam pak upoznat, *[drug, kompić], right.
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:44   #4
Quote:
mlac13 kaže: Pogledaj post
Nažalost nisam adicto serije jer ju nisam ni gledao, ali vjerojatno bi kad bi došla u nas, naglasak na kad bi jer neće nikad. Jer sam se ful posvetio kolumbijskim telenovelama.

Možeš mi reći šta bi značilo ovaj izraz Manada, a la tarima!? Parce y parceras, eh s tim izrazom sam pak upoznat, *[drug, kompić], right.
Manada je krdo. Mariachi bend kojeg predvodi El Coloso (Gregorio Pernia) se zove Manada. A la tarima znači: Na pozornicu!
Šteta da nisi gledao. Evo što propuštaš (hrvatski prijevod)

http://www.dailymotion.com/video/xxy...2#.UVlx9Tdy36o
http://www.dailymotion.com/video/xy9...2#.UVlyQjdy36o
http://www.dailymotion.com/video/xyl...2#.UVlybTdy36o
http://www.dailymotion.com/video/xxn...2#.UVlyhTdy36o
http://www.dailymotion.com/video/xyi...2#.UVlyqDdy36o
http://www.dailymotion.com/video/xxx...2#.UVl4wDdy36o

Zadnje uređivanje upa222 : 01.04.2013. at 14:10.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 17:36   #5
Quote:
upa222 kaže: Pogledaj post
Parces y parceras, ima li još mariachiadictas, ovisnika o ovoj izvrsnoj seriji? Manada, a la tarima!
A la orden, parcera!

Moja najdraža telenovela. Nisam je htjela odmah gledati, izgledalo mi je bezveze, neki tamo mariači pjevaju, nikad nisam to slušala. Onda sam čitala po forumima kako je najbolja telenovela, i vidjela da ima puno ljudi koji pišu stranice i stranice, ponavljaju fraze iz serije, pa američka Manada, čileanska, peruanska, rumunjska, pa ruska, pa na youtube komentari frikova koji su gledali seriju bezbroj puta.. I onda sam počela gledati, onako, da vidim što se to njima toliko sviđa.. Prve dvije epizode su uvod, ništa posebno kao i inače, ali nakon toga.. Ajme, majko mila. Ne možeš stat! Tako sam i ja postala mariachiadicta.
Svi likovi su super, pogotovo Coloso, nazovi-negativac.
A njih dvoje... Je li ti i ovo ušlo polako? što da kažem više... Ovog Tachera Meksikanci jako potcjenjuju, nemaju pojma kakvog protagonista bi mogli imati.
foska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:01   #6
El Coloso, kako su se samo mlatili on i Lara!! I to do kraja, čak i kad su frendovi postali.
A kad ih je obojicu prebio onaj Arturito, tu sam se valjala od smijeha.
I sestra od Rosario, ta mala super glumi, kasnije je glumila u Flor Salvaje i La Pola.
Meni je LHDM isto jedna od najboljih serija, inače obožavam kolumbijske. Od sporednih glumaca mnogi su mi i prije bili poznati (mama od Rosario i žena od Maciasa su dvije dive iz Cafe con Aroma de Mujer, Mario Duarte i Luces Velásquez glume u Betty itd).
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:41   #7
Quote:
upa222 kaže: Pogledaj post
Parces y parceras, ima li još mariachiadictas, ovisnika o ovoj izvrsnoj seriji? Manada, a la tarima!
Serija je VRH! Definitivno među tri meni najdraže (ako ne i najdraža!).
Sasvim sam slučajno naišla na nju kada sam tražila jednu mariachi pjesmu, i oduševila me. Priča, gluma, scene, glazba.. sve je super! Inače nisam tip osobe koji se lako "raspekmezi" na serije i filmove, ali ovdje ima scena koje su me ostavile bez riječi, a isto tako i onih gdje sam se "poparala" od smijeha (jezične barijere između Meksika i Kolumbije, Lara i Mananitas, Coloso i Lara...). A, soundrack skoro pa napamet znam.

Uglavnom, ako imate vremena i volje, definitivno vrijedi pogledati!

P.S. Zbog LHDM sam bacila oko i na seriju "La Pola" - iako uopće nisam ljubitelj povijesnih telenovela - i, isto mi se jako svidjela.
Koritsaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 18:24   #8
Volio bih pogledati ovu telenovelu,čuo sam same pohvale za nju,ali mislim da nema šanse da ikada krene kod nas..
ezel00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:03   #9
Quote:
Koritsaki kaže: Pogledaj post
A, soundrack skoro pa napamet znam.
Znam ga i ja napamet... istina, svi su me čudno gledali kad sam s hard rocka naglo prešla na mariachije..

Quote:
ezel00d kaže: Pogledaj post
Volio bih pogledati ovu telenovelu,čuo sam same pohvale za nju,ali mislim da nema šanse da ikada krene kod nas..
Prikazana je na rumunjskoj Acasi, tako da male, ali jako male šanse ipak postoje. Ili se možemo barem nadati da bi je mogli Slovenci kupiti, oni su prikazali i La Polu (iako u nekom ludom terminu, pa je ljudi nisu gledali)
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:50   #10
Ja bih je volio pogledati jer mi se čini super po ovom videu sa daily motiona koji nažalost više ne radi...
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 09:09   #11
Evo ih malo kako se svađaju pjesmama
http://www.youtube.com/watch?v=uiIlkc4FFWs
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 15:22   #12
prvo sam mislila da je ovo sranje kao i QBA...ajme meni kako sam se prevarila...

me gusta un chorro!

prve dvije epizode su malo dosadnjikave...ali kad su se napokon sreli...ajme to je ljubav na prvi pogled...


Marka znam samo iz TDA i tu mi je dizao tlak a ovdje que papito

glazba fenomenalna...ono kad je rekao..."Me encontre Mexico!" ima tako jako značenje...kad je mislio da nemože dublje potonuti ugledao je brod spasa...

ostalo je povijest...

kad sam ugledala Perniu aka Verduga kako se uvija i pjeva ranchere...

pogledala sam 5. epizoda....ovo cu si uzeti polako i uživat jer rijetko se nađe nešto ovakvo....

nezz hocu li komentirati glupo mi je samoj sa sobom pisat...

al ubacit cu koji komentaric....
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:29   #13
tek si na 5-oj... a kasnije postaje sve bolje i bolje. Kako sam već rekla, to je moja najbolja telenovela!! QBA i ovo se ne može mjeriti, nikako..
foska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 17:09   #14
Quote:
foska kaže: Pogledaj post
tek si na 5-oj... a kasnije postaje sve bolje i bolje. Kako sam već rekla, to je moja najbolja telenovela!! QBA i ovo se ne može mjeriti, nikako..
6. danas....

nije mi majmun dao mira malo sam švrljala po yt njihove naj scene...jedva čekam da dođu...

jesam li napomenula da je glazba fenomenalna
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 16:06   #15
Joj Coloso i Francisco

nađu bilo sta samo da se pohvataju šakama

Danas je bila pjesma "Toda una vida" jednostavno sam oduševljena

Rosario - Toda una vida

kako ju je samo gledao

Fernando mi je zakon kako se samo Lety i on podbadaju...

kako ju je samo ubacio u auto

evo jedna slikica

__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:13   #16
Quote:
Mrs. Nikolina kaže: Pogledaj post
Fernando mi je zakon kako se samo Lety i on podbadaju...

kako ju je samo ubacio u auto
Na kojoj si ti to sad epizodi kad je Fer već ubacio Leti u auto?
Baš mi je drago da se još netko navukao na seriju, do kraja će ti sigurno biti jedna od najdražih.
El Coloso i Francisco.. posebna priča, fenomenalni su!
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:30   #17
eto danas šugav dan reko aj da malo ja vidim ovo i pogledal sam na onom kanalu di je samo history glavnog para i onako lajkam serijicu i njih dvoje meni je glavna glumica tako slatka ima mi te neke oči kad ga pogleda,baš je prekrasne

sad neznam jel vama ali meni smješno kak glavnog glumca su par puta katastrofalno obukli,imo je prvo neki rozi pulover i onda kad su ga napali to su mu uzeli,reko ajd fala bogu neke koristi od lopova kad ono on sljedeći dan obuče ponovo neki kričavo naranđasti,eh reko nece taj nikad naučit šta obuć

i da voljela bi da oni pjevaju pjesme, liči mi to loše kad se kuži pogotovo kod njega da on to ne izvodi ali ajd nije to sad neki velik problem,vidi se da je serija 500 puta bolja od ovih nekih kaj naši otkupljuju,dosta je prirodna gluma i nimalo njonjavosti u scenama nema
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:35   #18
Quote:
upa222 kaže: Pogledaj post
Na kojoj si ti to sad epizodi kad je Fer već ubacio Leti u auto?
Baš mi je drago da se još netko navukao na seriju, do kraja će ti sigurno biti jedna od najdražih.
El Coloso i Francisco.. posebna priča, fenomenalni su!
ma navukla se opasno

i ja sam zasad prešla samo na njihovu priču iako ne vjerujem da puno nedostaje..dosta su duge....

kasnije cu pogledati ponovo...

stas nestrpljiva sam

ovo je tip serije da koliko god da ju gledas nikad se nemozeš zasititi....

iksice nemoj prestati gledati priča te jedostavno uvuče u taj svijet da nemozes tako lako pobjeći...mene su totalno oduševili

"IJOLE, cuanto te amo"
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:59   #19
Quote:
Mrs. Nikolina kaže: Pogledaj post
ma navukla se opasno

i ja sam zasad prešla samo na njihovu priču iako ne vjerujem da puno nedostaje..dosta su duge....

kasnije cu pogledati ponovo...

stas nestrpljiva sam

ovo je tipserije da koliko god da ju gledas nikad se nemozeš zasititi....
Ja sam prvi put preskakala sve scene iz Meksika, iako je onaj policijski par dobar, međutim, i ja sam bila nestrpljiva. Fer i Leti također imaju dobru priču. Rosario i Francisco su mi najbolji par uopće, ikad igdje viđen, tako su prirodni. Seriju sam odgledala 4-5 puta, neke dijelove bezbroj.. Nakon Yo soy Betty la fea, ovo mi je najbolja kolumbijska serija (sad mi je čak bolja od Cafe con Aroma de mujer iako Cafe nisam gledala neko vrijeme pa nisam baš pod svježim dojmom). Bitno je gledati necenzuriranu verziju, tamo gdje sočno psuju, jer cenzurirana je i rezana na mnogim bitnim dijelovima. Nikako ne preskakati scene Colosa i Francisca niti Fernanda i Francisca, jer su jednako dobre kao i love story. Scene iz Meksika se solidno mogu odvrtjeti (ionako je gluma vidno lošija nego kod Kolumbijaca, ovaj tata, mama i seka od Emiliana baš nerviraju).
Što se tiče Emilianove odjeće, najbolje izgleda kao klošarčina na sredini serije. Ovi roza i zeleni džemperići su na početku, dok mu je još ostalo nešto robe iz prethodnog života, dok je još bio samo bogati fini poduzetnik, a ne klošar i tučar, mariachi pjevač iz Plaze Garibaldi.

Zadnje uređivanje upa222 : 28.04.2013. at 00:05.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 00:07   #20
Quote:
upa222 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put preskakala sve scene iz Meksika, iako je onaj policijski par dobar, međutim, i ja sam bila nestrpljiva. Fer i Leti također imaju dobru priču. Rosario i Francisco su mi najbolji par uopće, ikad igdje viđen, tako su prirodni. Seriju sam odgledala 5-6 puta, neke dijelove bezbroj.. Nakon Yo soy Betty la fea, ovo mi je najbolja kolumbijska serija (sad mi je čak bolja od Cafe con Aroma de mujer iako Cafe nisam gledala neko vrijeme pa nisam baš pod svježim dojmom). Bitno je gledati necenzuriranu verziju, tamo gdje sočno psuju, jer cenzurirana je i rezana na mnogim bitnim dijelovima. Nikako ne preskakati scene Colosa i Francisca niti Fernanda i Francisca, jer su jednako dobre kao i love story. Scene iz Meksika se solidno mogu odvrtjeti (ionako je gluma vidno lošija nego kod Kolumbijaca, ovaj tata, mama i seka od Emiliana baš nerviraju).
Što se tiče Emilianove odjeće, najbolje izgleda kao klošarčina na sredini serije. Ovi roza i zeleni džemperići su na početku, dok mu je još ostalo nešto robe iz prethodnog života, dok je još bio samo bogati fini poduzetnik, a ne klošar i tučar, mariachi pjevač iz Plaze Garibaldi.
Hvala ti na tipovima i obećavam da ću ih upratiti...ja sam gledala čitave epizode do 15. bilo mi je puno nepotrebnih detalja i stalno sam vrtila scene...dok nisam naišla na kanal od RocioSyra...cura stvarno napravila odličan posao, ništa važno nije izostavljeno...samo me bune te verzije ako mi možeš objasniti...

na wiki piše da su u Columbiji produžili seriju zbog velike popularnosti, bojim se da cu nešto propustiti....

došla sam do 25. dijela kad mu je Rosario pjevala "Andale"..i poslije znaš već što
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.