Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 18:48   #21
uh, jedva čekam ga ić pogledat
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 23:54   #22
Zanimljivo je kak su baš snimili film o formuli 1 u godinama kad ih je najviše ginulo na stazi razlog je jednostavan kak relativno dosadan sport(osim ako sam nisi u bolidu) učiniti zabavnim na velikom platnu zapali par auta i to je to svi vole eksplozije
A ovak ostalo niš posebno ja se sječam turbo ere u formuli i rallyu kad se je počela sljevati velika lova u razvoj bolida i sigurnosti mislim svi koji su sudjelovali na bilo koji način pokušavaju zaboraviti te godine u kojima se događa radnja filma
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 00:00   #23
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kak su baš snimili film o formuli 1 u godinama kad ih je najviše ginulo na stazi razlog je jednostavan kak relativno dosadan sport(osim ako sam nisi u bolidu) učiniti zabavnim na velikom platnu zapali par auta i to je to svi vole eksplozije
a ja bas volim formulu gledat, cak i kad niko ne eksplodira

ide se u srijedu u kino, bas me vesele dobre kritike
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 00:16   #24
Maestralan film.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 01:09   #25
Ovo je prije svega priča o zdravom neprijateljstvu, neprijateljstvu koje u sportu često može biti blagoslov. Neprijatelj te tjera da više treniraš, da više daješ i više riskiraš, neprijatelj ti pomaže da pomjeraš vlatite granice. Primjer pozitivnog neprijateljstva možemo vidjeti u nogometu i rivalstvu Messia i Ronalda.
Pinball Wizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:02   #26
mene je film ugodno iznenadio, super film toliko da mi se već gleda ponovno
najviše mi se svidio kraj
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:27   #27
Vrhunski film, ne znam kad me zadnji put nesto u kinu tako ugodno iznenadilo. Iskreno, kad sam vidjela trailer nisam ocekivala tako dobar film, ali sam ga svakako mislila pogledati jer je kombinacija formule 1 koju volim i Thora
Sto je netko napisao, F1 danas i prije 40 godina su dvije razlicite stvari i da je snimano primjerice "rivalstvo " izmedju Schumachera i Hakinena,ne bi bilo ni priblizno tako napeto. Film je proletio, napetost...ma odlicno. Preodusevljena sam. Mene su iznendili napisi da film cak konkurira za film godine, ali sad kad sam ga pogledala...skidam kapu.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:29   #28
Odličan film, stvarno odlično odrađeno sve. Napet do kraja. Jedan od boljih, ako ne i najbolji koji sam u zadnje vrijeme pogledala.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:23   #29
Quote:
kleopatra_23 kaže: Pogledaj post
Vrhunski film, ne znam kad me zadnji put nesto u kinu tako ugodno iznenadilo. Iskreno, kad sam vidjela trailer nisam ocekivala tako dobar film, ali sam ga svakako mislila pogledati jer je kombinacija formule 1 koju volim i Thora
Sto je netko napisao, F1 danas i prije 40 godina su dvije razlicite stvari i da je snimano primjerice "rivalstvo " izmedju Schumachera i Hakinena,ne bi bilo ni priblizno tako napeto. Film je proletio, napetost...ma odlicno. Preodusevljena sam. Mene su iznendili napisi da film cak konkurira za film godine, ali sad kad sam ga pogledala...skidam kapu.
schumi i hakk su od pre 10+ godina, i njihovo rivalstvo je bilo uglavnom sportsko i nije bilo mnogo prljavo. schumi i hill su druga priča, u jednoj sezoni su barem na tri trke ispala obojica posle međusobnih sudara. sezona '95, ako se ne varam... imali su tehnički slične bolide sa istim motorima, pa je vožnja činila razliku.
danas je sve suviše "fiddly", što bi rekli topgearovci.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:30   #30
Thumbs up

Ne pratim forumulu no film mi je bio stvarno super . Dobra karakterizacija likova s par smiješnih scena, zdravo rivalstvo, jedna od najboljih stvari u sportu, poprilicno veseo filmom.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:52   #31
Kako volin sve šta ima kotače, ovo je jako dobar film. Prema dokumentarcu godine smrti prikazali su film vjerodostojno.http://mojtv.hr/film/15718/formula-1--godine-smrti.aspx
Jill Whiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 18:30   #32
jako dobar film ... rezija, scenografija, gluma,glazba ... Lauda je maestralan, Hemsworth lep ko greh . svidja mi se sto zapravo nije neka teska melodrama, recimo nakon nesrece one scene kako su prikazivali njega kako se oporavlja, bas mi je to bilo dobro, karakter koji je pokazao, nakon takvih ozljeda, za dva mjeseca se vratiti na stazu

neznam, opcenito neka pozitva, oni jesu bili rivali, al sto je netko gore rekao, nista prljavo, jedan drugog su tjerali da daju nabolje od sebe. i u neku ruku ta sezona jest zavrsila "hepi endom" za oboje, Niki se oporavio i nastavio dalje, Hunt je osvojio taj jedan naslov koji je toliko zelio. zelim rec, ispali su jako ispravni likovi i jedan i drugi, i nekak, navijas za obojicu na kraju.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 18:34   #33
ako netko zeli to pogledati samnom u varaždinu lumini centru nek me pm
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 21:09   #34
Pa dobro, nije loš film. Doduše ja ga nisam doživjela kao film o zdravom suparništvu i konkurenciji. Više je to bio film o pacijentima s egom, ogromnim egom. Mislim, tipu je izgorilo po face
Zbilja ne znam jesu li scenaristi potencirali tu sliku o neprijateljstvu, suparništvu i turbo razlici između likova, gdje je Lauda miran, profesionalan, oženjen tip a ovaj drugi jebivjetar.
Poslije filma sam iskopala da su jedno vrijeme bili cimeri u Londonu, i da su jedan i drugi rastavljeni, naposljetku završili sa ženama kakvih 20-30 godina mlađima.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 23:47   #35
Ovo je pravi adrenalinski film sezone!
Kakav gravity!

Napeto i uzbudljivo od početka do kraja!

Vec jedva čekam drugo gledanje!

Tim Lauda!!!
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:38   #36
Da se malo objasnim opširnije.

Dakle, pobožno sam pratio formulu u eri Michaela Shcumachera, mog omiljenog vozača i znao sam za Laudu, ali nisam znao za Hunta. Tako da mi je film bio nepoznanica i nisam znao kako će završiti.
Svaka nedjeljna utrka bila je doživljaj koji se pozorno pratio, čak i uspavanka na Hungaroringu i ostalim sličnim.
Ovo što je napravio Howard... Gravity vam pruža osjećaj kao da ste u svemiru. Ovaj film vam u trenucima pruža osjećaj kao da ste na stazi. Još sam gledao u Extreme dvorani, pa kad su motori zabrujali... Baš sam se naježio i čak onu montažu od pet utrka s rezultatima gledao sam kao najnapetiji triler. A to je u prvih 15-20 minuta.

Tek tada slijede prave drame, ono što film izdiže iz katergorije "event filma" (iako je komotno mogao bit rađen i za imax i 3D) jest fantastično odrađen odnos dvojice suparnika na stazi, ali i svega što se događa oko njih.

Bruehl je fantastičan. Hemsworth je solidan. Drago mi je što nisu njemački prebacivali na engleski s njemačkim naglaskom, baš ima dosta stranog jezika.

Ne znam kako će se film sviđat nekom tko nije ljubitelj formule 1, ali ja sam zbilja uživao i u vizualijama i u priči i u drami i u... Dijalog je bio nekako neobično poetičan. Dugo nisam čuo onako dobar dijalog između Laudine žene i Laude o nesreći kao neprijatelju. Baš da se naježiš. Sve je stavljeno u taj neki kontekst akcije i reakcije, zasluga, truda i kazni. Ali ne na klišejiziran i nasilan način, sve je teklo lijepo i prirodno.

I osim što ću ga pogledat još koji put sigurno, sad imam želju malo dublje istražit to rivalstvo i vidjet što se sve događalo i koliko je u filmu filkcija.

Preporuka!
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 17:24   #37
Nisam neki obožavatelj Formule 1, ali film mi je bio izvrstan. Štoviše, mislim da je čak i bolje ako ne znaš previše o stvarnim događajima koji su se dogodili tako da film bude napetiji. Filmu stvarno nisam uspio pronaći niti jednu ozbiljnu manu, sve valja, sve je na mjestu, od glume, preko režiranja pa sve do soundtracka. Jedan od boljih filmova ove godine!

9/10


Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.wordpress.com/201...saw-rush-2013/
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 19:00   #38
Odličan film, mogao bi osvojiti dosta Oscara.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:00   #39
Rado bi da takav film osvoji mnogo Oskara (u najmanju ruku barem za najbolji film, fotografiju i sporednog glumca - je li Lauda zapravo bio sporedan lik u filmu?), ali Oskari već nekoliko godina ne obraćaju pozornost na filmove nabijene adrenalinom.

Chris Hemsworth me ugodno iznenadio i to je po meni njegova najbolja uloga dosad, jebo Thora.
Daniel Bruehl je odradio maestralan posao. Definitivno spadam u Laudin tim
Ron Howard me užasno razočarao zbog ekranizacije Brownovih romana, ali ovim filmom me vratio pod svoje okrilje. Uložio je toliko energije u vjerno dočaravanje 70-ih, montažu, bolide itd. da je to nevjerojatno. Način na koji izmjenjuje dinamične i usporene dijelove u filmu je baš po mjeri, nikad nije dosadno (dok se samo sjetim nekoliko puta skupljeg Skyfalla, pola filma sam zijevao).
Laudina žena je jedina zamjerka ovom filmu - od Laudine operacije koristila je samo zabrinuti izraz lica, bez ikakvih modifikacija , ali dobro srećom pa se rijetko pojavljivala.
Sve u svemu, ovaj film mi je vratio nadu u Hollywoodu, da tu i tamo od tolikog dječjeg smeća dođe i nešto što je nabijeno akcijom, ali odiše kvalitetom.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:47   #40
Ja cisto sumnjam da ce dobiti Oscara, Holivud ovakvim filmovima ne daje. Film je odlican za svakoga, ali isto vjerujem da ce se za nijansu vise dopasti ljudima koji prate /su pratili F1. Al za nijansicu
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.