Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 22:24   #81
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
JuaahahahAa on lijen doći jednom godisnje a sad ce prat svaki dan plahte i rucnike da da kak ne , stari moj odustani od toga i pare na banku i lezi

stari moj najlakše je doći jednom godišnje po kiriju i boli te cipela, a kad te budu habali svaki dan po 3 puta u ponoća u podne, petkom i svetkom ,bum te pital,

grdo je to nemaš sekunde opuštanja , nemožeš nikud odputovat ni na dva dana, pa dolaze razni pervertiti koji dovode kurve na jebačinu, vrište pijani po stanu ruše guze se divljački po ormarima i lusterima špricaju spermom po zidovima direktori s tajnicama swingeraj do jaja ko u Big Braderu , buš prokleo dan kad si se na to odlučio.


Ako nebudu htjeli dati ime da ih upišeš u knjigu gostiju znaj da je oženjeni diša sa nekom Sorajom ili tinom katanic ili simonom dosao na "popodnevni odmor"
Vec smo to pisali na pocetku temu i ako netko ne zeli shvatiti, ne zeli i gotovo, nemoj trositi svoje vrijeme uzalud.

Ne mogu oni shvatiti da sve rezije padaju na njihova ledja, da ce imati stalna ulaganja u uredenje od namjestaja na dalje, da te goste netko treba i docekati, prijaviti, te na odlasku ispratiti i odjaviti, da treba odgovarati na upite pptencijalnih gosta i baviti se marketingom ili platiti nekom da to radi, da treba i cistiti za gostima i prati posteljinu i tako dalje.

O godisnjem, bolovanjem i slicnim stvarima necu ni govoriti jer toga nema ili ima ali onda nema novaca, jako jednostavno.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 08:54   #82
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Vani se stanovi iznajmljuju nenamjesteni, sa minimalno 3 najamnine predujma(cca 2000-3000eura) sa ugovorom u kojem je itekako naznaceno koja su tvoja prava ali i OBAVEZE, te sto u slucaju da to ne ispostujes.

Zakoni se rigorozno provode i nikome ne pada napamet unistiti stan jer zna da ce to morati i platiti.

Isto tako vani govorimo o citavim zgradama koje idu u najam, dapace vani se stanovi CILJANO i grade samo za najam.

Mislim potpuno je nemoguce usporediti taj svijet i svijet u kojem mi zivimo, jer nemaju bas ni jednu dodirnu tocku.
Pa ko ti brani da trazis 3 najamnine ko zalog. Obicno i taj predujam ostaje na tvom kontu samo ti je blokiran kod banke.
Iznajmljivanje stanova je i vani povezano sa rizikom. Al svaki poso je i riziko pa tako i iznajmljivanje.
https://de.wikipedia.org/wiki/Mietnomade

Sto opet neznaci da zbog pojedinaca ukidas prava na privatnost onima koji normalno zive i dopustis onom ko iznajmljuje da sprovodi svoji volju i kontroliraju kak im se svida.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 09:04   #83
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Vani se stanovi iznajmljuju nenamjesteni, sa minimalno 3 najamnine predujma(cca 2000-3000eura) sa ugovorom u kojem je itekako naznaceno koja su tvoja prava ali i OBAVEZE, te sto u slucaju da to ne ispostujes.

Zakoni se rigorozno provode i nikome ne pada napamet unistiti stan jer zna da ce to morati i platiti.

Isto tako vani govorimo o citavim zgradama koje idu u najam, dapace vani se stanovi CILJANO i grade samo za najam.

Mislim potpuno je nemoguce usporediti taj svijet i svijet u kojem mi zivimo, jer nemaju bas ni jednu dodirnu tocku.
nije istina da se samo nenamješteni stanovi iznajmljuju
ali očito ti o životu vani nemaš pojima

a za loui mi je normalno njemu je ionako najveći domet poslovanja ideja da uzme fotić i snima svadbe
i bere miljune , a tata mu za kiflu neda
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:26   #84
od kud ti ovo da se vani iznamljuju samo nenamjesten istanovi?

evo kod mene je 99% stanova (sluzbeni podatak) namjesteno
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:35   #85
Nevjerojatno je kako se svaka tema, umjesto razmjene iskustava, savjeta i predstavljanja svojih problema i rjesenja pretvori u prepucavanje i pametovanje na razini bubuljicastih pubertetlija.

Da netko otvori temu pod naslovom "Mrkva", prvo bi se sjatilo 10 jalnih i pljuvackih rvata koji bi krenuli u objasnjavanje da ce autoru teme mrkva uvenuti, da treba temu nazvati celer a ne mrkva, da je mrkva sranje i da oni znaju bolje sto je mrkva od njega.

Onda bi mozda dosao netko zaista zainteresiran za mrkvu ali bi odustao od pisanja po mrkva temi jer bi mu se zgadila nakon prvih 10 postova.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:42   #86
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Onda bi mozda dosao netko zaista zainteresiran za mrkvu ali bi odustao od pisanja po mrkva temi jer bi mu se zgadila nakon prvih 10 postova.
Sve o mrkvi imas na wikipediji.
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
od kud ti ovo da se vani iznamljuju samo nenamjesten istanovi?

evo kod mene je 99% stanova (sluzbeni podatak) namjesteno
Da nisi u bosni
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:47   #87
Iznajmljivanje je prošlost a ne budućnost , ne samo u ZG nego i na moru. Prolaze samo vrhunski položaji i objekti s tim da im je konkurencija sve veća.
ilicatrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 16:45   #88
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
JuaahahahAa on lijen doći jednom godisnje a sad ce prat svaki dan plahte i rucnike da da kak ne , stari moj odustani od toga i pare na banku i lezi

stari moj najlakše je doći jednom godišnje po kiriju i boli te cipela, a kad te budu habali svaki dan po 3 puta u ponoća u podne, petkom i svetkom ,bum te pital,
Pa neću iznajmljivat stan na Iskrici, Smokvi i takvim portalima.
Uđeš u stan po stanarinu nromalno, ali ne gledam im ispod kreveta, po policama, ne ulazim u WC i gledam dal je zapišano. Uđeš u stan vidiš da nije najčišće al bože moj necu gubit mjesečni najam jer su ljudi neuredni.

Ovo sam naveo kao primjer da se svega može nagledati i kod mjesečnog najma i znam odprilike što je moguće očekivati od ljudi.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 16:48   #89
Quote:
ilicatrg kaže: Pogledaj post
Iznajmljivanje je prošlost a ne budućnost , ne samo u ZG nego i na moru. Prolaze samo vrhunski položaji i objekti s tim da im je konkurencija sve veća.
Navedi neke podatke kako-zašto-zbog čega.
A ne ovo ukazala mi se gospa i prosvjetlila me...
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.

Zadnje uređivanje Shaggy : 08.09.2015. at 17:37.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:23   #90
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Navedi neke podatke kako-zašto-zbog čega.
A ne ovo ukazala mi se gospa i prosvjetlila me...
Ja sam gledo po Zagrebu, popunjeni Apartmani su oni na i oko Trga. To nazivaju luksuzni apartmani. Po meni vise prihvatljivi Apartmani, sa ocjenama cistoce preko 9.0. Za cetri osobe, sa cijenama preko 100euro po nocenju. Za parove sa jednim ili dva djeteta je to sasvim prihvatljiva cijena. Nesta sto je malo dalje od centra iznajmljivat nevjerujem da se to isplati, tu i tamo mozda neko zaluta.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 08:51   #91
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Nije u redu da neko ne cisti stan, al nije ni u redu da vlasnik uopce ulazi u stan tokom najma. Barem vani to nema pravo.
Ček, ček, dođeš jednom mjesečno po svojih 200/300/400e i nesmjem s vrata ovlaš pogledati stanje stana? Da vidim u kakvom je stanju stan, jel u nekom prosječno-normalnom, ili nisu iznijeli smeće mjesec dana/ skupljaju se alkosi/ đaneri/ živi 8 osoba umjesto 3?
Da mi podstanar kaže da nesmjem jednom mjesečno ući u stan kad dođem po stanarinu, dobio bi rok 24h da se seli.
I ne, nikad nebi došao pred stan bez najave, upadao u stan u provjeru ili slično.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A joj al ga i ti kakis i karikiras na najjace...

ispada da svi dolaze samo na jebacinu u dnevnom najmu a u mjesecnom najmu to kakti ne mogu radit,jel..
U mjesečnom najmu im ne pereš plahte.
Al izgleda da LOUI ima fiksaciju na seksualne radnje

Quote:
ilicatrg kaže: Pogledaj post
Iznajmljivanje je prošlost a ne budućnost , ne samo u ZG nego i na moru. Prolaze samo vrhunski položaji i objekti s tim da im je konkurencija sve veća.
tako je, eto sirotinja je odustala od odlaska na more ili odlaska doktoru u Zg
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:07   #92
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
tako je, eto sirotinja je odustala od odlaska na more ili odlaska doktoru u Zg
Nije ta sirotinja odustala nego sva sirotinja koja ima nekretnine se bacila u taj posao, barem što se tiče mora za ZG ne znam.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:14   #93
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Navedi neke podatke kako-zašto-zbog čega.
A ne ovo ukazala mi se gospa i prosvjetlila me...
Kao što sam napisao gore, zbog konkurencije (govorim o moru). 7. i 8. mjesec još će nekako iznajmiti ali drugo je puka sreća. Tih "običnih" smještaja ima previše.
Evo jednog razgovora od prije koji dan, moj frend ima "pravi" objekt i u društvu među drugim iznajmljivačima on kaže: imam već 4 tjedna popunjeno...a oni ne pustivši ga da dovrši rečenicu govore bravo majstore, care....da nastavlja on, ali u 2017 a 2016 je odavno popunjena (danas je 2015)
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 12:26   #94
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ček, ček, dođeš jednom mjesečno po svojih 200/300/400e i nesmjem s vrata ovlaš pogledati stanje stana? Da vidim u kakvom je stanju stan, jel u nekom prosječno-normalnom, ili nisu iznijeli smeće mjesec dana/ skupljaju se alkosi/ đaneri/ živi 8 osoba umjesto 3?
Da mi podstanar kaže da nesmjem jednom mjesečno ući u stan kad dođem po stanarinu, dobio bi rok 24h da se seli.
I ne, nikad nebi došao pred stan bez najave, upadao u stan u provjeru ili slično.
Otvoris racun u banci. Ak neko uredno placa to je vec dokaz da ljudi nisu neuredni.
Vani su takve stvari regulirani zakonima i to tako: ne da ti "podstanar" nesmije rec da nesmijes uci u stan, nego ti nemas zakonskog prava ulazit i da kojim slucajeem ides uc u svoj iznajmljeni stan sa drugim kljucem, to se smatra krivicnim djelom provale u tudi stan. Po zakonu je on "stanar" po ugovoru, a ti vlasnik, al nikako "gazda".
E sad u bosni su druga pravila sad neznam kakvi su im zakoni
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 18:13   #95
Quote:
ilicatrg kaže: Pogledaj post
Iznajmljivanje je prošlost a ne budućnost , ne samo u ZG nego i na moru. Prolaze samo vrhunski položaji i objekti s tim da im je konkurencija sve veća.
Ovaj post je pravi primjer kontradikcije.

Ako je nesto proslost kao iznajmljivanje, kako onda konkurencija moze bit sve veca i veca
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 18:17   #96
Shaggy,

kreni s iznajmljivanjem na dnevnoj osnovi, jer duboko vjerujem kako ce i u zagrebu dolazit sve vise i vise gostiju. Ako posao ne ide, lako ces se vratit klasicnom iznajmljivanju.

Sretno
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 21:38   #97
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Shaggy,

kreni s iznajmljivanjem na dnevnoj osnovi, jer duboko vjerujem kako ce i u zagrebu dolazit sve vise i vise gostiju. Ako posao ne ide, lako ces se vratit klasicnom iznajmljivanju.

Sretno
Hvala, tako nekako i je plan
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:05   #98
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da netko otvori temu pod naslovom "Mrkva", prvo bi se sjatilo 10 jalnih i pljuvackih rvata koji bi krenuli u objasnjavanje da ce autoru teme mrkva uvenuti, da treba temu nazvati celer a ne mrkva, da je mrkva sranje i da oni znaju bolje sto je mrkva od njega.

Onda bi mozda dosao netko zaista zainteresiran za mrkvu ali bi odustao od pisanja po mrkva temi jer bi mu se zgadila nakon prvih 10 postova.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 13:25   #99
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Vani se stanovi iznajmljuju nenamjesteni, sa minimalno 3 najamnine predujma(cca 2000-3000eura) sa ugovorom u kojem je itekako naznaceno koja su tvoja prava ali i OBAVEZE, te sto u slucaju da to ne ispostujes.

Zakoni se rigorozno provode i nikome ne pada napamet unistiti stan jer zna da ce to morati i platiti.

Isto tako vani govorimo o citavim zgradama koje idu u najam, dapace vani se stanovi CILJANO i grade samo za najam.

Mislim potpuno je nemoguce usporediti taj svijet i svijet u kojem mi zivimo, jer nemaju bas ni jednu dodirnu tocku.

vani ti ne treba 10 godina kao kod nas da istjeraš najmoprimca van koliko traje sud, prije će on sam izaći.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 11:37   #100
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ovaj post je pravi primjer kontradikcije.

Ako je nesto proslost kao iznajmljivanje, kako onda konkurencija moze bit sve veca i veca
Pa nije ni čudo s obzirom tko je pisao. Pogledaj si ovu temu i njegovo znanje ekonomije: https://www.forum.hr/showthread.php?t=833627
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.