Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 11:45   #81
nadam se kvalitetnom filmu ali poznavajući nordijsku mitologiju i američki pristup kreiranju filmova, ne znam zašto uopće očekujem išta

dok se god više pažnje posvećuje efektima nego priči, imati ćemo razočarane gledatelje koji će zapisati detalje poput redatelja, pisca priče ili nečega čisto zato da se sastavi crna lista izbjegavanja u širokom luku za buduće vrijeme.

ali šansu će film dobiti, nada umire posljednja.

btw oće biti onaj Lokijev brod sa mrtvacima koji je napravljen od ljudskih noktiju ako se dobro sjećam, a i općenito Loki ako je ragnarok zna se kakav lik mora biti, stave li ga u pozitivce ugasit ću taj čas film, ne zanima me američko viđenje i shvaćanje nordijske mitologije
Mel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:52   #82
Quote:
Mel9 kaže: Pogledaj post
nadam se kvalitetnom filmu ali poznavajući nordijsku mitologiju i američki pristup kreiranju filmova, ne znam zašto uopće očekujem išta

dok se god više pažnje posvećuje efektima nego priči, imati ćemo razočarane gledatelje koji će zapisati detalje poput redatelja, pisca priče ili nečega čisto zato da se sastavi crna lista izbjegavanja u širokom luku za buduće vrijeme.

ali šansu će film dobiti, nada umire posljednja.

btw oće biti onaj Lokijev brod sa mrtvacima koji je napravljen od ljudskih noktiju ako se dobro sjećam, a i općenito Loki ako je ragnarok zna se kakav lik mora biti, stave li ga u pozitivce ugasit ću taj čas film, ne zanima me američko viđenje i shvaćanje nordijske mitologije
Tko još od Marvela očekuje priču ispred efekata?

Uostalom ako te ne zanima američko viđenje nordijske mitologije slobodno preskoči film.

Ionako se strip samo labavo bazira na njoj. Ako ti to smeta slobodno produiži.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:46   #83
Pogledano sinoć, od Thorovih filmova do sada najbolji, ali humor neće svima sjesti, možda niti izbor glazbe.
Dao se dobar homage prošlim filmovima s pojedinim scenama.
__________________
Bolje zivjeti u nadi nego u garsonijeri....
plavuša20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:22   #84
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Tko još od Marvela očekuje priču ispred efekata?

Uostalom ako te ne zanima američko viđenje nordijske mitologije slobodno preskoči film.

Ionako se strip samo labavo bazira na njoj. Ako ti to smeta slobodno produiži.
Ja, jer je meni priča važnija i od efekata i od podatka koja kompanija radi film, za koju ciljanu publiku, kojim povodom, boli me ona stvar za to sve, ja filmove razlikujem po svidio mi se, odnosno nije, nakon što ih pogledam, jer mi je bitan moj dojam, a ne tvoja postavka na čemu marvel bazira svoje filmove.

Ali eto spletom okolnosti imam neke zahtjeve i kriterije u smislu da mi ne možeš raditi cirkus i privatnu prčiju od neke teme tipa ragnarok i onda smišljati svoj ragnarok bez da ga označiš svojim parafom ili nečim da se vidi tko je odgovoran za takvo zlodjelo.

Preventivno kažem, nadam se i dalje da će me film zadovoljiti.

Vidim i ti si jako upoznat sa nordijskom mitologijom čim imaš ovakvo mišljenje i stav, ali ti si vjerojatno čitao onu američku prilagođenu verziju gdje na kraju svi žive sretno do kraja života :klap:
Mel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:44   #85
Film je super, Thor kao lik je razrađeniji nego u prošlosti, po meni je dobio više dubine i čini se kao da je pametniji. Akcijske scene su brutalne, kao i izbor glazbe. Sporedni likovi su kao prvi super castani, kao drugo svi imaju nešto po čemu ih je lako zavoljeti. Užvala sam u filmu, daleko najbolji Thor nastavak, a vrlo vjerojanto i meni jedan od top 5 MCU filmova. Vidjeti ću još kad se malo dojmovi slegnu.

Humor mi je dobro sjeo, smijala sam se od srca i do suza. Prirodniji je nego u GOTG, po mom mišljenju.
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:30   #86
Quote:
Mel9 kaže: Pogledaj post
nadam se kvalitetnom filmu ali poznavajući nordijsku mitologiju i američki pristup kreiranju filmova, ne znam zašto uopće očekujem išta

dok se god više pažnje posvećuje efektima nego priči, imati ćemo razočarane gledatelje koji će zapisati detalje poput redatelja, pisca priče ili nečega čisto zato da se sastavi crna lista izbjegavanja u širokom luku za buduće vrijeme.
Quote:
Mel9 kaže: Pogledaj post

Ali eto spletom okolnosti imam neke zahtjeve i kriterije u smislu da mi ne možeš raditi cirkus i privatnu prčiju od neke teme tipa ragnarok i onda smišljati svoj ragnarok bez da ga označiš svojim parafom ili nečim da se vidi tko je odgovoran za takvo zlodjelo.

Preventivno kažem, nadam se i dalje da će me film zadovoljiti.

Vidim i ti si jako upoznat sa nordijskom mitologijom čim imaš ovakvo mišljenje i stav, ali ti si vjerojatno čitao onu američku prilagođenu verziju gdje na kraju svi žive sretno do kraja života :klap:
Najgori su ovi koji pametuju jer eto, oni su face čitali su nordijsku mitologiju i Ragnarok. Bu hu hu.

Čitao sam i ja Ragnarok, ali ovo nije jebeni film po nordijskog mitologiji. Ajd da se radi film kao da se radi nešto po grčkoj mitologiji pa idu napraviti. Onda ok, ali ti shvaćaš da je ovo superhero film i da su Odin, Thor, Loki jako malo bazirani na tim likovima iz nordijske mitologije. Ti shvaćaš da nema bogova kao što su Bor, Freya, nema zmije Jurmungandr. Ima Fenrisa, ali je nešto druačiji, ima Surtura, ali je potpuno drugačiji od Surtura iz nordijske mitologije. Drugačiji je jer je ovo jebeni superhero film.

Thor, lik koji je nastao 60-ih u Marvel stripovima ima jako male veze sa Thorom iz nordijske mitologije. Da, oboje su bogovi munje, ali te priče su puno perverznije u nordijskog mitologiji nego u superhero filmovima/stripovima.

Ne shvaćam kako netko može očekivati pravu Ragnarok priču u superhero filmu. Samo zbog jedne stvari to može očekivati. Nema znanja o Thor stripovima i koliko se ustvari malo baziraju na nordisjkog mitologiji. Nema drugog objašnjenja.

Inače, film je odličan. Najbolji Thor i top 3 MCU filma. GotG mi je imao odličan humor, ali imao je trenutaka kad je na silu. Ovdje se to ne osjeti. Dobili smo najsmješniji Marvelov film, totalna posveta Kirbiju kako vizualno sve one boje tako i po tonu (komedija). I da, ima razaranja, ima vrhunskih akcijskih scena.

Ako ste upoznati sa Taika Waititi, znate da taj redatelj ima odličan tajming za humor (What We Do in the Shadows).

Najveća zamjerka mi je ustvari Odin. Odin u stripovima je sa svojim Odinforce moći uništavač galaksija. Skyfather level. Za usporedbu sa zlikovcem koji dolazi u Avengersima, Thanos je low skyfather level. No, Thanos sa rukavicom je iznad toga, pa tako i iznad Odina. No, opet dovoljno govori koliko je Odin moćan. Znao je zaštiti i Asgard od jednog Galactusa. Suprostaviti se bez problema Celestiasima, a ovdje u filmovima na trenutke mu prikažu samo pravu moć. Šteta.

Fernis, vučji Bog. Žderač svjetova, ubojica Odina u nordijskog mitologiji to jest Ragnaroku je ovdje odličan. I jedini koji je zasad uspio pregristi Hulkovu kožu.

Thor u najboljem izdanju. Mi fanovi smo zamjerali što su nam ga dosad prikazali sa manje moći iako je opet imao na trenutke stvarno velika izdanja, ali u ovom filmu je ono što smo uvijek željeli.

Hela je vrhunska, jedan od najboljih Marvelovih zlikovaca u MCU, ali šteta što nije dobila još veću minutažu jer Cate zrači sa nevjerojatnom karizmom.

Surtur je pravi big bad, kakav i treba biti. Surtur je uz Dormammu trenutno najmoćnije biće koje se pojavilo u MCU. Uz Eson the Searchera i Ego top 4 big bada koja smo vidjeli.

Thanos kad nastupi sa rukavicom ide sigurno na prvo mjesto zbog rukavice iako je Dormammu premoćan u svojoj mračnoj dimenziji.

Korg je fantastičan. Taika mu posuđuje glas i najsmješnije scene s njim Valkery je odličan dodatak. Ali Hulk i Thor su najbolji dio filma. Njihova suradnja, zajebancija čine film kompletnim.
Zelak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:09   #87
Nista posebno.
Najbolji dio filma Led Zeppelin.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:14   #88
Pogledala. Super uradak ponajvise zbog humora koji je prozet kroz cijeli film.
Velemajstor Goldblum je cisto zlato :klap:
Ma stvarno svi su mi odlicni bili. Dr Strange.Iako mi je Goldblum obiljezio film
Glazba
Apsolutna preporuka. Zenama bih preporucila i radi zgodnoće Thora.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:15   #89
Quote:
Zelak kaže: Pogledaj post
Najgori su ovi koji pametuju jer eto, oni su face čitali su nordijsku mitologiju i Ragnarok. Bu hu hu.

Čitao sam i ja Ragnarok, ali ovo nije jebeni film po nordijskog mitologiji. Ajd da se radi film kao da se radi nešto po grčkoj mitologiji pa idu napraviti. Onda ok, ali ti shvaćaš da je ovo superhero film i da su Odin, Thor, Loki jako malo bazirani na tim likovima iz nordijske mitologije. Ti shvaćaš da nema bogova kao što su Bor, Freya, nema zmije Jurmungandr. Ima Fenrisa, ali je nešto druačiji, ima Surtura, ali je potpuno drugačiji od Surtura iz nordijske mitologije. Drugačiji je jer je ovo jebeni superhero film.

Thor, lik koji je nastao 60-ih u Marvel stripovima ima jako male veze sa Thorom iz nordijske mitologije. Da, oboje su bogovi munje, ali te priče su puno perverznije u nordijskog mitologiji nego u superhero filmovima/stripovima.

Ne shvaćam kako netko može očekivati pravu Ragnarok priču u superhero filmu. Samo zbog jedne stvari to može očekivati. Nema znanja o Thor stripovima i koliko se ustvari malo baziraju na nordisjkog mitologiji. Nema drugog objašnjenja.
Pamet se ne mjeri u tome dali si čitao Ragnarok ili ne, ali bi se svakako mogla mjeriti po tome kako nazivaš neke stvari, blaži oblik terminologije, dali si originalan ili plagiraš nešto što je napravljeno, dakle dao sam svoju kritiku nazivu filma, jer do tuda smijem ići dok nisam pogledao film, ako se ne bazira na ragnaroku onda neka se ne zove ragnarok u tome je poanta moja bila, nema potrebe za agresivno obrambeni marvel stav odmah, ništa loše nisam mislio
Mel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:32   #90
Odlican film. Muzika super, humor, Korg , Thor napokon odlican.

Nije bilo nereda i konfuzije u akciji, lijepo i glatko je islo.

Kata kao negativac odlicna. Film bez ikakvih pretjerivanja i prenemaganja, najbolji Marvelov meni.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:14   #91
Quote:
Mel9 kaže: Pogledaj post
Pamet se ne mjeri u tome dali si čitao Ragnarok ili ne, ali bi se svakako mogla mjeriti po tome kako nazivaš neke stvari, blaži oblik terminologije, dali si originalan ili plagiraš nešto što je napravljeno, dakle dao sam svoju kritiku nazivu filma, jer do tuda smijem ići dok nisam pogledao film, ako se ne bazira na ragnaroku onda neka se ne zove ragnarok u tome je poanta moja bila, nema potrebe za agresivno obrambeni marvel stav odmah, ništa loše nisam mislio
Ispričavam ti se ako je djelovalo agresivno.

Samo sam želio reći da ideš od krive pretpostavke. I ja volim nordijsku mitologiju i pogotovo Ragnarok, ali ovo je superhero film prema stripu. U Thor stripovima ti nemaš pola tih likova što asgardianaca što mitološka bića, što bogova iz Ragnaroka. Samim time zaboravi da će ih biti jer oni ne ekraniziraju Ragnarok iz nordijske mitologije već Ragnarok iz stripa koji je u principu jako sličan. Uništenje, to smo i dobili samo na drugačiji način.

Shvaćaš, ovo je ekranizacija više stripova ima i malo Planet Hulka, više stripovskog Rangaroka, malo Korga i njegove pustolovine. I ponavljam, stripovski Odin, Thor i Loki su 80% drugačiji od onih iz nordijske mitologije samo to.
Zelak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:45   #92
super film....proletilo
murof7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:11   #93
Fantastican!
Humor, efekti, 3D fore, mjuza... Sve apsolutno na mjestu. Jedan of najboljih marvelovih. Barem meni. I toliko iznenadjenja.

Ovo je zadnji Thor s ovom postavom, ne?
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:14   #94
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Odlican film. Muzika super, humor, Korg , Thor napokon odlican.

Nije bilo nereda i konfuzije u akciji, lijepo i glatko je islo.

Kata kao negativac odlicna. Film bez ikakvih pretjerivanja i prenemaganja, najbolji Marvelov meni.
A dobro, pretjerivanja ima. Ali namjernog.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:20   #95
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Fantastican!
Humor, efekti, 3D fore, mjuza... Sve apsolutno na mjestu. Jedan of najboljih marvelovih. Barem meni. I toliko iznenadjenja.

Ovo je zadnji Thor s ovom postavom, ne?
Možda. Chris i Taika su rekli da bi još jednom voljeli surađivati, a Chris je rekao da će vidjeti poslije ova zadnja dva Avengersa. Sve je otvoreno, a realno 34 su mu godine, on može ovako isklesano izgledati do 40. godine bez problema.

"I haven't had any conversations [about Thor 4] other than... Chris and I have talked about the fact that we want to work together again, and how we feel like doing another Thor would be fun. Because we now know the character so well, and we feel like we've got a real grasp on it. We understand where we want to... not where we'd want to go story-wise, but how we would approach the character, and how much fun we could have with it. I feel like I'd love to work with Mark again at some point. I think really the sort of gist of it, that I will comment, is that I definitely would be keen to work with Marvel again."

Za nekih 20 godina volio bih da naprave Old King Thora sa Chrisom jedino ako misle prije, ali bez MCU što je opet teško.
Zelak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:47   #96
Quote:
Zelak kaže: Pogledaj post
Ispričavam ti se ako je djelovalo agresivno.

Samo sam želio reći da ideš od krive pretpostavke. I ja volim nordijsku mitologiju i pogotovo Ragnarok, ali ovo je superhero film prema stripu. U Thor stripovima ti nemaš pola tih likova što asgardianaca što mitološka bića, što bogova iz Ragnaroka. Samim time zaboravi da će ih biti jer oni ne ekraniziraju Ragnarok iz nordijske mitologije već Ragnarok iz stripa koji je u principu jako sličan. Uništenje, to smo i dobili samo na drugačiji način.

Shvaćaš, ovo je ekranizacija više stripova ima i malo Planet Hulka, više stripovskog Rangaroka, malo Korga i njegove pustolovine. I ponavljam, stripovski Odin, Thor i Loki su 80% drugačiji od onih iz nordijske mitologije samo to.
Ragnarok u stripu je po meni daleko bolji nego u MCU.

Zadnje uređivanje GodThor : 29.10.2017. at 00:20.
GodThor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:24   #97
Dobro, mislim na samo uništenje i tu zapisanu budućnost.

Nego, što kažeš na teoriju da je Surtur ustvari glavni big bad u filmu, a ne Hela? Hela je samo nekakav link do Surtura jer sve vodi k njemu. Početna scena pa njegova sudbina da uništi Asgard i kraj. Film je ipak o tom proročanstvu, a u tome Surtur igra najveću ulogu.
Zelak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:24   #98
Jako zabavan film, iako sam i sam bio skeptičan na mogućem pretjerivanju humora pošto je Ragnarok kraj svega, ali sve skupa jako dobro štima. Hela je moćna, a Kate izgleda fenomenalno u kostimu. Loki odigrao bitnu ulogu i sve njegove scene su smiješne (reakcija u areni je prejaka ). Drago mi je da su uveli Hulka kad već ne može dobiti svoj film, fino se uklapa. Stan Lee cameo totalno pogođen . Post credit scene su mi iskreno bile bez veze, pogotovo druga, tak da mislim da ne trebate čekati dodatno

Spoiler

Jel da je Loki uzeo Teseract na kraju filma? Nema smisla da ga je ostavio tamo i bude uništen pošto je jedan od kamena koje Thanos traži
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 03:47   #99
Quote:
Zelak kaže: Pogledaj post
Možda. Chris i Taika su rekli da bi još jednom voljeli surađivati, a Chris je rekao da će vidjeti poslije ova zadnja dva Avengersa. Sve je otvoreno, a realno 34 su mu godine, on može ovako isklesano izgledati do 40. godine bez problema.
Može i preko 40 bez problema
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:08   #100
Quote:
Zelak kaže: Pogledaj post
Dobro, mislim na samo uništenje i tu zapisanu budućnost.

Nego, što kažeš na teoriju da je Surtur ustvari glavni big bad u filmu, a ne Hela? Hela je samo nekakav link do Surtura jer sve vodi k njemu. Početna scena pa njegova sudbina da uništi Asgard i kraj. Film je ipak o tom proročanstvu, a u tome Surtur igra najveću ulogu.
Samo što SPOILER njega Thor s lakoćom uništi kod ga Hela i na Zemlji lagano razbije SPOILER
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.