Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2023., 14:15   #1041
ne nalazim detaljne podatke na stranicama studentskog centra pa ako mogu pitat par stvari:

koji točno domovi imaju wc u "sobama"? negdje vidim sobu s dva kreveta i wc.

kako studenti peru rublje? postoje perilice na katu ili postoji praonica na žetone negdje u blizini? uz perilice za rublje postoje i sušilice?
zna li se cijena pranja/sušenja?

u prijavi ako se navede isključivo Cvjetno da li to znači da si ili upao u taj dom ili te oni smjeste u neki drugi dom pa onda čekaš i javiš se na Cvjetno ukoliko se oslobodi?

koliko ustvari ljudi ne dobije svoje mjesto u domovima? koliko je navala?
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2023., 18:58   #1042
Meni nije baš jasno što ja točno šaljem. Piše da tiskanica ne treba - dobro, ne šaljem je, piše da obrazac B ne treba jer sam se školovao u RH - dobro, ne šaljem ga, ali sve ostalo (privola za obradu podataka, uplatnicu, izjava o članovima obitelji, potvrda o školovanju za braću/sestre, potvrda on prebivalištu) šaljem? Ali sve je to na online prijavi označeno, a ondje piše: "Nakon što popunite web prijavu, obavezno ispište popis dokumentacije predane uz molbu kao i sve ostale obrasce koje niste ranije rukom popunili."
Zbunjuje me ovaj popis jer sam sve to već popunio online pa onda samo šaljem, što? Screenshot popisa priloga?!
Poptuno sam zbunjen.
Senex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2023., 13:12   #1043
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
ne nalazim detaljne podatke na stranicama studentskog centra pa ako mogu pitat par stvari:

koji točno domovi imaju wc u "sobama"? negdje vidim sobu s dva kreveta i wc.

kako studenti peru rublje? postoje perilice na katu ili postoji praonica na žetone negdje u blizini? uz perilice za rublje postoje i sušilice?
zna li se cijena pranja/sušenja?

u prijavi ako se navede isključivo Cvjetno da li to znači da si ili upao u taj dom ili te oni smjeste u neki drugi dom pa onda čekaš i javiš se na Cvjetno ukoliko se oslobodi?

koliko ustvari ljudi ne dobije svoje mjesto u domovima? koliko je navala?
WC su mali (toaleta, tuš i umivaonik, to je to) i, bar što se tiče Šare, moraš ih dijeliti sa susjednom sobom. Za Cvjetno ne znam, čuo sam da i tamo jedan WC koriste dvije sobe, no nisam siguran.

Na Cvjetnom je dosta velika praonica koju mogu koristiti samo žitelji Cjetnog Naselja. Na Šari svaki paviljon je imao svoju (jako malu) praonicu. Studenti su morali kupiti žetone i rezervirati praonicu (koja je inače imala jednu ves-mašinu). Ne znam je li isto na Cvjetnom ili ne. Za tu veću praonicu znam jer kako sam često išao u menzu tamo ona je baš pored menze. Sigurno postoji neka praonica u blizini. Na Savskoj, ispred tramvajske stanice "Učiteljski fakultet" je samoposlužna praonica "Veš4keš". Dosta je ljudi išlo tamo (i ja). I praonice u domovima i one kao Veš4keš imaju sušilice. Iskreno se ne sjećam koliko je sve to koštalo (za praonicu u domu ne znam ništa jer uvijek sam išao u onu na Savskoj), mislim prosječno 5-6 eura (zajedno sa sušenjem). Cijene u domu, koliko sam čuo, nisu toliko različite.

Što se prijave tiče ne znam točno. Ja sam poslao prijavu samo za Šaru jer je manje koštala (inače bio sam u ZG kao Erasmus student, a strani studenti plaćaju), ali moji cimer (isto erasmus student) je bio poslao prijavu za Savu ako se ne varam i kako nije bilo mjesta tamo smjestili su ga na Šaru.

Za konkurenciju i ostalo nemam pojma, sorry!
HrvatskiPankrt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.