Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2013., 15:57   #141
Quote:
Jastučić kaže: Pogledaj post
Ja, ja, jaaa!
i što kažeš? koja ti najdraža njegova?
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 16:14   #142
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
i što kažeš? koja ti najdraža njegova?
Nisam se nešto previše bavila njime, a planiram u bližoj budućnosti, no definitivno mi je među prva tri pisca. Pročitala sam Hobita i trilogiju (pogodi koju), a favorit bi mi bio Hobit, što je možda uzrokovano poprilično lošom ekranizacijom.

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
U osnovnoj školi se ionako ne radi književna tradicija i razvoj književnosti, a u nižim razredima je cilj djecu naučiti i potaknuti na čitanje nečime zanimljivime.
Prvo, nisi shvatila bit mog posta. Nadalje:

Prije koju minutu sam bacila oko na lektire i uvidjela jednu stvar - u svakom razredu, prosječno, postoji jedna ili dvije obavezne lektire, a zadani broj pročitanih lektira se ispunjava izbornim lektirnim djelima. Sljedeće - na popisu se uglavnom nalaze hrvatski autori, što je razumljivo, pošto još uvijek Hrvatska nije toliko nabrijana na Amere i ostatak nametljive ekipe, stoga je to poprilično lijepa gesta prema doista poštovanja vrijednim književnicima. Kompleksnost radnje, strana imena likova, broj stranica, naposljetku, njegovanje te naše Hrvatske i toliko ljubljenog jezika - molim da se navedeno stavi u kontekst jednog osnovnoškolca koji pohađa niže razrede spomenute škole. Hrvatski edukacijski sistem ima doista popriličan broj rupa, no što se lektire tiče, doista nemam zamjerku jer sam ih s užitkom čitala. To je vjerojatno do poklapanja interesa ili neke druge moje osobine, ali definitivno smatram da su lektire usklađene s dobi i mentalitetom malih Hrvatića.
Jastučić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 16:37   #143
Quote:
Jastučić kaže: Pogledaj post
Nisam se nešto previše bavila njime, a planiram u bližoj budućnosti, no definitivno mi je među prva tri pisca. Pročitala sam Hobita i trilogiju (pogodi koju), a favorit bi mi bio Hobit, što je možda uzrokovano poprilično lošom ekranizacijom.
pročitao sam Hobita i LOTR. ne mogu reći što mi je draže jer obožavam Tolkiena, ali ovo što si rekla za ekranizaciju samog Hobita; LOTR je stvarno dobro odradio. prenio je ono što je bitno, baš je pogodio. ali kod Hobita nebih rekao da je tako. jednostavno ne razumijem kako PJ od tristotinjak stanica knjige može napraviti tri trosatna filma dva još ajde, ali tri nikako. mislim da previše forsira. za prvi dio Hobita dajem 8/10. nadam se da će sljedeći djelovi opravdati tu ocjenu ili čak povečati.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:12   #144
Meni je od Tolkiena najbolja Children of Hurin .
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 18:15   #145
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
jednostavno ne razumijem kako PJ od tristotinjak stanica knjige može napraviti tri trosatna filma.
Ja sam pročitao Hobita i prije gledanja filma mi isto to nije bilo jasno. No u filmu se prikazuje jako puno detalja iz knjige. Skoro ništa nije preskočeno. Jel
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 18:39   #146
Meni je film bio baš dobar, i knjigu jako volim. Nemam neke primjedbe, a i sviđa mi se što su stavili tri dijela jer će onda to dobro razradit.

Meni je strašno žao da kad su već stavljali Vlak u snijegu, Družbu Pere Kvržice, da nisu stavili Zvižduk s Bukovca. Obožavam tu knjigu, tako je dobra Samo zato što je priča odlična, pisano je za djecu i ima sličnu radnju kao i ove prije... Žao mi je što više djece to ne čita/nije čitalo. Meni je to tata čitao svaku večer prije spavanja, i nikad mi nije dojadila
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 20:56   #147
U Hobitu ne samo da ništa nije preskočeno, nego je i dodano puno toga. U knjizi ih uopće ne progoni onaj vrhovni goblin.

~

Quote:
MadLukeM kaže: Pogledaj post
Uostalom, bez uvrede, ali Harry Potter nema nikakvu književnu vrijednost, svi znamo da je ova štancala knjige samo radi profita.
Ovo prvo što si rekao, da "nema nikakvu književnu vrijednost", to je tvoje mišljenje, ali ovo drugo je neistina.

Inače pročitao sam i Narniju i mogu reć da je prikladnija kao lektira nego HP.

Zadnje uređivanje Mr. Rob : 03.03.2013. at 21:10.
Mr. Rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:17   #148
Quote:
Mr. Rob kaže: Pogledaj post
Ovo prvo što si rekao, da "nema nikakvu književnu vrijednost", to je tvoje mišljenje, ali ovo drugo je neistina.
Ma zadnje tri je sigurno "na silu" napisala.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:24   #149
Uglavnom čitam SF i fantasy, s tim da SF puno više nego išta drugo.

A sad, lektira... To ne čitam.
__________________
Walking talking Stephen Hawking.
Stardusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:23   #150
Ja knjige rijetko čitam izvan škole ali ako mi se neka izrazito svidi, pročitat ću. Ja sam na stripovima
__________________
Cijeni ono što imaš. :)
Nodii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:48   #151
Ja pročitam inače jednu knjigu mjesečno uz te lektire što se moraju...
__________________
“If you are going through hell, keep going.” - Winston Churchill
speed... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 14:36   #152
Ne volim lektiru, vidim da se uglavnom radi o grčkoj književnosti (1. sam razred), ali sad sam malo počeo čitati o povijesti (19. i 20. stoljeće), ali pošto je škola počela i treba se naviknuti na novi raspored, ne stignem.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:45   #153
Pa... Čitam gotovo svaki dan 😊 prije spavanja..
Jako volim knjige 😊😊🙊
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:11   #154
Pročitao LOTR kao i puno ostalih, i sad sam na sagi Dina od Franka Herberta, na petoj knjizi. Jedva čekam da završim s time, da počnem neš drugo čitat jer se ne želim vratit na ovu sagu još dugo vremena da malo zaboravim kaj se događalo.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 19:01   #155
Oglas: Traži se čitateljica

Htjela bih se dopisivati sa curom teen godina koja voli čitati knjige koje nisu u lektiri... a možda će jednog dana biti.

Odnosno, tražim osobu koja će čitati i komentirati moje priče. Poželjno je da i sama ponekad piše, ali nije uvjet. Dovoljno je da voli čitati.

Ako si to ti, javi mi se na PP.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 18:22   #156
Pročitaosam svaki the walking dead strip(600+)i svaki dnevnik adriana molea to sam pretprošlo ljeto...onda sam prestao od tada samo lektire čitam
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2020., 19:32   #157
Quote:
XmoronX kaže: Pogledaj post
Pročitaosam svaki the walking dead strip(600+)i svaki dnevnik adriana molea to sam pretprošlo ljeto...onda sam prestao od tada samo lektire čitam
Samo prvog Adriana Molea pročitah i jako mi se svidio. Kakvi su ostali?
__________________
You had it all right in your grasps, but in a breath your minute passed.
Now alas the end has come, you are all alone...
MaximalGuardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2020., 18:40   #158
Quote:
MaximalGuardian kaže: Pogledaj post
Samo prvog Adriana Molea pročitah i jako mi se svidio. Kakvi su ostali?
Odlični,bolji od prvog
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 18:54   #159
Quote:
XmoronX kaže: Pogledaj post
Pročitaosam svaki the walking dead strip(600+)i svaki dnevnik adriana molea to sam pretprošlo ljeto...onda sam prestao od tada samo lektire čitam
Ako voliš The Walking Dead, pročitaj World War Z, vrhunska knjiga.

Film je smeće i nema veze s njome...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 20:24   #160
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako voliš The Walking Dead, pročitaj World War Z, vrhunska knjiga.

Film je smeće i nema veze s njome...
Hvala pročitati ću
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.