Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Sto ste po horoskopi i jeste li normalni
Neuravnotezen sam i vodeni (Rak, Riba, Skorpion) 6 54.55%
Neurav. sam i vatreni (Ovan, Lav, Strijelac) 0 0%
Neurav. sam i zemljani (Bik, Djevica, Jarac) 2 18.18%
Neurav. sam i zracni (Blizanci, Vaga, Vodenjak) 0 0%
Psihicki stabilan sam vodeni (Rak, Riba, Skorpion) 1 9.09%
Stabilan sam vatreni (Ovan, Lav, Strijelac) 0 0%
Stabilan sam zemljani (Bik, Djevica, Jarac) 1 9.09%
Stabilan sam zracni (Blizanci, Vaga, Vodenjak) 1 9.09%
Glasovatelji: 11. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 16:26   #1
Psiho-emotivna stanja i astrologija

Vjerujete li da astrologija ukazuje na atualna ili potencijalna stanja psihe i moze predviditi odredjene predispozicije?

Ako ne vjerujete u objektivnu isinu astroloskih mudrosti, vjerujete li kako velikom broju ljudi placebo mehanizmima uvjetuje aktualizaciju ocekivanih i umisljenih reakcija i dogadjaja (ili se radi samo o subjektivnim interpretacijama nasumicnih dogadjaja)?

Koliki ulogu astroloska znanja imaju u vasim zivotima?

Jeste li ikada konzultirali profesionalnog astrologa?
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:03   #2
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post

vjerujete li kako velikom broju ljudi placebo mehanizmima uvjetuje aktualizaciju ocekivanih i umisljenih reakcija i dogadjaja (ili se radi samo o subjektivnim interpretacijama nasumicnih dogadjaja)?
Ne, jer veliki broj ljudi nema toliko znanje da bi ono uvjetovalo "aktualizaciju očekivanih i umišljenih reakcija i događaja".

Što znači (ne)uravnotežen?
Bez toga se ne mogu izjasniti u anketi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:11   #3
Je li ovo neka zezancija?
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:46   #4
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Što znači (ne)uravnotežen?
Bez toga se ne mogu izjasniti u anketi.
Pretpostavljam da veliki dio ljudi koji dolazi na pdf psihologije tu ipak dolazi zbog nekih vecih ili manjih psiholoskih problema. Nisam znao kako da to bolje srocim, lud je djelovalo ruzno.

Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Je li ovo neka zezancija?
Zasto to mislis?

Zamjetno je astrologija prilicno prisutna u javnosti, ocigledno je da je velikom broju ljudi vazna. To znaci da zasigurno ima neki uticaj na drustvo i pojedinca, pa cak i kad ne bi bila istinita.
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:30   #5
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Vjerujete li da astrologija ukazuje na atualna ili potencijalna stanja psihe i moze predviditi odredjene predispozicije?

Ako ne vjerujete u objektivnu isinu astroloskih mudrosti, vjerujete li kako velikom broju ljudi placebo mehanizmima uvjetuje aktualizaciju ocekivanih i umisljenih reakcija i dogadjaja (ili se radi samo o subjektivnim interpretacijama nasumicnih dogadjaja)?

Koliki ulogu astroloska znanja imaju u vasim zivotima?

Jeste li ikada konzultirali profesionalnog astrologa?
Ne vjerujem u horoskop. I ne razumijem interes za ta davno izmišljena obilježja.

No, primjećujem da se dosta ljudi vadi na horoskop, želeći opravdati svoje mane ili neuspjehe. Po meni je astrologija samo izgovor.

Sama činjenica da se netko time bavi (uz dužno poštovanje) baca na sebe alarm da nije dovoljno upoznao sebe.
Zašto bi netko drugi određivao tvoje osobine i tvoj životni put?
Po meni je astrologija jako opasan i sklizak teren za psihički labilne osobe.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:57   #6
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u horoskop. I ne razumijem interes za ta davno izmišljena obilježja.

No, primjećujem da se dosta ljudi vadi na horoskop, želeći opravdati svoje mane ili neuspjehe. Po meni je astrologija samo izgovor.

Sama činjenica da se netko time bavi (uz dužno poštovanje) baca na sebe alarm da nije dovoljno upoznao sebe.
Zašto bi netko drugi određivao tvoje osobine i tvoj životni put?
Po meni je astrologija jako opasan i sklizak teren za psihički labilne osobe.
Ovisi tko se, zašto i na koji način bavi astrologijom. Meni je, na primjer, baš pomogla da upoznam sebe. Ali ja (znam da zvuči paradoksalno) imam onako više znanstveni pristup astrologiji.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.