Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2015., 13:44   #681
To ti je prilično nebitno. Glavno je postići relaksaciju i mir.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 15:54   #682
ovo mi zvuci kao automatizirani odgovorni mail sa amazona
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:19   #683
A kaj bi ti? Neodgovorni mejl?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 09:26   #684
Quote:
Floramia kaže: Pogledaj post
LJudi, može li mi netko objasniti kako to da sad treba toliko autogenih treninga, yoga, meditacija tolikoj masi, a prije 20, 30 godina nije trebalo ničega. Ljudi su bili socijaliziraniji, emocionalno osjetljiviji, prijateljstvo je imalo značaj. Danas su kao neki "prijatelji duše i psihe" psihijatri poput gđe. Jadranke koji za to ubiru novac i imaju propisanu tarifu? MOj je slučaj takav da imam iste prijatelje od vertića, o.š, srednje šk. i nikad naše prijateljstvo nije izgubilo vrijednost. Istina, živim u manjem gradu i to je jedna od prednosti. Živjela sam i u Zagrebu također. Tamo sam na žalost imala iskustvo čuti i osjetiti Jadrankin tečaj i svakako bih preporučila bilo čiji drugi. Neka mi gospođa ne zamjeri, ali previše si dozvoljava i previše ulazi u tuđe obitelji , brakove , veze. Do te mjere da ih uspješno uništava.
Imao sam prilike sudjelovati u tom "treningu" J. Škarice, pa iz osobnog iskustva znam da je ovo žalosna istina. Ne samo u brakove i veze, već ulazi i u poslovne odnose, odnose brat-sestra, roditelji-djeca. Sa pogubnim posljedicama! Na isti način "odgojila" je i svoje "učenike" (jer se gospođa voli nazivati i učiteljicom). Stvoren je, gotovo sektaški krug ljudi ispranog mozga, uništenih vrijednosti koji i nakon 15-20 godina "rada na sebi" nemaju sređene životne, obiteljske i poslovne situacije.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:59   #685
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
zanimala bi me iskustva ljudi koji su se okusali u autogenom treningu. Sto ste ocekivali, sto ste dobili, upotrebljavate li to jos uvijek, za sto konkretno upotrebljavate, ste isli na seminar ili neka knjiga, video...
Vježbam sama doma. Nisam išla na nikakav tečaj. Tehnika mi je preporučena zbog anksiozno-paničnog poremećaja. U tom slučaju se tečaj može odraditi i preko HZZO uputnice, a kak se meni nije dalo ići na zadane termine, proučila sam vježbe na netu, u knjižnici posudila par knjiga i tako krenula vježbati. Moja očekivanja su bila da će mi smanjiti ukupnu anksioznost tokom dana, ali za sada nije, odnosno, niti ne vježbam dovoljno. Preporuča se 2 x dnevno, a ja odvježbam 3-4 x tjedno. Ono što sam do sada dobila (neredovitim/nedovoljnim vježbanjem):
- osjećaj opuštenosti/relaksacije nakon odrađenih vježbi
- tehnika kojom se uspijem 'samosmoriti' u situacijama kada imam priliku odvježbati (npr. tahikardiju od napada panike 4. vježbom).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 15:31   #686
Pozdrav svima!
Da li se jos uvijek moze dobiti uputnica za AT u KB Dubrava?
Hvala
toxic7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 23:11   #687
Quote:
toxic7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Da li se jos uvijek moze dobiti uputnica za AT u KB Dubrava?
Hvala
Da. Za dijagnozu anksioznosti sigurno. Imaju AT i na Rebru prek uputnice.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:40   #688
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Da. Za dijagnozu anksioznosti sigurno. Imaju AT i na Rebru prek uputnice.
Hvala! Da li mi tu uputnicu moze dati moj dr opce prakse ili me prvo salje kod psihijatra pa ako on smatra da treba AT, salje dalje?
toxic7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 02:02   #689
Quote:
Winona kaže: Pogledaj post
ljudi dajte se nemojte igrati i takve stvari "poducavati" na netu.

Uopce me ne cudi da At ne djeluje osobi koja je to isla raditi sama iz BILO KOJE KNJIGE. Nema takve knjige. Koja to prenosi.

Inace metoda je znanstveno priznata, odavno postoje klinike koje lijece ISKLJUCIVO ovom metodom, u Njemackoj je to preko zdrastvenoga pokriveno.

Metoda nije nova. Postoji 80 godina.

Quote:
Nazalost, znanstveni output gospodina Grudena je zanemariv. Gotovo nepostojeci. Kod mene to odmah stvara vrlo negativan halo
Svaka cast onome tko je od Grudena nesto naucio. Nema ih mnogo.

Ovo je moj zadnji psot na tu temu. Ne zelim ulaziti u raspravu.[
Dokaz da nema 2 ista covjeka ni 2 ista iskustva.

Meni je funkcioniralo iz knjig (lindemann)
Dalje, nesto ovlas procitano iz knjiga grudena je uslo kao "sasvim ok"

necu radit kult ni od koga ni od cega.
ljudi probajte na sebi i vidite sto za vas radi.samo se nemojte izgubit u trazenju.

ili placaj da se netko drugi bavi vama jer se sami ne mozete bavit sobom.
ali to je do neke mjere izbjegavanje suocenja.ali opet, ako djeluje, totalno da.

dmr

Zadnje uređivanje DMRtech : 25.05.2016. at 02:04. Reason: quote fckup
DMRtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 19:22   #690
Zbog anksiozno paničnog poremećaja ljudi oko mene mi preporučuju autogeni trening. Danas sam bila na u uvodnom satu. Kad sam čula cijenu pala sam na guzicu. Mislim da mi je momentalno postalo za nijansu bolje
Uglavnom, i ja čitam Lindena, krenula sam na psihoterapiju i nadam se najboljem.
Kolika je prosječna cijena autogenog treninga? Ako znate, molim vas info, čisto za usporedbu. Hvala.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 07:14   #691
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Zbog anksiozno paničnog poremećaja ljudi oko mene mi preporučuju autogeni trening. Danas sam bila na u uvodnom satu. Kad sam čula cijenu pala sam na guzicu. Mislim da mi je momentalno postalo za nijansu bolje
Uglavnom, i ja čitam Lindena, krenula sam na psihoterapiju i nadam se najboljem.
Kolika je prosječna cijena autogenog treninga? Ako znate, molim vas info, čisto za usporedbu. Hvala.
Jesi li se savjetovala sa nekim pravim stručnjakom (mislim na medicinu, doktor, psiholog, psihijatar)?
Mislim da treba prvo definirati koji je tvoj anksiozno panični poremećaj, a onda odrediti terapiju.
To što ti ljudi oko tebe preporučuju autogeni trening može biti kontraproduktivno.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:05   #692
Quote:
mondeo99 kaže: Pogledaj post
Jesi li se savjetovala sa nekim pravim stručnjakom (mislim na medicinu, doktor, psiholog, psihijatar)?
Mislim da treba prvo definirati koji je tvoj anksiozno panični poremećaj, a onda odrediti terapiju.
To što ti ljudi oko tebe preporučuju autogeni trening može biti kontraproduktivno.
ohbože kao hipohondar u punom sjaju posjetila sam već i psihologa i psihijatra. da li svaki psiholog/psihijatar treba znati osnove autogenog treninga (zaboravila sam ih to pitati)? jer ako da, možda bi autogeni trening mogla odraditi kroz psihoterapiju?
kako i zašto AT može biti kontraproduktivan?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:19   #693
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
da li svaki psiholog/psihijatar treba znati osnove autogenog treninga (zaboravila sam ih to pitati)?
ne znam jel baš svaki zna, ali ovi koje sam ja imala prilike upoznati su svi znali.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:33   #694
U pravilu da ili.ti.moze preporuciti nekoga
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:41   #695
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ohbože kao hipohondar u punom sjaju posjetila sam već i psihologa i psihijatra. da li svaki psiholog/psihijatar treba znati osnove autogenog treninga (zaboravila sam ih to pitati)? jer ako da, možda bi autogeni trening mogla odraditi kroz psihoterapiju?
kako i zašto AT može biti kontraproduktivan?
Ja sam tvoj post razumio kao da je autogeni trening rješenje tvojeg anksiozno paničnog poremećaja, a prilično sam siguran da nije. Više služi kao pomoć.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:42   #696
Hvala, ovo su pozitivne vijesti
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.

Zadnje uređivanje jongerica : 07.06.2017. at 11:40.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:38   #697
1. Kako se osjećate za vrijeme prakticiranja AT?
2. Kako se osjećate nakon AT, u psihičkom smislu (opuštajuće, smireno, ili slično - ili nema efekta)?
3. Kako se osjećate nakon AT, u fizičkom smislu (tijelo je opušteno, puno volje za rad ili trening ili rekreaciju- ili nema efekta)?
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:51   #698
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Zbog anksiozno paničnog poremećaja ljudi oko mene mi preporučuju autogeni trening. Danas sam bila na u uvodnom satu. Kad sam čula cijenu pala sam na guzicu. Mislim da mi je momentalno postalo za nijansu bolje
Uglavnom, i ja čitam Lindena, krenula sam na psihoterapiju i nadam se najboljem.
Kolika je prosječna cijena autogenog treninga? Ako znate, molim vas info, čisto za usporedbu. Hvala.
Ej jesi pročitala Lindena? Primjenjuješ li neku njegovu foru.

Meni je nakon trećine knjige dosadila njegova kuknjava o samome sebi i prestala sam razmišljati o njemu s obzirom koliko mi je postao naporan i dosadan.

Možda je tu njegova kvaka, "čovjek je sam sebi dosadio i počeo skretat misli jer je sam sebi išao na žice."
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:03   #699
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ej jesi pročitala Lindena? Primjenjuješ li neku njegovu foru.

Meni je nakon trećine knjige dosadila njegova kuknjava o samome sebi i prestala sam razmišljati o njemu s obzirom koliko mi je postao naporan i dosadan.

Možda je tu njegova kvaka, "čovjek je sam sebi dosadio i počeo skretat misli jer je sam sebi išao na žice."
brojček, znaš da sam pročitala Lindena, kaj si mi zaboravila nick
meni su njegove metode pomogle; disanje, preusmjeravanje misli. čak i onaj dio (do kojeg ti nisi došla, ak si prestala čitat nakon trećine) o ugljikohidratima je istinit. barem kod mene. al nemrem baš izbacit UH ukupno iz prehrane. ionako imam premalo kila
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:49   #700
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
brojček, znaš da sam pročitala Lindena, kaj si mi zaboravila nick
meni su njegove metode pomogle; disanje, preusmjeravanje misli. čak i onaj dio (do kojeg ti nisi došla, ak si prestala čitat nakon trećine) o ugljikohidratima je istinit. barem kod mene. al nemrem baš izbacit UH ukupno iz prehrane. ionako imam premalo kila
Ma ponelo me ono "čitam"... Present Continuous


Ma znam da pali kod nekih stvari, ali fakat ga nisam uspjela pročitat cijelog.

Uhiće izbacit..... AAA neeee, dobro da nisam došla do tog dijela knjige.

Inače obožavam taj Američki "njuejđ" - izbacit UH, izbacit, mliječno, izbacit meso, izbacit GMO i preći na bio, paleo.
Matereti ne mogu niti van otići pasti travu jer je zagađena.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.