Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 17:00   #1281
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Objektivno nelijepe osobe bi ostale nelijepe i nevine do kraja života, ako si ti u pravu, ali ipak, svi manje više nekoga nađu, na kraći ili duži rok.
šta? ne. točno obrnuto pričam(o).
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 17:43   #1282
Pa gle, ima primjera, čak i među forumašicama, osoba kojima ne bih bio u stanju čak niti u lice reći da su lijepe. Ne bi išlo. U istom trenutku znale su buditi u meni nešto iskonsko, čak i samim sjedenjem na kavi. Dakle, ja tvrdim da mi se mora sviđati, komplet. I ne mora mi biti lijepa, ako npr njeno ponašanje zasjeni tu "ljepotu".


Ovo, doduše više paše u onu neatraktivnu temu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:00   #1283
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Da ali nazalost to sutra mozete biti vi,nitko.ne zna sto ga ceka
Da, ali pisala sam da odaberem takvu osobu, ne da se ona kasnije razboli.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:01   #1284
Tema postoji već stoljećima pa ne znam jesam li ovo već nekad pisao na njoj #ubilitražilicu.

Neobično mi je čitati tvrdnje "ja bih / ne bih mogao ući u vezu s oboljelom osobom" ili "ja bih / ne bih mogao ostati u vezi s osobom koja oboli". Tri jednostavne riječi: ne možeš znati.

Svatko od nas sigurno ima manje ili više detaljan popis crta osobnosti s kojima ne može biti u vezi - ali, ima svakakvih psihičkih bolesti, ima svakakvih ljudi, ima i ljudi čiji će nam "ostatak osobnosti" biti tako i toliko wow da ćemo - možda - itekako pogaziti svoje izrečeno "ja ne bih mogao...". Ili možda neće, kao što rekoh: ne možeš znati.

Jednako tako, čovjek ne može biti siguran ni da bi ostao u vezi s parterom koji iz nekog razloga fizički drastično degradira (da, to zvuči ružno i neljudski i svakako - ali, to je realnost. Ljudi smo, slabi smo) - pogotovo je takvo "znanje" besmislica u slučaju psihičkoga oboljenja koje može doslovno promijeniti osobu s kojom smo do sada živjeli ili bili u vezi. Može se, doslovno, dogoditi da onoga nekoga našeg jednostavno više nema - kako itko može znati što bi i kako bi po pitanju života i veze s nekom drugom, drugačijom, posve novom osobom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:32   #1285
@Lord Byron ima smisla što si napisao, teško je to reći u općenitom slučaju, ali sad ću napsiati nešto za svoj, konkretno.
Mene je ovaj zadnji prekid prije godinu dana ( a i nekoliko neuspjelih pokušaja nakon njega) neću reći potpuno psihički slomio, već ubio svaku nadu da ću ikoga naći.Prilika će biti i dalje, normalno srećem cure/žene jer živim u gradu od 800 000 stanovnika.

Ali, što se dogodi. Kad veza započne, neko vrijeme me pere ona početnička zaljubljenost. I kad ona prestane, kad treba uložiti 'svjesni trud' u vezu da ona opstane počinju problemi. Je li to isključivo zbog bolesti ili crta karektera, teško mi je reći. Posljedično se i druga strana ohladi, i veza onda više nije užitak, već postaje dosada i mučenje.

Većina ovdje koji su pratili temu zna da bolujem od shizofrenije. Ta se bolest sastoji od produktivnih simptoma (paranoje, halacunacija, deluzija i sumanutih misli), kojih se (barem meni) uz lijekove relativno lako riješiti,a to je što većina smatra da shizofrenija jest. No, to nije točno. Shizofrenija je i depresija, apatija, povlačenje u sebe, to su negativni simptomi, a mogu biti i posljedica lijekova i njih se puno teže riještiti.

Jer, kad druga strana shvati koliko je ova veza kompleksna i teška, ili će se mučiti ili će prekinuti vezu.
Puno ljudi znam kod kojih su se veze/brakovi raspali, pa čak i kad su djeca bila uključena, a neki su imali i lakše bolesti od moje.

Meni je recimo lakše raditi tj. funkcionirati na profesionalnom nego na društvenom planu.
To naravno ne znači da nemam potrebu za društvom i vezama, ali želje i potrebe su jedno, a sposobnosti i mogućnosti drugo. Možda uz psihoterapiju i s vremenom se stanje poboljša, ali sumnjam. Imam gotovo 30 godina i kakav god da jesam, već sam 90% izgrađena ličnost.

Kad sam otvarao ovu temu iskreno sam želio upoznati curu s kojom ću uspjeti na ljubavnom planu, ali sada nakon više od 3 godine vidim da mi je ozbiljnu i trajnu vezu nemoguće ostvariti. A sve ispod toga me ne zanima.
Sva sreća pa niti jedna od cura s kojima sam bio u vezi nije zatrudnjela, jer težak bi život bio tom djetetu, kao što uostalom i moj je, jer i ja sam dijete psihički bolesne osobe.
No, nisam niti prvi niti zadnji takav. Nekom je život majka, nekome maćeha s razlogom se kaže.

To je sve što mogu reći, lijep pozdrav svima i ne želim više pisati na ovoj temi, niti mislim da imam o čemu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 08:25   #1286
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
1+1=2, osim kad paše da je 3
Ovisi s koje si strane pulta
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 09:40   #1287
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima i ne želim više pisati na ovoj temi, niti mislim da imam o čemu.
Pisanje na ovoj temi ima smisla ako ti nije muka, gnjavaža, napor, nešto - neću baš napisati "ako ti pomaže", to bi ipak bilo pretjerano očekivati od forumskoga topica, ali recimo "ako ti olakšava trenutke koje nekako treba olakšati".

Unatoč tvome odlasku, prokomentirao bih tvoj post, u biti zbog jednoga: jako, jako puno onoga što si u ovome postu opisao, događa se i drugim ljudima. Svim ljudima. Lijepim ljudima, ružnim ljudima, zdravim ljudima, bolesnim ljudima... U Hrvatskoj se razvede svaki četvrti brak, a da se razvedu svi koji žele (a ne mogu ili misle da ne mogu) taj bi broj bio dvostruk.

I ne, ovo nije uvjeravanje da je svima tako i da pretjeruješ i da se bezveze buniš - sasvim je sigurno da ti je teže nego drugima, da ti se ove ružne stvari u vezama i pokušajima ostvarivanja veza događaju češće, intenzivnije, bolnije... Uvjeravanje u suprotno bila bi uvreda tvojoj inteligenciji. Međutim, ono što pokušavam reći je da je nekome tko još nema ni 30 najdoslovnije doslovno opasno zakloniti se iza "nema tu meni kruha" i povući se u vegetiranje. To je opasno i u nekim puno poznijim godinama od kasnih dvadesetih.

Ja i dalje vjerujem da, koliko god truda i ljubljenja žaba (ponekad i gutanja žaba ) tražilo, sve skupa ipak nije bezizgledno i da postoji šansa da, jednom, negdje, nekad, neka od poljubljenih bude tvoja kraljevna.

Sretno .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:07   #1288
Potpis! Imaš svoje razloge i pripisuješ svoje "neuspjehe" tome. Da nemaš nogu, pripisivao bi neuspjehe tome. Da imaš 180kg i masnu kosu pripisivao bi ih tome. Da je sve 5, proklinjao bi sudbu kletu, ali bi, možda, i dalje imao iste, ili slične "neuspjehe".



Neuspjesi su pod navodnicima, jer nije baš neuspjeh kada ne uspije ono što ne bi trebalo, ili gotovo da ne bi niti smjelo uspjeti
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:12   #1289
Ako već Diego ne želi pisat, onda ja mogu. Pošto sam u sličnom zaje**. ^^ Možete mene ispitivat.
QuarterPound is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:04   #1290
Ništa od toga... Ne ide.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:35   #1291
Da.. znam i vidim. Drzi se
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:51   #1292
Što kaže ostali forumaški puk?


*gledapravušapuzaudomljenje*
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 10:48   #1293
Veze su komplicirane kako god okreneš.
Bitno mi je da je osoba donekle svjesna svojih mogućnosti i nemogućnosti te da u skladu s tim živi.

A i teško je reći tko je sve bolestan jer neki od nas samo igrom slučaja nemaju pisanu potvrdu toga. Nisam uopće sigurna da sam ja baš najnormalnija osoba koja je ikad hodala svijetom.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 11:42   #1294
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
A i teško je reći tko je sve bolestan jer neki od nas samo igrom slučaja nemaju pisanu potvrdu toga. Nisam uopće sigurna da sam ja baš najnormalnija osoba koja je ikad hodala svijetom.
Same here. Nemam ofišl dijagnozu ali sumnjam da me se može uglaviti u mainstream doživljaj normalnog i zdravog.
Što se pitanja tiče - ovisi o stotinu faktora. Najviše o tome koliko je osoba ozbiljna po pitanju ozdravljenja, terapije, držanja simptoma pod kontrolom i rada na sebi i odnosu. Posljednji put sam se arogantno mladalački precijenila smatrajući da sam dovoljno snažna da izađem na kraj s tuđim demonima, a nisam bila. Tako da - ovisi.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 18:03   #1295
Prošlo je 2 godine otkad ne pišem na ovoj temi. U te 2 godine sam imao ukupno 3 djevojke, od kojih mi se prva iskreno nije niti sviđala, sa drugom sam izdržao 2 mjeseca, a treća mi se najviše sviđala, ali... trajalo je jedan vikend. Zapravo smo se 'samo pokupili' i to je bilo to.
Sve 3 su bile forumašice, a i ona prije njih.
Ne znam gdje bih uopće mogao upoznati neku zanimljivu curu, s kojom bih se složio i koja bi mi odgovarala. Ne izlazim i ne radim više studentske poslove.
Svoje neuspjehe svaljujem na dijagnozu, a to možda nije ni pravedno ni ispravno.
Imam 31 godinu, mislim da je to puno, i da sam već trebao puno toga napraviti u životu što nisam, i to me deprimira. Ali me istovremeno deprimira što još imam 50 godina života (po nekom očekivanom životnom vijeku), a trebam ga izdržati sa svim ovim problemima što imam. Nije tu usamljenost jedini problem, ima ih još, ali jedan od većih sigurno je.
Oprostite na pomalo depresivnom postu, danas me pere od jutra....
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 18:59   #1296
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Prošlo je 2 godine otkad ne pišem na ovoj temi. U te 2 godine sam imao ukupno 3 djevojke, od kojih mi se prva iskreno nije niti sviđala, sa drugom sam izdržao 2 mjeseca, a treća mi se najviše sviđala, ali... trajalo je jedan vikend. Zapravo smo se 'samo pokupili' i to je bilo to.
Sve 3 su bile forumašice, a i ona prije njih.
Ne znam gdje bih uopće mogao upoznati neku zanimljivu curu, s kojom bih se složio i koja bi mi odgovarala.
Nemas se za sta izvinjavati, napisao si ono sto osecas na svoj otvoren i iskren nacin. Ja sam citala neke tvoje teme ovde, nisam dovoljnu dugo ovde da ih sve znam, ali dobila sam utisak o tebi kao jednom postenom, vrednom i osecajnom muskarcu. Iako se mucis sa depresijom dugo vremena, ti si ipak pozitivna osoba, jer se boris za bolji i kvalitetniji zivot. Povremeno imas krize, ali uvek isplivas na povrsinu, sto je stvar jakog karaktera. Ja samo mogu da zamislim kako je depresija teska za onoga ko pati od nje, jer je ja ne poznajem, znam samo sta je neraspolozenje i losa volja. Tako je i mnogim drugim zenama koje bi mozda i htele da budu sa tobom, jer imas puno pozeljnih kvaliteta. S obzirom da si imao nekoliko veza, svejedno koliko su trajale, to mi govori da je tvoja spoljasnjost takodje veoma prihvatljiva.

Ti si ovde postavio pravilno pitanje: GDE da nadjes osobu sa kojom bi ostvario duzu vezu. Kao prvo, moras ti sam biti sposoban za to. Ja to ne mogu da procenim, mozes li ti? Ako mislis da je odgovor pozitivan, onda ti treba neko ko ce na pravi nacin razumeti tvoju bolest, ne neko ko je strpljiv, jer on pukne pre ili posle, nego neki medecinski sluzbenik u stvari sluzbenica tog pravca, studentkinja psihologije, psihijatrije ili slicno, koja ima dovoljno znanja da razume tvoje stanje i koja ce znati da se na pravi nacin postavi prema tebi i kada si u dobroj fazi i kada si u losoj fazi. Ti imas veoma kulturan, ljubazan i pismen nacin izrazavanja, tako da verujem da ti nece biti problem, na osnovu svih kvaliteta koje imas, da osvojis neku devojku.

Ako ocekujes da slucajno sretnes neku devojku negde, tvoja bolest moze da bude problematicna zato sto devojka ne razume probleme koje tvoja bolest nosi sa sobom. Ona ocekuje onda nesto, sto na taj nacin kako ocekuje, ne moze dobiti, ali bi zato neka medecinski obrazovana osoba ili osoba zainteresovana za tu granu medicine, mogla i da ti pruzi sta zelis i da ona sama dobije sta zeli, jer bi znala da ceni i razume tvoj stav.

Tvoja dijagnoza i jeste i nije problem. Vidi, neko je nocna osoba, a neko jutarnja, to znaci da neko ranije ide na spavanje, a neko mnogo kasnije ili se neko rano budi, a neko mnogo kasnije. Meni bi to bio ogroman problem, jer sam "nocna ptica" i da mi se neko onda dize u pet sati ujutru veseo, pun elana, gadjala bih ga necim, jer sam neispavana. Razumes? A to nije bolest, pa opet je, bar za mene, jako velika prepreka da budem sa nekim na duze vreme. Tako da mnogi ljudi imaju nesto kao razlog da ne mogu da nadju partnera ili da im do sada nije uspelo da ostvare partnerstvo kakvo su hteli.

Ti nemas VEC 31 godinu, jer imas jos ceo zivot pred sobom. Do sada si sve vreme radio na sebi i verovatno ces nastaviti sa time. Bolest je tu, kao deo tebe, kao sto je boja ociju deo tebe. Nemoj da dozvolis da te neke umisljene "norme" sa strane prisiljavaju da imas devojku jer imas, ah, "toliko godina". Sve u svoje vreme i na svoj nacin. Sto si opusteniji, to ces lakse da se boris sa depresijom i da jednom resis svoj problem sa devojkom. Ako sam sebi stalno lupas cekic u glavu "joj, sto nemam devojku", "joj sto nemam devojku", izludeces samog sebe i pogorsati svoje stanje. Meni se licno cini nemogucim da neces naci devojku koja ti odgovara, imas zaista puno kvaliteta i verujem da to nece ostati neprimeceno.
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 19:27   #1297
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Nemas se za sta izvinjavati, napisao si ono sto osecas na svoj otvoren i iskren nacin.....
Lijepo si mi napisala, hvala ti na opširnom postu.
Ipak, ne slažem se da bi moja potencijalna cura trebala biti psiholog ili psihijatar. Baš mislim da se osobe toga profesionalnog usmjerenja žele u privatnom životu odvojiti od psihički bolesnih, odnosno jednostavno od - posla.
To ne znači da se ta osoba ne mora uopće kužiti u psihologiju, već onako, da je upućena u sve to, ali ne bavi se sa time. Pa i ja sam, dosta se kužim u psihologiju, ali iz jednog razloga-da pomognem sam sebi,i ljudima koje poznam a imaju slične probleme, no ne pada mi napamet to studirati. Više sam tehnički tip osobe.

S ostalim se dijelom uglavnom slažem, već su mi neki govorili da moja bolest može biti prepreka kao i svaka druga (loša) karekteristika.
Neke cure ne vole niske muškarce, neke ružne, glupe itd... a neke jednostavno one sa ovakvom dijagnozom. I to je sasvim OK.

I još bih htio naglasiti, da se danas dosta loše osjećam, što nije svakodnevno pravilo. Nisam uvijek ovako depresivan, ali ponekad ipak jesam..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 20:54   #1298
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Lijepo si mi napisala, hvala ti na opširnom postu.
Ipak, ne slažem se da bi moja potencijalna cura trebala biti psiholog ili psihijatar. Baš mislim da se osobe toga profesionalnog usmjerenja žele u privatnom životu odvojiti od psihički bolesnih, odnosno jednostavno od - posla.
To ne znači da se ta osoba ne mora uopće kužiti u psihologiju, već onako, da je upućena u sve to, ali ne bavi se sa time. Pa i ja sam, dosta se kužim u psihologiju, ali iz jednog razloga-da pomognem sam sebi,i ljudima koje poznam a imaju slične probleme, no ne pada mi napamet to studirati. Više sam tehnički tip osobe.

S ostalim se dijelom uglavnom slažem, već su mi neki govorili da moja bolest može biti prepreka kao i svaka druga (loša) karekteristika.
Neke cure ne vole niske muškarce, neke ružne, glupe itd... a neke jednostavno one sa ovakvom dijagnozom. I to je sasvim OK.

I još bih htio naglasiti, da se danas dosta loše osjećam, što nije svakodnevno pravilo. Nisam uvijek ovako depresivan, ali ponekad ipak jesam..
Nisam mislila da te buduca devojka u slobodnom vremenu leci, da me ne razumes pogresno. Ali imas pravo, da bi te neko ko poznaje materiju bolje razumeo, a to je potrebno u jednoj dobro funkcionirajucoj vezi, da oboje razumeju onog drugog na pravi nacin. Ti ne trebas to studirati, to nisam mislila, jer ti o tvojoj bolesti znas vise od svakog predavaca, tako da to ne bi imalo smisla.

Da li si razmislio o tome, da tvoje danasnje lose raspolozenje ima mozda i drugi uzrok od tvoje bolesti? Da li si osetljiv na ovu ludu naglu promenu vremena mozda? Kod mene su dani jako mracni, pa i to utice na raspolozenje, bez da je neko bolestan. Ja znam da si ti na oprezu zbog tvoje bolesti, ali i obican tok zivota ima uticaj na nas, bez da smo bolesni. Ti redovno uzimas lekove kako si pisao i brines se o tome da sve bude pod kontrolom. To znaci, da je nekada u pitanju mozda samo neraspolozenje, a ne depresija. Ja dva dana nisam ni zasta, jer i malo losije spavam i vreme me je pritisnulo i dosta toga se skupilo sto moram da obavim. Svi mi imamo periode kada malo popustimo, pa se osecamo bas bezveze. Mislim da ce ti to proci, nemoj da se sekiras zbog toga. To su normalne fluktuacije u zivotu.
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 00:37   #1299
Diego, znamo se. Pametna si osoba, barataš širokim krugom informacija. Imaš slične probleme kao, i dalje, mnogi tvoji vršnjaci. Samo puno njih, za razliku od tebe, nisu svjesni tih stvari koje"nisu ostvarili". To nema veze s dijagnozom.

Imaš i život kakav npr ja nisam imao. Eto, ja nisam imao tri veze u dvije godine. Imam, trenutno jednu u kojoj sam si ok. Bilo je unutar dvije godine, od dolaska u Zagreb nekih kratkoročnih usputnih odnosa, koji su bili s osobama s kojima možda nisu trebali, i to je to. A nemam dijagnozu. Možda te brine i situacija oko škole, financija, rješavanja stambenog pitanja. Ali to su sve stvari koje muče veliki dio tvojih vršnjaka koji su sposobni razmišljati o tome. Samo, realno, vidiš onih 2% boljih. Ne vidiš one iste, ili one lošije, ne percipiraš ih.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 00:47   #1300
Vidim po sebi da takve veze jednostavno ne funkcioniraju.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.