Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 15:41   #241
Quote:
tridvajedan321 kaže: Pogledaj post
Hej.ako se ustimam kako zamislih za 2 tj idem kod dr Klobučar da mi rijesi halux-otpili kost i malo na lijevoj nozi poštela palac-izravna ga jer je krenuo lijevo i malo podigne svod...noga zna bolit do koljena,a oko kosti se upali i bude strahovito crveno...
Nadam se da cu se uskoro javiti s iskustvom iz Akromiona
Sretno na operaciji i s oporavkom, javi nam se naknadno!
Ako stigneš, napiši malo više info oko klinike, cijena zahvata, šta sve ulazi u cijenu, doktor koji te operira?
bivša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 08:50   #242
Quote:
tridvajedan321 kaže: Pogledaj post
Hej.ako se ustimam kako zamislih za 2 tj idem kod dr Klobučar da mi rijesi halux-otpili kost i malo na lijevoj nozi poštela palac-izravna ga jer je krenuo lijevo i malo podigne svod...noga zna bolit do koljena,a oko kosti se upali i bude strahovito crveno...
Nadam se da cu se uskoro javiti s iskustvom iz Akromiona
Tridva jedan ima li novosti,kako prodje nadam se super iskustvo?
playzone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 17:20   #243
Pozdrav svima, ja sam operirala Hallux prije neka 4 tjedna na sv.Duhu. Prvi pregled bio je u studenom 2015. i eto dosla sam na red za opeaciju u ozujku 2017. Nisam nista platila jer imam dopunsko. Savovi se suse, hodam samostalno bez staka u ortopedskoj cipeli i vise ne boli. Ako nekoga zanima detaljno iskustvo neka kaze..

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk
Hase87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:49   #244
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam operirala Hallux prije neka 4 tjedna na sv.Duhu. Prvi pregled bio je u studenom 2015. i eto dosla sam na red za opeaciju u ozujku 2017. Nisam nista platila jer imam dopunsko. Savovi se suse, hodam samostalno bez staka u ortopedskoj cipeli i vise ne boli. Ako nekoga zanima detaljno iskustvo neka kaze..

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk
Oooooo konačno da netko digne ovu bapsku temu, dobrodošla!:klap:

Mene zanima SVE jer se spremam za tu avanturu još od prošle godine - kao što vidim i ti si se fino načekala, ja sam u Lovranu već tri mjeseca 117. na listi

Jel moraš i sa drugom nogom?
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:14   #245
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Oooooo konačno da netko digne ovu bapsku temu, dobrodošla!:klap:

Mene zanima SVE jer se spremam za tu avanturu još od prošle godine - kao što vidim i ti si se fino načekala, ja sam u Lovranu već tri mjeseca 117. na listi

Jel moraš i sa drugom nogom?
Bogu hvala, ne moram i drugu nogu.
Dakle, došla sam dan ranije u bolnicu oko 11h, smjestili me u sobu, dali upute za sutrašnju operaciju. Odmah sam dobila sve potrebno: čepić, haljinu i kapu za sutra te papire gdje je opis operacije koje potpišeš.
Iza večere sam stavila čepić i iza večere ne smiješ više ništa jesti, vodu smiješ piti. U 22h pred spavanje dobila sam prvu injekciju protiv tromboze. I svaku večer koju sam ostala u bolnici također.
Sutradan-dan operacije. Ispred mene su bile dvije operacije; jedno koljeno i jedan kuk, ja sam bila treća. Na dan operacije nema hrane ni pića.
Ujutro je redovno tuširanje prije operacije posebnim sredstvom (koje se nalazi u kupaoni). Kad sam se istuširala, čekala sam da me pozovu. Oko 11h otišla sam na odjel kirurgije, gdje su mi postavili kanilu u šaku (što je jako boljelo, igla im je očito pukla i po povratku u sobu infuzija nije prolazila pa su mi izvadili i stavili u ruku). Ja se jako bojim igle, i meni je vađenje krvi strašno, što sam i rekla anesteziologicama. Nakon kanile, išla je anestezija- spinalna.
Skinuli su me do gola, glava među koljena u oblik fetusa, trbuh guraš unutra a leđa van, moraš ostati miran. Dvije su me držale a treća je bila iza pipala da ubode. Kasnije sam ih čula da komentiraju da mi nisu trebale dati spinalnu kad su vidjele lokvu suza na plahti i kako sam se bojala.
Nakon 30min noga za operaciju utrne.
Operacija traje nekih 40ak min. Ništa nisam osjetila, bila sam budna, pa mi je ubrizgala nešto da malo spavam. Kad sam se probudila, sjećam se da sam se smrzavala i cvokotala, kao u hladnjači je u operacijskoj sali.

Povratak u sobu: dobro sam se osjećala, noga zamotana u debeli zavoj, na infuziji non stop, ništa ne boli, lijepo sam spavala. Dok anestezija ne popusti još nekoliko sati iza operacije, ne smiješ ništa ni jesti ni piti. Već sam bila gladna nakon gladovanja cijeli dan, a za večeru je bio gulaš. Sestre nisu dale gulaš jer bi ga povratila, pa sam jela perece i štapiće.
Idući dan, plan je bio premotavanje, RTG i povratak kući. Prvo dvoje smo obavili, međutim posljedice anestezije bile su grozne pa sam ostala još jedan dan/noć dulje.
Nisam se mogla pridići iz kreveta a da ne povratim, glavobolje, mučnina... Sestre su mi nosile nonu u krevet jer nisam mogla ustati ni na wc.
Ta noć bila je najgora. Osjećaj mučnine, panike, tjeskobe, ne mogu se pomaknuti, ne mogu spavati. Oko ponoći kad su cimerice zaspale, sestra je dosla u obilazak i molila sam za normabel samo da zaspim.
Ujutro sam se puno bolje osjećala, pojela sam doručak i nisam povratila. Taj dan sam išla kući uz strašnu glavobolju, ali bila sam sretna jer nema mučnine.

Idućih nekoliko dana, ležala sam i držala nogu na povišenom, uz jako bolove. Ali zato postoje analgetici. Prvo sam ih pila svaka 4h, pa svakih 6h, 12h..kako su dani odmicali. Uz štake sam se kretala po stanu.

Nakon 10 dana od operacije, išla sam na vađenje konaca. Nakon toga, smjela sam nogu i lagano močiti, odnosno prati, držala sam nogu što češće bosu da se šav suši.
Evo danas, nakon nepunih mjesec dana, hodam u ortopedskoj cipeli koju sam kupila u bolnici bez bolova, štake sam dobila od bolnice.

Sjećam se da je gospođa koje je došla naknadno u sobu, a isto je išla na operaciju halluxa, rekla kasnije kada sam malo došla sebi, da se prestrašila kako sam izgledala i zvučala, bila sam natečena od suza, bez glasa, nisam odgovarala na pitanja..i da se pitala da li da ide u to ili ne.

Sve u svemu, drago mi je da nisam znala što me čeka. Operacija kao takva nije ništa strašno jer ništa ne osjetiš. Gore je ono prije i nakon nje.
Ja sam vjerojatno malo osjetljivija pa su me nuspojave od anestezije jače pogodile.

Ako sam nešto izostavila, slobodno pitajte

Zadnje uređivanje Hase87 : 19.04.2017. at 12:28.
Hase87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:34   #246
@Hase87

Hvala puno!

Daj molim te još reci vezano uz anesteziju - nije mi jasno kako ti je bilo tako jako zlo od lokalne/ spinalne anestezije (glupo pitanje ali ne vidim onda koji je njezin benefit)? I dalje, nadam se da nije pravilo da ne možeš dobit opću? Jer u tom slučaju mislim da ću se doma pokupit, scenarij u kojem sam budna i/ili svjesna za vrijeme dok mi nogu pile na pola nije opcija

trtaroš na kub!!!
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:52   #247
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
@Hase87

Hvala puno!

Daj molim te još reci vezano uz anesteziju - nije mi jasno kako ti je bilo tako jako zlo od lokalne/ spinalne anestezije (glupo pitanje ali ne vidim onda koji je njezin benefit)? I dalje, nadam se da nije pravilo da ne možeš dobit opću? Jer u tom slučaju mislim da ću se doma pokupit, scenarij u kojem sam budna i/ili svjesna za vrijeme dok mi nogu pile na pola nije opcija

trtaroš na kub!!!
Mislim da možeš dobiti opću. Cimerica iz sobe koja je išla na op.koljena je dobila obje, jer su joj spinalnu krivo upiknuli pa joj utrnula kriva noga. Onda je dobila i opću odmah iza toga. Popodne/predvečer taj dan operacije prva je povraćala i boljela ju glava. Ja sam tad bila sretna jer mi nije bilo ništa, ali dočekalo me idući dan. Posljedice anestezije normalna su pojava, anestezija je zaguljena stvar.
Nemaš brige i ako si budna, ionako ništa ne osjetiš- a to je bit. Ono što slijedi kasnije, nitko ne spominje, već ide pod normalno.
Hase87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:58   #248
prije 4 tjedna bila sam u Lovranu na operaciji halluxa. zanima koga?
Merkur R is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:08   #249
Quote:
Merkur R kaže: Pogledaj post
prije 4 tjedna bila sam u Lovranu na operaciji halluxa. zanima koga?
Uvijek
Lijepo molimo sve pojedinosti od doktora pa na dalje.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 17:20   #250
ovako. prvi dan prijava u bolnicu, razgovor sa anesteziologom, čepići za čišćenje (2 komada), razgovor sa cimericama i ostalim u hodniku o posljedicama korištenja čepića (koliko puta je bio tko na WC-u), panika jer nemaju svi tv a počinje serija, injekcija protiv tromboze u trbuh- NE BOLI,spavanje.
drugi dan: žedna (nakon 22h prethodnog dana nema konzumiranja tekućine), tuširanje dezinfekcijskim sredstvom,oko 9:30 na redu za operaciju. skidanje do kraja i oblačenje neke "košulje" koja jedva pokriva trbuh. Odlazak u salu za pripremu operacije, kanila u ruku (najgori dio boravka u bolnici, fuj), lokalna anestezija iznad koljena- NE BOLI, neko lagano sredstvo za smirenje. čekam na red nekih sat vremena od kojih sam dobar dio prespavala. u sali dodatna injekcija za smirenje (pojača), zaspala prije nego se doktor pojavio. Probudila se naspavana i odmorna na intenzivnoj. bez boli. nakon 2-3 sata premještena na odjel. gladna. večera. mokrenje u padelu. ne boli ništa, ali sam uzela tabletu protiv bolova preventivno. drugo jutro po uputi sestre sama otišla na rtg oslanjajući se na petu i vanjski dio stopala, bez štaka. vizita, put kući.i dalje bez bolova. kod kuće više ležanja, po potrebi i hodanje na peti operirane noge.
da skratim: ne boli, postoperativni tijek je prošao sa jednom radi reda tabletom, nema šavova (radi se rez kroz male rupice- vjerojatno laserom),ulazim u peti tjedan danas sam vozila. jedini problem je obuća. za sad samo tenisice:klap:
Merkur R is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:46   #251
[QUOTE da skratim: ne boli, postoperativni tijek je prošao sa jednom radi reda tabletom, nema šavova (radi se rez kroz male rupice- vjerojatno laserom),ulazim u peti tjedan danas sam vozila. jedini problem je obuća. za sad samo tenisice:klap:[/QUOTE]

Odlicno zvuci! To je vidim samo jedno stopalo. Ja bih trebala operirati oba. Mozete li mi mozda reci cijenu?! Puno srece sa daljnjim oporavkom
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:31   #252
tako je jedno stopalo. nije moguće dogovoriti dva odjednom troškova nije bilo jer nije privatna poliklinika nego "socijalna":klap:
Merkur R is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:13   #253
Quote:
Merkur R kaže: Pogledaj post
tako je jedno stopalo. nije moguće dogovoriti dva odjednom troškova nije bilo jer nije privatna poliklinika nego "socijalna":klap:
Hvala! Ja sam nekako bila uvjerena (valjda iz nekog proslog zivota ) da u Lovranu postoji samo privatna klinika . Samo jos jedno pitanje: koliko je cijeli proces trajao (mislim od prvog pregleda ili cega vec, pa do operacije)?!
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:24   #254
Pozdrav, vidim da se većina javlja s problemima vezanim za hallux valgus, no ja imam malo drugačiji problem s palcima na nogama, ako sam fulala temu molim moderatore da je premjeste.

Moj problem je jako "zavinut" vrh palca prema gore pri čemu su se i nokti uslijed, pretpostavljam pritiska obuće, počeli savijati i djelomično odvajati od baze. Pri tome mi je jedan nokat u gorem stanju i često me nakon nošenja malo uže obuće dosta boli. Obuću poput npr. balerinki mogu samo sanjati jer me toliko stišću da ne mogu u njima uopće hodati. Da ne spominjem da mi je dolazak toplog vremena i nošenja otvorene obuće traumatično i da nema šanse da hodam bez (a htjela bih) nekog laka na noktima jer ovaj dio koji se odvaja grozno izgleda. A ne mogu samo odrezati taj dio jer ide do pola nokta na jednoj strani i da idem to sama pokušati odrezati samo bi se izmasakrirala.

Bila sam jednom kod pedikera i žena mi je rekla da imam "leteće" nokte, što god to značilo, i da tu nema pomoći i slegnula ramenima
Ja mislim da je prvenstveno oblik palca problem, a problemi s noktima su samo posljedica toga. Zanima me je li se itko od vas ikad susreo s takvim problemom i može li se izravnati takav palac.
_elda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:12   #255
Ljudi, imam još pitanje vezano uz listu čekanja i poziv na operaciju - kada si ispod 20. mjesta na listi (objavljenoj na netu) da li to znači da možeš očekivati poziv uskoro ILI te zovu tek kad te uopće više nema na listi? Obzirom da listu ažuriraju svakih mjesec i pol da znam otprilike što mogu očekivati.... tnx
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:44   #256
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam još pitanje vezano uz listu čekanja i poziv na operaciju - kada si ispod 20. mjesta na listi (objavljenoj na netu) da li to znači da možeš očekivati poziv uskoro ILI te zovu tek kad te uopće više nema na listi? Obzirom da listu ažuriraju svakih mjesec i pol da znam otprilike što mogu očekivati.... tnx
ako mislite na listu čekanja u Lovranu, to je strava!! 20-ta na listi ne znači poziv uskoro, naprotiv prema informaciji koju imam operacija halluxa nema do rujna. Drugo, ja sam bila treća na listi oko mjesec i pol. Nakon što su me zvali da napravim nalaze i maknuli me s liste čekala sam još oko mjesec i pol, s tim da sam nakon 5 dana javila da imam sve nalaze gotove. Tako da je to sve zajedno blagi užas.
Merkur R is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:42   #257
Smile

Quote:
Merkur R kaže: Pogledaj post
ovako. prvi dan prijava u bolnicu, razgovor sa anesteziologom, čepići za čišćenje (2 komada), razgovor sa cimericama i ostalim u hodniku o posljedicama korištenja čepića (koliko puta je bio tko na WC-u), panika jer nemaju svi tv a počinje serija, injekcija protiv tromboze u trbuh- NE BOLI,spavanje.
drugi dan: žedna (nakon 22h prethodnog dana nema konzumiranja tekućine), tuširanje dezinfekcijskim sredstvom,oko 9:30 na redu za operaciju. skidanje do kraja i oblačenje neke "košulje" koja jedva pokriva trbuh. Odlazak u salu za pripremu operacije, kanila u ruku (najgori dio boravka u bolnici, fuj), lokalna anestezija iznad koljena- NE BOLI, neko lagano sredstvo za smirenje. čekam na red nekih sat vremena od kojih sam dobar dio prespavala. u sali dodatna injekcija za smirenje (pojača), zaspala prije nego se doktor pojavio. Probudila se naspavana i odmorna na intenzivnoj. bez boli. nakon 2-3 sata premještena na odjel. gladna. večera. mokrenje u padelu. ne boli ništa, ali sam uzela tabletu protiv bolova preventivno. drugo jutro po uputi sestre sama otišla na rtg oslanjajući se na petu i vanjski dio stopala, bez štaka. vizita, put kući.i dalje bez bolova. kod kuće više ležanja, po potrebi i hodanje na peti operirane noge.
da skratim: ne boli, postoperativni tijek je prošao sa jednom radi reda tabletom, nema šavova (radi se rez kroz male rupice- vjerojatno laserom),ulazim u peti tjedan danas sam vozila. jedini problem je obuća. za sad samo tenisice:klap:
Molim još par informacija. Trebam se naručiti na pregled pa me zanima da li u Lovranu tražim nekog određenog ortopeda? Dvoumim se između Salate i Lovrana ali mi se čini da je u Lovranu ako rade s laserom brži oporavak što mi je vrlo bitno.
Koliko se čeka na prvi pregled?
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 09:22   #258
Evo da se i ja nadovežem s pitanjima za Merkur!
Ja sam bila krajem trećeg na pregledu, poslala sam uputnicu mailom i brzo dobila potvrdu o narudžbi u kojoj piše datum, vrijeme pregleda točno na minutu npr. 14.47 i broj ambulante. Iznenadilo me kad sam došla pred šalter par minuta prije da me sestra prozvala po prezimenu i dala mi broj ( nisam doživila ni u jednoj ambulanti ni bolnici )! Pregledao me dr.Širola i njega su svi hvalili po čekaonici. Bilo je ljudi koji su već operirali hallux i ohrabrivali su me tako da sam iz bolnice izašla puna pozitivnih dojmova.
Sad pitanje za Merkur : Koliko puta si trebala ići u bolnicu od operacije do oporavka ( previjanja, skidanja konca, pregledi i sl.)? To mi je bitno jer ja imam voziti tri sata do Lovrana, pa me zanima koliko puta ću morati ići.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:55   #259
Smile

Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja nadovežem s pitanjima za Merkur!
Ja sam bila krajem trećeg na pregledu, poslala sam uputnicu mailom i brzo dobila potvrdu o narudžbi u kojoj piše datum, vrijeme pregleda točno na minutu npr. 14.47 i broj ambulante. Iznenadilo me kad sam došla pred šalter par minuta prije da me sestra prozvala po prezimenu i dala mi broj ( nisam doživila ni u jednoj ambulanti ni bolnici )! Pregledao me dr.Širola i njega su svi hvalili po čekaonici. Bilo je ljudi koji su već operirali hallux i ohrabrivali su me tako da sam iz bolnice izašla puna pozitivnih dojmova.
Sad pitanje za Merkur : Koliko puta si trebala ići u bolnicu od operacije do oporavka ( previjanja, skidanja konca, pregledi i sl.)? To mi je bitno jer ja imam voziti tri sata do Lovrana, pa me zanima koliko puta ću morati ići.
Pozdrav
ja sam poslala u petak uputnicu i dobila termin u utorak pa u utorak putujem za Lovran. Ostala sam u totalnom šoku jer sam odgovor dobila za cca. 2 sata, a termin za 4 dana ?? ono da li to postoji kod nas!?

Da li si onda stvarno došla na red u tom terminu? što si se dalje dogovorila? Koji je tijek samog prvog pregleda?
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:50   #260
Ako su ti tako napisali onda je tako, ja isto nisam dugo čekala na pregled - tjedan ili dva, ne ajećam se točno. Ja sam na pregledu morala hodati na prstima i doktor mi je malo opipavao stopalo, ništa strašno. Pitao me je da li želim najprije probati s nekakvim ortozama, a ja sam odbila jer mislim da je to gubljenje vremena. Onda je rekao: Znači vi to zbilja jako želite operirati? Ja sam odgovorila da ja to uopće ne želim operirati, ali da moram jer sam cijelu zimu imala upalu i bolove kao da mi je stopalo slomljeno. Rekao je da ćemo rengen raditi kad dođem na operaciju koja je zakazana za kraj devetog mjeseca, ali su me odmah upozorili da oni moraju dati datum, ali to ne znači da će operacija biti tada, već čekam njihov poziv. Koliko ja pratim listu čekanja ista je kao i krajem trećeg mjeseca, tako da ne znam...
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.