Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 15:19   #161
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Hojla.

Naša transmongolska saga se nastavlja. Avionske karte smo kupili preko Aeroflota, krećemo 11.08. za Moskvu, a natrag iz Pekinga letimo 03.09. Eto, toliko imamo pa ćemo vidjeti što ćemo i kako ćemo sa stajanjima. Očekujem izdašnu pomoć u vidu konkretnih savjeta i prijedloga

Enivej, imam dva važna pitanja za sad.

1. Karte - pročitao sam masu stranica vezano uz kupnju karata i najbolja opcija je preko rzd.ru. E sad, kako mi putujemo u sezoni, malo me je strah da ne ostanemo bez karata jer se karte preko njihovih stranica puštaju 60 dana prije datuma polaska. Gledao sam karte preko drugih agencija (RealRussia, Ways to Russia i sl.) i već sad možemo rezervirati karte, ali su cijene preskupe. Šta napraviti? Pričekati 6 mjesec pa kupiti karte i riskirati da ih nema ili kupiti preko ovih agencija, dati hrpu love, ali eto imamo sigurnost, neku. Btw, može li neka naša agencija kupiti karte po nekim normalnim cijenama?

Jedino što me ne brine jest vlaz UlanBator-Peking jer ima opcija pa to možemo izvesti i bez rezervacije, jer mislim da nećemo ići na onaj direktni vlak već preko Erliana i Jininga.

2. Viza - pročitah VHS, manje više mi je jasno, ali opet imam pitanjce vezano za pozivno pismo. Našli smo jedan super hostel u centru Moskve i oni nam mogu poslati pozivno pismo i imaju opciju da stavimo sva mjesta gdje ćemo odsjesti pa smo mirni s tim? Je li to ok? Kako to inače funkcionira, tipa ako radimo smještaj preko Airbnb-a, Wimdua i sl.? Moramo li ići prijaviti se negdje jer ne želim imati problema s murijom i sl.?

Za sad je to to, još slažemo raspored, skinu...nabavili smo friški Lonely planet za Transsibirsku (ako kome treba, PP) pa se eto javim.

THX svima

Altan Gobi, jesi tu? Mi sigurno stižemo u UB, samo ne znamo još datum, ali ćemo vjerojatno biti tamo malo jer planiramo ići 4-5 dana po Gobiju. Naravno, za cugu ćemo imati vremena. Javi se.
Reci cu Altan Gobiju da ti se javi. Nije on stalno tamo (ne zivi), ali cesto ode tamo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 15:36   #162
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Reci cu Altan Gobiju da ti se javi. Nije on stalno tamo (ne zivi), ali cesto ode tamo.
Thx.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:04   #163
Ekipa,

imam pitanje. Kako se bliži putovanje, manje-više smo spremni, ali imamo jednu stvar oko koje nismo sigurni kako se postaviti.

Je li bolje ponijeti dolare i/ili eure sa sobom pa mijenjati tamo ili ovdje naručiti nešto rubalja i yuana za prve dane pa onda promijeniti prema potrebi.

Kako idemo na Olkhon preko agencije, trebamo 15000 rubalja iskeširati po osobi pa nisam siguran je li bolje to uzeti ovdje ili tamo promijeniti

Imate vi kakvu pametnu?
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:55   #164
Nosi eure tamo. Nisam siguran mogu li se uopće rublje kupiti u RH pošto HNB nema ruski rubalj na tečajnoj listi. Ako baš želiš kupiti rublje unaprijed, znam da u Sloveniji to možeš jer kod njih postoji službeni tečaj euro - rublja.
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 08:41   #165
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ekipa,

imam pitanje. Kako se bliži putovanje, manje-više smo spremni, ali imamo jednu stvar oko koje nismo sigurni kako se postaviti.

Je li bolje ponijeti dolare i/ili eure sa sobom pa mijenjati tamo ili ovdje naručiti nešto rubalja i yuana za prve dane pa onda promijeniti prema potrebi.

Kako idemo na Olkhon preko agencije, trebamo 15000 rubalja iskeširati po osobi pa nisam siguran je li bolje to uzeti ovdje ili tamo promijeniti

Imate vi kakvu pametnu?
Ponesi nešto eura za prvu ruku ali zašto ne bi dizao na bankomatu tj. plaćao karticom gdje je to moguće?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:30   #166
Quote:
parikmaher kaže: Pogledaj post
Nosi eure tamo. Nisam siguran mogu li se uopće rublje kupiti u RH pošto HNB nema ruski rubalj na tečajnoj listi. Ako baš želiš kupiti rublje unaprijed, znam da u Sloveniji to možeš jer kod njih postoji službeni tečaj euro - rublja.
Problem je što u jednom trenutku trebam iskeširati poveću svotu rubalja, a ne primaju kartice. Dakle keš.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ponesi nešto eura za prvu ruku ali zašto ne bi dizao na bankomatu tj. plaćao karticom gdje je to moguće?
Nije problem plaćati karticama, ali smo većinu troškova unaprijed platili tako da nam trebaju većinom novci za svakodnevno trošenje, osim jednog izleta. S bankomata ne volim previše dizati zbog provizije, lakše mi je promijeniti novce u mjenjačnici.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:41   #167
Čika Strile, kakve su impresije s putovanja?..naravno, ako je realizirano?
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 20:55   #168
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Čika Strile, kakve su impresije s putovanja?..naravno, ako je realizirano?
I mene zanima isto
Alexvg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.