Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 21:05   #4901
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Putin je potpisa danas novu Rusku pomorsku doktrinu prema kojoj Ruska mornarica mora biti 2a snaga svita sa 2025
https://ria.ru/defense_safety/20170720/1498855009.html
U tako kratkom roku

Moze se izvesti ali pod dva uslova:
- da kinezi odrijese kesu za tako nesto
- da mu kinezi prepuste komandu nad svojom mornaricom. Zdruzeni postali bi najajaci do tog roka, a ne drugoplasirani.

Zasto imam utisak da Putin troluje kongresmene sa ovakvim izjavama.
Rusi su stalno govorili da nisu zainteresovani za MiG-35, a sad pricaju kako ce naruciti 170 kom. Kad covjek realno pogleda nemaju potrebe za tim avionom pogotovo u tom broju.
Nekako sticem utisak da su Putin, Rogozin i Peskov primili pare od americke vojne industrije da malo lobiraju
tihobl is offline  
Old 20.07.2017., 22:05   #4902
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
U tako kratkom roku

Moze se izvesti ali pod dva uslova:
- da kinezi odrijese kesu za tako nesto
- da mu kinezi prepuste komandu nad svojom mornaricom. Zdruzeni postali bi najajaci do tog roka, a ne drugoplasirani.

Zasto imam utisak da Putin troluje kongresmene sa ovakvim izjavama.
Rusi su stalno govorili da nisu zainteresovani za MiG-35, a sad pricaju kako ce naruciti 170 kom. Kad covjek realno pogleda nemaju potrebe za tim avionom pogotovo u tom broju.
Nekako sticem utisak da su Putin, Rogozin i Peskov primili pare od americke vojne industrije da malo lobiraju
Moguće je ali .... ali ali ...


Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
U tako kratkom roku

Moze se izvesti ali pod dva uslova:
- da kinezi odrijese kesu za tako nesto
- da mu kinezi prepuste komandu nad svojom mornaricom. Zdruzeni postali bi najajaci do tog roka, a ne drugoplasirani.

Ruska mornarica je već sad 2a najjača sila u svitu. Ovdje je riječ o očuvanju tog statusa u uvjetima rapidnog rasta Kineske mornarice i sve jačeg Američkog pisustva u morima. Rusi to probijaju ... head on !!!!
A kako mi se čini isto će učinit podmornicama kako in operativan ubrzo postaje Liana (nasljednik Legende) satelitski sustav za praćenje i ciljanje na moru i kopnu. Podmornice su ultima.




Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Zasto imam utisak da Putin troluje kongresmene sa ovakvim izjavama.
Rusi su stalno govorili da nisu zainteresovani za MiG-35, a sad pricaju kako ce naruciti 170 kom. Kad covjek realno pogleda nemaju potrebe za tim avionom pogotovo u tom broju.
Nekako sticem utisak da su Putin, Rogozin i Peskov primili pare od americke vojne industrije da malo lobiraju

Rusi zaista imaju potrebu za relativno pristojnim brojem naprednog 4-e generacije lovcem jer obzirom na narav današnjih ratova i njihovu vjerovatnost u Ruskom sudsjestvu MiG-35 je jeftino i efikasno riješenje za sitne novce.

Putin se ne zajeba....va. Njegova percepcija događanja na temelju Ruske povijesti potpuno je drugačija od zapadne jer su se morali suočavat sa potpunim nestankom. Zapad se glupira.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Old 20.07.2017., 22:34   #4903
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post

Rusi zaista imaju potrebu za relativno pristojnim brojem naprednog 4-e generacije lovcem jer obzirom na narav današnjih ratova i njihovu vjerovatnost u Ruskom sudsjestvu MiG-35 je jeftino i efikasno riješenje za sitne novce.

Sta ce im?
Za ozbilnije drzave nevidljivost aviona ne postoji.
A ne misle napadati drugorazredne drzave tipa Srbije i Hrvatske.

Za gasenje pozara po Siriji, Libiji, ili ako bi izbio pozar u nekom od stanova dovoljni su Su-24 i Su-25.

A za moguci rat sa NATO tu je nuklearni arsenal. Ne treba se zavaravati da bi takav rat prosao bez koristenje nuklearnog oruzja. Rusi su dosta puta jasno rekli da bi u startu zbrisali raketni stit po okolnim zemljama nuklaernim oruzjem, ali niko ih ne uzima zaozbiljno.



U pravu si da se na zapadu glupiraju. Racunaju da su neranjivi zbog PRO i pa kalkulisu sa razlicitim preventivnim udarima. Ali kad covjek pogleda da ti likovi imaju tumor na mozgu i druge slicne bolesti onda je shvatljivo zasto ne uvidjaju da je bilo kakav rat izmedju NATO i RF kraj covjecanstva.

Na zapadu puno je likova kojima je hitno potrebno lijecenje. Kad sam cuo da je kongres odobrio 3,7 milijardi da se potosi na promjene pola americkih vojnika u narednih 10 godina u glavi sam nabrzaka sracunao da ce ce pola vojnika promijeniti pol. E onda im vojska nece biti ni za k....
tihobl is offline  
Old 20.07.2017., 22:40   #4904
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sta ce im?
Za ozbilnije drzave nevidljivost aviona ne postoji.
A ne misle napadati drugorazredne drzave tipa Srbije i Hrvatske.

Za gasenje pozara po Siriji, Libiji, ili ako bi izbio pozar u nekom od stanova dovoljni su Su-24 i Su-25.
Za u liniju dovest Istočnu Europu ...


Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
A za moguci rat sa NATO tu je nuklearni arsenal. Ne treba se zavaravati da bi takav rat prosao bez koristenje nuklearnog oruzja. Rusi su dosta puta jasno rekli da bi u startu zbrisali raketni stit po okolnim zemljama nuklaernim oruzjem, ali niko ih ne uzima zaozbiljno.
Tenkovi su glavni detterent nakon nuklearnih udara. Zato nove vojne formacije. Spremaju se oni za sve opcije.




Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
U pravu si da se na zapadu glupiraju. Racunaju da su neranjivi zbog PRO i pa kalkulisu sa razlicitim preventivnim udarima. Ali kad covjek pogleda da ti likovi imaju tumor na mozgu i druge slicne bolesti onda je shvatljivo zasto ne uvidjaju da je bilo kakav rat izmedju NATO i RF kraj covjecanstva.

umišljeni glupani ....



Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Na zapadu puno je likova kojima je hitno potrebno lijecenje. Kad sam cuo da je kongres odobrio 3,7 milijardi da se potosi na promjene pola americkih vojnika u narednih 10 godina u glavi sam nabrzaka sracunao da ce ce pola vojnika promijeniti pol. E onda im vojska nece biti ni za k....
hahaha ... je već se dugo vrimena bave samo pizdarijama ... mislim da in Ruska vojska vari ufacu ...

ono šta je zaista zanimljivo je da as we speak Kineska vojska drži vježbe na EU granicama sa Ruskom i Bjeloruskom vojskom i istovremeno i zasebno .... moguće je da je došlo do obrambenog pakta koji nije prijavljen u medije.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Old 20.07.2017., 23:48   #4905
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
1. Tenkovi su glavni detterent nakon nuklearnih udara. Zato nove vojne formacije. Spremaju se oni za sve opcije.


2. ono šta je zaista zanimljivo je da as we speak Kineska vojska drži vježbe na EU granicama sa Ruskom i Bjeloruskom vojskom i istovremeno i zasebno .... moguće je da je došlo do obrambenog pakta koji nije prijavljen u medije.
1. Koliko sam ja pratio ruske izjave ako bi se zategla situacija toliko u 5 do 12 bi izveli nukelarne udare po protivraketnom situ, a onda bi zvali crevenim telefonom i nudili ameirma primirje. Racunaju da bi i najusijanije glave u SAD bile ohladjene spoznajom da vise nisu zasticeni.
Ako se nebi uspio postici sporazum onda bi krenuli tenkovi, a nije iskluceno da bi doslo do totalnog nuklearnog rata koji bi unistio covjecanstvo.

U svakom slucaju poljaci, rumuni i sl. i nastradali i prije nego sto bi poceo napad na RF. Rusi su jasno rekli da se sledeci rat nece voditi na njihovoj teritoriji, a niko se nije zapitao sta to znaci.

2. On je formiran jos dok je Sojgu bio u Pekingu. Mediji su tad bili zauzeti sikanirajem Putina na G 20 u Australiji.
Ove vjezbe i nisu toliko znacajne. Znacajnije je bilo prije kad su rusi urgentno upucivali brodove radi iznenadnih zajednickih vjezbi po kineskom moru.
tihobl is offline  
Old 21.07.2017., 06:37   #4906
Nitko niti ne misli napasti Rusiju, jedino Rusija napada okolne zemlje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taroth is offline  
Old 21.07.2017., 09:48   #4907
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Nitko niti ne misli napasti Rusiju, jedino Rusija napada okolne zemlje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Rusija je vec pod masivnim propagandnom i ekonomskom agresijom, a gomilanje snaga NATOa prema Rusiji svakako nije iz turistickih pobuda.

Ali tvoji dragi anglosaksonski supci i njihovi pusikarajani su se namjerili na zajebanog protivnika. Nije im to Libija ni Somalija.

Ovo da Rusija napada okolne zemlje ne bih komentirao. Tih kretenizama smo se naslusali ...
Ringo10 is offline  
Old 21.07.2017., 09:49   #4908
Normalno da nitko ne misli napadati Rusiju jer bi taj bio zbrisan iz korijena.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 21.07.2017., 17:17   #4909
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Nitko niti ne misli napasti Rusiju, jedino Rusija napada okolne zemlje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Rusija je pod konstantnim napadom izravnim i neizravnim načinima duži dio svoje povijesti. Štaviše najveće invazije u ljudskoj povijesti su išle iz EU prema Rusiji. Rusija je nacija koja se morala suočit sa potpunim nestankom.Mislim da ti implikacije toga nisu nimalo jasne. Dobar dio EU elita ih i dalje smatra podljudima kao šta se i sprdaju sa Balkanskim plemenima.

mozda ti komentari tipa šta više Američke vojske radi van države nego unutra? budu jasniji?

zato su Rusima priče da neko nešta misli ili ne misli sprdnja epskih proporcija i takvin lažovima nisu nikad virovali! Još su in neoliberalni kapitalisti s početka prodali dobru priču i brzo su ih makli. Rusi će nacijama koje smatraju bratskim maknit vlade instalirane na države kao nekakav maligni tumor kako bi provodili ideologiju koja ljude uvjerava kako o njihovoj ideologiji moraju mislit pozitivno i superiorno.Volia ti to ili ne to je ono šta dolazi. Rat ili ne isti je k...ac.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill

Zadnje uređivanje Konev : 21.07.2017. at 17:36.
Konev is offline  
Old 21.07.2017., 19:14   #4910
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Normalno da nitko ne misli napadati Rusiju jer bi taj bio zbrisan iz korijena.
osim onih koji traže da se doktori zaposle u vojsci. ali takvi ne misle. takvi izvršavaju tuđe ideje.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 22.07.2017., 12:19   #4911
Uzivam zivot u vikendici. Citav dan iznag glave letaju Vitezovi iliti Strizevi. Ne znam, hocu ili uspjeti slikati zbog dosta niske oblacnosti. Stavit cu slike ako budem uspio
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 22.07.2017., 15:43   #4912
Zambia postala prva Afrička nacija koja je uzela SSJ-100 - 5 komada

https://sdelanounas.ru/blogs/96129/
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Old 23.07.2017., 08:14   #4913
Ovo sa Su35S stvarno vrijedi vidjeti.
https://twitter.com/worldonalert/sta...60838147985408
ruka-slave is offline  
Old 23.07.2017., 13:12   #4914
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ovo sa Su35S stvarno vrijedi vidjeti.
https://twitter.com/worldonalert/sta...60838147985408
Koje?
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 23.07.2017., 20:14   #4915
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ovo sa Su35S stvarno vrijedi vidjeti.
https://twitter.com/worldonalert/sta...60838147985408
Krivi link si kopipejstao.
Je li ovo pravi?
https://www.youtube.com/watch?v=eTyT0OfPq1k
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 24.07.2017., 11:36   #4916
i IMF objavia o obnovi Ruske ekonomije haha - i Ameri priznaju da nemogu protiv Ruskih elita niti mekim metodama - vidit ćemo šta ide dalje

The IMF confirmed the restoration of the Russian economy in 2017
https://lenta.ru/news/2017/07/24/imfrusup/
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Old 24.07.2017., 13:10   #4917
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
i IMF objavia o obnovi Ruske ekonomije haha - i Ameri priznaju da nemogu protiv Ruskih elita niti mekim metodama - vidit ćemo šta ide dalje

The IMF confirmed the restoration of the Russian economy in 2017
https://lenta.ru/news/2017/07/24/imfrusup/
IMF predvidj rast GDPa do 2020te po stopi od 1.4 do 1.8%

Premalo je to za slijedece 4 godine. Hajde za 2017, ali vec od 2018 bi trebali imati najmanje 3%.
Ringo10 is offline  
Old 24.07.2017., 13:31   #4918
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
IMF predvidj rast GDPa do 2020te po stopi od 1.4 do 1.8%

Premalo je to za slijedece 4 godine. Hajde za 2017, ali vec od 2018 bi trebali imati najmanje 3%.
jebetese šta manijaci predviđaju ... mislim koga boli k.... šta oni predviđaju .... predviđali su i propast RF prije i tokom udara ... poanta je da ni ameri u ovom trenutku nemogu ne kazat kako in je situacija pobigla van kontrole djelovanjem Ruskih elita koje su restorale države nakon hibridnog napada

Rat in je sad jedina prava opcija pa da vidimo ko ima muda od bika hahaha
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Old 24.07.2017., 14:08   #4919
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
jebetese šta manijaci predviđaju ... mislim koga boli k.... šta oni predviđaju .... predviđali su i propast RF prije i tokom udara ... poanta je da ni ameri u ovom trenutku nemogu ne kazat kako in je situacija pobigla van kontrole djelovanjem Ruskih elita koje su restorale države nakon hibridnog napada

Rat in je sad jedina prava opcija pa da vidimo ko ima muda od bika hahaha
Istina je to sto velis.

A sto se tice GDPa negdje sam procitao da bi ove godine mogao ici do 2% a vec slijedece negdje izmedju 3% i 4%.

Vijdet cemo. U svakom slucaju 2020 se spominje kao godina nekakvog prijeloma do kada ce se obaviti najveci posao reformi i modernizacija i kad bi trebali snazno naprijed.

A to kako je RF obranila sebe od onih kombiniranih udara, to je izvanredno postignuce.

Ja tvrdim da je i rusenje cijena nafte bilo u tom cilju, niko me ne moze razuvjeriti, jer sve se poklopilo previse da bi bilo slucajno.
Ringo10 is offline  
Old 24.07.2017., 15:49   #4920
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post

Ja tvrdim da je i rusenje cijena nafte bilo u tom cilju, niko me ne moze razuvjeriti, jer sve se poklopilo previse da bi bilo slucajno.

Skupa nafta - usporis rast Kine.
Jeftina nafta - usporis rast Rusije.

Kako god okrenes ne valja. Jedina dobitna kombinacija je da od rusa jeftino dobijas naftu i da je skupo prodajes Kini. Samo prvo bi trebalo ruse ubjediti da se odreknu Sibira.
tihobl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.