Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 10:48   #5761
Quote:
Sin Sunca kaže: Pogledaj post

Rusi fotograf se popeo na vrh piramide...

Eto sine ubi ja tebe par puta...

Nikome nisam ništa platio niti je itko obračao pažnju na mene.Pobogu pa nisam se popeo na vrh piramide.Popeo sam se možda 10-ak redova gore što nije ništa.Niti sam se jedini penjao.Stanovnici Kaira se redovito penju na piramide.
Prvo je bila priča da je zabranjeno penjanje na piramide ,a sad već postoji niz slika i dokaza i ti sam dijeliš sliku jednu penjača turista.Pa malo lupetaš da sam možda platio nekome da me pusti gore i to goničima koji veze nemaju s piramidama.Eto kako od vašeg pametovanja dođemo do točke da se proserete žešće...
kojeg li klauna, em neuk, em laže i stalno to dokazuje ....

photoshop sinek, ajde L U N objasni forumašu koji ju tu od 2002 kako je šestica odavno zastarjela ....izbavi ga

a i lijepo je pisalo sine, ali ti i dalje ne čitaš sada već i cijele odlomke pa čitači kada dođu buju ti i pročitali da ti opet ponovim sine

http://www.telegraph.co.uk/travel/de...a-pyramid.html

Andrej Ciesielski from Munich scaled the 139-metre structure – also known as the Pyramid of Cheops – last month to take photos and videos, despite strict laws against doing so that could have ended in a three-year prison sentence.

eto lijepo piše da je protivno zakonu i da bi moglo završiti sa tri godine zatvora, a dobio je i doživotnu zabranu ulaska u Egipat ....engleski te isto žulja? a veliš bio si tamo. i napio se hladne vode ha?

a tek provala kako se stanovnici Kaira redovito penju na piramide

sada je i jasno zašto su puni egipatski zatvori

ps samo me "čudi" zašto su svijetla velegrada pobjednika upaljena, a vježbači osvijetljeni ... imaš i noćni vid "čak" .... mrak

saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:00   #5762
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Kao sam vec quarku reka za njegovu cuvenu Sibensku katedralu da je dzaba tolko godina ne moze se porediti sa piramidama jel vezivnog materijala u piramidama nema.
Znaš li koji je vezivni materijal "Šibenske katedrale", koja se inače zove Katedrala svetog Jakova?

Quote:
Obišao sam toliko svijeta koliko ti nećeš za 3 života.
I neka si i drago mi je. Putovati je lijepo.

Quote:
Neću se hvaliti ovdje ali i biciklom sam napravio preko 15.000 km puta.
Svaka čast. Ja sam napravio oko 4000 km, ali počeo sam voziti tek sa 45 godina.

Quote:
Imam znanja i iskustva da napišem ne jednu nego 10 knjiga.
Ja samo jednu.

---

Ne vidim gdje je problem u činjenici da u muzeju u Kairu stoje izloženi alati kojima je obrađivan kamen. Ljudskom rodu je zapisano u DNK da uvijek dio alata ostavi na gradilištu

Drage kolege koji zastupate tezu o izgradnji antigravitacijom i sl. zaboravljate nekoliko jako jednostavnih, a povijesno točnih činjenica:

- Oni su imali ono što mi nemamo: sve vrijeme svijeta. Danas se prilikom izgradnje bilo kakve građevine (pa makar to bio i legendarni kokošinjac) računa trajanje izgradnje i onda se postavi rok. Stari egipćani su jednostavno radili piramidu dok nije bila gotova.

- Penjanje na piramidu je definitivno zabranjeno, o tome nema diskusije. Međutim, "zabrana penjanja na piramidu" nije prirodni zakon, već ljudski, stoga ne samo da je podložan prekršaju, već je i poželjno prekršiti ga. Čovjek će napraviti apsolutno sve, to je u ljudskoj naravi, samo da stavi dobru sliku na fejs, instagram i di već stavlja.

- Život u ona doba (naravno, priprostog puka) nije vrijedio 5 para.
Quark is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:29   #5763
Quote:
kojeg li klauna, em neuk, em laže i stalno to dokazuje ....
Opet si iskompleksiran i opet ljubomoran dežurni cirkusatnu forumski.

Quote:
eto lijepo piše da je protivno zakonu i da bi moglo završiti sa tri godine zatvora, a dobio je i doživotnu zabranu ulaska u Egipat ....engleski te isto žulja? a veliš bio si tamo. i napio se hladne vode ha?
Opet ponavljaš kao papiga ,a već smo ustanovili hrpetinom slika da je penjanja bilo da penjanja ima i da će penjanja uvijek biti.Nitko ne osporava da su nekakve zabrane bile no slike govore jasno i potvrđuju.I sam si gore stavio sliku turista koji se penju na piramidu.Toliko si očajan da se pored jasno vidljivih dokaza držiš nekakve priče iz prošlog stoljeća.
Žulja tebe hrvatski pravopis ,a ne mene engleski.Ja nemam problema sa engleskim.

Da bio sam u Egiptu 2 puta i planiram iduće godine ako mi financijske mogućnosti dozvole.Jesi ljubomoran ?Hoćeš da i tebe povedem ?Ajde malo da vidiš svijeta ,a i da ljudi ovdje odmore od tebe.

Quote:
a tek provala kako se stanovnici Kaira redovito penju na piramide
I za to sam sliku priložio gore i to je također istina lako provjerljiva.Odi tamo i uvjeri se svojim očima ha da.Šta drugo da ti kažem kad si karikatura.

Quote:
ps samo me "čudi" zašto su svijetla velegrada pobjednika upaljena, a vježbači osvijetljeni ... imaš i noćni vid "čak"
Vidi se da nikada nisi bio tamo inače ne bi lupetao takve gluposti.Ja kad tebe čitam ne znam dali da se smijem ili plačem.Od ljubomore što sam bio u Egiptu ,a ti nisi ti mene nazivaš lažovom.Hahahahah...
Old Danas, 11:59   #5764
Quote:
Ne vidim gdje je problem u činjenici da u muzeju u Kairu stoje izloženi alati kojima je obrađivan kamen. Ljudskom rodu je zapisano u DNK da uvijek dio alata ostavi na gradilištu

Drage kolege koji zastupate tezu o izgradnji antigravitacijom i sl. zaboravljate nekoliko jako jednostavnih, a povijesno točnih činjenica:

- Oni su imali ono što mi nemamo: sve vrijeme svijeta. Danas se prilikom izgradnje bilo kakve građevine (pa makar to bio i legendarni kokošinjac) računa trajanje izgradnje i onda se postavi rok. Stari egipćani su jednostavno radili piramidu dok nije bila gotova.

- Penjanje na piramidu je definitivno zabranjeno, o tome nema diskusije. Međutim, "zabrana penjanja na piramidu" nije prirodni zakon, već ljudski, stoga ne samo da je podložan prekršaju, već je i poželjno prekršiti ga. Čovjek će napraviti apsolutno sve, to je u ljudskoj naravi, samo da stavi dobru sliku na fejs, instagram i di već stavlja.

- Život u ona doba (naravno, priprostog puka) nije vrijedio 5 para.
Prijatelju nisu problem alati nađeni malo dalje od piramide nego je problem bakrenim alatom obrađivati granitni blok.Problem je što se s tim alatima nije gradila piramida.Okolo i malo dalje od piramide postoje građevine i naselja novije povijesti odnosno iz vremena starog i novog kraljevstva.Te kučice i građevine koje kakve su mogle biti građene tim bakrenim alatom jer okolne kuće i ostaci građevina su rađeni vapnencem koji se tamo nalazi ,a taj vapnenac je već nekako valjda i moguće obrađivati bakrenim alatom s malo jačom legurom ofc. ali tko meni može dokazati da su piramide rađene tim alatom ?

Tamo je pronađeno možda 100-njak alata ako je vjerovati Johnu.A.Westu jer on je bio tamo i radio istraživanja.Gdje su na stotine tisuća alata ?Veliku piramidu je navodno gradilo 100.000 ljudi ?U blizini piramida se nalaze malena naselja, istina ali ta naselja nisu ni približno dovoljno velika da su sadržavala toliku brojku ljudi.Ne postoje dokaz o radnim kampovima.U filmovima mi često viđamo jedan veliki radnički grad od tisuće i tisuće radničkih kuća, kovačnica, tesarija ovoga ili onoga.Toga nema nigdje oko piramida.To su pre mala naselja i u tim naseljima je dokazano živjelo stanovništvo svakojako ,a ne samo radničko.

Stari Egipćani nisu bili sposobni da izgrade bilo koju od tri velike piramide.Postoje piramidice u Sudanu pa i južnom Egiptu ali svaka od njih sadrži zapise o tome kad su izrađene i od koga.To su piramide najveće visine oko 10-ak m , možda ima i viših.Rađene su od jednostavnih materijala vapnenca i malih blokova koji nisu težili sigurno preko ni jedne tone.Vrlo često su sa večim odstuanjima, nisu baš okrenute prema magnetnom sjeveru i postoje mnoge male nepravilnosti.E za te piramide sam gotovo siguran da su ih zaista radili Egipćani.Valjda su htjeli replicirati veću piramidu kao što i mi danas pokušavamo ali nam neide.

Dali je penjanje na piramidu zabranjeno ili ne ja to ni ne znam niti sam znao kada sam bio tamo.Ja sam vidio da se ljudi penju da naprave dobru fotku i popeo sam se i ja.Upozorili su me samo da pripazim.To je sve.Popeo sam se možda 10-redova ili manje gore i to je to.Neki su se penjali i više i to baš kad sam ja bio tamo.E sad dali su im dozvolili taj dan ili napravili nekakav deal ili zbog turista eto da budu zadovoljni ili nešto pak treće ne znam, samo znam da su se penjali mnogi i nitko nije dobio kaznu zbog toga i ne može me nitko ubjediti u nešto treće jer ja sam bio tamo ,a ne "Saguaro" tvrdoglavi koji piramidu nije vidio nijednom dok se ova rasprava nije pokrenula.Zapravo ja nigdje nisam ni napisao a zabrane nema nego sam tvrdio da je penjanja bilo ,a vi ste tvrdili da to nije istina dok vam slike nisam pokazao.Sad kad ste vidjeli slike sad neki tvrde da su to pojedinačni slučajevi.Takvih pojedinačnih slučajeva tamo imaš koliko hoćeš.Svaki dan se ljudi penju.Možda je zabranjeno penjanje na vrh piramide ali u podnožju na prvi, drugi ili treći red se ljudi penju stalno ali doslovno stalno.

Ja sam gore naveo neke metafizičke veze piramida i Oriona i sunca i lava.To mi nije nitko prokomentirao.Ni mnoge druge "slučajnosti" koje se vezuju za piramidu.Egipćani drevni definitivno nisu mogli znati da piramidu grade točno na središtu ukupne zemljine mase (31 sjever, 31 zapad).Niti magnetni sjever, broj pi, vodena erozija koja nema šanse da je mogla toliko utjecati na piramide i Sfingu ako padaline nisu bile obilne (tropske).To nitko nije prokomentirao.Ima toliko toga puno.

Zašto ne antigravitacijska tehnologija ?Pa linkao sam zanimljivu priču o koraljnom gradu.Čak su eksperimenti rađeni sa manjim predmetima.Antigravitacijska tehnologija ne da je moguća nego je gotovo sigurna 100%.

Pogledaj jedan blok piramide i zamisli si čovjeka pored njega visine negdje da su mu ramena u visini bloka.Svi ti blokovi, jedan težak tone i tone naslagani u 146 m visine.Pa to nema šanse da su gradili primitivnom tehnologijom.To kad vidiš sve ti je jasno.John.A.West je rekao kad je prvi puta došao u Egipat da mu se piramida na slikama činila kao nešto što je moguće izgraditi primitivnom tehnologijom ,a kad je došao tamo i stao pored nje da mu nije trebalo ni sekunde više da promijeni mišljenje.Tako i počinje njegova dugogodišnja karijera.

Eto baci malo oko na neke radove John.A.Westa.On je geologe vodio u Egipat i geolozi su potvrdili starost piramida.Imaš dosta toga i ovdje https://www.youtube.com/watch?v=Do0Q_v2R1Ro

Pogledaj do kraja pa mi argumentiraj malo neke ideje i teze.Mene je čovjek oduševio ,a i nema veze sa Ancient Aliens ekipom da ne bude da se radi o nekakvom SCFI stručnjaku.

Zadnje uređivanje Sin Sunca : Danas at 12:17.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:46   #5765
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Znaš li koji je vezivni materijal "Šibenske katedrale", koja se inače zove Katedrala svetog Jakova?

Verovatno dobro staro zuto blato sa jos cime malo dodatoga. Sto kad dobro osusi pa stegne baca varnice dok ga krampom lomis!

U svakom slucaju se na pitanje nije odgovorilo a ti bi i dalje poredio katedralu sa piramidama zaboga..

Objasnio sam ti da imas novca recimo i hoces u svom parku imat kopiju Sibenske katedrale nije nikakav problem jedan u jedan replicirati cak i 100 ili bilo kolko hoces posto je izvodivo kinezima olako tako sta replicirati iako im nije zanimljiva za replicirati a piramide bi sigurno voleli imat no.. kolko god love imao batice kopija piramida iz Gize nikako ne bi isla ni amerikancima
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.