Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 17:10   #1
'Poligamni smo' - zašto češće od muškaraca čujemo nego žena?

Usudio bih se čak reći, koliko me sjećanje služi, da nikada od nijedne žene nisam čuo da propovjeda kako smo mi kao ljudi poligamna bića. Uvijek to muškarac kaže. Oni koji vjeruju u to, jel. Zašto?
Da li nam je biologija i poimanje seksualnosti toliko drugačije ili smo svi više sličniji nego različitiji no žene moraju po nekim društvenim standardima ispadati fine pa se prave?
Npr. znam nekoliko muškaraca u braku, sretnom navodno, koji opsesiraju s mlađim kolegicama, pričaju tako vulgarne stvari..no zanimljivo da nikada od žene nisam čuo slično..ili su žene tako isprogramirane da ih može privlačiti samo jedan muškarac u trenutku..od mnogih sam čuo kako one u seksualnom smislu ne vide nikoga osim njihovih muškaraca..zanimljivo se pitanje postavlja, zašto to češće od muškaraca ne čujemo da kažu, meni nijedna žena osim moje žene nije zanimljiva u seksualnom smislu?
Evo pa bilo je tu mnogo tema na sličnu tematiku pa vjerujem da nijedna forumašica nije napisala da vjeruje da smo poligamna bića, sve samo forumaši. Ili ako i je napisala, zašto to češće muškarci pišu?
Zanimljivo, u najmanju ruku.
levissszg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:19   #2
čula sam ja i od žena

nakon što ih dečko uvjeri u to. neke su čak propovijedale i kako je normalno da se dvije žene maze, nakon što ih je također dečko uvjerio u to

neke žene tako im uvališ penis onda ih možeš uvjeriti u bilo koju ideologiju, tako su penisno nalijepljene/natakarene


inače glede teme, pa kako ko. neki ljudi jesu poligamni, neki nisu. ovisi o osobi i kakav ti je mozak i cijeli sustav
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:40   #3
Ma to je sve nametnuto ponašanje.
Muškarci su "frajeri" kad imaju što više žena,a žene su "kurve" pa se prave fine.
A zapravo to ovisi od osobe do osobe,a ne muško-žensko.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:28   #4
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ma to je sve nametnuto ponašanje.
Muškarci su "frajeri" kad imaju što više žena,a žene su "kurve" pa se prave fine.
A zapravo to ovisi od osobe do osobe,a ne muško-žensko.
Znači tvrdiš da kad ne bi bilo društvenog konstrukta, otprilike bi podjednako bili monogamni/poligamni u oba spola?

Donekle se slažem - društvo potencira stvar, ali mislim da je više do prirode. Životinje bez socijalne strukture većinom nisu monogamne, a vjerujem da ni ljudi ne bi bili kad ne bi bilo nametnuto. Glavni problem bi bio održavat više takvih odnosa paralelno - u praktičnom svijetu je teško održavat i jednu vezu/familiju, a kamoli više njih. Čak i da nikom ne smeta, a nažalost uvijek je potrebno i skrivat se uz to.

Ne kažem da je ispravno, ali je nekako prirodno i logično. Zna se koliko često mogu muškarci, a koliko žene... Rekreativni seks je relativno novi koncept.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:33   #5
Moje iskustvo je baš suprotno. Bio sam prije par mjeseci na dejtu sa ženom za koju je monogamija "društveni konstrukt namijenjen sustavnom potlačivanju žena u ulogu kućanica i majki". Ne sjećam se sada od riječi do riječi, ali uglavnom poligamija je za nju prirodna i svi ljudi koji djeluju po principu "one person at a time" se zavaravaju i veze će im propasti jer je pitanje vremena kada će im presuditi frustracije jer dosade jedno drugom, bla bla. I na forumu sam nešto slično pročitao od ženske osobe. Ne sjećam se nickova.

Što se tiče muškaraca do sada nisam od frendova ili nekoga čuo da je poligaman. Meni je to vezano uz ovo swinganje, trojce i slično. Nisam osobno za to, ali nikad ne reci nikad. Mogu se zamisliti uz prave osobe da i to radim. No u okolini obično čujem osudu takvih stavova. Svi su dosta konzervativni po tom pitanju. Brijem da bi dali ruku u vatru da nikada neće biti u tome.

Tako da ja vjerujem da je to manjina ljudi sveukupno, ali se ne usudim izvlačiti daljnje zaključke jer očito nema baš poticaja da se o tome toliko otvoreno razgovara.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:44   #6
Quote:
levissszg kaže: Pogledaj post
Usudio bih se čak reći, koliko me sjećanje služi, da nikada od nijedne žene nisam čuo da propovjeda kako smo mi kao ljudi poligamna bića. Uvijek to muškarac kaže. Oni koji vjeruju u to, jel. Zašto?
Da li nam je biologija i poimanje seksualnosti toliko drugačije ili smo svi više sličniji nego različitiji no žene moraju po nekim društvenim standardima ispadati fine pa se prave?
Npr. znam nekoliko muškaraca u braku, sretnom navodno, koji opsesiraju s mlađim kolegicama, pričaju tako vulgarne stvari..no zanimljivo da nikada od žene nisam čuo slično..ili su žene tako isprogramirane da ih može privlačiti samo jedan muškarac u trenutku..od mnogih sam čuo kako one u seksualnom smislu ne vide nikoga osim njihovih muškaraca..zanimljivo se pitanje postavlja, zašto to češće od muškaraca ne čujemo da kažu, meni nijedna žena osim moje žene nije zanimljiva u seksualnom smislu?
Evo pa bilo je tu mnogo tema na sličnu tematiku pa vjerujem da nijedna forumašica nije napisala da vjeruje da smo poligamna bića, sve samo forumaši. Ili ako i je napisala, zašto to češće muškarci pišu?
Zanimljivo, u najmanju ruku.
Postoji lijepo evolucijsko objasnjenje. Muskarac iz kamenog doba ne gubi ama bas nista ako usput napravi klinca nekoj usputnoj. Zena potencijalno gubi jako mnogo ako joj neki bezveznjak napravi klinca i ode.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:52   #7
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
čula sam ja i od žena

nakon što ih dečko uvjeri u to. neke su čak propovijedale i kako je normalno da se dvije žene maze, nakon što ih je također dečko uvjerio u to

neke žene tako im uvališ penis onda ih možeš uvjeriti u bilo koju ideologiju, tako su penisno nalijepljene/natakarene


inače glede teme, pa kako ko. neki ljudi jesu poligamni, neki nisu. ovisi o osobi i kakav ti je mozak i cijeli sustav
postoji li ista sto zena moze misliti ili raditi, a da nije pod utjecajem i radi muskaraca?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:01   #8
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je baš suprotno. Bio sam prije par mjeseci na dejtu sa ženom za koju je monogamija "društveni konstrukt namijenjen sustavnom potlačivanju žena u ulogu kućanica i majki". Ne sjećam se sada od riječi do riječi, ali uglavnom poligamija je za nju prirodna i svi ljudi koji djeluju po principu "one person at a time" se zavaravaju i veze će im propasti jer je pitanje vremena kada će im presuditi frustracije jer dosade jedno drugom, bla bla. I na forumu sam nešto slično pročitao od ženske osobe. Ne sjećam se nickova.

Što se tiče muškaraca do sada nisam od frendova ili nekoga čuo da je poligaman. Meni je to vezano uz ovo swinganje, trojce i slično. Nisam osobno za to, ali nikad ne reci nikad. Mogu se zamisliti uz prave osobe da i to radim. No u okolini obično čujem osudu takvih stavova. Svi su dosta konzervativni po tom pitanju. Brijem da bi dali ruku u vatru da nikada neće biti u tome.

Tako da ja vjerujem da je to manjina ljudi sveukupno, ali se ne usudim izvlačiti daljnje zaključke jer očito nema baš poticaja da se o tome toliko otvoreno razgovara.
Da tako nešto čujem na dejtu brzo bih se pokupio. Ako išta odmah bi mi se upalio "Spolne bolesti" alarm. A također ne pada mi napamet partnericu dijeliti s ikim. To mi je nezamislivo.

Takve znaju isto reći kako je pušenje penisa ponižavanje i potlačivanje žene.

Možda toj ženi brzo dosade muškarci pa ima potrebu skakati s jednog na drugi cvijet. Ili će promijeniti mišljenje kad joj naleti neki zanimljiv. Ili je ona dosadna sama sebi?

Bitno u cijelo priči je...da nam je partner onakav kakvi smo sami...pa i što se tiče broja partnera.
Lunar Crescent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:26   #9
Ja sam to iznio dosta šturo u glavnim crtama. Ona je to ljepše objasnila i argumentirala. Dobio sam dojam seksualno oslobođene, ali ne nužno promiskuitetne osobe. Bar se nije uklapala u moj doživljaj iste. Mislim da se više kućanice sa mužem koji često putuje moraju bojati spolnih bolesti. Ali to nije moja furka pa ju nisam nastavio viđati.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:14   #10
Valjda zato jer muski i jesu uglavnom poligamni. Oni drugi su puno rjedji.

Zene obrnuto. Mozda se varam za zene, ali nekako sumnjam.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 04:22   #11
Biologija i evolucija. To kada muskarci govore je istina.
Cilj je sto vise rasiritii vlastite gene.
Muskarac moze u jednoj veceri oploditi vise zena, zena u odredjenom periodu moze biti oplodjena samo od jednog muskarca.
Zene teze pristupaju sexu nego muskarci jer se podsvjesno zele uvjeriti da ce muskarac ostati sa njima i pomoci joj u podizanju djeteta.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:30   #12
A neplodne i žene koje ne žele djecu? Zašto i one jednako pristupaju sexu kao i one koje žele?
levissszg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:19   #13
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Znači tvrdiš da kad ne bi bilo društvenog konstrukta, otprilike bi podjednako bili monogamni/poligamni u oba spola?
Pa tak nekak. Većinom su stvari društveno nametnute.
A sad ne znam da li nam je u prirodi bit poligamni,jer ako ćemo tako postoje i životinje koje imaju jednog partnera cijeli život.
A postoje i među životinjama da se tate brinu za mlade.Npr.pingvini se mijenjaju i tata isto sjedi na jajima.
Svi znamo kaj crna udovica napravi nakon oplodnje.
Tak da su to ipak malo kompleksnije stvari od "samo prirode" . Barem kod ljudi.
Zavisi s kojom vrstom se uspoređuješ...

Ove druge stvari su sve nametnute. Ove kurva,žena,majka kraljica i muškarac,otac,glava,što više ljubavnica=frajer fore. I bogtepitaj jel bu ikad to izašlo iz ispranih mozgova.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:34   #14
Quote:
levissszg kaže: Pogledaj post
A neplodne i žene koje ne žele djecu? Zašto i one jednako pristupaju sexu kao i one koje žele?
Pa ja sam čuo da se ljudi ševe i radi zadovoljstva
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:50   #15
Postoje instinkti tj. nagoni.
Mi smo svi u biti nagonski poligamni. Nekada ljudi nisu niti znali kako nastaju djeca pa su se sexali i nastajala su djeca.
Evo vam par cudnih podataka.
Samo covjek i delfin ( mozda jos neka zivotinja ) uzivaju u sexu
Ljubav je u biti nagon za sacuvanjem vlastitih gena. Cini se cudno samo razmislite koga volite, ljude sa istim genetskim kodom te onu osobu sa kojim pravite dio tih ljudi.
Covjekovo uzivanje u sexu je dio koji dovodi do zaljubljenosti doduse ne jedini te veze muskarca uz zenu kao bi se nakon skupljanja hrane vratio njoj po jos sexa jer ga zeli bas sa njome i dao joj hranu.
To sto smo se mi kao drustvo razvili znacajno brze nego se razvijao nas genetski kod je dovelo do nekih malo promjena. Primjerice danas majka moze puno lakse trudna prezivjeti nego dok je zivjela u pecini. tu se razumski dio kosi sa nagonskim.
Zaljubljenost je u biti jedna od prednosti ljudske vrste nad zivotinjama jer veze muskarca i zenu tj stvara grupu kako bi bolje prezivjela. Slicna stvar je primjerice copor.
Ljubav je primjerice koliko god glupo i cudno zvucalo isto stvar koja stvara grupe u drustvu kako bil lakse prezivjeli njihovi geni.
Samo razmislite koga volite ljude sa slicnim genima ili one sa kojim ste ih napravili.
To sve zajedno cini obitelj. U prirodi imate primjerice nesto slicno sto se naziva copor. Dokazano je da su lakse prezivljavale zivorinje u coporu nego van njega a u copor ih je tjerala promjena u genima.
Tako se i putem zaljubljenosti i ljubavi formira zajednica kojoj je bilo lakse prezivjeti dok smo bili u pecinama.
Sve zajedno tesko za povjerovati i dosta zgodno
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:33   #16
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
...
Skupljanje hrane, pećina, čopor.
Zašto pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:37   #17
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Skupljanje hrane, pećina, čopor.
Zašto pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma.
Govorim samo o nagonima koji su bili dok se jos nije razvilo drustvo.
Ti nagoni su sluzili za prezivljavanje i sirenje vlastitih gena
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:50   #18
Ne isključuje je poligamija ljubomoru, ravnodušnost s kim je i što "voljena" osoba radi?

Ako smo po prirodi poligamni zašto ljudima nije svejedno kad ih partner vara, kad koketira s drugima? Iz komentara isključujem one koji imaju otvoreni tip veze gdje obe strane imaju još nekoga, a da partner to zna.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:52   #19
Jel uopće itko pročitao definiciju poligamije?

"Poligamija (mnogoženstvo) - od grčkog (πολύς, latinično: pollys) (= puno) i (γάμος, latinično: gamos) (= brak) - bračni običaji rašireni po mnogim dijelovima svijeta koji dozvoljavaju ženidbu sa više bračnih partnera"
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:58   #20
Čula sam i ja i od muškaraca i od žena, obično onih koji nisu još prebolili nekog od prije, a ne da im se bit solo ili su naletjeli na nekog tko im je relativno ok, ali žele imat otvorene opcije ako naleti netko bolji ili su jednostavno "trendi" i kako je to sad u modi i prekul, žele bit jebeni i face, a zapravo kriju duboke intimacy issues.

Znam ljude koji su doista poligamni/poliamorni ali je riječ uglavnom o ljudima koji su dugo gradili monogamni odnos i povjerenje sa primarnim partnerom s kojim poslije obostrano i dobrovoljno dogovore otvorenost odnosa proširenog na sekundarne ljude.

Ljudi koji ulaze u vezu sa novom osobom i odmah kreću sa poligamijom/poliamorijom su obično nezreli i nesredjeni ljudi.
Tako im i te veze završe.

Postoje lepršavci koji ne mogu držat onu stvar u gaćama for real, ali takvima veze kratko traju ili u njih ne ulaze, a ako udju, varaju o svom poslu.

Poliamoriju podržavam, ali uvidjam da ju prakticira samo vrlo specifičan tip zrelih ljudi koji su mahom u stabilnim i čvrstim odnosima.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger