Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 10:06   #21
slazem se s nekima ovdje. izgledas li mladje ili starije je stvarno samo stvar genetike. uvjerila sam se na svojim starcima koji zive rock n roll zivotom pa izgledaju ko da su zapeli u 30tima a oboje ce sad 60. ja pitam tatu svakodnevno se on tajno botoxira onak ne kuzim. znaci operu lice samo sapunom i vozi. a opet imam prijatelje koji su vec ko teenovci izgledali ko da su pred kraj 30ih. geni su geni.

ja nemrem bez pudera ili bar nekakve podloge jer si stalno ceprkam po licu ako ne nosim nesto ono, san mi je ovo sto je anarniel rekla, da mogu samo piknut korektorom tamo di je pristic, al da to radim doslovno bi ko da osip imam radila piknicu po piknicu, bolje puderom nekim prekrit lice u mom slucaju bar trenutno, lice mi je u fazama, sad pred kraj trudnoce strasno nesto, prist do prista

koji su to puderi koji izgledaju kao koza?
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:43   #22
Puder nosim jako rijetko,u principu 10 puta godišnje
Ne znam,puder na plus 30?Ne mogu to ni zamisliti, doduše vidjala sam cure na plaži sa puderom,maskarom,rumenilom....i štiklicama od 10cm kako propadaju i popikavaju se,pa onda ove koje nose puder na dnevnoj bazi još i mogu razumijeti.Ne mislim da make up Bez pudera ne može funkcionirati.Maskara,sjajilo i malo bronzera ili rumenila za ove ljetne dane u vrh glave.Evo, nedavno sam išla na neku proslavu i stavila komplet makeup, i nakon pola sata šminkanja izadjem ja onako sva ponosna pred kćer i veli ona meni sva ozbiljna:"Mama ti si meni puno ljepša bez šminke.....
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:54   #23
uz najbolju volju nemrem se sminkat tokom ova 3 ljetna mjeseca
popunim obrve, uvijem trepke i stavim maskaru, malo korektora ispod ociju i na/oko nosa (mrvu na bradu ako treba), matiram malo s puderom, ruz i vozi. To je dovoljno da si izgledam dobro
Ako je kojim slucajem podnosljiva temperatura (citaj: da se ne oznojim dok se brisem nakon tusiranja) onda cu za izlazak stavit bb kremu i bronzer. S rumenilima i sminkanjem ociju se prek ljeta ne zamaram. Jesam spomenula da ne volem ljeto?

Apropo stanja koze i nosenja pudera - jedino sto je u mom (a i vjerujem dosta drugih) slucajeva bitno jest sto unosim u organizam putem prehrane, dovoljno vode te preparativa. Ako to stima, puder mi ne igra neku ulogu
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:04   #24
Što se tiče ljeta... ja cijelo ljeto nosim bb kremu zbog SPFa. Inače imam probleme sa hiperpigementacijom ako igdje odem bez SPF. A većinom kreme sa SPF mi i nisu nešto, ili su masne, ili teške... tako da sam se davno već prebacila na BB kreme.

Ali ja u isti koš trpam bb kreme i pudere, pa čak i tonirane kreme.... sve što da malo boje meni je u tom košu.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:02   #25
Redovo sam koristila puder i uvije ih imala po nekoliko kao opcije ovisno za šta mi treba. Paralelno s tim sve vrijeme koristim kvaitetnu i pomno izabranu preparativu i tome dajem veliku pažnju i rezultati se itekako vide čak mogu reči toliko da nepamtim kad sam zadnji put stavila puder.
Druga stvar bar što se tiče mene, što sam starija to sam em komotnija em sigurnija u sebe i zadovoljna onim što imama. Sad sa svoje 43 godine lice mi izgleda bolje nego prije 10-15 godina i to sa sigurnošću mogu reći. Shvatila sam da se ništa ne dešava preko noći i da preparativi treba dati vremena i rezultati će doći.
Naravno da se nelažemo i dalje ću ja gledati i isprobavati pudere i kupovati al daleko je to više od one prijašnje opsesije, realno nemam potrebu za puderom al uvijek ću imato neki da se nađe. Nedavno sam tako gledala neke pudere i u dva slučaja su mi vizažistice rekle da mi netreba i da mi lice bolje izgleda bez pudera pa eto imam izgovor i opravdanje zašto ih nenosim
Sad kad idem van stavim bazu na kapke,maskaru i ruž i to je to. Na licu koristim svoju HG spf kremu koja je ujedo i lagano obojena ali ne kao tinted već ima tek toliko boje da neutralizira mogući bijeli traga od spf-a s obzirom da je mineralna i to super funkcionira.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:16   #26
Sto se tice "losije mene" bez pudera, tu se bas i ne mogu sloziti povremeno se sminkam, mislim da je to samo drugacije izdanje mene, ne nuzno bolje ili losije.
Slazem se sa Jasmine, s godinama se osjecam sve udobnije u svojoj kozi; i sa Lordy, suprug mi uvijek kaze da sam mu ljepsa bez sminke. Oh well, moze bit i da se ne znam nasminkat kak spada
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 05:59   #27
Quote:
ex nihilo kaže: Pogledaj post
Sto se tice "losije mene" bez pudera, tu se bas i ne mogu sloziti povremeno se sminkam, mislim da je to samo drugacije izdanje mene, ne nuzno bolje ili losije.
Slazem se sa Jasmine, s godinama se osjecam sve udobnije u svojoj kozi; i sa Lordy, suprug mi uvijek kaze da sam mu ljepsa bez sminke. Oh well, moze bit i da se ne znam nasminkat kak spada
muškarci
tipično

moj prestanak nošenja pudera se desi u ovo doba godine - kada nisam više blijeda kao smrt, zdrav ten i nahranjeno lice sa preparativom :klap:
doslovno rasporedim kap pudera na cijelo lice i voila

ali preduvjet za sve je njegovano lice dobra preparativa
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:29   #28
evo drugi tjedan sam bez pudera/bb kreme (osim u subotu kad je pao izlazak pa trebam ipak trajnijupodlogu) ali ovako za posao tuš, maskara i mrvicu highlajtera na gole obraze, čudno je ali navikavam se ... jedino po zimi ne znam kak bih to... koža mi je suha živi užas i nekako si uvijek mislim da bar taj sloj pudera čuva koliko-toliko
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 05:30   #29
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
evo drugi tjedan sam bez pudera/bb kreme (osim u subotu kad je pao izlazak pa trebam ipak trajnijupodlogu) ali ovako za posao tuš, maskara i mrvicu highlajtera na gole obraze, čudno je ali navikavam se ... jedino po zimi ne znam kak bih to... koža mi je suha živi užas i nekako si uvijek mislim da bar taj sloj pudera čuva koliko-toliko
zapravo - ako nije dobar može dodatno isušiti
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:43   #30
Ne mogu staviti puder po ovim vrućinama. Ostatak godine hodam svaki dan našminkana ali 1.7-1.9, hodam bez trunke šminke. Čak i na posao. Malo je čudno, ali kad se ta sva šminka ocjedi na meni, i tako ne izgleda puno bolje nego kad sam bez šminke..
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:02   #31
Sve manje nosim puder. Najčešće sam ga nosila kad sam imala problematičan ten, tj. kao tinejdžerka, nosila sam ga svakodnevno. Onda, nakon puberteta i kad se ten skroz sredio, sam nastavila iz neke navike. A onda, prije manje od godinu dana, sam ga izbacila gotovo u potpunosti. Odnosno - koristim samo matirajući puder u kamenu jer imam masnu kožu. Nepravilnosti zapravo više nemam, no ako nešto iskoči, uvijek mogu staviti malo korektora i to je to. Tekući puder više ne nosim, osim ako želim staviti neki jači makeup, to mi jednostavno bolje izgleda uz jaču podlogu. Ali svakako se ugodnije osjećam bez pudera. Uostalom, primijetila sam i da mi koža voli minimalizam, pa nek uživa.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:45   #32
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
zapravo - ako nije dobar može dodatno isušiti
ma uvijek pazim da je kvalitetan i dobar izbor, bila sam tako dugo ovisna o njima, pa hvala bogu jedino što sam se ikad trudila je birat kvalitetnije i zdravije podloge... kako sam ih prestala nosit primjetila sam da su mi se pore suzile? sad ne znam jel to moja mašta ili se zbilja nešto događa
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:39   #33
navikla sam se nositi puder jer ga nosim vec godinama, sad imam 27..
jako me nervira i sad ljeti ga nositi, ali jako sam blijeda, i u licu nikako ne mogu pocrniti.. nevjerojatno mi je to. pocrveni mi lice na suncu, ali sutradan je opet bijelo, ni traga ni crvenilu ni boji.. nemam nekakvo problematicno lice da ne bi mogla setati bez njega, ali jako mi smeta ako sam bez njega, jer jednostavno boja lica odudara od ostatka tijela... uzas
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:38   #34
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
navikla sam se nositi puder jer ga nosim vec godinama, sad imam 27..
jako me nervira i sad ljeti ga nositi, ali jako sam blijeda, i u licu nikako ne mogu pocrniti.. nevjerojatno mi je to. pocrveni mi lice na suncu, ali sutradan je opet bijelo, ni traga ni crvenilu ni boji.. nemam nekakvo problematicno lice da ne bi mogla setati bez njega, ali jako mi smeta ako sam bez njega, jer jednostavno boja lica odudara od ostatka tijela... uzas
Meni je porculanska put prelijepa, i nisam jedina. Možda ti se samo čini da ti je ostatak tijela tamniji, iako ne vidim kako bi to moglo biti (osim ako ideš u solarij?). Na tvom mjestu bih hodala okolo gole face.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:43   #35
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Meni je porculanska put prelijepa, i nisam jedina.
Slažem se. Prekrasna mi je.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:29   #36
ma sigurna sam da je, ali moje lice nije precisto da bi tako hodala.. jednostavo se ne osjecam ugodno i zavidim curama koje se osjecaju :/

ali puno vise samopouzdanja bi imala da je lice barem dvije nijasne tamnije, odmah bi se i nepravilnosti manje vidile..
ma da, vjeruj mi da je nesrazmjer :/

jer tijelo mi potamni (ne pretjerano ali na suncu potamni) a lice nikad..i onda bas debilno to izgleda ako nemam nesto na licu :/
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 05:41   #37
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
ma sigurna sam da je, ali moje lice nije precisto da bi tako hodala.. jednostavo se ne osjecam ugodno i zavidim curama koje se osjecaju :/

ali puno vise samopouzdanja bi imala da je lice barem dvije nijasne tamnije, odmah bi se i nepravilnosti manje vidile..
ma da, vjeruj mi da je nesrazmjer :/

jer tijelo mi potamni (ne pretjerano ali na suncu potamni) a lice nikad..i onda bas debilno to izgleda ako nemam nesto na licu :/
a malo bronzera?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:36   #38
Pa tu me muci, sto nisam sigurna kako bi se drzao na "cistu" kozu? Misim znam da necu znat dok ne probam ali.. tako mi nekako logika kaze

Inace koristim bahama mama nisam sigurna kako bi to izgledalo! Imate neki bolji bronzer za tu svrhu preporuciti? Ne smije bit narancast na mene tako casperastu 😫😫
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:43   #39
Bar ti ne potamni samo lice kao meni. Ja sam sad prava bauštela. Ostatak ljeta ću morati nositi SPF 50+ na licu i sunčati samo tijelo da pokušam uravnotežiti situaciju.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:01   #40
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Pa tu me muci, sto nisam sigurna kako bi se drzao na "cistu" kozu? Misim znam da necu znat dok ne probam ali.. tako mi nekako logika kaze

Inace koristim bahama mama nisam sigurna kako bi to izgledalo! Imate neki bolji bronzer za tu svrhu preporuciti? Ne smije bit narancast na mene tako casperastu 😫😫
Preporucam Physisians formula Bronze Booster. Lagan, nije narancast, savrsen za all over.
Ja imam obrnuti problem, pocrni mi lice i dekolte, a trbuh i noge nikako. Zato uvijek noge mazem s nekim sredstvom za samotamnjenje.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.