Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 00:40   #1
Grad Hvar uvodi reda u turizmu

Novi gradonacelnik Hvara najavio rat raskalasenim turistima koji se neprimjereno ponasaju na javnim površinama.

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...svakom-kantunu

Mislim da je mjera ok,jer to je prešlo sve mjere ponašanja e sad kako će to provesti,to mi je enigma....po meni je to najbolje da agencije šire jer malo je nezgodno da policija paradira mistom i upozorava.
Kazne su od 500-700 eura.(ovisno o prekršaju)

Šta mislite o ovom potezu i kako bi se to općenito moglo rješiti,da je vuk sit i koza cjela???
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:42   #2
Možda se turisti pokupe drugdje, pa će biti vratite se nismo tako mislili.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:47   #3
Mislim da neće....to ti je postao jedan taki djir...

Inače ovo netreba brinit normalne ljude koji žele uživati...
ovi drugi će morati malo pripaziti.
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...du-li-se-u-red

Zadnje uređivanje realist : 10.07.2017. at 00:59.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:01   #4
Zna se red... Da netko baci rigicu kod ajfela ili kod london eye-a odmah bi dosla murja i taj/ta vise nikad nece rigat.
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:06   #5
Zato i govorim, neka se ponašaju ka doma i sve ok.
Niko ne brani zabavu
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:52   #6
A sto ce napraviti ako turist ne zeli platit?
Hoce li ga uhapsit i u zatvor? Po kome to zakonu?
Hoce li ga nasilno deportirati sa Hvara? Sto ce biti sa njegovom uplatom za aranzman ili smjestaj? Tko ce to nadoknaditi i iz kojih izvora?
Puno si ta seljacija lokalna dopusta. Prije nego se prijete ljudima, neka konzultiraju nekog pravnika da li je to prema ustavu i zakonima RH.
Ja im zelim pust i prazan Hvar bez i jednog turista, banda lijena. Nisu oni zreli za djelatnost kao sto je turizam. Seljaci primitivni.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:54   #7
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Zna se red... Da netko baci rigicu kod ajfela ili kod london eye-a odmah bi dosla murja i taj/ta vise nikad nece rigat.
Da odmah bi ga odveli i streljali.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 02:01   #8
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
A sto ce napraviti ako turist ne zeli platit?
Hoce li ga uhapsit i u zatvor? Po kome to zakonu?
Hoce li ga nasilno deportirati sa Hvara? Sto ce biti sa njegovom uplatom za aranzman ili smjestaj? Tko ce to nadoknaditi i iz kojih izvora?
Puno si ta seljacija lokalna dopusta. Prije nego se prijete ljudima, neka konzultiraju nekog pravnika da li je to prema ustavu i zakonima RH.
Ja im zelim pust i prazan Hvar bez i jednog turista, banda lijena. Nisu oni zreli za djelatnost kao sto je turizam. Seljaci primitivni.
Ma dobro i kazes- seljacija. Ne zele pijane turiste koji polugoli bauljaju po gradu. Nek se ostave turizma!
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 02:24   #9
Možda da zabranimo turizam, neka drugdje troše novac.

Ljudi žele zaradu od turizma a zgražaju se kad vide razgoličenu žensku.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:10   #10
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
A sto ce napraviti ako turist ne zeli platit?
Hoce li ga uhapsit i u zatvor? Po kome to zakonu?
Hoce li ga nasilno deportirati sa Hvara? Sto ce biti sa njegovom uplatom za aranzman ili smjestaj? Tko ce to nadoknaditi i iz kojih izvora?
Puno si ta seljacija lokalna dopusta. Prije nego se prijete ljudima, neka konzultiraju nekog pravnika da li je to prema ustavu i zakonima RH.
Ja im zelim pust i prazan Hvar bez i jednog turista, banda lijena. Nisu oni zreli za djelatnost kao sto je turizam. Seljaci primitivni.
Potpis.
Na kraju se sve svodi na onu poznatu lijenu dalmatinsku:
Furešti, ne morate dolaziti i remetiti naš mir.
Samo lovu pošaljite poštom.
Ae.

Neću zaboraviti kako nas je jedna gazdarica u Rogoznici maltretirala jer smo u apartmanu na terasi micali stolice. I trošili vodu poslije tuširanja.
Gamad.

Zato sad kad idemo u privatni smještaj to je samo u objektima kontinentalaca. Tu nas bar nitko ne maltretira za potrošenu vodu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:17   #11
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Zna se red... Da netko baci rigicu kod ajfela ili kod london eye-a odmah bi dosla murja i taj/ta vise nikad nece rigat.
Jer Hvar je Pariz i puca na tu klijentelu. Visoka kultura, trornjevi, kazalista.. Nista more, nista kupaci, nista parti.... To je ta hrvatska scena, nismo mi samo sunce i more
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:24   #12
Ima krša i masline.
Koji zatucani smrdljivci.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:28   #13
Ima li i jedan forumaš na temi a da je s Hvara? Bit će da nema
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:29   #14
Postovi na ovoj temi bolje pokazuju tko su u biti seljačine, i ne nisam s Hvara.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:06   #15
Sjecam se kada je svojevremeno bivsa ministrica turzima Pave Zupan Ruskovic izjavila da australski turisti bolje da i ne dolaze u Dubrovnik jer samo locu i rade nerede...te da ce ako organizatori njihovih putovanja nesto ne poduzmu morati pronaci nacina da im se ne dozvoli dolazak u grad.

Sjecam se da sam tada otisao na neki australski portal koji je prenio tu vijest i citao komentare citatelja.
Zanimljivo....90% komentara je bila podrska izjavi ministrice i da je konacno netko kazao istinu i kako ti svi znaju da "nas ti nasi turisti samo sramote po svijetu".



ontopic: nemam neko narocito misljenje o potezu gradonacelnika jer na Hvar ne idem vec godinama.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:50   #16
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Možda se turisti pokupe drugdje, pa će biti vratite se nismo tako mislili.
možda da se turisti kote jedno dva-tri miseca tebi ispod prozora pa bi okrenija ploču
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:20   #17
Što je sljedeći korak, zamoliti turiste da ne dolaze nego samo pošalju pare?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:23   #18
Uriniranje i slično ponašanje strogo sankcionirati, ali da turista opališ po džepu jer se poslije plaže ulicom prošetao bez majice, pa to je takva amaterska antireklama za turizam.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:32   #19
Zar je problem tražiti od nepristojnih ljudi da se ponašaju pristojno?

Ne hodam polugol u svom rodnom gradu ni kad sam najpijaniji, zašto bi to radio u isto pijanom stanju u nekom drugom gradu bez obzira što je turističko središte i daleko sam od doma. Boli me briga što me nitko ne poznaje, kultura se mora znat.

Ako se oglušimo na nepristojno ponašanje gostiju, time ćemo i pokazat koliko sami sebe cijenimo. Gunđanje u sebi neće ništa popravit. Prijeći na djela.
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:56   #20
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sjecam se kada je svojevremeno bivsa ministrica turzima Pave Zupan Ruskovic izjavila da australski turisti bolje da i ne dolaze u Dubrovnik jer samo locu i rade nerede...te da ce ako organizatori njihovih putovanja nesto ne poduzmu morati pronaci nacina da im se ne dozvoli dolazak u grad.

Sjecam se da sam tada otisao na neki australski portal koji je prenio tu vijest i citao komentare citatelja.
Zanimljivo....90% komentara je bila podrska izjavi ministrice i da je konacno netko kazao istinu i kako ti svi znaju da "nas ti nasi turisti samo sramote po svijetu".
Tko god živi u gradu ili mjestu gdje ima turista zna da su Englezi i Australci najveći šljam. I opet mi je fascinantno da protiv ovakvih mjera najviše seru oni koji ne da ne žive na Hvaru, već ni ne žive na obali.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.