Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 08:01   #1
Ni med organima ni pravice

Bilo bi zanimljivo znati koliko (zapravo, koliko malo ) forumske mladeži uopće zna genezu pojma "Usamljena srca". Dakle, u neka davna nedigitalna vremena, časopisi poput "Arene" (život piše romane, Arena ih objavljuje ) imali su rubriku "Usamljena srca" u kojoj su se objavljivali oglasi - pretežito smrtno ozbiljni i "montažno sklopljeni" od tipskih blok-elemenata: "Muškarac, VSS, kažu zgodan, 32, 190/95, nepušač, rastavljen ne svojom krivnjom, ovim putem traži žensku osobu bez obveza, za upoznavanje i ozbiljnu vezu. Avanture isključene!".

Fast forward i evo nas u forumskim vremenima u kojima se cijeli jedan podforum posvećuje, mogli bismo reći, fenomenologiji usamljenih srca: dakle, od pukoga matchmaking servisa uznapredovalo se do raščlambi uzroka i načina usamljenosti srdaca, uz usporednu borbu protiv te usamljenosti. So far, so good.

Međutim, ta fokusiranost na usamljenost srca, tj. na tematiku usko vezanu uz (ne)postojanje emotivno-kopulativnoga partnera u nečijem životu, duboko je nepravedna prema nekim drugim, podjednako usamljenim organima: ako smo tako jako upregnuti u rješavanje problema usamljenih srdaca - u smislu pronalaženja kompatibilnoga srca i obostranoga dokidanja usamljenosti - što je s posve istovrsnom usamljenošću glave, ili možda želudca? Što je, dakle, s jednako kompliciranim problemom pronalaženja kompatibilnih glava ili kompatibilnih želudaca (s jednakim imanjem/nemanjem rezistencije na jednake pobude)? Jedini razlog ove organske diskriminacije je nepostojanje kopulativnoga momenta u pobratimstvu glava/želudaca u svemiru - a to je duboko nehumano. Gdje će vam duša???

Gdje je zapravo problem? Tko kome priječi traženje i uspostavljanje nekopulativne komunikacije? Tko brani glavama i želudcima ispunjenje njihovih potreba? Jedan haiku vrijedi koliko i tisuću riječi:

Dakle, kaže naš haiku-majstor, japanski a na hrvatskom:

U kužinici
dime se četr' pršuta.
V'jenac kobas'ca.


Njegov nesuđeni punac, posjednik drugačije glave i drugačijeg želudca, pita:
"Dalje?"
"Nema dalje."
"Kako nema dalje - a do kraja?"
"Više se ne smi."
"A 'ko ti brani, jebiga?"
"Taki je propis."


Omjer simpatija za jednoga i drugog ovisi o našoj glavi i našem želudcu - ali, kako god raspodijelili naše postotke, nemamo odgovor na pitanje koji je od njih dvojice bolji. Kakva glupost! - kaže glas iz publike - naravno da nemamo, zašto bi od dvojice različitih jedan nužno morao biti bolji?

Možemo i o kafićima/birtijama - i oni itekako sudjeluju u problematici usamljenih organa.

Nekako se, površno i neutemeljeno, uvriježilo mišljenje po kojemu se naprosto zna što je to kafić/birtija, a posebno se zna što se i kako se radi u kafiću/birtiji. Stvarnost, dakako, demantira takav stav, ali to je njen problem - naime, pojam kafića/birtije obuhvaća cijelu paletu prostora i pripadajućih atmosfera, od zadimljene Caca/Mica/Goga/Buba-atmosfere, preko cijeloga niza međunijansi sve do nekakvoga smooth jazza uz koji se ne samo želi nego i može čuti sugovornika. Od prostoproširenih rečenica čija polovica uopće ne dođe do sugovornikova uha, pa do ambijenta koji potiče na razuđeni laganini dijalog.

Omjer simpatija za ovakav ili onakav kafić/birtiju ovisi o našoj glavi i našem želudcu - ali, kako god raspodijelili naše postotke, nemamo odgovor na pitanje koji je od njih bolji. Kakva glupost! - kaže glas iz publike - naravno da nemamo, zašto bi od dvojice različitih jedan nužno morao biti bolji?

I eto nas na poanti cijele priče. Zapravo, na dvije poante: prvoj, drugoj i trećoj.

Poanta prva: i glave i želudci imaju pravo na život!!11! If you prick them, do they not bleed?

Poanta druga: jednostavno je blesavo, ikome, ikada, uspizditi se zbog različitosti, odnosno proglasiti/doživjeti različitost kao elitizam - zajednice u kojima su svi jednaki, redom su orvelijanske zajednice.

Poanta treća: "ukutijavanje" kafićke publike trpanjem u zajednički prostor uz puštanje navodno kompromisne Rozge, čini podjednako nezadovoljnima i ljubitelje žaruljanja uz Cacu/Micu/Gogu/Bubu i ljubitelje haikua uz smooth jazz - jedini koji će u takvome ozračju uživati su oni koje boli kurac i za prostor i za glazbu, sve dok se čovjek može alkoholno jeftino obeznaniti.

Bolje je razić'
se u manjim grupama.
Spokojstvo glave.


Nema dalje. Više se ne smi. Taki je propis.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:37   #2
Kužim ogorčenost, ali ja sam sudjelovala na oba chata, pa vjerujem u mogućnost funkcioniranja i ovoga objedinjenoga, koliko god se ne slagala s metodom ni razlozima za samo objedinjavanje.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:07   #3
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kužim ogorčenost
Pogrešna dijagnoza, potpuno. Nema nikakve ogorčenosti, ni u tragovima. Ja bih samo htio imati haiku-kutak. Ujutro dođem, sjednem za comp i pročitam/iskomentiram nečiji haiku.

Nekako mi se čini(lo) da tamo gdje ima mjesta za horoskopske znakove i uasmljena srca , ima mjesta i za haiku-kutak. Pritom uopće ne mislim na chat-topic - riječ chat je postala forumski odiozna jer se prevodi kao laprdanje - nego na topic tipa šetam jutros gradom pa mi palo na pamet.... Smooth jazz i tako to.

Quote:
vjerujem u mogućnost funkcioniranja i ovoga objedinjenoga
Sretno ti s time - evo malo Rozge za pripravu:
Svjetla neona lice otkrivaju,
Časte me pićem svi koji ne smiju,
sve paše i treba mi
ovakva noć da me pokvari.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:42   #4
Da je barem srce usamljeno. Srce je glupo ko kurac (a čak ni kurac nije glup ko srce), srce se zadovolji hihi haha mrvicama. Želudac i neke post-reptilske strukture, kvragu i s njima!, zadaju veće probleme.

Odraz grimase
U lokvi bljuvotine
Zaobilazim
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:52   #5
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Da je barem srce usamljeno.
Kako ono, pujpujpuj!!!11!! Ja ne bih da je srce usamljeno .

Poanta upravo i jest u tome da na ovim prostorima obitava sasvim pristojan broj srčano neusamljenih haikuista i haikufila, a da se haikufobni kaksi kaktivisi ne može ni puškom utjerati u haiku-standarde.

Niti ga treba utjerivati, da se razumijemo #nekacvjetatisućumetrika.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 20:34   #6
Otvaram ovu zatvorenu i neshvaćenu temu, da joj se pruži nova prilika.

Malo je tema koje treba zatvarati, one se zatvaraju same kad nemaju publiku.

Sviđa mi se prvi post, a možda netko pomogne odgonetnuti ga i odvede nas nekamo.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 22:31   #7
Topic je bio strogo namjenski i uvodni post je bio reakcija na jednu bedastoću tadašnje moderature.

Njegovo otključavanje i oživljavanje prilično je besmisleno jer, ovako izvučen iz konteksta tadašnjih zbivanja, post djeluje kao da je njegov autor bio prilično nadroksan tijekom toka pisanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 22:36   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Topic je bio strogo namjenski i uvodni post je bio reakcija na jednu bedastoću tadašnje moderature.

Njegovo otključavanje i oživljavanje prilično je besmisleno jer, ovako izvučen iz konteksta tadašnjih zbivanja, post djeluje kao da je njegov autor bio prilično nadroksan tijekom toka pisanja.
Meni to ipak djeluje kao nešto jače od samo droge. Neka neotkrivena bunika, ili nešto već..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 22:43   #9
Ne misliš valjda da ću s tobom podijeliti podatke o dobavljaču i detalje o tako poticajnoj supstanci?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 23:12   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Topic je bio strogo namjenski i uvodni post je bio reakcija na jednu bedastoću tadašnje moderature.
O, važna dopuna. Sad mi je još bolji. Mislim da je zaslužio je isticanje. Vidiš ti kako moderatori mogu biti poticajni.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 23:17   #11
Propis se gubi....
Mjena je preduboka...
Propis potonu...
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 23:33   #12
Ova tema me nagnula da pogledam teme koje je Byron otvorio na forumu. Mogu samo reci da sam IZ-NE-NA-DEN. Mislim da sam sad saznao vise o njemu nego kroz sve godine citanja. Izmedu ostalog, uvjerenja sam da je mladi nego sam do sad mislio, tj. da je ispod 50!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 23:40   #13
Um mrači srce...
Ritam plesa u dvoje...
Srce vara um...
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 00:19   #14
Ajd ne lupetajte tu koješta (nešto je pobrisano), već pokušajte proniknuti poruku i što je pisac htio poručiti? I kako vi stojite u vezi tih njegovih pogleda?
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 08:47   #15
Ne razumijem što se tu ima 'proniknuti'
Tema je otvorena kao kritički osobni stav prema spajanju nespojivog - 40+ četa na kojem su pisali oni iole zreliji i uobičajeno ne-ozbiljnog 'službenog' US četa; balada kakva nije doprla do ušiju moderacije čak ni nakon brojnih Lordovih haiku-pokušaja na novospojenoj temi.
Tako da, dragi Anderlone, više bi nam bio od pomoći da si tada spriječio pripajanje, neg što sada iz konteksta vadiš Byronovu genijalnu 'krležijanštinu'
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 09:08   #16
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Topic je bio strogo namjenski i uvodni post je bio reakcija na jednu bedastoću tadašnje moderature.

Njegovo otključavanje i oživljavanje prilično je besmisleno jer, ovako izvučen iz konteksta tadašnjih zbivanja, post djeluje kao da je njegov autor bio prilično nadroksan tijekom toka pisanja.
Objašnjeno da ne može biti objašnjenije....


Martian7 je još 2017 također napisala razlog otvaranja teme
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 09:41   #17
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Ajd ne lupetajte tu koješta (nešto je pobrisano), već pokušajte proniknuti poruku i što je pisac htio poručiti? I kako vi stojite u vezi tih njegovih pogleda?
Andy kaj si se nalil jučer?
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 09:51   #18
Na stranu što ste se vi svi sada uhvatili pravog konteksta i motiva autora za ovu temu.

Tema je zapravo dobra.
Shvatila sam ju u stilu - svi su jednako usamljeni... i Rozge, cajke i slicno... i ovi drugi.
A birtija je po kvadraturi dovoljno velika za sve.

Meni se svidja.
Jel... ovaj dio da su svi jednako usamljeni.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 10:00   #19
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Na stranu što ste se vi svi sada uhvatili pravog konteksta i motiva autora za ovu temu.

Tema je zapravo dobra.
Shvatila sam ju u stilu - svi su jednako usamljeni... i Rozge, cajke i slicno... i ovi drugi.
A birtija je po kvadraturi dovoljno velika za sve.

Meni se svidja.
Jel... ovaj dio da su svi jednako usamljeni.
Hm, ja sam zapravo shvatila sasvim suprotno.
Da svi US-ovci (bez obzira na stupanj usamljenosti) baš i ne spadaju u istu birtiju jer rozge nadglasaju haiku i zabavno je samo rozgama
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2021., 10:06   #20
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam zapravo shvatila sasvim suprotno.
Da svi US-ovci (bez obzira na stupanj usamljenosti) baš i ne spadaju u istu birtiju jer rozge nadglasaju haiku i zabavno je samo rozgama
Upravo tak.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.