Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 16:16   #61
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bila sam prije dva mjeseca u Veneciji na vise dana. Kava na spici (San Marco) je sada 8 eura, poskupilo je .
100 m dalje je 3 eura.
Ista prica kao u Du, na Stradunu skuplje, van Straduna jeftinije.
Slazem se, nasi vole pljuvati po nama samima. Vrlo cesto neopravdano.
Eto, dakle sad je još i više, ali OK, ako ima gostiju koji će dati za kavu 8 Eura, fine with me...

Nego što kažeš na Hilton opasku? Kad ćemo na HR portalima pročitati "sabljažnjivu" vijest da Hilton traži toliko i toliko za jednu noć u Hrvatskoj?

Ili naši šuplji novinarčići nemaju muda kad su u pitanju velike međunarodne korporacije?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:51   #62
Poslovno je nepristojno od strane ugostitelja naplacivati gostu kavu po cijeniku (par desetaka kuna) ako se za stolom popilo/pojelo par tisuca kuna. Ili ne pocastiti domacom rakijicom i sl.

...a vjerojatno ima i takvih ugostiteljskih bisera kod losih poduzetnika koji izlaze iz posla ili misle da ce im uvijek doci neka nova budala.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:04   #63
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Poslovno je nepristojno od strane ugostitelja naplacivati gostu kavu po cijeniku (par desetaka kuna) ako se za stolom popilo/pojelo par tisuca kuna. Ili ne pocastiti domacom rakijicom i sl.
Relativno regularna stvar u nekim zemljama u Europi, uključujući Hrvatsku, je to čašćenje na račun kuće, to sam doživio pri poslovnim objedima... u Dubrovniku (Proto) vlasnica (vlasnikova žena?) nas je počastila likerom od nara (prefino). U Njemačkoj su nas redovno znali počastiti Julischkom (što mi je bljak), u Italiji Grappom (što mi je OK) ili Limoncellom (što mi je bez veze), u Grčkoj Ouzom (bljak), u Turskoj onim raki-jem (kao i Ouzo - bljak)...

No sad idem već u off.

Dok god ugostitelji u HR redovno plaćaju porez i ne varaju mušterije, trebalo bi biti OK.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:08   #64
Požar se nekontrolirano širi, vatra prijeti Gornjoj Podstrani i Žrnovnici; Vatrogasci su na izmaku snaga: Prognoze nisu dobre, ovo je katastrofa!
http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...-je-katastrofa

Ha, imam u blizini bazen sa 2000 kubika vlastite vode (sve uredno plaćeno) pa, tko voli, nek izvoli - litra samo 10 kn (debelo jeftinije nego li na Ultri).
Nije vam po guštu? Nađite drugi izvor.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:26   #65
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Požar se nekontrolirano širi, vatra prijeti Gornjoj Podstrani i Žrnovnici; Vatrogasci su na izmaku snaga: Prognoze nisu dobre, ovo je katastrofa!
http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...-je-katastrofa

Ha, imam u blizini bazen sa 2000 kubika vlastite vode (sve uredno plaćeno) pa, tko voli, nek izvoli - litra samo 10 kn (debelo jeftinije nego li na Ultri).
Nije vam po guštu? Nađite drugi izvor.
Ne bi ta voda puno pomogla.
Ne možeš gasit požar pištoljem na vodu.

Treba pitati odgovorne di su kanaderi i zašto ih "posudjujemo" tzv prijateljima u sred sezone požara.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:28   #66
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nisam baš nigdje vidio da se na portalima kritizira Hilton.

Što mislite koliko od onih 445 dolara koje posjetilac Hiltona u Dubrovniku potroši za jednu noć za sobu ostane u Hrvatskoj? Postotno...

A koliko od one Perine kave iz kafića na Stradunu?

U nekom postotku, ostane li više love u Hrvatskoj potrošene kod domaćeg ugostitelja no kod velikog međunarodnog korporacijskog hotelskog lanca?

(retoričko pitanje, naravno)
Vila Agava u sklopu Excelsiora košta 8000 eura noć.
Ide bez problema.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:41   #67
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ne bi ta voda puno pomogla.
Ne možeš gasit požar pištoljem na vodu.

Treba pitati odgovorne di su kanaderi i zašto ih "posudjujemo" tzv prijateljima u sred sezone požara.
Ne bi?

Dakle 2.000 kubika = 2 milijuna litara

Canadair CL-415
Osnovne karakteristike:
posada: 2
kapacitet: 6.140 l vode
sat leta 37.800 kn

....

Aj uključi kalkulator pa ćeš shvatit da sam zapravo vrlo jeftin a ako ti ne paše, ti ga gasi Baby Janom.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 17.07.2017. at 17:54.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:48   #68
Radi se o opsesivnoj potrebi pravila odlaska na more umjesto da se potrošeno investira doma bez odlaska. Nikako da to objasnim svojima,nema nikakvog smisla platiti ako si radnik kavu 50 Kn na Stradunu kada u svojem području možeš popiti takvih 8 kavi. Ne možeš trošiti više nego što imaš ako su cijene za tebe preskupe,onda to znači da to mjesto nije za tebe,gotova priča.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:09   #69
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne bi?

Dakle 2.000 kubika = 2 milijuna litara

Canadair CL-415
Osnovne karakteristike:
posada: 2
kapacitet: 6.140 l vode
sat leta 37.800 kn

....

Aj uključi kalkulator pa ćeš shvatit da sam zapravo vrlo jeftin a ako ti ne paše, ti ga gasi Baby Janom.
Ma to je u redu,ali čime je aplicirati.
Ne može kanader sletit tebi u bazen.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:14   #70
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ma to je u redu,ali čime je aplicirati.
Ne može kanader sletit tebi u bazen.
Al zato može vatrogasac gurnut crijevo u njega. Izvor života tik do požarišta.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:15   #71
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Vila Agava u sklopu Excelsiora košta 8000 eura noć.
Ide bez problema.
Klate li novinarčići o tome po HR štampi?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:22   #72
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Eto, dakle sad je još i više, ali OK, ako ima gostiju koji će dati za kavu 8 Eura, fine with me...

Nego što kažeš na Hilton opasku? Kad ćemo na HR portalima pročitati "sabljažnjivu" vijest da Hilton traži toliko i toliko za jednu noć u Hrvatskoj?

Ili naši šuplji novinarčići nemaju muda kad su u pitanju velike međunarodne korporacije?
Odlicno si primijetio. I pogodio poantu zasto se ne pljuje po Hiltonu i Agavi (multinac kompanije).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:28   #73
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Klate li novinarčići o tome po HR štampi?
Zakon ponude i potražnje.
Ekipa plaća i to je to.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:33   #74
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Zakon ponude i potražnje.
Ekipa plaća i to je to.
Apsolutno, ali to nije poanta.
Zakon ponude i potražnje onda je i kod ugostitelja koji prodaje kavu za 25 kuna na Stradunu.

Ali, novinarčići efektno kakaju po našem malom privredniku ali ih Hilton i sl. ne dira. To je poanta.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:36   #75
Nikog nije ni briga što vlasnik kafića prostor na Stradunu mjesečno plati deset tisuća eura ili više.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:29   #76
BTW,sad sam sa pozarista, katastrofa je preblaga riječ.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:38   #77
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Radi se o opsesivnoj potrebi pravila odlaska na more umjesto da se potrošeno investira doma bez odlaska. Nikako da to objasnim svojima,nema nikakvog smisla platiti ako si radnik kavu 50 Kn na Stradunu kada u svojem području možeš popiti takvih 8 kavi. Ne možeš trošiti više nego što imaš ako su cijene za tebe preskupe,onda to znači da to mjesto nije za tebe,gotova priča.
ja se slažem. jedino kaj mi je bilo zanimljivo u tom Dubrovniku je kraljica Cersei, ali ona je otišla kad je vidla kolke su cijene, tak da... kavu kuham sam..
a bome ne idem više ni na Mali Lošinj u onu pošandrcalu Jadranku, ostali su mi u lošem sjećanju kao banditi
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:02   #78
Neka sa cijenom kave rade, na svoju odgovornost, šta god žele. Ali nije normalno, kada npr. za posjet dubrovniških zidina iz godine u godinu cijene dižu u visine.

To nije prihvatljivo, da se na račun prirodnih bogastava ( hrvatski nacionalni parkovi) i davne kulturne baštine neki, koji, ne samo, da to nisu stvorili, nego i u to ne ulažu skoro ništa od profita, nenormalno ( privatno) obogaćuje. A nije prihvatljiva ni velika socialna diferenciacija, tko si ovo može pogledat i tko ne.

Nisu Bogom dana prirodna bogastva ili davna kulturno-umjetnićka baština, čak stavljena na spisak UNESCA, tu na svijetu samo za bogataše.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:47   #79
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
To nije prihvatljivo, da se na račun prirodnih bogastava ( hrvatski nacionalni parkovi) i davne kulturne baštine neki, koji, ne samo, da to nisu stvorili, nego i u to ne ulažu skoro ništa od profita, nenormalno ( privatno) obogaćuje. A nije prihvatljiva ni velika socialna diferenciacija, tko si ovo može pogledat i tko ne.

Nisu Bogom dana prirodna bogastva ili davna kulturno-umjetnićka baština, čak stavljena na spisak UNESCA, tu na svijetu samo za bogataše.
Manemoj! Slovenci bi sigurno još i plaćali da im milioni ljudi dođu na Plitvice i davali bi im lunch pakete... Inače se to nigdje ne plaća... samo kod nas.... pošepetra!
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:02   #80
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Relativno regularna stvar u nekim zemljama u Europi, uključujući Hrvatsku, je to čašćenje na račun kuće, to sam doživio pri poslovnim objedima... u Dubrovniku (Proto) vlasnica (vlasnikova žena?) nas je počastila likerom od nara (prefino). U Njemačkoj su nas redovno znali počastiti Julischkom (što mi je bljak), u Italiji Grappom (što mi je OK) ili Limoncellom (što mi je bez veze), u Grčkoj Ouzom (bljak), u Turskoj onim raki-jem (kao i Ouzo - bljak)...

No sad idem već u off.

Dok god ugostitelji u HR redovno plaćaju porez i ne varaju mušterije, trebalo bi biti OK.
Slazem se.

Ugostiteljstvo je specifican biznis. Gosti formiraju potraznju pomocu sirih hedonistickih kriterija od onih koji se odnose samo na cijenu/kvalitetu napitka. Pa su usporedbe nezahvalne.

Sa druge strane legitimno je raspravljati o nekim manama takvog sustava tipa naplate lokacije kroz cijenu napitka. Postenije bi bilo ulaznicom platiti najam stola, a ne platiti taj najam i kroz butelju vina i kroz (skupu) kavu, dok netko drugi plati taj najam samo kroz kavu (zbog cega je skupa i gostu koji trosi vise toga).


Jasno da bi posteniji sustav naplate u praksi bio nepraktican (i pomalo komican) ali ne treba se cuditi niti polemici oko cijene kave koja je u stvari i polemika oko ovog jednostavnog sustava naplate napitaka u ugostiteljstvu.


Uz to, legitimno je i pitati na cijoj su povrsini te terase gdje se posluzuju kave, te kako se poduzetnici natjecu u kandidaturi za eventualni najam istih.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.