Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Pristajete li na arbitražu granice sa Slovenijom
DA 13 72.22%
NE 5 27.78%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2004., 12:19   #61
Quote:
cikular kaže:
Vrjeme če svoje pokazati mi znamo da imamo pravo i da ste obični kradljivci i špekulanti,polako čete svoje platiti sa ulaskom u E.U,Najprije štediše onda izbrisani to če biti mastno oko1,5mlrd. onda za sladkiš Savudrijska vala gde čete popušiti,
možemo mi na medžunarodni sud U.N za pomorstvo ako nečete arbitražu ima drugih opcija ali mora nečete dobiti ni izlazak nikada,možda ako Hrvatska postane članica E.U tako da možete več sad početi da lobirate po evropi za brzi ulazak Hrvatske!Da ne zaboravim da vas čeka ove godine i pojas,u lobiranju može i Italija da se priključi!

Slovenija izlazak na otvoreno more ima jer ga ima svaka država sa morem. Priča se o doticaju. A možemo i preko talijanskih voda u međunarodne ako te zabrinjava da nas Hrvatska zatvara.

Neznam kako si ti predstavljaš sve ove pričice vaših i naših političara ali znam da ih shvačaš previše oštro i ne shvačaš šta se uistinu događa. Slovenski ribari mogu loviti po cijelom Piranskom zaljevu - još više - oni mogu lovit do Umaga. Ni jedna ladja koja je došla u luku Koper svih ovih 15 godina nije trebala imati dozvole iz Pule jer kao navodno ide preko hrvatskih voda u slovenske. Niti nama na kraj pameti nije palo da od vas tražimo dozvolu, niti vama nije palo na kraj pameti da protestirate što plove brodovi tamo bez vaše dozvole. A radi se o svim vrstama brodova, trgovačkih, turističkih, vojnih.
Hrvatske policajske kučice na prijelazih su postavljene na Dragonji. Naša 4 sela su na drugoj strani carine.

Iako sporazum Drnovšek-Račan nije potpisan u realnosti se on ostvarjuje. Ja mislim da je vrijeme da se okrenemo pravim problemima a ti problemi su vezani uz gospodarstvo ne uz granicu.
Samo is offline  
Old 29.04.2004., 11:56   #62
Slovenska vojska napušta Svetu Geru?

---------------------------------------------------------------------
NA POMOLU RJEŠENJE STAROG MEĐUDRŽAVNOG SPORA

Slovenska vojska napušta Svetu Geru?

Nedavno je i Milan Kučan rekao da ne vidi razlog za rastezanje te priče

Je li tišina i prilična pustoš na Sv. Geri znak da su informacije kojima raspolaže Večernji list točne i da slovenska strana povlači svoju vojsku?
Prikladan datum
Večernjak, naime, već danima raspolaže neslužbenom informacijom da je to više-manje gotova stvar i da slovenska strana više ne pruža otpor toj inicijativi te da bi priča uskoro mogla završiti. Sv. Gera lagani je kamen spoticanja u odnosima između Hrvatske i Slovenije. Posljednji su joj put hrvatski mediji posvetili više prostora u tijeku izborne kampanje, kad ju je na konju obišao Slaven Letica nudeći jabuke slovenskim vojnicama. Nedavno je i bivši slovenski predsjednik Milan Kučan rekao da zapravo ne vidi razlog zbog kojega bi se ta priča i dalje rastezala.
- Postoji informacija da se vojska povlači i bilo bi dobro da se to obilježi na lijep način. Možda u sklopu ulaska Slovenije u EU ili možda da se kao datum uzme 26. lipnja, dan kad je JNA napala Sloveniju - kaže Večernjakov izvor tvrdeći da je informaciju dobio upravo sa slovenske strane, i to iz dovoljno visokih izvora, te stoga nema razloga sumnjati u nju.

Vrh planinarima
Ima prijedloga s obiju strana da cijeli taj slučaj završi druženjem hrvatskih i slovenskih planinara, a nema sumnje da bi se Milan Kučan, kao pasionirani ljubitelj planinarenja, i predsjednik Mesić, koji je i sam zagovarao takvo dobrosusjedsko rješenje, rado našli na čelu slovenskih i hrvatskih planinara koji bi toga dana podijelili planinarski ručak, zapjevali uz harmonike i pridonijeli uspostavljanju nove uloge Sv. Gere u hrvatsko-slovenskim odnosima. Pokušaj da dobijemo službenu potvrdu informacije o tome da slovenski vojnici napuštaju Sv. Geru naišao je na zid šutnje.
Jasmina Popović
---------------------------------------------------------------------------

http://www.vecernji-list.hr/2004/04/...lovenskav.html


Konačno malo pameti. Bolje da imaju planinari nešto od prekrasnog razgleda sa našeg Trdinovog vrha nego vojnici koji samo smetaju gore.

komentari?
Samo is offline  
Old 29.04.2004., 12:02   #63
Kaj opet je došao dr.Slaven Letica.
Shadowfax is offline  
Old 29.04.2004., 12:09   #64
Jad i bijeda...

Quote:
Samo kaže:
[B...........Konačno malo pameti. Bolje da imaju planinari nešto od prekrasnog razgleda sa našeg Trdinovog vrha nego vojnici koji samo smetaju gore.

komentari? [/B]
Što je? Self boosting prije prvog petog?

__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 29.04.2004., 12:23   #65
Slovenci se povlače.

Samo, već smo rekli ponešto o tome, europska politika...
Hrvatska nikada nije pokušala iskoristiti tu promašenu politiku Ljubljane na Sv. Geri. Naime, blago rečeno, može se reći da je to teška vojna provokacija držati jaku vojnu posadu na samoj granici plus neslužbeno, jedan od centara za prisluškivanje.

I tako je to hodalo dok je Hrvatska šutila a Slovenija se ponašala bahato ali sada s obzirom da ste granica EU, njima očito niste mogli objasniti tu vašu vojnu nazočnost na samoj granici. Zato ste spremili kofere i otišli.

Morate se sada ponašati europski.
Ber is offline  
Old 29.04.2004., 12:55   #66
Quote:
Ber kaže:
Slovenci se povlače.

Samo, već smo rekli ponešto o tome, europska politika...
Hrvatska nikada nije pokušala iskoristiti tu promašenu politiku Ljubljane na Sv. Geri. Naime, blago rečeno, može se reći da je to teška vojna provokacija držati jaku vojnu posadu na samoj granici plus neslužbeno, jedan od centara za prisluškivanje.

I tako je to hodalo dok je Hrvatska šutila a Slovenija se ponašala bahato ali sada s obzirom da ste granica EU, njima očito niste mogli objasniti tu vašu vojnu nazočnost na samoj granici. Zato ste spremili kofere i otišli.

Morate se sada ponašati europski.
Na kakav način nije pokušala iskoristit ove politike. Pa stalno kad je neki problem i nema pametnog objašnjenja recimo zašto imaju neka slovenska poduzeča probleme sa ulaganjem para u Hrvatsku uvijek se kaže: ˝pa to je zato što imaju okupiranu našu zemlju˝. Koji izgovor ćete si sada izmisliti?

Mislim da Europa nema dosta veze sa tim i nadam se da će i Slovenija nešto dobit u uzvrat. Povlačimo vojnike iz naše kasarne iako nam to netreba napravit, radimo posebne trake za građane Hrvatske na granici iako nam to netreba raditi dok nam recimo ruše kuče po Istri koje su več bile u postupku legalizacije i ljudi su na te kuče več platili porez.

Imaš pravo, bar netko se mora ponašat europski...
Samo is offline  
Old 29.04.2004., 13:24   #67
Slovenska vojska? Mislim da sam negdje čitao o toj skupini entuzijasta

Da Hrvati nisu nadareni za izabrati kretene na vlast, odavno bi već isparili sa Sv. Gere.
M@rio is offline  
Old 29.04.2004., 13:29   #68
Quote:
M@rio kaže:
Slovenska vojska? Mislim da sam negdje čitao o toj skupini entuzijasta

Da Hrvati nisu nadareni za izabrati kretene na vlast, odavno bi već isparili sa Sv. Gere.
Misliš skupini entuzijasta s kombijem
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 29.04.2004., 13:43   #69
Quote:
Samo kaže:
Na kakav način nije pokušala iskoristit ove politike. Pa stalno kad je neki problem i nema pametnog objašnjenja recimo zašto imaju neka slovenska poduzeča probleme sa ulaganjem para u Hrvatsku uvijek se kaže: ˝pa to je zato što imaju okupiranu našu zemlju˝. Koji izgovor ćete si sada izmisliti?

Mislim da Europa nema dosta veze sa tim i nadam se da će i Slovenija nešto dobit u uzvrat. Povlačimo vojnike iz naše kasarne iako nam to netreba napravit, radimo posebne trake za građane Hrvatske na granici iako nam to netreba raditi dok nam recimo ruše kuče po Istri koje su več bile u postupku legalizacije i ljudi su na te kuče več platili porez.

Imaš pravo, bar netko se mora ponašat europski...
Prilično sam siguran da ste se povukli jer vam je EU skrenuo pažnju da je nedopustivo držati vojsku na granici.
Vjerujem da će uskoro biti arbitraža za granicu i da će i Sv.Gera doći pod hrvatsku jurisdikciju.
Samo, hrvatska politika se od vremena Račan-Drnovšek sporazuma radikalno promijenila. Stajališta su puno tvrđa i nesklona kompromisima kao do sada.

Što se tiče kuća, ruši se daleko najviše hrvatskih a ima i slovenskih. Biti će ih još.
Radi se o problemu lokalne samouprave koja prima mito i daje gradilišta bez građevinskih dozvola, neorganizirane države koja je to do sada samo promatrala i lakomih ljudi (Hrvata,Slovenaca,Mađara...) koji misle nekažnjeno i na brzaka kršiti zakon. Bijesni Slovenci (priznajem da im nije lako) kažu da ovako nećemo u Europu, a Hrvat lakonski odgovri pitanjem, da li bi se usudio u Sloveniji graditi kuću bez građevinske dozvole.
Ber is offline  
Old 29.04.2004., 13:49   #70
Quote:
Ber kaže:
......... Bijesni Slovenci (priznajem da im nije lako) kažu da ovako nećemo u Europu, a Hrvat lakonski odgovri pitanjem, da li bi se usudio u Sloveniji graditi kuću bez građevinske dozvole.
I to još u alpskom stilu na jadranskoj obali. Mislim da se radi o Poreču, te na pitanje zašto to rade, slovenski državljanin odgovara "..jer to u Hrvatskoj može", za razliku od doma. Gledala na TV u Meridijanu prije nekih mjesec dana.

I onda nama pričaju o europskom ponašanju...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 29.04.2004., 13:53   #71
Quote:
crtica kaže:
I to još u alpskom stilu na jadranskoj obali. Mislim da se radi o Poreču, te na pitanje zašto to rade, slovenski državljanin odgovara "..jer to u Hrvatskoj može", za razliku od doma. Gledala na TV u Meridijanu prije nekih mjesec dana.

I onda nama pričaju o europskom ponašanju...
Ne žalim Hrvate kojima ruše bespravne kuće, pa neću žaliti ni Slovence. Samo neka ruše. Neka se više uvede reda u toj anarhiji i bezakonju.
Ber is offline  
Old 29.04.2004., 16:54   #72
Quote:
crtica kaže:
Misliš skupini entuzijasta s kombijem
Entuziasti??? Ma kakvi entuziasti!!! Specialno obućena postrojba za osmatranje, elektronsko prisluškivanje i ometanje
U stvari par zalutalih pijanica...
melk is offline  
Old 29.04.2004., 16:57   #73
Quote:
Samo kaže:
Mislim da Europa nema dosta veze sa tim i nadam se da će i Slovenija nešto dobit u uzvrat.
A dobili smo već: kombi!!!
melk is offline  
Old 29.04.2004., 21:41   #74
Quote:
Ber kaže:
Prilično sam siguran da ste se povukli jer vam je EU skrenuo pažnju da je nedopustivo držati vojsku na granici.
Vjerujem da će uskoro biti arbitraža za granicu i da će i Sv.Gera doći pod hrvatsku jurisdikciju.
Samo, hrvatska politika se od vremena Račan-Drnovšek sporazuma radikalno promijenila. Stajališta su puno tvrđa i nesklona kompromisima kao do sada.

Što se tiče kuća, ruši se daleko najviše hrvatskih a ima i slovenskih. Biti će ih još.
Radi se o problemu lokalne samouprave koja prima mito i daje gradilišta bez građevinskih dozvola, neorganizirane države koja je to do sada samo promatrala i lakomih ljudi (Hrvata,Slovenaca,Mađara...) koji misle nekažnjeno i na brzaka kršiti zakon. Bijesni Slovenci (priznajem da im nije lako) kažu da ovako nećemo u Europu, a Hrvat lakonski odgovri pitanjem, da li bi se usudio u Sloveniji graditi kuću bez građevinske dozvole.
Još jednom. EU nema veze sa Trdinovim vrhom. Iz EU je samo došlo upozorenje nek se što prije uredi probleme među kojima je slučajno i Trdinov vrh. Vrh je pokazatelj dobre volje sa Slovenske strane. Hrvatska ništa nije dala u uzvrat.

Hrvatska vanjska politika se nije do Slovenije ništa bitno promjenila. Samo još više liže guzicu Europi nego je to radio Račan. (šta je sa pojasom?)

Za kuče sva se malo pogrešno razumijela. Ja mislim da je dobro što se ruše kuče koje su izgračene kontra zakona. Samo je problem što su neke več bile u postupku legalizacije i na neke je več plačen porez. Malo kaubojski ste ovo rušili... Neznam tko je rekao da ovako nećete u Europu, ali čini mi se da ovo nema veze, jedino će vam pomoći. I više kontrole po Istri i Dalmaciji oko iznamljivanja apartmana i soba - to je dobro za Hrvatsku, malo lošije za nas al jebiga kad se idete Europu.

A hrvatska jurisdikcija nad Trdinovom vrhom? Da nisi malo preuzet od napuštanja naše vojske sa Trdinovog vrha. Nije svaki slovenski grad koji nema vojnika u kasarni automatsko hrvatski.
Samo is offline  
Old 29.04.2004., 21:47   #75
Ne vem zakaj toliko govorjenja za ta prekleti hrib. Zaradi mene je lahko slovenski ali hrvaski, evropski, ali ameriski ... I don`t give a damn. Saj je samo en hrib. Kolikor vem, je danes slovenska politika zanikala pisanje Vecernega lista, da se umikajo iz kasarne. Pa dajte ljudje, zamislite se malo no... Toliko enega prepucavanja za en usiv hrib. Cez nekaj let ko bo Hrvaska v EU (ce bo hotela seveda) bo ta hrib lahko obiskal vsakdo iz Slovenije ali Hrvaske, pa ce bo v hrvaski ali slovenski jurisdikciji. Who cares. Mene ne bodo videli dol ...
hladilnik1 is offline  
Old 29.04.2004., 22:15   #76
Quote:
crtica kaže:
I to još u alpskom stilu na jadranskoj obali. Mislim da se radi o Poreču, te na pitanje zašto to rade, slovenski državljanin odgovara "..jer to u Hrvatskoj može", za razliku od doma. Gledala na TV u Meridijanu prije nekih mjesec dana.

I onda nama pričaju o europskom ponašanju...
Austrijske firme ne plačaju ogromne novce od poreza u Hrvatskoj. Zašto? Jer su vam zakoni u kurcu i ništa ne možete napraviti. Iskoriste vašu glupost što nema veze sa biti europljanin ili ne.

Neznam šta želiš uopče reći sa tvojim postom. Možda to da sa ti puno bolja i da sve radiš prema propisima, kao svi tvoji sudržavljani koji su sasvim slučajno u istoj grupi po stupu korupcije sa Srbijom, sa ˝malo˝ večim postotkom sive ekonomije nego Slovenija. Sorry što je Slovenija među najbolje pripremljenim članicama koje ulaze 1.5. u EU - zasluge ima (pazi ovo) slovenski narod sa svojom europskom kulturom, trudom, pametjo... Sorry ako se pravim pametan, inaće to ne želim, ali popizdim kad se netko pravi jebeno bahat kao ti!
Samo is offline  
Old 30.04.2004., 05:59   #77
Samo, dej ga srat! Zdej si pa mal brez veze popizdu!
Do zdej si bil bolj uravnovešen, tole je pa za
V debati o Trdinovem vrhu (ex. Sv.Jeri) oz. Sv.Geri mahat s kulturo in pametjo naroda, lepo te prosm, na področju, kjer par bedastih politikov ni sposobno najt dogovora že desetletje???!!!
melk is offline  
Old 30.04.2004., 09:41   #78
Quote:
Samo kaže:
Austrijske firme ne plačaju ogromne novce od poreza u Hrvatskoj. Zašto? Jer su vam zakoni u kurcu i ništa ne možete napraviti. Iskoriste vašu glupost što nema veze sa biti europljanin ili ne.

Neznam šta želiš uopče reći sa tvojim postom. Možda to da sa ti puno bolja i da sve radiš prema propisima, kao svi tvoji sudržavljani koji su sasvim slučajno u istoj grupi po stupu korupcije sa Srbijom, sa ˝malo˝ večim postotkom sive ekonomije nego Slovenija. Sorry što je Slovenija među najbolje pripremljenim članicama koje ulaze 1.5. u EU - zasluge ima (pazi ovo) slovenski narod sa svojom europskom kulturom, trudom, pametjo... Sorry ako se pravim pametan, inaće to ne želim, ali popizdim kad se netko pravi jebeno bahat kao ti!
Ja bahata?! Za razliku od tebe ja ne idem po slovenskim forumima i ne provociram.

Znaš kaj, ova tvoja reakcija i uopće otvaranje teme, govori mi kako se očito nešto jako mijenja u hrvatskoj vanjskoj politici. U pozitivnom smislu za nas. Napokon. I kako vas je Eu lagano nagazila...Pa sad panika u redovima.

Međunarodnu arbitražu nećete izbjeći, a nadali ste se. O tome se samo radi.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 30.04.2004., 10:14   #79
Quote:
crtica kaže:
Ja bahata?!
ni slučajno, za to treba imati mozga

lijepo ljudi kažu da im se jebe za vrh, i da bi željeli da bude mjesto gdje se sastaju hrvatski i slovenski planinari, a ti počneš o tome kako ih je stisla EU i kako se ne ponašaju evropski i ostala sranja
petnaest godina se njihovi i naši političari prepucavaju oko tog sranja od tog komadića zemlje, sad ćeš ti to ići tu sređivati, koja pojma nemaš ni gdje je taj vrh nit si ga vidjela osim na teveju kad si gledala onog cirkusanta Leticu
go2slep is offline  
Old 30.04.2004., 10:19   #80
Quote:
go2slep kaže:
ni slučajno, za to treba imati mozga

lijepo ljudi kažu da im se jebe za vrh, i da bi željeli da bude mjesto gdje se sastaju hrvatski i slovenski planinari, a ti počneš o tome kako ih je stisla EU i kako se ne ponašaju evropski i ostala sranja
petnaest godina se njihovi i naši političari prepucavaju oko tog sranja od tog komadića zemlje, sad ćeš ti to ići tu sređivati, koja pojma nemaš ni gdje je taj vrh nit si ga vidjela osim na teveju kad si gledala onog cirkusanta Leticu
Pa, ajd mi onda malo polakše objasni situaciju...jer nemam mozga i treba mi crtati...kuiš i nadimak mi je crtica...jer prepucavaju se političari, koji nemaju veze s narodom...što se i vidi iz Samovog upisa...a i iz reakcije slovenskog parlamenta...koji kaže da vojska ostaje...odnosno da o tome nisu raspravljali...ali bitno je da jesu Mesić i Kučan...o planinarenju...joj, joj, sva sam se zmotala...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.