Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2010., 10:55   #61
...hahaha uništio sam se od smjeha:

http://fairtradephotographer.blogspo...e-company.html
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:15   #62
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
...hahaha uništio sam se od smjeha:

http://fairtradephotographer.blogspo...e-company.html
Je, super je , al mogu misliti koliko je super tek tebi, koji misliš da je microstock čista prostitucija.
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:10   #63
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Pod 1. staviš svoje ime i prezime, jel.
Pod 2. upišeš N/A.
3. Individual
4. ispuniš svoje podatke oko adrese
5, 6, 7, 8 prazno.

Ove kvačice u 9 mislim da ostaviš prazne sve. To ti je to. Isto vrijedi za shutterstock.

Naplata preko moneybookersa ide.

Btw, pukni link na svoj profile na nekom stock siteu, da ti se može vidjet portfolio, ako nije bed.
na shutterstocku moras staviti sliku putovnice ili vozacke da bi zavrsio registraciju? placanje ne ide preko paypala jos ili?
bakterije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:21   #64
Quote:
bakterije kaže: Pogledaj post
na shutterstocku moras staviti sliku putovnice ili vozacke da bi zavrsio registraciju? placanje ne ide preko paypala jos ili?
Iskreno, ne sjećam se za shutterstock, ali znam da je neka agencija tražila. Nikakav problem, bar meni.

Plaćanje ide preko paypala ili moneybookersa normalno, ali paypal ne koristim. Znam samo da ti je minimalni payout 75$ i da ga vrše automatski svakog x-tog u mjesecu, ali to ti ne bi trebalo bit nešto pretjerano bitno ako već ideš u microstock.
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:21   #65
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
...
Ako se ipak zelite baviti time, ovdje je kratki vodic:
http://www.youtube.com/watch?v=VYkNKP96b84
prestrašno, sva ta fejk oprema i tip fotografija, baš mi se sve to gadi, valjda zbog trauma koje sam zadobio gledajući onaj horror u udžbenicima iz engleskog, uvijek neki uspješni ljudi, bijelac sa plavom košuljom i aktovkom, crnkinja sa luuudom frizurom i bijelim zubima, ajde molim te.. nikad nebi koristio stock fotografije za neznam, svoju web stranicu il šta već, baš to smatram kao odraz indolencije i manjka truda da se predstaviš, rađe unajmi pravog fotografa, plati više i budi zadovoljniji rezultatima..

Zadnje uređivanje Euronymous : 12.04.2010. at 21:28.
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:25   #66
I meni,kao proizvodnja pilica na traci.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:00   #67
http://fairtradephotographer.blogspo...e-company.html
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:04   #68
da, postan je taj link već
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:11   #69
Sad se tu moram uključit

Yuri ima takve fotke, istina. Međutim, nit je on jedini microstocker, nit sve microstock fotke izgledaju tako. Ja sam se u biti iznenadio koliko kreativan čovjek mora bit da mu se stvari prodaju. Da, kreativan. Jer ima već toliko ljudi koji se bave microstockom (vani, kod nas ne baš, koliko znam) i ograničena količina tema. I ne želiš se utopit u masi prosječnih fotki istog subjekta na isti način. Traži se kreativno, nove ideje. Istina je da je tu često slična estetska strana - jako zasićene boje, kristalno čisti detalji, nema noisea - ali ne mogu reć da je to loše

Često o microstocku pogrdno govore oni koji se nisu ni okušali, koji misle da je to sve ista konfenkcija i estetika. Iznenađenje, ljudi. Nije.
Također, bez da branim ikoga (microstockere) ili da napadam (one kontra njih), nekako sam stekao dojam da većina ljudi koji "pljuju" po microstocku ne mogu napravit ni približno kvalitetnu fotku da se uopće kvalificiraju kao microstockeri. O čem ili kom to više govori - microstocku ili njima - prosudit ću vama da odlučite.
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:40   #70
pa ok, ja priznajem da nemam ni približno dovoljno dobre uvjete za napraviti dobru fotografiju po njihovim kriterijima, nemam stativ, flash, bijele pozadine, imam kit leću..
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 23:21   #71
radit genericke fotke je dosadno i objesio bi se s drveta za dva mjeseca. radit kreativne i inovativne fotke i bit placen 99 centi, objesio bi se s drveta za mjesec dana
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 03:30   #72
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
pa ok, ja priznajem da nemam ni približno dovoljno dobre uvjete za napraviti dobru fotografiju po njihovim kriterijima, nemam stativ, flash, bijele pozadine, imam kit leću..
upravo to

Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
radit genericke fotke je dosadno i objesio bi se s drveta za dva mjeseca. radit kreativne i inovativne fotke i bit placen 99 centi, objesio bi se s drveta za mjesec dana
x2 ko kuća

nego, ove microstock pizdarije me podsjecaju na nesto sto sam probao prije godinu dana.... jedna web stranica sa recimo 50tak reklama, po svakom kliku na link za tu reklamu si placen po 0,1cenat il tak nekako, ovisi o "agenciji".... Isto postoje nekakvi refferali kao u ovom slucaju sa microstockom. Uglavnom klikas ko budala pol dana da bi mozda zaradio dolar, kazem mozda, jer naravno postoji neka shema zasto nije lagano niti taj dolar zaraditi... itd itd. No naravno kruze price da neki od tog zive, e sad... Radje cu skupljat bocice nego ko bijesni zombi klikat po nekakvim linkovima... Slicno ovoj prici sa stockom

Zadnje uređivanje kreso01 : 13.04.2010. at 03:38.
kreso01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 13:47   #73
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Sad se tu moram uključit

Često o microstocku pogrdno govore oni koji se nisu ni okušali, koji misle da je to sve ista konfenkcija i estetika. Iznenađenje, ljudi. Nije.
Također, bez da branim ikoga (microstockere) ili da napadam (one kontra njih), nekako sam stekao dojam da većina ljudi koji "pljuju" po microstocku ne mogu napravit ni približno kvalitetnu fotku da se uopće kvalificiraju kao microstockeri. O čem ili kom to više govori - microstocku ili njima - prosudit ću vama da odlučite.
Upravo tako. Pogledao sam tvoj blog i fotke koje imas u fotoagenciji fotolia, sto reci drugo nego svaka cast i samo naprijed.

A za one koji zele i namjeravaju kotirati svoje fotke nekoj fotoagenciji, mogu samo reci, najprije valja promisliti sto dajem, tek onda sto dobivam. Ovdje na topicu gotovo sve se vrti oko zarade bez imalo rada i turda i sl. Za pocetak zarada treba biti drugorazredna te se vise usredotociti na svoj kreativan rad, tj. koje/kakve fotke produciram. Jer i pekar najprije mora ispeci kruh - prije nego ga ponudi na prodaju.
Picasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:53   #74
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
pa ok, ja priznajem da nemam ni približno dovoljno dobre uvjete za napraviti dobru fotografiju po njihovim kriterijima, nemam stativ, flash, bijele pozadine, imam kit leću..
Kad sam počeo s microstockom, nisam imao ni flash, ni bijele pozadinu, a imao sam kit objektiv.
Imao sam (polustrgani, mojim umijećem ) stativ.

Sad, par mjeseci nakon, imam flash. A zaradom od microstocka ću si kupit ovo ostalo što si nabrojao.
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
radit genericke fotke je dosadno i objesio bi se s drveta za dva mjeseca. radit kreativne i inovativne fotke i bit placen 99 centi, objesio bi se s drveta za mjesec dana
Recimo, shutterstock je agencija koja po downloadu tvoje fotke daje 25c tebi na račun. To nije puno. I zaista je glupo prodat fotku za 25c jednom. Poanta je u tome da napraviš dovoljno dobru fotku koju ćeš prodat preko 100 puta, koju će kupit i ekipa koja nije subscribeana (onda dobiješ više, ovisi o veličini koju downloadaju). Ali ljudi to ne znaju. I onda se žale kak nemaju bijele pozadine, flasheve, supersimpatične modele, kurac-palac. Nikad ne gledaju svoju razinu znanja, em fotografskog, em biznis-vezanog.
Quote:
Picasa kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Pogledao sam tvoj blog i fotke koje imas u fotoagenciji fotolia, sto reci drugo nego svaka cast i samo naprijed.

A za one koji zele i namjeravaju kotirati svoje fotke nekoj fotoagenciji, mogu samo reci, najprije valja promisliti sto dajem, tek onda sto dobivam. Ovdje na topicu gotovo sve se vrti oko zarade bez imalo rada i turda i sl. Za pocetak zarada treba biti drugorazredna te se vise usredotociti na svoj kreativan rad, tj. koje/kakve fotke produciram. Jer i pekar najprije mora ispeci kruh - prije nego ga ponudi na prodaju.
Hvala.

Ma meni bi ovo microstock putovanje bilo super i da sam zaradio samo 50$. Jer ne radi se samo o parama, nego o fotografskim znanjima koje sam naučio tijekom produkcije. A ako nekog zadovoljava radit tehnički loše fotke za koje onda misli da su "art", nek mu to bude igra. Moja nije.
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:03   #75
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post

Hvala.

Ma meni bi ovo microstock putovanje bilo super i da sam zaradio samo 50$. Jer ne radi se samo o parama, nego o fotografskim znanjima koje sam naučio tijekom produkcije. A ako nekog zadovoljava radit tehnički loše fotke za koje onda misli da su "art", nek mu to bude igra. Moja nije.
Tvoj stav je hvale vrijedan i puno mi se svidja. Prije svega, kao sto kazes, covjek nauci/savlada baratati tehnikom i usavrsi umjece fotkanja (rezultat: super fotke). U tome nalazis svoje zadovoljstvo, a i neka kinta kapne na racun.
Picasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:33   #76
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Hvala.



Tagiram tako da prvo pogledam fotku, skužim 3 -4 ono ključna keyworda koja onda ubaciš na jedan site koji traži slične fotke s tim keywordima, označiš fotke koje su najsličnije tvojima i dobiješ 50 tagova koji su kao relevantni. Dosta uštedi vrijeme, ali nije najpreciznije, pa dost vremena potrošiš na deselektiranju tagova koji nisu "tvoji". Također, taj način nije baš najbolji za iStock jerbo tamo gledaju JAKO tagove i ono, ako postoji jedan koji nije ključan za fotku (tipa, tagaš "vitamins" uz fotku salate jer određena vrsta salate ima puno vitamina c), odbiju ti fotku i kažu ti da ju ponovno tagiraš. Na drugim agencijama nisu tako rigorozni.
Možeš li napisati adresu tog site-a?
marija868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 15:10   #77
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
Možeš li napisati adresu tog site-a?
http://www.arcurs.com/keywording/
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 17:35   #78
pozdrav, evo malo vas čitam pa da se i ja pridužim.

već neko vrijeme šaljem slike na stock sajtove, uspjeh mi je bio tako-tako, no, nakon par mjeseci, uglavnom sam skontao kako to sve funkcionira i krenulo je polako.

dobro je netko napisao gore da su stock fotke zapravo zaslužne za poboljšanje tehnike fotkanja i zapravo sam se najviše tehnički naučio upravo na fotkama za stock i zapravo skužio da su one fotke koje su mi se prije par godina sviđale i čak i oduševile ljude, ustvari bile samo slučajnu pogodak u magli, stock fotkanje te zapravo nauci upravljati svim parametrima aparata i blica i sada nakon svega toga, bez panike ulazim i na druga mjesta koja su me prije plašila (npr. vjenčanja i slični događaji gdje imaš samo jedan pokušaj da slika ispadne, ne dobro, nego da uopće ispadne, zamislite poljubac, a mladenki haljina izgorena, a pozadina crna do jaja) jer znam da će slike ispasti dobro

napisao sam tekstić o stock fotkanju na svom blogu, možda nekom dobro dođu upute za započeti. tu
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 14:28   #79
nakon koliko dana nakon što pošalješ slike oni odobre ili odbiju sliku..?

koliko se mjesečno može poslati fotki?
pepe88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:37   #80
Quote:
pepe88 kaže: Pogledaj post
nakon koliko dana nakon što pošalješ slike oni odobre ili odbiju sliku..?

koliko se mjesečno može poslati fotki?
O kojoj je agenciji rijec?
Picasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.