Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2007., 22:41   #81
što ste se toliko nabrijali na taj zrak?? a kao zrak u zagrebu je bajan i nema smeća?? ma daj, prodaj to nekom drugom. ovi dimnjaci u sk samo što se ne zatvore i ovo je milina kako je bilo prije rata.

sisak je divan grad s najviše zelenila u kontinentalnoj hrvatskoj, a prošao sam skoro sve gradove (uključujući i okučane )

kome se ne sviđa, nek se odseli u zagreb i živi od asfalta, smoga i tramvaja.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:03   #82
Dakle drago mi je što ova moja tema i dalje živi
Inaće događanja u Sisku:SISAK DOBIO MISTERA HRVATSKE-ALEN KOSTELAC,
RUKOMETAŠI UŠLI U 1.LIGU,SEGESTA ĆE U 2.,.........Ma sretna sam što živim u Sk
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 21:58   #83
Quote:
gillera kaže: Pogledaj post
Dakle drago mi je što ova moja tema i dalje živi
Inaće događanja u Sisku:SISAK DOBIO MISTERA HRVATSKE-ALEN KOSTELAC,
RUKOMETAŠI UŠLI U 1.LIGU,SEGESTA ĆE U 2.,.........Ma sretna sam što živim u Sk
Evo i meni je drago jel ona slasticarna kod sata jos uvjek tamo?evo osjetim onaj fini miris kremshnjita i shampite
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:22   #84
Quote:
chichonina kaže: Pogledaj post
Evo i meni je drago jel ona slasticarna kod sata jos uvjek tamo?evo osjetim onaj fini miris kremshnjita i shampite
O naravno da je-3jagode...kolači i sladoled i dalje odlični
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:27   #85
Quote:
Renegade kaže: Pogledaj post
to obicno kazu pojedinci iz Kutine i okolnih sela.... koji nikad nisu zivjeli u Sisku...
Da niste prisvojili Moslavinu propali bi odavno,crpite dok možete
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:37   #86
paz vamo prisvojili...tko ju je to prisvojio..tko to tocno...?

joj daj odrasti...ili odi u moslavinu...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:38   #87
Quote:
gillera kaže: Pogledaj post
Dakle drago mi je što ova moja tema i dalje živi
Inaće događanja u Sisku:SISAK DOBIO MISTERA HRVATSKE-ALEN KOSTELAC,
RUKOMETAŠI UŠLI U 1.LIGU,SEGESTA ĆE U 2.,.........Ma sretna sam što živim u Sk


:klap:
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 11:31   #88
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da niste prisvojili Moslavinu propali bi odavno,crpite dok možete
Da, da, Sisak prisvojio Moslavinu.
Uvijek ima onih s mentalitetom žrtve - jadni mi, uvijek su nam se neki nametali.
Pa tražite da se odvojite!
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 01:29   #89
Thumbs up I dalmoši vole Sk

Dalmatinka sam i nema mi do mora i mog grada, ali jako volim Sisak, Kupu, šetnicu i vaše parkove na svakom koraku. Istina, nema se baš di za izaći, rat i poraće baš i nisu milovali grad, ali na nama mladima svit ostaje, pa budite dobri, vrijedni i pošteni i obogatite svoj grad. Pusa i pozdrav s mora
ivaaaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:56   #90
Zašto mi Sisak spava??
__________________
Što te ne ubije učini te jačim
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:28   #91
Živio sam 5 godina u Sisku i išao u osnovnu školu 22 lipanj.Sisak mi budi drage uspomene.Tata mi je bio glumac pa smo živjeli u kazalištu i jedno vrijeme blizu željeznićke stanice.Pozdrav svima u Sisku.
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:25   #92
sisak je ajmo reć na industrijskoj razvijenosti popovače,al doslovno ,recimo i to da je Kutina najrazvijeniji grad ne samo u županiji nego je i 2. najjači po izvozu u kontinentalnoj Hr(iza Zagreba)..2006. je izvoz iz siska bio oko 360 000 milijuna kuna,a iz KT 2 500 000 mil. tisuća,odnosno Sisak izveze godišnje kolko Kt u 1 tjednu.,da ne pričamo o kvaliteti života i svemu ostalom,hoćemo svoju županiju! KT rulez,da ne pričam o tome kolko podižemo prosijek cijele županije ,jer da nema Moslavine županija bi bila daleko na zadnjem mjestu,ovak KT podiže prosijek pa je županija na 11. mjestu u HR,i sad ti je sisak kakti sjedište županije
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 14:38   #93
Quote:
Mr. Jingles kaže: Pogledaj post
što ste se toliko nabrijali na taj zrak?? a kao zrak u zagrebu je bajan i nema smeća?? ma daj, prodaj to nekom drugom. ovi dimnjaci u sk samo što se ne zatvore i ovo je milina kako je bilo prije rata.

sisak je divan grad s najviše zelenila u kontinentalnoj hrvatskoj, a prošao sam skoro sve gradove (uključujući i okučane )

kome se ne sviđa, nek se odseli u zagreb i živi od asfalta, smoga i tramvaja.
Karlovac je grad sa najviše zelenila ,kažu da je Pula grad s najviše zelenila u Hrvatskoj
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:57   #94
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
sisak je ajmo reć na industrijskoj razvijenosti popovače,al doslovno ,recimo i to da je Kutina najrazvijeniji grad ne samo u županiji nego je i 2. najjači po izvozu u kontinentalnoj Hr(iza Zagreba)..2006. je izvoz iz siska bio oko 360 000 milijuna kuna,a iz KT 2 500 000 mil. tisuća,odnosno Sisak izveze godišnje kolko Kt u 1 tjednu.,da ne pričamo o kvaliteti života i svemu ostalom,hoćemo svoju županiju! KT rulez,da ne pričam o tome kolko podižemo prosijek cijele županije ,jer da nema Moslavine županija bi bila daleko na zadnjem mjestu,ovak KT podiže prosijek pa je županija na 11. mjestu u HR,i sad ti je sisak kakti sjedište županije
i zašto onda Kutina nije "glavni grad" županije?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:37   #95
iz istog razloga kaj pula nije sjedište istarske županije
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 16:36   #96
da, istina
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:42   #97
Kutina među najrazvijenijima

Grad Kutina prema ostvarenom BDP-u po stanovniku od 8443 dolara prošle godine svrstala se među razvijene gradove u Hrvatskoj.
Po ostvarenom bruto društvenom proizvodu Kutina je gotovo sustigla Rijeku, a daleko je ispred Splita, Osijeka, Karlovca i još nekih većih gradova. Dakako, Kutina je najrazvijeniji grad u županiji Sisačko – moslavačkoj, dok je županijsko središte Sisak po ostvarenom BDP-u od 3011 dolara na samom začelju. Nerazvijeniji od Siska samo su Nova Gradiška, Daruvar i najsiromašniji Metković.
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 04:16   #98
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
iz istog razloga kaj pula nije sjedište istarske županije
Već sam ovo objasnio na temi o moslavačkoj županiji ali ti baš ne želiš shvatiti pa okolo, praveći se pametan, širiš dezinformacije. Dakle, da ponovim - odnos kutina-sisak, nije usporediv s odnosom pazin-pula zbog:

1. Pazin: 4.000 stanovnika u gradu, 9.000 s okolicom, gospodarski neusporedivo slabiji od Pule, nema nikakvih centralnih ni županijskih funkcija (osim županijske skupštine koja se naizmjenično sastaje u Puli i Pazinu). Dakle, centar je samo na papiru, u stvarnosti to nije ni približno, niti ga itko takvim doživljava. Na kraju krajeva, nikome i ne smeta.
2. Pula - 70.000 stanovnika u gradu, 100.000 s okolicom, gospodarski neusporedivo snažnija od pazina, sve centralne funkcije na razini županije smještene su u njoj, od poglavarstva, preko sudova i ureda drž. uprave, do bolnice i sveučilišta. Dakle, centar u stvarnosti i tako funkcionira.
3. Kutina - 14.000 stanovnika u gradu, 25.000 s okolicom, gospodarski snažnija od siska, nema nikakvih županijskih centralnih funkcija. Dakle, nijedan kriterij osim gospodarskog.
4. Sisak - 35.000 stanovnika u gradu, 50.000 s okolicom, gospodarski slabiji od kutine, ima sve centralne županijske funkcije. Dakle, svi kriteriji osim gospodarskog.

Županije nisu samo gospodarske, nego i povijesne, prometne, obrazovne i ine cjeline. U takvoj regionalnoj podjeli, Sisak je najrealniji centar Sisačko-moslavačke županije. Cijepanje sadašnjih jedinica i dodatno usitnjavanje nije izgledno, a niti korisno, tako da od Moslavačke županije neće biti ništa. Okrupnjavanje je izgledno i korisno, ali je iluzorno očekivati Kutinu kao centar nekakve regije u tom scenariju.

Situacija u kojoj bi kutina regionalno bila nadređena sisku identična je onoj u kojoj bi pula bila nadređena rijeci. Suočimo se s činjenicom da se tako nešto neće dogodit.
__________________
Pametan budali ne treba da popušta
Bora PU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 04:18   #99
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
Kutina među najrazvijenijima

Grad Kutina prema ostvarenom BDP-u po stanovniku od 8443 dolara prošle godine svrstala se među razvijene gradove u Hrvatskoj.
Po ostvarenom bruto društvenom proizvodu Kutina je gotovo sustigla Rijeku, a daleko je ispred Splita, Osijeka, Karlovca i još nekih većih gradova. Dakako, Kutina je najrazvijeniji grad u županiji Sisačko – moslavačkoj, dok je županijsko središte Sisak po ostvarenom BDP-u od 3011 dolara na samom začelju. Nerazvijeniji od Siska samo su Nova Gradiška, Daruvar i najsiromašniji Metković.
Svaka vam čast, ali, molim te nemoj, ljudima iz siska i svima koji bi htjeli na ovoj temi pričati o tom gradu gušit temu s kutinom. Postoji tema kutina, a postoji i ona moslavačka županija na politici pa knock yourself out..
nije fer, a nije ni pristojno.
__________________
Pametan budali ne treba da popušta
Bora PU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 04:22   #100
Quote:
To@mek kaže: Pogledaj post
Karlovac je grad sa najviše zelenila ,kažu da je Pula grad s najviše zelenila u Hrvatskoj
Je, Pula je po izračunima grad s najviše zelenila per capita u državi.

on topic - iz Siska sam ponio vrlo lijepe dojmove! Pogotovo mi se dopala šetnica uz Kupu. Prije neki dan sam baš bio kod frenda tamo..
__________________
Pametan budali ne treba da popušta
Bora PU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.