Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2006., 00:58   #1
Santorini

Santorini je najverovatnija opcija za ovo leto, pa da pitam...
O svemu ostalom sam se obavestila, ali me interesuju vasa iskustva, ako ih neko ima, o cenama i uopste tome koliko je ovo ostrvo zaista skupo. Prosle godine sam bila na Rodosu koji jeste skuplji od obalne Grcke, ali nije nenormalno skup. Dakle, u proseku, kako vam se cini?
milenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 01:15   #2
Cijenama osjetno odskače od drugih otoka (osim moža nekih tipa Mikonos).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 20:30   #3
Quote:
Putnik92 kaže:
Cijenama osjetno odskače od drugih otoka (osim moža nekih tipa Mikonos).
Ovome se doista nema što dodati, mogu samo potvrditi. Bitno skuplji je od ostalih otoka u Cycladama (bitno u smislu i dvostruko) na kojima sam bila. S Mykonosom ne mogu usporediti jer nisam bila.
Kumari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 13:15   #4
Meni je bilo 2002. podnosljivo skupo, ali brijem da je to mozda najskuplji ali i narzvikaniji otok, a bogami ima i bit zasto jer je fakat lijep.
Preporucio bih iznajmljivanje skutera da se moze vidjet po otoku sve sto vrijedi, ja tad nisam imao toliko novaca, ali sljedeci put bih garat to ucinio.

sto se tice hrane, sve se moze s nogu i to je dosta povoljno pa tako mislim da nema bojazni da ce netko ostat gladan i zedan

sretno!
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 16:53   #5
santorini

santorini obavezno obidji ceo! tj ostrvo i nije tako veliko sigurno ćeš ga obici! glavni i najlepsi grad je FIRA odakle se pruza savrsen pogled na zalazak sunca - u pravu su oni koji kažu da je najlepsi na svetu! grad je pun klubova, kafica, restorana, crkvi, posoji i jedan veliki muzej koji vredi posetiti, 1001 prodavnica...ono sto bi se moglo podvesti pod manu FIRE je što ne izlazi na plazu (more) pa ako odsedate tamo morali biste ići u neko susedno mesto sto opet nije nikakav problem jer je ostrvo kao sto sam rekla malo pa čak i ako ne iznajmite skuter ili kola postoje autobusi koji idu zaista često, preko celog dana do kasno u noc a santorini se odlikuje bas raznolikom plazama: sa crnim crnim sitnim peskom kako na palazi tako i u moru, ta je palza nekoliko kilometara dugacka, siroka tako da vam kola ne prolaze direktno iznad glave, onda postoji mala potpuno crvena plaza, i bela do koje se dolazi samo bordicem (odlazak je naravno organizovan), da ne spominjem arheolosko nalaziste akrotiri na samom jugu ostrva...a ono sto mislim da bi trebalo doziveti ako se već ide tamo je sledeće: ne znam koliko znate ali santorini je vulkan, aktivan, poslednja erupcija je bila 15.ili 16. avgusta 1956. i u to ime 15. tj. 16 avgusta svake godine se uz pomoć pirotehnickih sredstava ozivljava ta erupcija sa mesta je krater, sou traje oko 4h i zaista odaje utisak da je erupcija prava, kao one koje ste sigurno nekada gledali na tv-u a nakon toga sledi vatromet (ja lično takav nikada u zivotu nisam videla)! e to je nešto što ne bi trebalo da propustite kada je santorini u pitanju, naravno ako mozete da se uklopite u taj termin s'obzirom na godisnji odmor... eto...ali naravno, s'obzirom na ovu ekskluzivu i cene su nešto više
pozdrav i lep provod
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 00:35   #6
Puno hvala na odgovorima, jedna dilema je resena!
Samo jos jedno pitanje, posto je najoptimalnije resenje Kamari, kako vam se cini to mesto? Znam sve o tome kako izgleda i na kakvoj je plazi, samo me interesuje da li je pravo grcko selo ili je ok (sto ne znaci da mi prava grcka sela nisu ok)?
Vecno zahvalna
milenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 17:13   #7
na santoriniju mi je najskuplje bilo osvjezenje jer je vruce kao u paklu, te nema prirodnog hlada. tako da racunaj da ces na golu "hladovinu" trosit minimalno 10 eura dnevno . Skuplji je od drugih otoka al je fakat ljep. Imaju dobro organizirani prijevoz i mislim da za 1 euro mozes u jednom pravcu stici na bilo koju tocku otoka tako da mi se skuter i slicne stvari ne cine neophodnima. Za smjestaj ne znam cijene. Hranu nisam jeo u restoranima. Pekare i Gyros su negdje 30 posto skuplji nego u ostalim djelovima. U glavnom gradu otoka frappe(ice coffe) sam mislim platio 7 eura 2003.

Na palzi sam bio jedino u Perisi i super mi je mjesto za kupanje. U Kamari nisam bio al perisu preporucam jer je plaza super a more nekakve indigo boje zbog crnog pijeska.
laky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:54   #8
Quote:
laky kaže:
Na palzi sam bio jedino u Perisi i super mi je mjesto za kupanje... jer je plaza super a more nekakve indigo boje zbog crnog pijeska.
Perisa
Ako neko nađe moje tamnoplave bermude molim da mi javi.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:14   #9
Quote:
La Havre kaže:
najlepsi grad je FIRA odakle se pruza savrsen pogled na zalazak sunca
Vidiš, meni je ljepši Imerovigli. Umjetnička oaza mira. Fira je bučna, prepuna turista. A zalazak se ritualno (pomalo smiješno) čeka u Oii (Oia).

http://www.santorini-hotels.info/ima...torini-map.gif
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:29   #10
Quote:
arwen kaže:
A zalazak se ritualno (pomalo smiješno) čeka u Oii (Oia).
Je, nakon što sam pol sata stajao s masom turista koji su škljocali aparatima ko da su upravo vidjeli sredozemnu medvjedicu i sunce je zašlo ko šta svugdje zalazi, osjećao sam se baš pomalo kretenski.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:23   #11
Quote:
Putnik92 kaže:
Je, nakon što sam pol sata stajao s masom turista koji su škljocali aparatima ko da su upravo vidjeli sredozemnu medvjedicu i sunce je zašlo ko šta svugdje zalazi, osjećao sam se baš pomalo kretenski.
A pljesak?
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:30   #12
Evo da malo oživim ovaj topic.
Naime, trebala bih ljetovati tamo pa me zanima ako netko ima malo friškije informacije od ovih 2 god. starih....
Nude nam hotel Acqua Vatos. Piše da ima 3* a dosta dobro izgleda, a s obzirom da smo do sada uvijek išli u 5* u Grčku, bojim se i ne znam šta se krije iza 3 *.
Ima li itko ikakvih novijih informacija?
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:07   #13
nama su rekli da ne uzimamo nista manje od 4* ali se sad ne sjecam jel nas hotel na kraju bio sa 3 ili 4*...
ugl. bila sam u hotelu afroditi venus u Kamariju i bilo je stavrno lijepo, cisto i uredno, soba je bila mala ali svaki dan pociscena i lijepa (plavo bijela) bio je na samoj setnici kraj mora a opet uvucen tako da se s plaze nista nije culo...

ako te jos nesto posebno zanima za sami otok...tu sam

bila sam u 9.mj 2007. i bilo mi je prekrasno, samo rijeci hvale, niti jedno lose iskustvo...
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:39   #14
Ja nisam baš oduševljen s tim plažama od crnog vulkanskog pijeska/ šljunka. Kad uprži 35+ ne možeš po toj plaži ni hodat ni ležat. A hlada nigdje. Možda je fora za fotke, ali u real life- rađe izabirem bilo koju drugu varijantu.
Arhitektura na otoku je nešto fenomenalno, i moram priznat da je Fira sa svojim bijelo-plavim nastambama uz liticu mora nešto što je fascinantno za vidit i doživit.
Cijene su prilično visoke.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:09   #15
.

ja sam bila u tom istom hotelu u Kamariju 2006. Hotel je ok, ništa posebno, niti dobar niti loš. Općenito nema nekih super hotela tamo, osim u Firi koja nema plaže...Provod je super, jedino što je u većini diskoteka ulaz 10 eura. Ima i restorančića s ok cijenama. Obavezno rentajte auto (nije skupo) bar na jedan da i obiđite cijeli otok. Općenito cijene jesu nešto više, ali ništa drastično.
4rum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:25   #16
ne znam kako ti ali ja sam isla preko agencije pa nas je vodič prvi tj drugi dan vodio u firu, fira by night, i pokazao nam koji su dobri diskaci i moram reci da niti u jednom nismo platili ulaz, a niti drugi put kad smo decko i ja isli solo, nego su nas cak molili da udemo unutra i dijelili vizitke na koje bi se potpisao onaj koji stoji na ulazu i s tim potpisom bi imali 1 cugu free

cijene jesu vise ali nista sad drasticno ipak je to EU

auto obavezno rentat, mi smo uzeli smart cabrio za 50e dan, razbahatili se
(to je bio najskuplji auto u ponudi, dakle imas i za 25e, mislim da je to bio najjeftiniji)
mi smo rentali auto tek nakon izleta sa vodicem da se znamo orijentirat i vidjet kamo opet zelimo doci sami pa smo tako zapravo obisli cijeli otok, bili na jugu na svjetioniku, vidjeli crvenu i bijelu plazu, u Firi i Imerovigliu se setali, cak smo vidjeli i vjencanje u tom mjestu, i u Oiu otisli na veceru uz zalazak sunca, jeli u njihovoj poznatoj slasticarnici tortu od cokolade itd...


kafici i restaci u Kamariju su mi super, svaki dan smo bili u drugom

bili smo i na onom vulkanskom otocicu, u vinariji=muzeju itd...

ahhh
malo se puno raspisah...
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:29   #17
Quote:
laky kaže: Pogledaj post
perisu preporucam jer je plaza super a more nekakve indigo boje zbog crnog pijeska.
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:21   #18
Hvala vam svima na tipovima
Stvarno nismo dosta pametni di da uzmemo smještaj.
Ne znam kolko je Kamari dobar izbor jer je navodno jako gužvovito i nije baš mirno.
Ja se isto bojim ovog hotela Acqua Vatos s 3*. Sve je to predivno na slikama...
Mi smo prošle bili na Mikonosu u hotelu 5* i to je bio raj. Najljepše ljeto u mom životu....
Ne poznam Santorini pa ne znam imena tih djelova otoka ali nije li možda dobra opcija uzeti neki hotel na onoj velikoj hridini koja je jako visoka i prepuna restača i hotela?
Nadam se da shvaćate o čemu govorim jer ne znam kak drugačije da opišem...
Ne bih nikako htjeli da smo u velikom masovno turističkom hotelu gdje se moram dići u 6 sati da čopim ležaljku kraj bazena...
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:45   #19
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima na tipovima
Stvarno nismo dosta pametni di da uzmemo smještaj.
Ne znam kolko je Kamari dobar izbor jer je navodno jako gužvovito i nije baš mirno.
Ja se isto bojim ovog hotela Acqua Vatos s 3*. Sve je to predivno na slikama...
Mi smo prošle bili na Mikonosu u hotelu 5* i to je bio raj. Najljepše ljeto u mom životu....
Ne poznam Santorini pa ne znam imena tih djelova otoka ali nije li možda dobra opcija uzeti neki hotel na onoj velikoj hridini koja je jako visoka i prepuna restača i hotela?
Nadam se da shvaćate o čemu govorim jer ne znam kak drugačije da opišem...
Ne bih nikako htjeli da smo u velikom masovno turističkom hotelu gdje se moram dići u 6 sati da čopim ležaljku kraj bazena...

ta velika hridina je sjever otoka, i taj grad na koji mislis zove se fira (valjda mislis na to), tamo ti tek ima puno turista jer svi cruiseri koji dolaze furaju ljude u taj gradic, pa onda diskaci i restorani... a najvaznije-plaza je daleko pa... ja ne bih tamo...
jedino di se na sjeveru otoka isplati ic je imerovigli, malo prekrasno tiho mjesto gdje svaki apartman ima svoj bazen na terasi a ispod tebe litica hehe, a cijena oko 2000e po noci (tako nam vodic reko)

dakle preporucam ili kamari ili perisu, u kamariju ima turista ali u hotelu se to bas i ne cuje (iako ima hotela kojima je bazen na setnici sto mi se ne svida), a hoteli su ti svi mali,nikako ovo sto si zamisljas pa je tako i bazen mali ali ako se budis na dorucak mislim da ce ti to bit sasvim dovoljno za ostavit rucnik, a ako ne onda ga ostavis navecer kad se vracas izvana prije spavanja...
mi se uopce nismo kupali na bazenu,isli smo na 3 izleta, jedan dan sami s autom dirali po otoku a druga dva dana se okupali na plazi tako da ako iznajmite skuter ili auto na 3 dana ja bi ti preporucila da istrazujete plaze okolo gdje cak ne mora biti nikoga na toj plazi...

a usred ljeta ce ti svugdje bit guzva na otoku...
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:10   #20
Hvala ti puno!
Sad mi je jasnija situacija tamo. Fira (hridina) lijepo izgleda ali daleko plaža....ne dolazi onda u obzir...
Uzet ćemo neki hotel u Kamariju. Ima jedan predivan "Miramar resort" i zaista izgleda bajno ali su mi iz Kompasa i Generala javili još prije mjesec dana da je pun. Mi ćemo ionako čekati last minute. To obično bude jako dobro, a i postoji vjerojatnost da Miramar opet bude u ponudi....
Nešto će se na Kamariju naći.
Lijep je Acqua Vatos jako ali zašto onda ima 3* ?

http://www.acquavatos.info/
http://hotels.greece-bookings.com/ho...20080605081029
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.