Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2005., 14:00   #21
Quote:
NoWa kaže:
taman se vratila

jebacki lijep grad

samo NITKO ne zna engleski.ali NITKO.ni mladi, ni stari...nula bodova.

Drzava minjaka (cak i po hladnoci ), uzasno krivih nogu, plave kose, prosjecnih faca, policije (zaustavili su nas čak 4 puta u 4 dana!),
*prepravljeno nakon avinog pitanja
ma kakve krive noge i prosjecne face
ajde za muskarce se mogu slozit, stvarno su nikakvi (mada ja nisam kompetentan )
ali ruskinje su bomboni
kakvih tamo zena ima to ja u zivotu nisam vidio a proputova sam cili svit
ozenicu ruskinju
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 18:57   #22
Nisam bio, ali rekao sam prijateljici iz Rusije da mi pošalje cijene, (postati ću kad dobijem) u svakom slučaju nije jeftino koliko bi čovjek mislio a posebno ne Moskva. Osobno me zanima samo St.Petersburg i sami Rusi kažu da ima "ono nešto"

Svima bi prije preporučio Ukrajinu gdje je slično a cijene puno povoljnije. Za ilustraciju, metro u Kijevu košta 55 lipa, jednako je atraktivan, neke od stanica Kijevskog metroa so najdublje na svijetu. Zanimljivo je i kad metro izađe iz zemlje pređe preko mosta i opet pod zemlju. Ima svega ko i u Rusiji, od muzeja, crkava, do extremnog turizma, posjet Černobilu npr. (Naime Černobil je samo nekih 100 km od Kijeva)a sve puno jeftinije. I nikakvog posla sa policijom.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 05:21   #23
ja sam na Forbsu procitao da je Moskva postala najskuplji grad za zivot u europi, pretekla London i Oslo, a sad ne znam, al znam da bi jako volio otici tamo, i u Kijev, al Moskva je siguran sam puno zanimljivija.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 15:44   #24
Rusija

Palo mi napamet da nebi bilo loše malo autom procunjat kroz bližu Rusiju. Jel bio tko i na što obratit pažnj??
naravno, išao bih kad zatopli
 
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 13:04   #25
Vjerovatno je največi problem sigurnost, koliko znam ni kamioni ne voze po noći nego borave na parkiralištima gdje ih čuvaju kalašnjikovima i za to masno plačaju.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 20:59   #26
stvarno si nasao idealnu drzavu za obici autom.....
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 21:03   #27
il transibirskom zeljeznicom il nikako.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 11:50   #28
Zašto ne? Ali moraš biti svjestan da vozikanje po Rusiji nije isto šta i vozikanje po srednjoj ili zapadnoj Europi.
Na tvom mjestu bi proguglao malo i potražio nekakv putopis nekoga tko je to stvarno i probao. Sjećam se da je na LP forumu netko prije par mjeseci pisao o tome, dakle ima ih.
Znam da je jedan tip iz ZG prošao cijelu rusiju od zapada do dalekog istoka prije nekoliko godina. Zaboravio sam kako se zove.

Ako te ne brinu ''tamo jedu malu đecu za doručak'' spike samo daj.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 16:29   #29
hmmm uvjerljivi stem nema što...odnosi li se isto za recimo ukrajinu, moldaviju ili tako što? nepitaj te zašto sam zapeo, odgovor je da nisam tamo još bio....
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 18:17   #30
Nemoj se obeshrabriti, posebno ako imaš dovoljno slobodnog vremena. Naime samo do ruske granice ima cca. 2000 km i Rusija je toliko velika da češ trebati napraviti jako puno km a relativno malo vidjeti.

Ja sam planirao ići autom do Litve, Latvije i Estonije i onda, pošto je blizu, "skočiti" još u Rusiju do St.Petersburg-a eventualno do još jednog grada.

U Ukrajini sam bio (avionom) i čini mi se puno bolji izbor, prvo zato što je bliže i jeftinije. Cijene su cca. upola manje od naših (i benzin).

P.S.- dali si razmišljao o gar. pismu/vizi? Za Ukrajinu trebaš izvaditi vizu (na osnovu gar.pisma) dok za Rusiju je dovoljno gar.pismo?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 19:59   #31
Quote:
neno1966 kaže:
dok za Rusiju je dovoljno gar.pismo?
nije.
Bila sam nedavno u Rusiji.
Treba viza.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 21:56   #32
U ministarstvu vanjskih poslova kažu da je dovoljno gar.pismo:

http://www.mvp.hr/mvp.asp?pcpid=1161&dmid=156#pocdrz
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 22:03   #33
I ja ti kažem isto šta i neno. Nemoj se obeshrabriti. Na LP forumu http://thorntree.lonelyplanet.com/ca...s.cfm?catid=15 ćeš doći do daleko boljih informacija nego ovdje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 05:18   #34
kontam osim iraka nema gore drzave za autom ici, malo malo citam o kamiondzijama i strancima kojima su kamioni/auti oteti, a tu i tamo ubiju nekoga.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 05:19   #35
aki ides, idi vlakom kroz rusiju, sigurno je, a i ljepse
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 06:24   #36
ja ti spadam u onu vrstu ljudi kaj se vole zavalit u tutača i lagano vozikat po country roads, razgledavat uokolo, stat kad oću, uz put nešto pojest i popit. nisam sklon nekom luksuzu tako da ne pravim kerefeke oko smještaja, al bogami nisam pri volji malim autom proč 5000 km....al 1-2000 mi se čini okej.na taj sam način provozao sve okolne države i državice, i moram sad malo dalje...bliže države ex sovjetskog saveza su mi se učinile prikladnima, al glavu radi toga baš i nisam spreman riskirati...znači sugerirate mi baltik ako sam dobro skontao...
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 12:06   #37
I ja sam kao i ti što se tiče prijevoza i nikad ne bi putovao vlakom. Kad si rekao 1-2000 km za Rusiju to je ništa jer naime samo 2000 km treba za doći do granice i toliko za se vratiti, znači u startu si već na 4000 km!

Kad počneš planirati putovanje, najprije provjeri za vize a za sve ex SSSR države ti treba gar.pismo/viza osim baltičkih (Litva, Latvija, Estonija).

http://www.mvp.hr/mvp.asp?pcpid=1161

Baltičke su zemlje odličan izbor a posebno što se tiče sigurnosti a i ne treba viza. Ako voziš na plin dostupan je u tim zemljama.

Ukrajina je ok što se tiče cijena i opet bi se tamo vratio, ali opet ti treba viza i napravit češ puno više od 5000 km!

P.S.- za planiranje putovanja a i samo putovanje dobro je imati GPS (manje od 1000 kn), laptop i Garmin-ov software. Provjerio sam, od Zagreba do Tallin-a (Estonija) ima 1918 km! Znači teško da ćeš proći ispod 5000 km!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 12:58   #38
pa to bi bilo to.....nadam se da kia može izdržat ...pa niš, ajmo se prihvatit planiranja....
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 13:04   #39
sdrafac, zavidna sam ti unaprijed.....
ja se nadam vidjet sjev sibiriju prije nek odapnem.
angaru, irkutsk...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 13:41   #40
Quote:
Sdrafac kaže:
pa niš, ajmo se prihvatit planiranja....
opali kroz poljsku, od planina na jugu do milijun jezera na sjeveru...
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.