Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 14:42   #101
jednom sam iz puke znatiželje otišla vidjeti što nudi agencija powerserv. kad ono prodaja od vrata do vrata za rwe. sve skupa je bilo urnebesno za vidjeti i čuti. počevši od regrutacija do načina rada. i same spike, naravno.

tad sam naišla na jednu interesantnu stvar: ugovor kriju kao zmija noge. zamišljeno je da ugovor navratiš na brzinu potpisati i odmah letiš dalje- na teren. kombi čeka, nema sad tu nekog iščitavanja ali "stignete pročitati ako baš želite". i nije bilo mogućnosti (da sad ne idem u detalje) nikako ugledat taj ugovor prije ponedjeljka u 8:10 iako je "to običan standardan ugovor o radu".

a onda uslijedi novo slično pravilo: smart flex za t-ht; identična spika i organizacija navrat nanos: razgovor u petak, početak u ponedjeljak, potpis ujutro prije početka.

pa dobro..sad mene zaista zanima što piše u takvim ugovorima! zna li tko iz prve ruke? uvjerena sam da ima razlog zašto je to tako. zar su nepotpisani ugovori poslovna tajna??

meni je na ex poslu (normalnom) poslodavac poslao na mejl u pdfu da si ga pročitam i da se najavim jedan dan i dođem potpisati..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 12:45   #102
Dekra, na satrovackom krade. Oni dekraju radnike.:klap:
sinnnke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 16:17   #103
Slično iskustvo sa smartflex-om sam imao i ja.
Onako zovu me u petak oko 2 sata, praktički razgovor smo obavili preko telefona, nakon toga, kažu mi da će mi se javiti ako budem odabrani kandidat.
Za 5 minuta, me zovu, ja se ne stignem javiti, i 3 minute kasnije zovem i kažem sve, i onda meni kažu da me nisu oni zvali i da su odabrali druge kandidate. 5 minuta kasnije opet zovu da sam ja odabrani kandidat, i da će mi se još javiti da mi kažu kad je testiranje ako sam zainteresiran.

Ok, ostavim ponovno (!) kontakt podatke i čekam, i ništa.
U ponedeljak opet zovem, i na telefonu mi uredno kažu: "mi smo vas obavjestili o razgovoru, mogli ste jutros otići na testiranje"

Nakon milion objašnjavanja, davanja konkretnih informacija kad me i ukoliko sati tko zvao, rekli su mi da će mi se javiti. Sat vremena kasnije, javljaju mi da je zbog mog nepojavljivanja na testiranju, odabran drugi kandidat.

Strašno...
blade91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 11:00   #104
Pozdrav ekipa, dali ima tko kakvo iskustvo u zadnjih godinu dana sa smartflexom?
pcgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 11:36   #105
Quote:
pcgamer kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, dali ima tko kakvo iskustvo u zadnjih godinu dana sa smartflexom?
Pitanje je za koga bi radio preko te agencije ,prijatelj mi radi preko njih za T-Com (tehničar za telekomunikacije) i sve je ok plaća je redovita (i dost velika za naše prilike)

Ja osobno sam radio preko Dekre za Ericsson Nikola Tesla servise i moja iskustva su isto pozitivna ,naravno nisam imao jednaka prava kao zaposlenici Ericssona(nema regresa,božičnica...) mada sam radio isti posao kao i moji kolege,plaća mi je bila manja od njihove ,manj putni troškovi itd....,ali bila je redovita.
porqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 00:12   #106
Quote:
pcgamer kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, dali ima tko kakvo iskustvo u zadnjih godinu dana sa smartflexom?
S njima sklapaš ugovor, samo te dalje proslijede poslodavcu. Najčešće uzimaju za HT u kontakt centru (još imat za T-centar i tehničara), plaća oko 3.300 bez putnih i ostalih prava koje imaju radnici, smjene katastrofalne, puno ili nepuno radno vrijeme. Konstantno se traže ljudi jer masovono odlaze, nitko se ne zadržava dugo. Presing je prevelik, puno stvari za male novce.

Aktualan je baš sad oglas do 20.05.
Norsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:32   #107
Trenkwalder?

da li itko zna ista o njima?da li je netko ima ikakvo radno iskustvo s njima?kak vam se cine?itd?detalji molim vas... (mozda pocnem prek njih radit kao skladistar)
Gustav Noar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:43   #108
Jel imao tko iskustva sa agencijom ELECTUS DGS? Zanima me kakvi su,kakvi su ugovori i slični detalji.
sky9418 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:53   #109
Quote:
sky9418 kaže: Pogledaj post
Jel imao tko iskustva sa agencijom ELECTUS DGS? Zanima me kakvi su,kakvi su ugovori i slični detalji.
Fer i korektni, ja nisam imala problema. Placa je onakva kakvu se dogovoris s poslodavcem. Uvijek sjeda tocno na vrijeme, u mom slucaju na isti dan kad i "redovnim" zaposlenicima kod poslodavca
Tikamoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:44   #110
Ljudi, iskustva sa agencijom za zapošljavanje Win win group d.o.o. Rijeka?
__________________
Due to lack of interest, tomorrow is canceled
Octopusssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:56   #111
Koja je razlika u plaći kad radiš direktno za firmu i za agenciju može li mi netko objasniti! što prije to bolje.
i iskustva u manpower grupi?
nina0901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:48   #112
Pozdrav ljudi,

jel netko zna nesto o agenciji My Fides? Stalno objavljuju oglase na facebook-u (vjerojatno i na drugim mjestima ali tamo sam ih vidjela) u grupama za trazenje sezonskih poslova, pa ne zanima kako to funkcionira ako se netko odkuci za taj posao? Odredjena provizija od moje zarade ide njima ili? Mislim jos jasno napisu place od-do za to radno mjesto. Onda na tu placu jos skidaju svoju proviziju ili sto?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:14   #113
Javim se ja na oglas za posao, agencija traži kandidata za određenu tvrtku. Pozovu me na testiranje u agenciju. Test inteligencije, osobnosti, psiho test... Dobra 2-3 sata. Nakon nekog vremena pozovu me na razgovor. Razgovor na hrvatskom, engleskom... sve kako već ide. Preporuče me tvrtci za koju rade, odem tamo na razgovor i na kraju odaberu drugog kandidata. Sve u redu, ugodno iskustvo i sa agencijom i sa poslodavcem.

Godinu dana kasnije ista agencija za drugu firmu traži kandidata. Javim se i zovu me telefonom da dogovore datum testiranja. Ja kažem da sam testiranje i razgovor kod njih već obavio tog i tog datuma, žena s kojom sam razgovarao se sva zbuni. Ja ju pitam jel ne čuvaju neke zapise, jel imaju bazu kandidata (jer nakon prvog testiranja su me preporučili i nahvalili gadno), ona odgovara "aha, dobro, budemo pogledali vaše rezultate, bla, bla..." i više nikad se ne jave.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:41   #114
Pa naravnoo.
Oni su između redaka pročitali da si ih odbio.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:52   #115
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Pa naravnoo.
Oni su između redaka pročitali da si ih odbio.
Ne znam na koji način su uopće to mogli shvatiti kao odbijanje.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:17   #116
Zato da si bio zainteresiran sa veseljem bi prihvatio intervju.

Ja sam znao za istu firmu imati ponovno i ponovno intervjue
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:48   #117
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Zato da si bio zainteresiran sa veseljem bi prihvatio intervju.

Ja sam znao za istu firmu imati ponovno i ponovno intervjue
Ako su agencije za zapošljavanje tu da biraju kandidate sudeći po tome koliko je tko vesel kada ga nazovu, umjesto da rade baze kandidata (tako da klijentu mogu ponuditi kandidata čim im klijent iskaže svoje potrebe recimo) onda baš i ne vidim neku potrebu za tim agencijama. Čemu onda reference, samo daj veselja.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 04:00   #118
Čovječe, jel ti shvaćaš da za svaki posao trebaju neke specifične stvrai.
A i stvari se mogu mijenjai ti si mogaos steći znanja i iskustva u međuvremenu.
Tebe bi trebalo veseliti da ćeš dobiti priliku još se bolje predstaviti.
A ako nemaš entuzijaznma za time, onda ne treba uopće ni imati posla s takvom osobom.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:13   #119
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Čovječe, jel ti shvaćaš da za svaki posao trebaju neke specifične stvrai.
A i stvari se mogu mijenjai ti si mogaos steći znanja i iskustva u međuvremenu.
Tebe bi trebalo veseliti da ćeš dobiti priliku još se bolje predstaviti.
A ako nemaš entuzijaznma za time, onda ne treba uopće ni imati posla s takvom osobom.
Tko je tebi pljunuo u doručak? Ne bi uopće trebalo imati posla s kakvom osobom? Natječaj je isti kao onaj za koji sam bio prvi puta na testiranju, samo za drugu tvrtku. Traže se iste "specifične stvari" koje sam ispunjavao tada i koje sam ispunjavao u ovom slučaju. I nisam odbio testiranje, samo sam odgovorio, kada su krenula pitanja, da te sve podatke imaju. Koja je poanta ponovnog rješavanja istog testa osobnosti i inteligencije? I ako je već to potrebno, ako su toliko nesposobni da ne čuvaju podatke o kandidatima (barem o onima koje su PREPORUČILI poslodavcu), onda su mogli reći da je proces takav i da je potrebno sve ponovno odraditi. a ne počet mucat, reći "javit ćemo se kad provjerimo" i više se nikada ne javiti. Za mene je to odraz nesposobnosti i radije bih, da sam poslodavac, sam birao kandidate nego prepustio takvoj agenciji.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:51   #120
Quote:
pcgamer kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, dali ima tko kakvo iskustvo u zadnjih godinu dana sa smartflexom?
Moje iskustvo sa Smartflexom...

Prvo nekoliko dana nakon što sam poslao molbu poziv na mobitel uz pitanje imam li vremena za intervju putem mobitela.

Naravno pristanem i popričali smo nekih 20 tak minuta. To je bio kao selekcijski intervju.

Zatim poziv na psiho test - dolazak u njihove prostorije.

Obavim naravno i to.

Zatim ubrzo razgovor s poslodavcem.

I od tada ništa, muk.

Mislim mogli su barem javiti da ne zadovoljavam neke kriterije ili bar nešto.

Po meni vrlo neprofesionalno.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.