Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 00:45   #4581
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:



Nisu služile ničem pametnom, osmislila vladajuća kasta - svećenstvo, da se seljaci ne bi pitali zašto moraju davati hranu koju proizvode, onima koji ništa ne rade. Organizacijom lakše dolazi i do buna. Rimsku znaš - kruha i igara. ORA "Nile"

oblik, pa daleko manje materijala, a i stabilnije su.

ps Bog se još nije pojavio osim u vicu sa Napoleonom u ordinaciji, kada se On javlja iz čekaonice
da objasnim,potpuno je nevazno sto ljudio tome misle i dan danas,stokus e ionako ne pita,netko drugi vlada Zemljom,a taj je punopametniji od ljudi
dakle zna se samo treba znati pitati,a ja se nadam da cu uhvatiti nekog demona da ga ispitam,moracu na neki egzorcizam,makar ce budale misliti da meni treba napraviti egzorcizam jer neshvacaju,a opet tko zna,bio sam i ja napadnut od Lucifera i povezan Umom,tko zna mozda kasnije shvatim neke stvari,desifriram
dakle ima puno bica koja znaju sko je gradio piramide na Zemlji itd,samo netreba pitati ljude
u prijevodu nece covjek ici u zoo pitati majmuna za to,tako niti ja ne mislim rpezezno pitati majmuna nego neko mocnije i pametnije ,vise bice od covjeka
pitati ljude je kao igrati pokvarenog telefona među debilima,nemaju znanja,nemaju razuma,ali se vole igrati pogađanja
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:07   #4582
Povijest je učiteljica života Iknare. Piramide su tvorevine ljudi, nema nikakvih nemogućnostima u njima ili poruka.
Potpuno bezvezna hrpa kamenja da izazove upite i misao kako to nije ljudskih ruku djelo.
A sve ostalo što to je van teme prebaci se na religiju, naime po običaju u tebe ispod nula dokaza u skladu sa tvojim tvrdnjama.
Malo progledaj kroz temu još koji put.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:26   #4583
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Potpuno bezvezna hrpa kamenja da izazove upite i misao kako to nije ljudskih ruku djelo.
Vec vidim kako Kufu, nakon sto se dobro najeo krokodila ispod peke i napio rakije, zove svojeg arhitekta te mu seretski kaze: "Arhitektu, sjetio sam se kako da zajebemo ekipu koja ce zivjeti kakvih cetiri tisuce godina od danas. Sagradit cemo ogromnu piramidu. Napravit nekoliko tunela u njoj. I onda ce se likovi svadjati na forum.hr tko je i kako to sve skupa gradio, cemu i jesu li koristene vanzemaljske tehnologije. Cisto ovak iz zajebancije."

Jedino, nisu racunali na saugara. Jer njega ne mozes prevariti i sad ce saugaro istinu reci svima.

Vojske znanstvenika jos uvijek pokusavaju odgonetnuti tko, kako zasto i kada je sagradio ta cuda i ne znam zasto se zajebvaju troseci svoje karijere i tudji novac. Lijepo nek pitaju saugara.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 03:47   #4584
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Vec vidim kako Kufu, nakon sto se dobro najeo krokodila ispod peke i napio rakije, zove svojeg arhitekta te mu seretski kaze: "Arhitektu, sjetio sam se kako da zajebemo ekipu koja ce zivjeti kakvih cetiri tisuce godina od danas. Sagradit cemo ogromnu piramidu. Napravit nekoliko tunela u njoj. I onda ce se likovi svadjati na forum.hr tko je i kako to sve skupa gradio, cemu i jesu li koristene vanzemaljske tehnologije. Cisto ovak iz zajebancije."

Jedino, nisu racunali na saugara. Jer njega ne mozes prevariti i sad ce saugaro istinu reci svima.

Vojske znanstvenika jos uvijek pokusavaju odgonetnuti tko, kako zasto i kada je sagradio ta cuda i ne znam zasto se zajebvaju troseci svoje karijere i tudji novac. Lijepo nek pitaju saugara.
a znas kako poznati egiptolozi dakle "prognosticari" datiraju datume i tkomje gradio i zasto piramide

igraju karte veca manja i onda na presici daju prognozu
dakle gomila ljudi prognosticara koji neznaju nista samo nagađaju
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:04   #4585
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Vec vidim kako Kufu, nakon sto se dobro najeo krokodila ispod peke i napio rakije, zove svojeg arhitekta te mu seretski kaze: "Arhitektu, sjetio sam se kako da zajebemo ekipu koja ce zivjeti kakvih cetiri tisuce godina od danas. Sagradit cemo ogromnu piramidu. Napravit nekoliko tunela u njoj. I onda ce se likovi svadjati na forum.hr tko je i kako to sve skupa gradio, cemu i jesu li koristene vanzemaljske tehnologije. Cisto ovak iz zajebancije."

Jedino, nisu racunali na saugara. Jer njega ne mozes prevariti i sad ce saugaro istinu reci svima.

Vojske znanstvenika jos uvijek pokusavaju odgonetnuti tko, kako zasto i kada je sagradio ta cuda i ne znam zasto se zajebvaju troseci svoje karijere i tudji novac. Lijepo nek pitaju saugara.
Ko pita ne skita ...
Koje "vojske" znanstevnika? Uglavnom dokoni bogatuni i tu i tamo koji amater zanesenjak.
Smisao ispitivanja očiglednog? Pročitaj malo po temi ima doista zanimljivih osvrta, zaključaka ...
Tko god da je držao pravu stvar u ruci zna ... ostalo su pardon maj frenč tipa nedrk .... da ti odmah pojasnim božansko prosvjetiteljstvo.
Sve što je napisano, opisano ... je moguće izvesti, recimo monty-Zg bi doslovno mogao napisati knjigu o tome koliko je čovjek lijepo elaborirao mogućnosti. No nitko od nas nije egiptolog, ali dobro poznajemo tehnologiju i materiju.
Meni je nepojmljivo da diskutanti ne razumiju razliku između valnih duljina akustičkih (mehaničkih) valova i elektromagnetskih i potom krene priča o propagaciji /ogibu, refrakciji, fazi/ , stojnim valovima /rezonanciji/, "paketiranju" /klistroni/ i
bit će kako im je najslađe kada su pogodili rupu u drvetu sa medom ... no svaka ljubav boli .. na kraju
imaš ti i lumena koji se hvale da su završili neke fakultete tipa etf-a ili lumenica tipa prometnog .... jad i bijeda. doslovno što su uopće pohađali kada ništa nisu naučili ... no i to je stvarnost.
Dakle ako te nešto zanima rado ću odgovoriti ako znam ili mogu pretpostaviti. Ono što ne znam mogu "odobriti" ili podvesti na pravu mjeru.

pozz
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 14.07.2016. at 10:15.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:11   #4586
osvrt:

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a znas kako poznati egiptolozi dakle "prognosticari" datiraju datume i tkomje gradio i zasto piramide

igraju karte veca manja i onda na presici daju prognozu
dakle gomila ljudi prognosticara koji neznaju nista samo nagađaju
vau napokon si i duhovit

pretpostavljam da znaš kako je neke metode procjene moguće koristiti samo iz organskog materijala koji je prestao živjeti ... a kamenje baš i ne možeš procijenti sa driftom od par sto godina

milijuni godina su u igri batko. Pa ti si barem na tragu renesansnog istraživača kojeg je doduše inkvizicija provukla kroz spoznaju .... sjeti se.

Znači nemoj kaljati pravu znanost. Prava znanost je otvorena u svim smjerovima, omnidirekcionalna i prije svega pouzdana.
Stoga mladiću, mani se munja i munjenih pa krenimo redom po tko zna koji put. Ima tu ljudi koji će ti rado odgovoriti na nejasnoće.
A i učitelji uče učenjem.

pozz

ps svaka ideja je dobrodošla kao i $poznaj
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:27   #4587
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:



vau napokon si i duhovit

pretpostavljam da znaš kako je neke metode procjene moguće koristiti samo iz organskog materijala koji je prestao živjeti ... a kamenje baš i ne možeš procijenti sa driftom od par sto godina

milijuni godina su u igri batko. Pa ti si barem na tragu renesansnog istraživača kojeg je doduše inkvizicija provukla kroz spoznaju .... sjeti se.

Znači nemoj kaljati pravu znanost. Prava znanost je otvorena u svim smjerovima, omnidirekcionalna i prije svega pouzdana.
Stoga mladiću, mani se munja i munjenih pa krenimo redom po tko zna koji put. Ima tu ljudi koji će ti rado odgovoriti na nejasnoće.
A i učitelji uče učenjem.

pozz

ps svaka ideja je dobrodošla kao i $poznaj
kako moze netko biti strucnjak za piramide"piramidolog" ilis to vec,a NEZNA tko jeprojektirao piramide i ta koju svrhu a tek onda kako ih je gradio
a neznaju niti kada su građene,kuzis

gomila budala koja se nazivaju znalcima znanstvenicima a u biti neznaju nsita
ajde odgovori mi

1 kako se zvalo Ime ili Imena Tvoraca piramida

2 koja je to bila civilizacija i koje mu mogucnosti imali za tako nesto dakle bilo duhovno bilo fizicku tehnologiju

3 zasto su se uopce gradile piramide i koja je njihova prava svrha

4 koja je to civilizacija gradila i na koji nacin su racunali stupnjeve gradnje i rpeciznost piramide

5 kako su gledano iz svemira te piramide bile savrseno psoatavljene na razna mjerilaq koja su se poklapala sa obujmom planeta Zemlje i kako su dosli do tako preciznih podataka

6 prica se da su neke piramide u biti zvjezdana mapa koja govori da je to mapa orionovog pojasa,plejade itd,kako su to tadasnji ljudi mogli znati,kojom tehnologijom su to napravili da budu tako previzne


shvacas lida ljudi to ti "egiptolozi" neznaju
da su samo ljudska bagra primitivnog uma,dakle klaunovi predstavljeni javnosti koji NISTA od toga NEZNAJU

odgovori na ta pitanja,imam ih ja jos ali to je osnova,jer nisam niti pitao pomocu kojih strojeva ilic ega vec su se pomicali blokovi,precizno rezali te spajali savrseno,to necu pitati
imas ovih poar pitanja,pozovi sve"Egiptologe" ove smrdljive i priglupe civilizacije i neka ti pomognu
NEZNAJU NSITA,nemogu si niti pojmiti jer je to iznad njihovih primitivnih mozgica i njihovog poimjanja svijesti
u prijevodu kao da majmune pitas kako napraviti prijevoznos redstvo koje moze idi do Jupitera
na toj razini su ti"egiptolozi" dakle debilni ljudi koji nesto tvrde a nemaju pojma o nijemu
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:46   #4588
Zna se ko je gradio piramide.
A to što Iknar to ne zna, pa misli da niko ništa ne zna, to je sasvim druga stvar. Simptomatično...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 19:57   #4589
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
kako moze netko biti strucnjak za piramide"piramidolog" ilis to vec,a NEZNA tko jeprojektirao piramide i ta koju svrhu a tek onda kako ih je gradio
a neznaju niti kada su građene,kuzis

gomila budala koja se nazivaju znalcima znanstvenicima a u biti neznaju nsita...
Iknare, osim besprizornog notornog trabunjanja besmislica što već graniči s nekim drugim pdf-ima i vrijeđanja svih i svakog, zapravo, ispada da ti, koji se praviš toliko moćan i pametan, nemaš pojma baš o ničemu.
Jer na svako pitanje ponavljaš istu mantru "da se ne sjećaš". Ne, ti ne znaš, to je istina.
Isto tako, sad postavljaš pitanja na koja su mnogi u zadnjih 200 stranica topica dali svoje mišljenje ovakvo ili onakvo. Ispada da jedino ti nemaš pojma i ne znaš i nemaš mišljenje. A o načinu pisanja koje je ispod svake razine nepimenosti bolje ne govoriti. Ti se hvališ savršenstvom, a ispada da si samo promašeni slučaj. Umjesto da postavljaš pitanja, daj ti svoj odgovor, evo baš na svoja pitanja, s tim možeš početi. I kao pravi znalac poruši odmah mantre neznanja koje ti stoje u pitanjima.
Pogledaj malo pitanja i odmah ćeš znati na što mislim.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 20:12   #4590
sorry monty, ali moram te ispraviti
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
... Ispada da jedino ti nemaš pojma i ne znaš i nemaš mišljenje...
nije bas tako, ima jos jedan.
nikad mi nije palo na pamet da cu tebe morat ispravljati...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 21:58   #4591
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Iknare, osim besprizornog notornog trabunjanja besmislica što već graniči s nekim drugim pdf-ima i vrijeđanja svih i svakog, zapravo, ispada da ti, koji se praviš toliko moćan i pametan, nemaš pojma baš o ničemu.
Jer na svako pitanje ponavljaš istu mantru "da se ne sjećaš". Ne, ti ne znaš, to je istina.
Isto tako, sad postavljaš pitanja na koja su mnogi u zadnjih 200 stranica topica dali svoje mišljenje ovakvo ili onakvo. Ispada da jedino ti nemaš pojma i ne znaš i nemaš mišljenje. A o načinu pisanja koje je ispod svake razine nepimenosti bolje ne govoriti. Ti se hvališ savršenstvom, a ispada da si samo promašeni slučaj. Umjesto da postavljaš pitanja, daj ti svoj odgovor, evo baš na svoja pitanja, s tim možeš početi. I kao pravi znalac poruši odmah mantre neznanja koje ti stoje u pitanjima.
Pogledaj malo pitanja i odmah ćeš znati na što mislim.
ajde odgovori na jedno pitanje koje sam psotavio,mozes uzetis ve "glupe tkz Egiptologe"
daj odgovore ilir eci da su tio samo munajre na razini prognoze svi odreda,nista neznaju
to je kao da covjek kaze da je strucnjak za matematiku a nezna nsita od toga nego pogađa mozda je crvena,,jeeeeeeeeeeeee

necu ja vama davati odgovore cak i da znam

znam Ja i tko su potomci Atlantiđana 100% a to ljudi jso neznajuđ
dakle znao ili neznao,mislite si sami,ja sam sada smrtni covjek,ako netko zeli nesto saznati neka plati od 2000 tona zlata na vise pa jos i ostale sitnice
a ako necete necetze nikada saznati samo nagađati kao sto "egiptolozi"nagađaju o piramidama

znam i ja da je netko 100% aktivirao potres onaj na Haitiju a to je ejdna od najpovjerljivijih informacija
za vas ljudske budale,bvi vecina vas je preglupa da to uopce shvati a kamoli dalje,makar sam i sada covjek i bedast cesto nisam kao vi bedast

a i zasto bih vam o piramidama i rekao samo tako cak i da kasnije sve saznam,tko vas sljivi gomila ljudskih budala
zivimo u ekonomiji novca i slicno,pa platite inace tko vas jebe i ne ljutite me jer inace necu niti za nista reci
glavno da imate priglupe ljude kojis e zovu Egiptolozi" a neznaju nsita o piramidama
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 09:55   #4592
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post

necu ja vama davati odgovore cak i da znam
Hvala sve si rekao...bolje da ni ne daješ odgovore.

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
znam Ja i tko su potomci Atlantiđana 100% a to ljudi jso neznajuđ
dakle znao ili neznao,mislite si sami,ja sam sada smrtni covjek,ako netko zeli nesto saznati neka plati od 2000 tona zlata na vise pa jos i ostale sitnice
a ako necete necetze nikada saznati samo nagađati kao sto "egiptolozi"nagađaju o piramidama
Samo rečenicu dalje potpuna kontradikcija, dakle Iknare, dogovori se za početak sam sa sobom znaš ili ne znaš ili ne znaš ili misliš da znaš ili si siguran da ne znaš ili...a majko mila...

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
znam i ja da je netko 100% aktivirao potres onaj na Haitiju a to je ejdna od najpovjerljivijih informacija
Kako znaš ako se ne sjećaš, kako znaš ako si samo čovjek...kaos u glavi, kaos na ekranu..

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
za vas ljudske budale,bvi vecina vas je preglupa da to uopce shvati a kamoli dalje,makar sam i sada covjek i bedast cesto nisam kao vi bedast
Jesi se sad sam nadijelio "komplimentima"... i što bi ti sad čovjek rekao..

Iknare..prijateljski, pogoršava se stanje..učini nešto prije nego bude prekasno.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 19:05   #4593
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a NEZNA tko je projektirao piramide
nema nikakve veze tko, nego kako su projektirane ili izvedene. Razumiješ bit?
Pretpostavljam da znaš kako su prije napravljene stepenaste piramide.
Znači postoji razvoj gradnje.

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
1 kako se zvalo Ime ili Imena Tvoraca piramida
Kakve to uopće veze ima? Potpuno besmisleno pitanje ili ga preformuliraj.
Kao da ja tebe pitam za Pulsku arenu …. Uviđaš svoju diskvalifikaciju?
Možeš znatno bolje, nemoj se sramotiti. Ponovo ukaz hodograma

http://www.skole.hr/dokumenti?dm_doc...d=147&dm_dnl=1
Legenda kaže da su u jednoj jedinoj noći vile odlučile sagraditi svoj grad, Divić grad, pa su, od kada je pao mrak sve do zore, nosile kamenje s Učke i marljivo slagale red po red kamenja. I polagano je nicala arena. Taman pred zoru trebalo je areni napraviti krov, ali ih je prekinuo pijetao. U trenutku kada je zakukurikao, vile su pobjegle da ih ljudi ne vide i tako je arena je ostala bez krova. One koje su u tom trenutku nosile kamenje s Učke ispustile su kamenje pa je po cijeloj Istri ostalo pobacano kamenje.
Izvor: Istarske narodne priče, Maja Bošković Stulli, Institut za narodnu umjetnost Zagreb, 1959.


A ako želiš onak odokativno - Tele Jurenkamon Radikhuf
Nažalost, projekt - Most preko Nila, nije uspio započeti. ... problemi sa vjetrovima ....

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
2 koja je to bila civilizacija i koje mu mogucnosti imali za tako nesto dakle bilo duhovno bilo fizicku tehnologiju
Piramide nemaju nikakvu graditeljsku vrijednost osim količinske. Daleko monumentalniji je Luxor da te prosvijetlim.
https://www.google.hr/search?q=luxor...HfDcASQQsAQIHw

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
3 zasto su se uopce gradile piramide i koja je njihova prava svrha
Koja je svrha bandićevih vodoskoka u Zagrebu?
Nije jasno, no nemaju nikakvu vrijednost osim „čuda“. Zbog organizirane proizvodnje hrane pojavio se veliki višak slobodnog vremena koje je trebalo nekako upražnjavati da podanici ne bi razmišljali otkud plava faraonska krv i povlastice svećenstvu. Najjednostavnije je bilo igrati se igru gomilica i ostaviti monumentalni nadgrobni spomenik vlastitog postojanja. Klopa, cuga i smještaj besplatni.

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
4 koja je to civilizacija gradila i na koji nacin su racunali stupnjeve gradnje i rpeciznost piramide
Geometrija koja je univerzalna. Tko god je naučio nešto u školi vidi to. Matematika je jedina referentna i univerzalna istina. Trebaš napomenuti koja preciznost, jedino tako ti se može nešto pojasniti. Visak, kutomjer, libela, „vaser vaga“ sve te alatke su bile poznate u to doba kao i način kako konstruirati pravi kut – kasnije nazvan Pitagorin poučak 3,4,5 čvorovi jednako udaljeni …
Egipatska …
https://hr.wikipedia.org/wiki/Sakara

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
5 kako su gledano iz svemira te piramide bile savrseno psoatavljene na razna mjerilaq koja su se poklapala sa obujmom planeta Zemlje i kako su dosli do tako preciznih podataka
 može li koja informacija o tome ….osim dezinformacija. Koja bi bila svrha da neka napredna civilizacija mora slagati gomile kamenja za svrhu „vidljivosti“ iz Svemira. Jako me zanima tehnološka podloga tvojih izjava (psihološka nije bitna) .. možda su bila pristaništa za svemirski brod kao u filmu zvjezdana vrata i eko energetske punionice?

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
6 prica se da su neke piramide u biti zvjezdana mapa koja govori da je to mapa orionovog pojasa,plejade itd,kako su to tadasnji ljudi mogli znati,kojom tehnologijom su to napravili da budu tako previzne
Počni malo mislit za početak, pogledaj u nebo i to je ta zvjezdana mapa .. „ kosci“ su vrlo upečatljivi. Gluposti, gluposti i samo gluposti, bokte, kakva zvjezdana mapa tri zvijezde koje vidiš .. . ajd nemoj me razočarati bulažnjenjima ….zvjezdana mapa … maestralna glupost koji si preuzeo od potpunih idiota

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
odgovori na ta pitanja,imam ih ja jos ali to je osnova,jer nisam niti pitao pomocu kojih strojeva ilic ega vec su se pomicali blokovi,precizno rezali te spajali savrseno,to necu pitati
detaljno ti je pojašnjano kako je moguće rezati kamene blokove

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
imas ovih poar pitanja,pozovi sve"Egiptologe" ove smrdljive i priglupe civilizacije i neka ti pomognu
NEZNAJU NSITA,nemogu si niti pojmiti jer je to iznad njihovih primitivnih mozgica i njihovog poimjanja svijesti
u prijevodu kao da majmune pitas kako napraviti prijevoznos redstvo koje moze idi do Jupitera
na toj razini su ti"egiptolozi" dakle debilni ljudi koji nesto tvrde a nemaju pojma o nijemu
Iknare, nemoj se sramotiti, počni misliti, ne boli …. tako ćeš i prizvati svijest sebi. Nisi neuk nego uopće na razmišljaš o smeću od svojih uneređenih tekstova prepunih bedastoća … počevši od zvjezdane mape …. sa tri zvijezde


treba se ići redom opaska po opasku da ti se detaljno pojasno ono što se zna i ono što se predpostavlja. A ono što se ne zna, ne znači da možeš pisati bedstoće... Za bedastoće se zna i tu upadaš sam sebi u riječ. Vjerovatno se zalutali čitatelji pitaju tko je tu luđi ti ili "mi" koji pokušavaju tvoje misli uskladiti .... Nadam se kako tvoja ludost nije hinjena jer bi onda doista bio ne samo lud nego i glup.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:01   #4594
Thumbs up

Dobro rečeno :

"Egipat oduvijek je bio tajnovit i nera- zumljiv mentalitetu zapadne civilizacije. "

"Strpali su Egipat u "magareću klupu" svoje nove slike povijesti, pripisujući mu okrutno robovlasničko uređe- nje, vjerovanje u životinje, mumificiranje radi održava- nja tijela nakon smrti... Premda se već desetljećima zna da te informacije nisu istinite, one, nažalost, još uvijek kolaju medijima i nalaze se u školskim udžbenicima. Milijunima djece širom svijeta "egzaktno" se usađuju u svijest slike mršavih robova koji na mekanim palminim deblima, po pustinjskom pijesku tankim konopcima vuku kamene blokove od stotinjak tona. Zatim ih se uči temeljnim zakonima fizike i superiornosti naše civi- lizacije u odnosu na primitivnu i nehumanu prošlost. "

http://nova-akropola.com/kulture-i-c...stveni-egipat/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 07:54   #4595
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno :

"Egipat oduvijek je bio tajnovit i nera- zumljiv mentalitetu zapadne civilizacije. "
"Strpali su Egipat u "magareću klupu" svoje nove slike povijesti, pripisujući mu okrutno robovlasničko uređe- nje, vjerovanje u životinje, mumificiranje radi održava- nja tijela nakon smrti... Premda se već desetljećima zna da te informacije nisu istinite, one, nažalost, još uvijek kolaju medijima i nalaze se u školskim udžbenicima. Milijunima djece širom svijeta "egzaktno" se usađuju u svijest slike mršavih robova koji na mekanim palminim deblima, po pustinjskom pijesku tankim konopcima vuku kamene blokove od stotinjak tona. Zatim ih se uči temeljnim zakonima fizike i superiornosti naše civi- lizacije u odnosu na primitivnu i nehumanu prošlost. "

http://nova-akropola.com/kulture-i-c...stveni-egipat/

LUN a što si TI želio ovime reći?
Da je ovo tvoj način razmišljanja? Da je ovo tvoj tekst? Ili bi se opet samo malo svađao?
Kakvi stotonski blokovi? Dokazano je da su dvotonski. Tko usađuje znanje (ti si klasični primjer da je to laž)? Tko to što zna (odnosno ne zna, to je poanta) desetljećima? Shvaćaš li LUN kolika hrpa jeftinih pamfletića stoji u samo par rečenica nebuloznog teksta koji ti prihvaćaš zdravo za gotovo.
Tužno za čovjeka s tvojim iskustvom..

monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 20:06   #4596
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
LUN a što si TI želio ovime reći?
Da je ovo tvoj način razmišljanja? Da je ovo tvoj tekst? Ili bi se opet samo malo svađao?
Kakvi stotonski blokovi? Dokazano je da su dvotonski. Tko usađuje znanje (ti si klasični primjer da je to laž)? Tko to što zna (odnosno ne zna, to je poanta) desetljećima? Shvaćaš li LUN kolika hrpa jeftinih pamfletića stoji u samo par rečenica nebuloznog teksta koji ti prihvaćaš zdravo za gotovo.
Tužno za čovjeka s tvojim iskustvom..



Dokaz za to je iznad " kraljeve komore " gdje se nalazi pet redova granitnih greda ( dovezene iz Asuana , cca 930 kilometara ), ukupno 43, a svaka je teška oko cca 70 - 100 tona! Svaki je sloj granita odrezan pravokutno i paralelno na tri strane, dok je s gornje strane ostavljen neravnim, a razdvojen je prostorom dovoljno velikim da se čovjek može uvući u njih , što dokazuje da je Velika Piramida bila pedantno dizajnirana !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:24   #4597
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Dokaz za to je iznad " kraljeve komore " gdje se nalazi pet redova granitnih greda ( dovezene iz Asuana , cca 930 kilometara ), ukupno 43, a svaka je teška oko cca 70 - 100 tona! Svaki je sloj granita odrezan pravokutno i paralelno na tri strane, dok je s gornje strane ostavljen neravnim, a razdvojen je prostorom dovoljno velikim da se čovjek može uvući u njih , što dokazuje da je Velika Piramida bila pedantno dizajnirana !
43 bloka u odnosu na dva milijuna? LUN? Ej, slušaš li ti sebe? Unutar 2 milijuna blokova koji su predstavljali nabacano kamenje,posložena su 43 granitna bloka? I to čak ne ispod same osi piramide. Što je tu toliko nestvarno, nemoguće, vanzemaljsko i nevjerojatno? Kad su radili, tako siu ih postavljali, s namjerom odterećivanja i stvaranja čvrstih prostorija da im se sve ne sruši na glave od silne savršenosti.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:54   #4598
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
43 bloka u odnosu na dva milijuna? LUN? Ej, slušaš li ti sebe? Unutar 2 milijuna blokova koji su predstavljali nabacano kamenje,posložena su 43 granitna bloka? I to čak ne ispod same osi piramide. Što je tu toliko nestvarno, nemoguće, vanzemaljsko i nevjerojatno? Kad su radili, tako siu ih postavljali, s namjerom odterećivanja i stvaranja čvrstih prostorija da im se sve ne sruši na glave od silne savršenosti.
Daj malo ponovi kako su "vjerojatno" isklesali - transportirali granitne blokove od 100 tona iz Asuana udaljenog cca 930 kilometara na Giza plato !

( bižuterijskom "masovnom obradom" i onim "bambus-splavima) ?!)



Valjda je "južina popustila" ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:39   #4599
A tebi očito nije popustila.

Jedini dio koji te muči sad ispadaju samo tih 43 bloka? I to ti je već poprilično detaljno objašnjeno. Samo u cijeloj toj priči koju stalno negiraš imaš jednu rupu. Još uvijek osim lebdećih antigravitacijskih platformi nisi ponudio niti jedno suvislo objašnjenje svojim riječima da kako onda jesu ako nisu na brodovima od trske?
Dakle LUN, upregni tu sivu masu kojom se hvališ pa pokušaj zdravoseljački objasniti "urbi et orbi" kako je "neuki" glupi primitivac u Egiptu sjedio kraj Nila i gledao "megalite" koji dolaze. Bit će to zanimljivo čitati. Samo izvoli, čekam te LUN, vidiš, neću ni u more ići dok to ne čujem, toliko me zanima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 07:37   #4600
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:



vau napokon si i duhovit

pretpostavljam da znaš kako je neke metode procjene moguće koristiti samo iz organskog materijala koji je prestao živjeti ... a kamenje baš i ne možeš procijenti sa driftom od par sto godina

milijuni godina su u igri batko. Pa ti si barem na tragu renesansnog istraživača kojeg je doduše inkvizicija provukla kroz spoznaju .... sjeti se.

Znači nemoj kaljati pravu znanost. Prava znanost je otvorena u svim smjerovima, omnidirekcionalna i prije svega pouzdana.
Stoga mladiću, mani se munja i munjenih pa krenimo redom po tko zna koji put. Ima tu ljudi koji će ti rado odgovoriti na nejasnoće.
A i učitelji uče učenjem.

pozz

ps svaka ideja je dobrodošla kao i $poznaj
danasnja znanost je na razini retzanja noge u proslim ratovima i govori da je to najvece dostignucer medicine,toliko o znanosti-dakle debilizmu

sto se tice moga sjecanja to ce malo teze alic e moci na kraju

a od ovakvih ucitelja mozes jedino nauciti biti idiot,ljudi takvi su ucili neznam koliko i shvatili da neznaju nsita da samo rpognopziraju,dakle idioti,uzalud trosilir esurse da bi bili idioti,mogao im je neki mudrac reci da ce tako zavrsiti ali ga nebi slusali

prvo covjek treba sve svoje znanje staviti u casu,a onda odliti vecinu toga da bi mogao naprijed,ovako je to odrzivi razvoj gluposti ljudi u najcevem obimu
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.