Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 01:24   #5561
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pa toga bih se i ja sjetio, kada poznam Sugara.
Mudar se okruži pametnima.
Anyway jedno od najboljih objašnjenja.
A sada kolotura ta moćna, na sunce s njom, fletno !!!!
Za vidljive blokove nije bila potrebna no za unutrašnjost sigurno je. Uzmi u obzir kako su veliki komadi unutar piramide i mislim samo do 1/3 visine tako da ni taj posao nije bio nemoguć a obzirom da su se kamene kocke stranica već postavile ne bi bio problem napraviti niti kosinu s tim da se vanjski rub svakog reda na jednom mjestu nije radio da kraja da bi nagib kosine bio blaži. Takvim sustavom je manje opterećenje jer kamen dovlačiš a ne podižeš ...
pišem o mogućnostima ..
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 03:21   #5562
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post



hrpa bi ostala na mjestu i za 100 tisuća godina
Da na hrpi sljunka izraste suma eventualno onda i to samo sto bi korenje rastinja prakticno armiralo sljunak kojem dapace ne bi skodilo bas ni temelj da popusti za razliku od piramida.

Znaci i dalje te nije sramota da pises nebuloze.

ne znas ni glavom mucnut malo da skontas sta je graditi u takvoj preciznosti a kamoli sta znaci da temelj ne popusti tokom tolkih hiljada godina..pa da je i od ne znam kakvog kamena.

Stvarno su vam nebulozna poredjenja i onda se jos ko igraci podrzavate .. kao vidis i on je prihvatio moju tezu..

Nikakve cinjenice ne iznosite samo pun bokal glupih pretpostavki koja vodu ne piju kod nekog ko razmislja.

Ali dzaba koliko god da vam se pobiju te pretpostavke kako su egipcani predstavljeni u filmovima gradili piramide vi i dalje terate neke nebuloze bez i jednog dokaza.

Nema vezivnog materijala, nema zljebova covece svaki materijal radi tokom par hiljada godina zemlja se ponasa kao more.. te piramide su svakako cudo!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 03:33   #5563
Inace saugaro sve ovo sto pises su pretpostavke i iako su ostavili mnogo hijeroglifa za sobom nigde nikada nisu pominjali da su oni gradili piramide a da su ih na taj nacin zidali kako ti umisljas verovatno da bi i to uklesali u zidove zar ne mislis vec kad su uklesavali sve svoje obicaje ponasanja vladare bogove boginje?

O tome da ne pricamo da starost piramida nije tacno utvrdjena i veoma je verovatno da su starije od 12000godina tako da je tek onda nisu egipcani predstavljeni u filmovima gradili.

Te ti nacini gradnje koje objasnjavas znas, u praksi idu dosta drugacije i nastaju ozbiljni problemi a to se i dokazalo kad su mnogo manje kopije piramida pokusane izgraditi.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:58   #5564
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Dalmatinski suhozid te facinira, a ona bezvezna nakupina kamenja u Gizi nije IN?
Sreća naša, pa nisi vidio one prave suhozidove iz Južne Amerike.

Car
u hrvatskoj se kaze kralj ali hvala bez obzira

da, dalmatinski suhozid me fascinira jer je rijec o konstrukcijama bez veziva i bez obrade kamena koje odolijeva silama prirode a kao sto je kvark napisao - ima svrhu a nije hir bolesnika koji si je utvarao da je bog.

Quote:
I zašto stalno spominješ neke robove, kad je to potpuna izmišljotina koju čak ni egiptolozi ne podržavaju.
ma naravno, izmisljotina ali kad pitam tko je gradio piramide - muk. jesu li postojali robovi u egipatskom drustvu? jesu. jesu li koristeni za najteze poslove? naravno.

Quote:
Jope rekla kazala.

Divni ste diskutanti.
primjeni to na sebe, tko je gradio piramide? zasto se ignorira postojanje kamena ispod piramida odnosno piramide su slozene na kamenom platou?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:19   #5565
Fascinira te kamenje od par kila koje je složeno vrlo neprecizno, a kameni blokovi od npr. 10 tona spojeni vrhunski precizno ti izazivaju osip?

Nemaju svrhe i tako ta prenemaganja

CAR



























BTW

I pun mi je više kufer vas padobranaca, koji ne čitaju/prate temu, postavljaju uvijek ista pitanja svakih par stranica, a svi odgovori su vam napisani odavno na temi.

Ima linkova, znanstvenih radova, hipoteza raznih, videomaterijala, slika, itd. na bacanje. Čak sam vam i orginal knjigu priložio od Flinders Petrie.

Sve je to za goli k*rac, jer jednostavno vas ne zanima tema i bezglavo trolate sve u 16.
memulica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2017., 12:20   #5566
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Fascinira te kamenje od par kila koje je složeno vrlo neprecizno, a kameni blokovi od npr. 10 tona spojeni vrhunski precizno ti izazivaju osip?
par kila? znas li da je samo na otoku korculi izmjereno suhozida dovoljno da opase planet po ekvatoru. da, fascinira me koristan trud i rezultat postenog rada.

Quote:
CAR
kao sto rekoh, hrvati su imali kraljeve, ne careve.

Quote:
BTW

I pun mi je više kufer vas padobranaca, koji ne čitaju/prate temu, postavljaju uvijek ista pitanja svakih par stranica, a svi odgovori su vam napisani odavno na temi.
koga briga za tvoj kufer, odi doktoru da pregleda.

Quote:
Ima linkova, znanstvenih radova, hipoteza raznih, videomaterijala, slika, itd. na bacanje. Čak sam vam i orginal knjigu priložio od Flinders Petrie.
znanstvenih radova? jel? i velis nisu robovi radili piramide nego mali zeleni.

Quote:
Sve je to za goli k*rac, jer jednostavno vas ne zanima tema i bezglavo trolate sve u 16.
kaj se srdis, imas ideju, ne uspjevas ju progurat ali nema smisla ovako pucat po savovima.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:26   #5567
osvrt:

Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Fascinira te kamenje od par kila koje je složeno vrlo neprecizno, a kameni blokovi od npr. 10 tona spojeni vrhunski precizno ti izazivaju osip?

Nemaju svrhe i tako ta prenemaganja

CAR


BTW

I pun mi je više kufer vas padobranaca, koji ne čitaju/prate temu, postavljaju uvijek ista pitanja svakih par stranica, a svi odgovori su vam napisani odavno na temi.

Ima linkova, znanstvenih radova, hipoteza raznih, videomaterijala, slika, itd. na bacanje. Čak sam vam i orginal knjigu priložio od Flinders Petrie.

Sve je to za goli k*rac, jer jednostavno vas ne zanima tema i bezglavo trolate sve u 16
.
gle, tebe sam procijenio da znaš o onom o čemu pišeš no zaključci su ti ipak pomjereni ... Ne da te patroniziram, evidentno je da i ti i L U N imate obilje informacija no zatvoreni ste za jednostavna tehnička rješenja. Nemoj da te moramo i penalizirati "pričajmo" uvažavajući druge

evo što obični čovjek koji "misli" može napraviti
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5313




AMAZING VIDEO: Man Lifts 20 Ton Block By Hand

sudeći po kameri JVC to je radio prije 10 godina
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:38   #5568
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Inace saugaro sve ovo sto pises su pretpostavke i iako su ostavili mnogo hijeroglifa za sobom nigde nikada nisu pominjali da su oni gradili piramide a da su ih na taj nacin zidali kako ti umisljas verovatno da bi i to uklesali u zidove zar ne mislis vec kad su uklesavali sve svoje obicaje ponasanja vladare bogove boginje?

O tome da ne pricamo da starost piramida nije tacno utvrdjena i veoma je verovatno da su starije od 12000godina tako da je tek onda nisu egipcani predstavljeni u filmovima gradili.

Te ti nacini gradnje koje objasnjavas znas, u praksi idu dosta drugacije i nastaju ozbiljni problemi a to se i dokazalo kad su mnogo manje kopije piramida pokusane izgraditi.
Piramide su rađene za mistifikaciju vladara/ faraona i svećenstva. Faraon je bio bog ...No kada su skužili da im se provaljuje u piramide i skrnave tijela te krade blago prestali su ih "pokapati" u piramide ... jel jasno?

Za razliku od mojih pretpostavike koje su uvijek utemeljene da opišem tvoje tvrdnje koristim tvoj način ... ako okreneš kameni blok iz piramide naletiti ćeš na natpis made in PRC*

*People Republic of China

ozbiljnih problema nema prilikom reprodukcije slaganja kamenih blokova poput dječih kocki nego u kogniciji, onih koji ne mogu.

Nešto što te odmah demantira otkud uklesani natpisi unutar iz zapečačenih piramida, a čini mi se kako su našli i sjemenke bilja .... ili su bile otvorene za servisiranje ili razgledavanje Menesu i kompaniji dok ih gradonačelnik nije zatvorio jer nemaju lokacijsku dozvolu.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:08   #5569
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Da dok su sa vodom nivelisali taj navodni kameni plato
Zahvaljujem se na komentaru.

Bojim se da nisam dovoljno dobro objasnio pa bih ponovio objašnjenje.

Pretpostavljam da su staroegipatski graditelji napravili umjetno jezero "određene dubine".
Neravnine su bile iznad vode.

Graditelji su poravnali te neravnine i spustili razinu vode.
Pojavile su se nove neravnine.

Graditelji su poravnali te neravnine i spustili razinu vode itd.

...

Ponavljanjem tog postupka (rekao bih) dobili su dovoljno ravnu površinu za gradnju.

U čemu je problem?

P. S.
Problem je (rekao bih) što je svaki novi red piramide trebao biti "savršeno" vodoravan.
Rješenje je ponudio gospodin Saugaro. (Rekao bih da nivo jezera nisu mogli podići toliko visoko da dubina jezera bude 140 metara.)

Zadnje uređivanje Broj e : 17.07.2017. at 13:27.
Broj e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:44   #5570
Quote:
e je baza kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem se na komentaru.

Bojim se da nisam dovoljno dobro objasnio pa bih ponovio objašnjenje.

Pretpostavljam da su staroegipatski graditelji napravili umjetno jezero "određene dubine".
Neravnine su bile iznad vode.

Graditelji su poravnali te neravnine i spustili razinu vode.
Pojavile su se nove neravnine.

Graditelji su poravnali te neravnine i spustili razinu vode itd.

...

Ponavljanjem tog postupka (rekao bih) dobili su dovoljno ravnu površinu za gradnju.

U čemu je problem?

/cut
Neloša ideja, ali problem je kako dovest vodu uzbrdo bez pumpi?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:49   #5571
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
par kila? znas li da je samo na otoku korculi izmjereno suhozida dovoljno da opase planet po ekvatoru. da, fascinira me koristan trud i rezultat postenog rada.

/cut.
Imaš neki link?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:49   #5572
osmozom.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:52   #5573
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Imaš neki link?
imam. i zeznuo sam se, nije rijec o cijelom otoku korculi nego samo o opcini blato.

Quote:
Procjenjuje se da ukupna duljina suhozida na samom području općine Blato prelazi duljinu opsega Zemlje i iznosi približno 60 000 kilometara, odnosno ekvator i pol dužine.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:57   #5574
Quote:
Procjenjuje se da ukupna duljina suhozida na samom području općine Blato prelazi duljinu opsega Zemlje i iznosi približno 60 000 kilometara, odnosno ekvator i pol dužine.
Zeznuo se ti malo više, ali ipak imaš li ti neki relevantni link na tu tvrdnju?

Ovaj lokalpatriotizam me ne zanima i ne dokazuje ništa.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:04   #5575
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Zeznuo se ti malo više, ali ipak imaš li ti neki relevantni link na tu tvrdnju?

Ovaj lokalpatriotizam me ne zanima i ne dokazuje ništa.
gdje sam se zeznuo?

lokalpatriotizam? decki su sjedili ispred ekrana i 'racunali', ako ne vjerujes mozes ih ti ispraviti. javi rezultate.

arkod

dgu
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:10   #5576
Meni se čini kako svi suhozidi u Dalmaciji ulaze u taj ukupni broj i prelaze dva ekvatora, ali štoš kad se boduli vole falit i kad triba i ne triba.

Pazi oni su to mjerili. Biće su bili ka i kolega Quark malo veseli u tom momentu
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:12   #5577
nije tesko, probaj pola sata ulozit pa kad vidis koliko je vidljivo iz zraka bit ce ti jasno da su suhozidi najvazniji spomenit tezaku dalmacije. a nisu gradili nikakve grobnice za mlatimudane koji su ih smatrali potrosnom robom.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:33   #5578
Nemam ja što mjerit, jer je već izmjereno i prava brojka ti je navedena.
Ako želiš dalje raspravljat o suhozidima, možeš otvorit temu o njima.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:03   #5579
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
par kila? znas li da je samo na otoku korculi izmjereno suhozida dovoljno da opase planet po ekvatoru. da, .
Po Bosni imaš magarećih puteva i kozjih staza da opaš pet ekvatora.
Jel te to fascinira ?

Stvarno memulica , bar po tom pitanju dobro veli to št vam veli, uspoređivati to sa faraonskim Piramidama, u smislu težine gradnje, znanja i preciznost....tc, tc..
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:15   #5580
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Nemam ja što mjerit, jer je već izmjereno i prava brojka ti je navedena.
Ako želiš dalje raspravljat o suhozidima, možeš otvorit temu o njima.
hehe pitas me, odgovorim ti a sad se izmotavas - imas tvrdnju, imas alat pa ako sumnjas izvoli uvjeri se. ili nemoj ali na temi tko je gradio piramide ja pitam tko ih je gradio ako nisu oni za koje cijeli svijet misli - osim sacice pobornika ideje da neke fantomske sile rade iz nepoznatih razloga oko nas neobjasnjive stvari. nekada su primitivni narodi pripisivali bozanstvima sve sto tadasnja znanost nije mogla objasniti, tako su faraoni i kontrolirali tupe mase.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Po Bosni imaš magarećih puteva i kozjih staza da opaš pet ekvatora.
Jel te to fascinira ?

Stvarno memulica , bar po tom pitanju dobro veli to št vam veli, uspoređivati to sa faraonskim Piramidama, u smislu težine gradnje, znanja i preciznost....tc, tc..
magareci put je jednako za napravit kao suhozid? ma vidim ja zasto vas neke fasciniraju piramide, vama osnove slaganja kamena na kamen nisu najbistrije pa pridajete tome vise vaznosti nego sto zasluzuje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.